Pánské tašky přes rameno jsou trendem této sezóny!

Pánské tašky přes rameno jsou trendem této sezóny!

V současné době jsou téměř všechny pánské tašky vybaveny ramenním popruhem, který splňuje pohodlí a význam metody ponožek. Pánské tašky přes rameno jsou trendem této sezóny! Mohou se lišit tvarem a velikostí, stylem a účelem. Podle těchto parametrů můžete procházet výběrem vhodného modelu. Každý z nich má své jméno.

Jak se jmenuje

Podle jména mohou být pánské ramenní tašky klasifikovány takto:

 1. Aktovka
 2. taška tote
 3. diplomat (případ)
 4. taška (polní taška),
 5. složka sáčku,
 6. instant messenger (poštovní vak),
 7. batoh
 8. peněženka
 9. portlet,
 10. cestovní taška (sportovní taška, duffel),
 11. kryt zavazadla
 12. taktická taška.

Největší a nejprostornější tašky vybavené ramenním popruhem - to je aktovka a tote bag. Aktovka je klasická verze sáčku, který je mužům známý. Má obdélníkový tvar a rukojeť. Tyto dvě složky zůstávají beze změny po celou dobu existence tohoto příslušenství.

Více prostorná možnost je taška tote. Může být také kombinován s oblekem z důvodu minimálního využití dílů. Vak může být pravoúhlý, čtvercový nebo lichoběžníkový.

Na rozdíl od portfolia, notebook má více pytlovitý vzhled a dvě rukojeti. Uzavírá se knoflíkem, zipem nebo má otevřený vrchol. Tyto detaily připomínají její původní účel jako nákupní tašku. Nyní je notebook skvělou volbou pro služební cesty.

Diplomat - Jedná se o pevný obdélníkový papírový sáček, který lze uzavřít ventily. Nejčastěji se používá malá rukojeť, která nese diplomata, ale existují modely s ramenním popruhem.

Tabletový sáček méně prostorné než portfolio. Tento vak má vertikální tvar. Lze ji uzavřít velkou klopou nebo zipem. Bag-tablet může pojmout papír formátu A4 nebo mít kompaktnější velikost. Používá se pro ležérní styl.

Složka sáčku používá se k přepravě papírů. Model má úchyty a ramenní popruh.

Poštovné sumka různé formy se zipem nebo klapkou, má široký popruh a někdy i rukojeť.

Batoh , často obdélníkové, nošené za zády. Je vybaven nastavitelnými popruhy, rukojetí, zavírá se ventilem nebo zipem.

Peněženka - obdélníková malá kabelka se širokým, stabilním dnem a několika přihrádkami. Má tuhou formu a zip nebo ventil.

Portpled - jedná se o cestovní tašku - kryt pro přepravu vnějšího oblečení, ložní prádlo, obleky.

Cestovní taška - prostorný pytel obdélníkového tvaru pro výlety. Vybaven úchyty, ramenním popruhem a kapsami na přední straně. Taška se nosí přes rameno nebo za zády a zavírá se zipem.

Pouzdro na přenášení - kompaktní kabelka především pro audio a video zařízení. Lze jej použít místo kabelky, mít dokumenty a potřebné drobnosti.

Taktická taška - Toto je taška na zbraně a vybavení. Podle typu připevnění existuje několik typů sáčků: kyčle, přes rameno a pas.

Ze široké škály modelů je jen málo z nich nejvíce žádáno.

Populární modely

Mezi nejoblíbenější mužské modely patří: tablet, kabelku, batoh, aktovku, taktickou tašku a tašku ve vojenském stylu.

Taška - tablet

Mnoho lidí se mylně domnívá, že tabletová taška vznikla díky éře špičkových technologií a rozšířeným přístrojům. Další název tohoto sáčku je taška na pole. Odhaluje historickou stránku jeho aplikace.

Polní taška používaná v různých zemích, kořeny sahají několik století do historie. Proto existují pouze předpoklady o jeho výskytu.Jedna z nich se týká skutečnosti, že polní taška je moderní verzí brašny na husar.

V naší zemi byl polský pytel používán během rusko-japonské války. Později je vybavena velením vojenských sil SSSR. Množství vyrobených polních pytlů bylo utajeno tak, aby nebylo možné rozdělit velikost velícího štábu armády.

Po válce je taštička obsažena v uniformě vojáků. Později vstupuje do civilního života.

Taška - Handy

Prototyp kabelky byl peněženkou. Na rozdíl od něj se však peněženka objevila poměrně nedávno. První potřeba jeho vytvoření padla na sedmdesátá léta. Do módy se dostaly těsné kalhoty a bylo obtížné nosit peněženku v kapse. Na záchranu přišla rozšířená verze peněženky s malým zápěstí. O deset let později, tato kabelka šla z módy, ale stále si zachovává svou existenci.

V naší zemi se peněženka objevila počátkem 90. let. Byla součástí mužského obchodního stylu. Postupem času se modely s ramenním popruhem rozšířily. V současné době je peněženka spíše ležérní verzí pánské brašny pro různé drobnosti, neslučitelné s obchodním stylem oblečení.

Taška - batoh

První podobnost tohoto populárního příslušenství má několik tisíc let. Byl vyroben ze šrotu. Základem byly kožené a lískové tyčinky upevněné modřínovými deskami.

Ve své současné podobě se batoh dostal z vojenského balíčku. Na počátku minulého století byl vyroben šitím plachty. V polovině století byl pro sportovce vyvinut turistický batoh. Vzhled syntetických tkanin a módního sportovního oblečení dal podnět k rychlému zlepšení batohu.

Nyní je toto příslušenství nepostradatelné pro sportovce, používá se v každodenním životě, pro cestování a outdoorové aktivity.

Taška - Aktovka

Původně portfolio vzniklo ve Francii a bylo určeno k přepravě papírů. Byl to doplněk úředníků, bankovních úředníků, právníků. Obdélníková taška bez úchytů byla spíš jako složka. Později, když portfolio získalo popularitu, bylo doplněno perem.

Na moderních kufřících se mu objevil popruh přes rameno. Nemusí být však k dispozici ve všech modelech. Hlavní účel portfolia zůstává nezměněn. Za prvé - jedná se o obchodní tašku na dokumenty a papíry. Má stabilní dno, několik přihrádek a složené strany.

Klasické portfolio má přísnou stručnou formu. Zdůrazňuje obchodní styl, doplňuje a zdobí obraz. Nyní se však portfolia stávají proměnlivějšími. Pro městský styl moderního sortimentu vhodného portfolia se zaoblenými rohy.

Domácí i zahraniční celebrity často demonstrují své způsoby uplatnění portfolia. Někteří ho vezmou na párty nebo představení, jiní - na výlet. Portfolio - nezapomenutelné příslušenství ve filmech a někdy hraje hlavní roli v představeních.

Taktické

Konstrukce sáčků zahrnuje přítomnost různých montážních modulů Tašky jsou vhodné pro vojáky a lovce, rybáře a cestovatele. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, takže odolávají drsným polním podmínkám a chrání obsah před vnějšími vlivy.

Detaily tohoto sáčku jsou pečlivě promyšleny, což zvyšuje jeho praktickou účinnost. K tomu se výrobci snaží uplatňovat univerzální systém spojovacích prostředků a poskytují rychlý přístup k věcem. Nejčastěji se pro výrobu taktických tašek používá nylon.

Vojenské

Vojenské tašky jsou používány jak vojenskými, tak loveckými a rybáři. Vojenský styl pro muže je personifikován odvahou a ctí. Hlavními typy sáčků v tomto stylu jsou batohy, tašky a taktické tašky. Používají se k přepravě vybavení, zbraní, střeliva, potravin a dalších věcí.

Modely obecně mají mnoho oddělení, kapsy pro umístění malých předmětů.Pásy jsou nastavitelné pro jakoukoliv výšku a typ karoserie. Kvalita těchto materiálů musí splňovat přísnější požadavky: odolnost proti opotřebení, odolnost proti vodě.

Muži při výběru pytlů vždy dbají na kvalitu výrobku. Pro každý typ sáčků mají vlastní, nejvhodnější materiály.

Materiály

Hlavními materiály pro výrobu sáčků jsou přírodní a umělá kůže, semiš, přírodní a syntetické tkaniny. Následující tašky se často nacházejí v širokém rozsahu:

Plátno

Plátno může být přírodní a syntetické.

Přírodní tkanina obsahuje bavlnu a jutu nebo bavlnu a len. Přírodní plátěná tkanina je hygroskopická a trvanlivá, ale pouze v suchém stavu. Při interakci s vodou hnije, sedí a ztrácí sílu. Kromě toho je materiál krátkodobý.

Umělé plátno má ve srovnání s přírodním plátnem řadu výhod:

 • dlouhá životnost
 • sílu
 • hladkost
 • odolnost proti hnilobě,
 • zachování tvaru a velikosti.

Podobnost s plátnem má následující textilii.

Plachta

Plachta je vyrobena z přírodní příze nebo syntetické. Složení přírodní plachty je bavlna, len a juta. V závislosti na požadovaných vlastnostech je tkanina impregnována pro ochranu proti ohni nebo vodě.

Výhody plachty:

 • šetrnosti k životnímu prostředí
 • sílu
 • odolnost proti opotřebení
 • odolnost proti vodě nebo požární odolnost.

Sportovní tašky jsou vyrobeny z plachty. Ale mohou být použity pouze při cestování. V každodenním životě vypadají nerozumně.

Polyester

Jeden z nejběžnějších syntetických materiálů. Jeho přednosti jsou: ·

 • lehkost ·
 • pružnost
 • odolnost proti opotřebení
 • odolnost proti vlhkosti
 • praktičnost
 • sílu
 • nízká cena
 • rychle schne
 • při praní neztrácí tvar.

Nevýhody polyesteru jsou: hořlavost a ztráta barvy v průběhu času.

Kůže

Mezi výhody kůže patří:

 • vynikající hygroskopičnost
 • trvanlivost
 • sílu
 • plasticita
 • odolnost proti opotřebení
 • lehkost

Kromě toho, pravá kůže je vždy relevantní, prestižní a nezpůsobuje mnoho problémů.

Barvy

Nejoblíbenější barvy pánských tašek byly vždy černé, hnědé a modré. Nové módní trendy přidaly do pánských kolekcí světlé barvy: červenou, červenou, žlutou.

Volba barvy sáčku závisí na stylu oblečení. Vhodné jsou pouze diskrétní klasické barevné tašky. Pro sportovní oblečení a běžné nošení lze tašky vybrat v různých barvách.

Khaki

Řada khaki barev mužů používá k použití při outdoorových aktivitách V tomto ohledu výrobci používají tuto barvu v cestovních taškách a batozích.

Bílá

Spolu s jasnými barvami, bílá nevyjde z módy. Je dokonce přítomen v pánských taškách. Zpravidla se jedná o sportovní tašky ze syntetických materiálů.

Brown

Být přísný klasický, hnědý je přítomen ve sbírkách slavných návrhářů v různých typech tašek. Výrobci zároveň volají, aby nebyli omezeni na nudný způsob, ale aby experimentovali s barvou.

Barva sáčku by měla odrážet barvu oděvu. Může to být oblek, košile nebo kravata. Pro vytvoření nového vzhledu je lepší použít tři barvy: primární, sekundární a kontrastní.

Zbývá pouze správně odpovídat barvám. Do hnědé barvy: olivová, zelená, zlatá, smetanová, slonovinová, bílá, šedá, růžová, fialová, žlutá a modrá.

Modrá

Modrá, stejně jako hnědá, se aktivně používá k vytvoření sáčků. Pomocí modré barvy můžete vytvořit harmonické kombinace s bledě oranžovou a fialovou, broskvovou a světle krémovou barvou.

Jasně modrou barvu lze kombinovat s podobnou sytostí v červené, zelené, růžové, žluté, stříbrné a šedé barvě.

Rozměry

Pro každodenní použití, muži obvykle vyžadují pytel malé velikosti nebo malé, pokud chcete dát jen malé věci.Všechny pytle lze rozdělit do těchto dvou kategorií.

Malý

Počet malých sáčků pro každodenní použití zahrnuje:

 1. taška - tablet;
 2. beretset;
 3. taška - kryt.

Malé

Tato kategorie zahrnuje tašky, které obsahují nejen malé předměty, ale také dokumenty a doklady:

 • portfolia;
 • tout;
 • případ;
 • taška;
 • instant messenger;
 • batoh.

Stojí za zmínku, že tašky v nejnovějších sbírkách se poněkud zmenšily, a to zejména díky tomu, že se tyto tašky vyznačují tote. Nové modely jsou rozpoznatelné pouze formou.

Jak si vybrat

Hlavní věc, kterou musíte rozhodnout při výběru tašky, je její velikost. Materiál sáčku je vybrán pod oblečením. Kožené tašky jsou vhodné pro ty, kteří používají jiné kožené doplňky. Pro ležérní nebo sportovní styl si můžete zakoupit látkový sáček.

Typ sáčku je také vybrán na základě toho, co člověk nosí. Pro obchodní oblek by si měl vybrat koženou aktovku. Pro ležérní styl - taška na tablet nebo posel.

Při nákupu sáčku je důležité pečlivě si jej prohlédnout. Vak by měl mít pohodlný uzávěr, funkčně umístěná oddělení, vysoce kvalitní švy bez vyčnívajících nití.

Jak se nosí

Taška s ramenním popruhem může být nošena na rameni nebo přes rameno. Výjimkou je aktovka s pásem. S oblečením v podnikání, stylu, je lepší nosit aktovku u držadla, aby nedošlo k obrazu nedbalosti.

Kolik je

Cena sáčků se velmi liší v závislosti na materiálu a výrobci.

 • Tašky střední velikosti stojí od 1500 do 48000 rublů.
 • Cena portfolia se pohybuje v rozmezí 14 500 - 55 000 rublů.
 • Koženou peněženku lze zakoupit za ceny v rozmezí od 6 500 do 13 000 rublů.
 • Batohy mají velmi širokou škálu cen: od 2000 do 53.000 rublů.

Modely značek

Tašky slavných značek mají vysokou kvalitu a zvýšený komfort. Mezi nimi jsou:

Adidas

Vyrábí tašky ve sportovním stylu. V rozsahu nejnovějších sbírek:

 • Batohy;
 • Sportovní tašky;
 • Tašky na tašky;
 • Tašky mini;
 • Organizátoři tašek;
 • Tašky pro každodenní život;
 • Tašky na příslušenství;
 • Tenisové tašky na rakety;
 • Nákupní tašky.

Každá sportovní taška Adidas má hlavní prostorný prostor a prostor pro boty nebo notebook a organizér. Vaky jsou navíc vybaveny kapsami na cennosti a měkkými nastavitelnými popruhy.

Některé pytle obsahují větrané boční stěny pro dočasné skladování vlhkých forem. Batohy jsou také vybaveny kapsami na laptop, organizér a různé věci. Na přední straně výrobku jsou zajímavé modely batohů s přídavnou rukojetí. Rukojeť umožňuje přenášet batoh jako tašku.

Tašky Adidas jsou vyrobeny z umělé kůže, polyuretanu, nylonu nebo polyesteru. Všechny výrobky mají dlouhou životnost a snadné použití.

Nike

Sortiment této společnosti sportuje zboží, včetně sáčků. Lze je rozdělit na hlavní typy:

 • Batohy;
 • Sportovní tašky;
 • Tenisové tašky;
 • Tašky na boty.

Batohy a tašky Nike mají standardní prostorný prostor, kapsy na laptop a drobné předměty. Batohy jsou vybaveny skateboardovými úchyty. Pro výrobu Nike používá syntetickou kůži, polyester, nylon, polyuretan.

Armani

Značka Armani vyrábí kabelky a batohy z technické tkaniny a ekokože. Základem sbírky jsou:

 • Batohy;
 • Aktovky;
 • Tašky na dlouhém popruhu,
 • Kurýrní tašky;
 • Držáky vizitek.

Batohy, jednoduché i skládací, mají diskrétní barvy a stejně diskrétní design.

Calvin klein

V sortimentu Calvin Klein najdete středně velké tašky a batohy. Kolekce je vyrobena z polyuretanu a polyesteru v černých barvách.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky