Dámská spojková taška

Dámská spojková taška

Populární druhy

Spojka je miniaturní kabelka ve formě obálky. Název tohoto modelu pochází z anglického slova "clutch", které se překládá jako "grab". Původ spojky pochází ze starých peněženek, které byly původně používány k přepravě peněz a byly vyrobeny z jakékoliv trvanlivé tkaniny na ruce.

V XVI-XVII století. Řezání a šití začalo stoupat na novou úroveň a peněženky začaly být vyrobeny z krásných tkanin, za použití drahých kamenů a jiných metod dekorace. Peněženky existovaly až do XIX století. Takové typy spojek jako pouzdro a retikula jsou spíš jako moderní spojky. Byly podlouhlé ve tvaru as popruhem, který se hodil na zápěstí pro pohodlné ponožky.

Koťata a posměšky té doby se začínají co nejvíce podobat moderní spojce: mají podlouhlý tvar a jsou vybaveny speciálním páskem, který se pohodlně nosí kolem zápěstí.

Na počátku XX století. Spojka neměla žádnou zvláštní popularitu, takové legendy světa módy jako Coco Chanel a Christian Dior přispěl k jeho popularizaci. Coco Chanel často nosil řetízek s reticule a stylizoval kabelku. V roce 1924 jí vévoda z Westminster představil kabelku Vanity Case Vanity Case z Cartier. A Christian Dior v poválečném období začal na svých výstavách používat spojky, což zajistilo skutečnou popularitu tohoto příslušenství, které se nekončí dodnes.

Na dlouhém popruhu

Klasická spojka by měla být nošena pod paží nebo v ruce, postrádá takové detaily, jako jsou popruhy nebo řetězy. Ale moderní život dělá vlastní úpravy, a tak nyní spojka není jen taška pro večerní východy, ale také taška pro každodenní nošení. Modely pro každodenní nošení zahrnují v rozsahu jejich zásluh a praktičnosti, takže spojky na řetězech jsou nyní uvolňovány tak, aby mohly být nošeny přes rameno, čímž se uvolňují ruce.

Na řetízku

Spojka na řetízku pocházela z již zmíněného sáčku, jehož majitelem byl Coco Chanel. Nosila kabelku na řetízku a hodila ji přes rameno. Tato trubková kabelka je předkem modelu spojky na řetízku. Kromě možnosti nosit spojku na řetízku přes rameno, je stále elegantní způsob, jak nosit spojku tím, že zabalí řetěz kolem ramene.

Pletené

Přirozeně, výroba spojek nemohla být bez uvolnění pletených modelů. Pletené spojky vyrábí mnoho řemeslníků na zakázku a v jedné kopii. Existují dokonce i schémata pro pletení různých spojek, takže jehly mohou pro sebe vytvořit originální pletenou spojku.

Peněženka

Peněženka spojky je docela miniaturní model, jehož formy mohou být velmi odlišné: kulaté a obdélníkové a čtvercové. Externě to může vypadat jako peněženka na mince, nebo možná peněženka nebo standardní peněženka na účty. Peněženka spojky je mnoho.

Lak Spojka je současně považována za klasickou i extravagantní a odvážnější než modely z jiných materiálů. Díky různorodosti barev lakových spojek si můžete vybrat model pro obchodní styl a pro každodenní použití. Spojka s lakem bude vždy vypadat stylově a jasně.

Transformátor

Transformační spojka je kabelka, která, když se složí, vypadá jako obálka spojky, a když se rozloží, může se nosit jako obvykle prostorná kabelka. Transformátory mají čtvercový tvar, ve štěrbinách mohou být oválné kovové rukojeti, zatímco tašku lze nosit na dlouhém pásku. Výhodou transformátorové spojky je, že může být použita pro večerní východy i pro každodenní život, jako je běžná kabelka.

Večer Modely spojek by měly být dobře kombinovány s barvou a dekorem se zbytkem oblečení, doplňovat jej nebo být jasným přízvukem. Večerní modely sáčků na spojky by měly být pokud možno malé, lepší, kdyby bez popruhu, ale s řetězem, který můžete. Barvy mohou být velmi odlišné a ve večerních hodinách si můžete vzít s sebou brilantní spojky zlatých a stříbrných barev a spojky v drahých drahých kamenech, které budou v každodenním životě na místě.

Obálka - model, který se neliší ve formě od poštovní obálky a uzavírá se na sypkém ventilu. Mnoho moderních modelů obálek je vybaveno pohodlnou rukojetí umístěnou na zadní stěně spojky. Na základě barvy se model vejde do všech stylů, vhodných pro běžné i kancelářské (standardní barvy: černá, všechny odstíny hnědé, šedé) a světská (světlé barvy).

Spojková skříňka. Spojková skříň se vyznačuje pevným rámem, zatímco může být jakéhokoliv tvaru, až po nejvýraznější (auta, kočičky, srdce). Nejběžnější spojkové boxy ve tvaru obdélníku se západkou.

Populární barvy

V této sezoně budou kromě klasických černých, béžových a hnědých spojek v módě i odstíny korálově červených a modrozelených barevných schémat. Barva by měla být hluboká a bohatá, jako je smaragd nebo safír. V tomto podzimu bude relevantní šedá barva.

Hluboké víno Marsala (tlumené vínově zbarvené s hnědým subtone) - opravdu elegantní, elegantní, elegantní a elegantní.

Bílá Spojka se stala tradiční svatební doplněk pro nevěstu. Bílá spojka navíc dokonale zapadne do šatníku jaro-léto.

Černá Barva pro spojku je považována za klasickou a dokonale zapadá do jakéhokoliv stylu. Černá spojka je zařazena do seznamu základních věcí, jejichž držení bude pro každou dívku plus. Samozřejmě, v první řadě jsou černé ženy preferovány obchodními ženami. Je také ideální nejen pro každodenní nošení, ale i pro slavnostní východy, zejména pokud máte jasný outfit.

Červená Spojka je vhodná pro večerní východy a pro obchodní život, aby zředila přísný kancelářský styl. Při výběru červené spojky pro každodenní nošení se ujistěte, že dobře zapadá do barevného schématu vašeho obrazu.

Zelená Spojka i bílá, perfektně zapadají do obrazů jarního a letního období. Toto světlé příslušenství bude dobře zdůrazňovat váš jas v každodenním obrazu a modely hlubokých tmavých odstínů zelené jsou ideální pro večerní večer.

Možnosti velikosti

Výrobci spojek se již dávno vzdálili od klasické velikosti spojky 5 x 14 x 20 cm a nyní jsou k dispozici modely s úplně odlišnými objemy a velikostmi.

Malí Modely spojek se také liší od standardních velikostí, protože nyní vyrábějí mini spojky, které jsou ještě menší, a někdy se vejdou do dlaně vaší ruky. Taková spojka je často hustá konstrukce a podobá se malé krabičce. Takové spojky se nejčastěji používají pro publikování, například na červeném koberci.

Velké Spojky dobře zapadají do každodenního života, obchodního stylu a ležérních stylů. Kromě toho, vzhledem k jejich prostornosti, mohou nést více položek v nich než u klasických modelů spojek. Při výběru velké spojky nezapomeňte na pohodlí, protože trojrozměrný model nebude velmi pohodlný na nošení v ruce nebo pod paží.

Materiály a povrchové úpravy

Moderní výrobci vyrábějí spojky různých materiálů pro každý vkus a barvu. Nyní si můžete koupit spojky saténu, kůže, sametu, semiše, saténu, kožešiny, roušky a dokonce i plastů a kovů. Při výrobě kožených spojek se používají různé druhy kůže, od normální až po krokodýlí kůže, pštros, hadi. Modely low-end jsou samozřejmě vyrobeny z umělé kůže a ekokože.

Co se dnes nepoužívá pro dokončování spojek, jsou nyní možné všechny možnosti dekorace.Spojky jsou zdobeny třásněmi, stuhami, luky, peřím, kožešinami, korálky a perlami, kamínky a flitry, drahými kameny, zlatými nitěmi, všemi druhy spon, přezek a přívěsků. Některá spojení od moderních návrhářů mohou být nazývána doslovnými uměleckými díly.

Co na sebe

V první řadě je třeba poznamenat, že navzdory současné rozmanitosti stylových řešení pro spojkové vaky, žádná spojka není vhodná pro sportovní styl. Spojky nejsou vhodné ani pro lidový styl.

Také je třeba poznamenat, že spojkové vaky jsou nejvhodnější pro jarní a letní období, stejně jako pro začátek podzimu. Přirozeně, večerní východy se spojkou mohou být vyrobeny v každém ročním období, ale pro každodenní nošení nebude spojka vždy vhodná v zimě.

Přeplněná, nafouknutá spojka - znamení špatného vkusu. Snažte se vzít si s sebou jen ty nejnutnější věci, aby vaše spojka vypadala správně.

„Kabelka by měla mít stejnou barvu jako boty“ je naprosto zastaralý koncept. Více při výběru spojky na barvu boty nemusíte navigovat. Spojka by však měla být v souladu se zbytkem cesty.

Nezapomeňte, že spojky vypadají dobře s botami s podpatky a sandály. Baletní byty, mokasíny se spojkou - není to nejlepší kombinace. Ale určitě byste neměli kombinovat spojku s botami, teniskami a teniskami.

Pro jasné lesklé modely spojek stojí za to vyzvednout standardní, neobyčejnou manikúru. Se stejnými klasickými modely a barvami můžete jít s jasnou manikúrou.

Čím složitější jsou šaty, tím snadnější by měla být kabelka a naopak.

Jak si vybrat

Výběr spojky zcela závisí na vaší chuti a potřebách, protože nyní můžete najít obrovskou škálu různých módních novinek tohoto typu kabelek. Při výběru spojky zvažte tyto faktory:

  • za jakým účelem dostanete spojku. Budete je používat pro každodenní nošení nebo pro venkovní použití? Nebo jste obchodní mysl a chcete, aby vaše spojka zdůraznila váš obchodní styl?
  • Jak prostorný chcete spojku? Tak, aby do ní zapadly jen ty nejnutnější věci a vaše spojka byla jen posledním dotekem vašeho obrazu, nebo chcete, aby se do každodenní kabelky vešly mnohé předměty? Koneckonců, nyní může být spojka zvednuta s různou velikostí a velikostí.
  • požadovaný barevný rozsah spojky, výrobní materiál a jeho konečná úprava. Chcete-li zvolit správnou spojku, na základě těchto pozic, vyhodnoťte svůj šatník. Která taška nejlépe vyhovuje barvě, struktuře a dalším parametrům?
  • Chcete standardní, nevšední model spojky, značkovou položku, hit sezóny nebo originální ručně vyrobenou?

Novinky značky

V roce 2016 nás módní domy potěšily takovými zajímavými modely spojek, jako je extravagantní designová spojka Burberry Prorsum, která je průsvitnou krabicí. Značky jako Stella Mc Cartney a Valentino také sledovali tento trend.

Valentino si kromě průsvitného modelu pamatoval spojku ve tvaru motýla.

Lanvin doplnil dekor spojky dřevěnými sponami na spojovacích prvcích a Giorgio Armani vyrobil spojku ve tvaru tablety.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky