Taška do nemocnice: jak si vybrat seznam věcí

Taška do nemocnice: jak si vybrat seznam věcí

Taška do nemocnice: jak si vybrat seznam věcí

Když přijde čas se shromáždit v porodnici, mnoho žen ocitá v naprosté nevědomosti o tom, co mohou potřebovat před a po porodu. Jak si vybrat pytel do nemocnice, stejně jako seznam věcí a dalších otázek, budeme uvažovat v tomto článku.

Kdy začít sbírat

Pokud žena navštěvovala školu budoucích rodičů, pak jí pravděpodobně předali seznam věcí, které by s nimi musely být pleteny do porodnice. Neodkládejte poplatky za poslední chvíli. Koneckonců, v jaké době začne narození je těžké předpovědět. Norma je, když se dítě narodí ve věku 36 - 40 týdnů těhotenství.

Budoucí maminky doporučují:

  • od 32. týdne si vždy vezměte s sebou potřebné doklady a směnárnu, ve které jsou výsledky lékařských prohlídek zaznamenány po celou dobu těhotenství;
  • Sbírejte všechny potřebné věci do 36 týdnů.

V okamžiku, kdy začnou první kontrakce, nastávající matka nemá na starosti sbírání věcí. Proto je lepší vše připravit předem, zejména pokud v okolí nejsou žádní příbuzní nebo blízcí lidé.

Proč v nemocnici nemůže být s taškou

K dnešnímu dni neexistuje žádný jasně definovaný seznam věcí pro všechny porodnice v zemi. Každé zdravotnické zařízení má svá vlastní pravidla, ale naprosto každý dodržuje základní požadavky na dodržování hygienických norem. Proto žena v práci v kanceláři nebude povolena s taškou, která nebude splňovat tyto požadavky.

Tašky a jiné osobní věci by měly být snadno omyty. Je kategoricky zakázáno držet ženu v oblečení z textilních nebo kožených tašek, kufrů. Mohou být nositeli infekcí, protože nemohou být umývány a dezinfikovány.

Sbíráme pytel v porodnici - seznam věcí

Nejvhodnější by bylo zabalit vše, co potřebujete, do průhledných plastových sáčků. Neměli by být příliš mnoho. Všechny věci jsou rozděleny do čtyř hlavních skupin, z nichž každá je zabalena zvlášť:

  • Taška číslo 1 obsahuje věci nezbytné pro porod. Seznam závisí na pravidlech, která jsou dodržována v konkrétní nemocnici. Někde se s nimi budou ptát, aby si s sebou přinesli vše, počínaje pantoflemi až po ložní prádlo. V jiných institucích poskytují ženy, které rodily, vše, co potřebují, ze svých vlastních zásob. Teoreticky, při narození, můžete potřebovat košili pro mámu, omyvatelné pantofle, hygienické vložky, tekuté mýdlo pro mámu a dítě. Ujistěte se, že voda bez plynu. Také v tomto balíčku by měly být dány věci pro děti, budou potřebné, aby se oblékly novorozené dítě;
  • taška číslo 2 se skládá z věcí, které jsou potřebné v oddělení po porodu. Tento seznam je největší. Žena bude v nemocnici nejméně tři dny. Bude potřebovat předměty osobní hygieny, hřeben, odnímatelné prádlo, ponožky, stejně jako pytel na odpadky, toaletní papír a toaletní potřeby na jedno použití. Pro evidenci budete potřebovat pero a notebook. Pokud s ní matka vezme telefon, měli byste si nabíječku vzít;
  • taška číslo 3 obsahuje věci pro dítě. To zahrnuje několik sad oblečení, plenek, tekutého mýdla, různých produktů péče o dítě. Mokré ubrousky a kapesníky nejsou vždy vítány pediatry, v některých porodnicích jsou přísně zakázány a v jiných se důrazně doporučuje. Aby se předešlo konfliktům s lékařským personálem, je lepší vědět předem o pravidlech, která existují v nemocnici vybrané pro porod;
  • Taška číslo 4 by měla obsahovat věci potřebné při vypouštění. Tady a oblečení pro mámu, a elegantní sada pro dítě. Tyto věci se nemusí nutně okamžitě dostat do nemocnice. Nechte pytel sbírat, a příbuzní přinesou v pravý čas.

Nepřetěžujte balíky zbytečnými věcmi. Nejlepší je rozdělit dětské oblečení do souprav a uspořádat je do samostatných sáčků. Aby nedošlo k hrabání při hledání potřebných věcí, můžete použít průhledné tašky nebo tašky.

Můžete také dát věci do barevných sáčků. Věci máma v pytlích stejné barvy, děti - další.

Dnes v prodeji najdete hotové sestavy pro nemocnici. Liší se cenou a obsahem. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí trávit čas nákupem všeho, co potřebujete.

Také připravená souprava přijde na záchranu, pokud narození začalo neočekávaně, a nastávající matka prostě neměla čas se připravit.

Varianty modelů

Tašky, ve kterých jsou baleny potřebné věci pro ženu, se mohou lišit v designu a velikosti v závislosti na výrobci. Všechny však splňují hygienické normy a normy kvality.

Transparentní

Vak vyrobený z průhledného plastu je vhodný, protože jeho obsah je okamžitě viditelný. Není třeba se hrabat a hledat správnou věc. V některých porodnicích se doporučuje používat transparentní tašky, takže je snazší zajistit, aby ženy nepřinesly předměty a věci, které by mohly způsobit šíření škodlivých mikroorganismů.

Průhledný plast není příliš silný, tašky z něj nebudou dlouho fungovat. A nemůžete je přetížit.

Plast

Plastový sáček je trvanlivější, může být později použit pro skladování dětských hraček, chůze nebo jiné účely. Plast se snadno čistí a nevyžaduje zvláštní péči.

Jedinou nevýhodou plastových sáčků lze říci jejich neprůhlednost. Usnadnění hledání potřebných věcí pomůže označit jednotlivé balíčky s věcmi.

Přehled výrobců

V současné době existuje velké množství výrobců, kteří nabízejí těhotným ženám snazší život a nákup hotové sady pro nemocnici.

Hartmann (Hartman)

Taška Hartmann vyráběná německou firmou. Sada obsahuje jednorázové pleny, dva typy podložek, kalhoty pro jejich držení, mokré hygienické vložky a prsní vložky, stejně jako jednorázové masky pro návštěvníky.

Toto je minimální soubor věcí a nástrojů, které žena potřebuje v období po porodu. Taška neobsahuje věci pro dítě, musí být připravena odděleně.

Vyrobená taška Hartmann v zářivě oranžové barvě. Jeho charakteristický rys je multifunkční. Díky zipům na bocích je taška přeměněna na rohož pro broušení. To může být také použit při chůzi nebo pěší turistiku na pláži.

"Fest"

Fena "Fest" zářivě růžová. Mezi jeho obsahy patří také podstatné věci pro matku. Existují dva typy podložek, kalhot, vložek v podprsence, hygienické vložky, absorpční pleny, sterilní masky a kryty bot.

Taška je vyrobena z materiálu, který se snadno čistí. Po propuštění z porodnice si ji můžete vzít s sebou na procházku, láhve, ubrousky a další věci z dítěte budou označeny v sáčku. Pokud je to nutné, taška "Fest" může být rozšířena, a pak se změní na místo, kde se může otáčet nebo hrát.

"Vezmu se mnou"

Sada, kromě standardní sady těsnění, plenek a plen, obsahuje vodu bez plynu pro mámu, jednorázové pantofle, pleny pro dítě. Tam jsou také šampon, žínka, mýdlo pro maminku a balení pro svrchní oděvy.

Recenze

Připravené sady pro nemocnici, které jsou nyní nabízeny ženám, způsobují spory. Většina negativních recenzí z důvodu vysokých nákladů na tyto tašky. Nákupem hotového setu je však žena osvobozena od nákupních cest a taška může být používána dlouhou dobu pro různé potřeby.

Pokud si obsah kupujete samostatně, ušetříte spoustu.

Existují nároky a plnění. Pro mnoho žen, ne všechny navrhované byly užitečné, a některé věci přišly koupit samostatně.Chcete-li se těmto problémům vyhnout, musíte pečlivě zkontrolovat obsah sáčku.

Dnes existují různé nabídky. Můžete si koupit tašku s minimální sadou, kterou bude žena potřebovat, nebo kompletní sadu, včetně věcí a oblečení pro dítě.

Taška se vším, co potřebujete, může být velmi užitečná pro ženu, jejíž těhotenství je obtížné. V tomto případě není možné jít nakupovat a vybrat si své oblíbené věci.

Můžete si objednat tašku na internetu, některé zdroje dokonce nabídnou vybrat si seznam investic samostatně, a kurýr dodá zboží.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky