Viktoriánské šaty styl

Viktoriánské šaty styl

Pokud máte rádi filmy a knihy ve stylu "Jane Eyre" nebo "Pride a Prejudice", určitě jste si všimli krásných šatů ve viktoriánském stylu. Nádherné dívky z této doby v tak luxusních šatech vypadají velmi působivě. Mnozí z nich mají často podobnou podobu. Ztělesnění takového snu do reality není tak obtížné, protože v moderních šatech se vyskytují ozvěny viktoriánského stylu.

Historie stylu

Viktoriánský styl se poprvé objevil v XIX století. Jeho jméno pochází z názvu královny Viktorie, která tehdy vládla Británii. Byla to ta, která přivedla do módních nadýchaných šatů, korzetů a sukní zdobených krajkou.

Viktoriánské šaty dovolily dívkám dostat se co nejblíže kánonu krásy té doby. Pevný korzet utahující pas vytvořil efekt ženského obrázku přesýpacích hodin. Tyto šaty vypadaly stejně dobře na dámách s ladnými a hubenými krásami.

Pouze ušlechtilé dámy si mohly dovolit luxusní šaty s korzety. Tyto oblečení se lišilo vynikajícím a sofistikovaným designem. Práce na všech malých detailech trvala spoustu času a úsilí, což odůvodňovalo vysoké náklady.

Šaty v tomto stylu byly vícevrstvé a načechrané. Tkanina sukní byla zdobena krajkou, volánky, všemi druhy luky a stuhami. Přilepené korzety byly nutností mít obraz. Někdy byly nataženy natolik, že pas byl zúžen na třicet centimetrů a pro dívky bylo doslova nemožné dýchat.

Jako materiály pro šití byly použity samet, hedvábí, satén, satén a další drahé tkaniny. Barvy byly syté a hluboké - vínové, tmavě modré, zelené nebo černé. Dívka v takových šatech vypadala nádherně, takže nepotřebovala světlý make-up. Dámy svůj obraz doplňovaly výhradně přírodními drahokamy.

Vlastnosti

Viktoriánské šaty jsou velmi snadno rozpoznatelné. Nejprve jsou odlišná ženskost. Styl přesýpacích hodin vám umožní zdůraznit hladké linie ženské postavy a korzet zvedne hrudník. Současně, kvůli uzavřenému výstřihu, viktoriánské šaty vypadají zdrženlivě.

Aby se viktoriánské šaty oblékly, byly doplněny krinolíny. Takzvané sukně na odolných ocelových obručkách, které vytvářejí objem. Pomáhají také udržet stabilní držení těla, které vidíme u dívek té doby na fotografiích a ve filmech.

Kromě šatů, ve viktoriánském stylu lze nalézt i velkolepé kombinace vícevrstvých sukní s halenkami, vyšívané krajkou nebo stuhami. Obecně, krajky a výšivky doplňovaly téměř všechny šaty dámy viktoriánské éry.

Tyto luxusní šperky doplňují tyto luxusní obrazy dám. Šperky byly zpravidla masivní a domýšlivé. Populární prsteny, náušnice a náramky v podobě srdcí, ptáků, hadů nebo andělů. Také mnoho žen nosilo šály. Dekorační pláště, stejně jako šaty, byly šity z drahých tkanin a zdobeny všemi dostupnými metodami.

Pro moderní ženu

Se smrtí královny Viktorie, móda se změnila, ale některé prvky viktoriánského stylu se objeví v šatech nyní. Mnozí designéři, inspirovaní touto zajímavou érou, doplňují své sbírky o věci, které k nám přišly z minulého století. Tak, například, halenky s vysokými krajkovými límečky se opakovaně objevily ve sbírkách takových slavných návrhářů jako Alexander McQueen a Ralph Loren. Dnes nejen šaty a halenky, ale také džíny a jiné džínové věci zdobí volánky, krajky, luky a volánky.

Velkolepé korzety jsou také často nalezené v různých designových sbírkách. Nyní jsou kombinovány nejen se šaty, ale také se sukněmi klasického střihu a dokonce i džíny, což vytváří kontrastní, ale zajímavější luky.

Tenký pas můžete zdůraznit pomocí korzetu se šněrováním. Může to být pouze dekorativní prvek nebo funkční. V druhém případě se korzet nezaměřuje pouze na pas, ale také ztenčuje. Je pravda, že vzít v úvahu skutečnost, že po dlouhou dobu korzety nelze nosit tak, aby nedošlo k poškození jejich zdraví.

Moderní šaty ve viktoriánském stylu se také mírně liší od svých předchůdců. Jsou pohodlnější, protože nejsou doplněny krinolíny a hromadou sukní, které zasahují do běžného chodu, a korzety v nich většinou plní dekorativní roli.

Oblečení ve viktoriánském stylu na různých slavnostních akcích bude efektivně vypadat. Tím, že si vyberete toto oblečení pro promoce, určitě vyčníváte mezi stejnými spolužáky.

Originální šaty budou vypadat ve viktoriánském stylu a na svatbě. Pokud se vám tato éra líbí s romantikou, pak je možné udělat svatbu na téma.

Moderní oděvy ve viktoriánském stylu jsou populární mezi zástupce takových subcultures jako steampunk, emo, nebo goths. Velkolepé šaty s vysokým krkem a korzetem podtrhují dívčí individualitu a nedovolí jí, aby si všimla.

Je také možné aplikovat některé prvky viktoriánského stylu a obyčejných obrazů. Pozoruhodné uzavřené halenky s nafoukanými rukávy. Šitá z tenkého hedvábí nebo šifonu, tato halenka bude vyhovovat křehkým dívkám s malými prsy. Tato halenka může být kombinována s úzkými sukněmi nebo kalhotami v klasickém střihu.

Obraz, který zahrnuje věci ve viktoriánském stylu, je žádoucí doplnit low-key make-up a velmi jednoduchý účes. Volné vlasy nebo drdol v zadní části hlavy neodvádí pozornost od komplexního obrazu, takže tento luk bude vypadat harmonicky.

Viktoriánský styl není jen šaty a sukně zdobené volánky a krajkou. Jedná se o šaty, které vyjadřují náladu celé epochy a umožňují vám přinést do moderního světa trochu romantiky minulosti.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky