Velké oblečení Gatsby

Velké oblečení Gatsby

Po vydání filmové adaptace "Velká Gatsby" podle stejnojmenného románu Francis Scott Fitzgerald, postava se zamilovala do celého amerického publika a následně získala celosvětové veřejné schválení.

Román je založen na milostném příběhu, který má tragický závěr. Po první světové válce a hrůze tohoto období přichází čas na obnovu, oživení postižených zemí. Nově postavená budova začíná obdobím vývoje americké ekonomiky.

To bylo ve dvacátých létech, že divoký závod o materiální obohacení začal, který spustil vývoj organizovaného zločinu. Ve společnosti vládl neomezený materialismus. Právě tyto historické momenty se v románu nepřímo odrážejí. Politický a morální život společnosti je ilustrován milostným příběhem s tragickým koncem, v důsledku nemorálnosti.

Je třeba poznamenat, že román získal celosvětovou slávu po smrti autora. Během druhé světové války byla kniha zapomenuta. Už v padesátých letech byl Hollywood inspirován příběhem protagonisty pana Jaye Gatsbyho. Dnes je tento román nutností číst ve většině anglicky mluvících škol po celém světě. Vydavatel «Modern Library» umístil knihu na druhém místě v seznamu sto nejlepších anglicky mluvících románů XX století.

Po vydání románu v tisku bylo již natočeno pět úprav. Nejambicióznější se stala verze filmové adaptace režiséra Baza Luhrmanna. Americký klasik F. Fitzgerald si ani nemohl myslet, že by jeho hrdina sloužil jako základ pro vytvoření samostatného trendu v módě.

Po první světové válce ženy postupně zkracují délku šatů. V časných 20s, šaty nad koleny byly považovány za nepřijatelné. Blížící se 30. let se staly mnohem kratšími a ukazovaly kolena. Otevřené ruce, krk, záda. Přizpůsobené modely zmizí, dominují geometrii a asymetrii.

Skromné ​​mládí se zdobí skládanými sukněmi, šaty z úpletu. Nyní jsou různé záhyby v módě, které se objevily nejen na šatech, ale i na bundách. Protože se nohy stávají předmětem demonstrace ostatním, jsou zdobeny punčochami. Vzorované punčochy - detail, zdůrazňující styl "Velké Gatsby." Lodní boty získávají na popularitě, prohlašují ženskou nezávislost a potřebu pohodlí. Když se špína na ulici, dívky na sobě gumové kryty, chrání boty a punčochy před stříkající.

Rysy ženského stylu

 • Střihjako hlavní postava filmu. Krátký čtverec, nádhera vlasů, vlasy ohraničené, ale sexy. Tyto účesy ukázaly blízkost mužům, emancipaci žen.
 • Šaty s nízkým pasem rovným řezem těsně nad kolenem. Hluboký řez na zádech nebo dekoltu je vítán. Absence dříve populárního korzetu. Korzet nyní zdůrazňuje závazek ke zbytkům minulosti a staromódnosti. Soubor může být doplněn pštrosím peřím, například na obruč nebo brože.
 • V tomto stylu hraje zvláštní roli příslušenství. Skutečný bude perlový závit ovinutý kolem krku.
 • Neobvyklé klobouky.
 • Přítomnost krajky, stuhy, výšivky na oblečení.
 • Neutrální tóny: hnědá, postel béžová, černá, šedá.
 • Maximální blízkost mužů: rovné oblečení, zakrytí pasu, dokonce i utažení hrudníku, aby se mužnost.

Vytvořte ženský luk

Večerní obraz je nápadný ve své otevřenosti, dřívější připoutání je pryč. Ženy té doby byly temperované. Obdiv způsobuje perly, různé klobouky, odvážný make-up. Nejotevřenější šaty křičí o vyjádření vůle žen, k jejichž názoru nikdo po mnoho let neslyšel.Společnost je unavená válkou, hladem, chudobou. Lidé vyžadují podívanou a zábavu! Vnitřní poruchy společnosti byly vyjádřeny zdánlivě. Chci lehkost, radostnou náladu, kterou tvoří šaty vyšívané flitry, korálky, kamínky. Dámské oblečení je navrženo tak, aby vzrušilo představivost.

Podrobnosti o srsti se objeví ve večerním pohledu. Dlouhé síťované rukavice. Obrazy v moderním světě jsou relevantní pouze pro návštěvu stylizované strany nebo pro návštěvu divadla, ve dvacátých letech byly přítomny všude v každodenním životě.

Při vytváření večerního vzhledu dávejte přednost stříbrné, zlaté, nahé barvě nebo klasické černé nebo bílé. Po výběru rovných šatů je třeba doplnit příslušenství, které vytváří styl velkých Gatsby - velké brože, výstřední čepice a masivní kožešinové obojky. V tomto stylu není omezen počet příslušenství, tím více, tím lépe. Musíte předvést ty nejlepší perly a kožešiny.

Šaty dodají luxus šitých kamenů, flitrů. Oblečení musí vyzařovat bohatství, sofistikovanost. Povrchová úprava se provádí tak, že každý detail lze považovat za nekonečný, počínaje brošemi a končícími vyšívanými vzory. Vyberte si šaty bez rukávů nebo s lehkými křídly a lem je vyšíván třásněmi nebo skládaný. „Více luxusu, brilantnosti“ - lze označit motto stylu „Velký Gatsby“.

Dost šedých tónů, nyní je make-up výrazný, s červenými rty, tmavými stíny, černým obočím a bledou pletí. Žena se nebojí ukázat, neskrývá svou postavu pod luxusními šaty na podlaze. Korzet omezuje pohyb ženy, která chce tančit!

Rysy stylu u mužů

 • Třídílný obleksestávající z rovných kalhot, vesty a smokingu.
 • Přítomnost boater, slaměný klobouk válcového tvaru s nízkým plochým vrcholem, úzkými okraji a stuhou. Zpočátku byly stuhy černé, ale brzy, aby stály mimo dav a přitahovaly pozornost, stužky získaly písečné odstíny bílé a hnědé.
 • Klasičtí Oxfordové.
 • Omezená paleta barev.
 • Různé ozdoby na kravaty, motýlky, šály.
 • Obraz pravého pánakde se všechny detaily šatníku zvedly s jehlami.
 • Povinný atribut-třtina.

Vytvořte mužský luk

Obraz člověka by měl být překvapující. Vyberte si světlý šátek, kravatu nebo motýlek. Bez originálních bot nebude možné obraz ztělesnit. Kožené oxfords, bílé, hnědé barvy a dvoubarevné variace bude dělat.

Oblek bude vaše volací karta. Musí to být trojka a ne všechny detaily stejné barvy. Kontrastní barvy jsou vynikající barvy bundy a vesty. Oblek vyzvednout perfektní fit. Vytvořte pocit, že máte luxus a obrovské bohatství, které vám umožní nosit oděvy vyrobené na zakázku. A konečně hůl z masivního dřeva. Rukavice budou užitečné a nejlépe černé, hnědé barvy.

V rámci moderní společnosti se styl harmonicky hodí. Je to, jako by byl vytvořen pro aktivní, temperamentní muže! Tento styl je vhodný jak pro muže, tak i pro větší postavy. Kratší délka kalhot je vhodná pro štíhlé vysoké muže.

Stylové obrázky

Na fotografii představil model vytvořený umělcem K. Martinem ve spojení se značkou pánského oblečení Bratři Brooks. Sbírka je připravena pro blížící se vydání filmu The Great Gatsby. V tomto snímku je hůlka používána u mladého muže a zjevně zcela zdravá, stejně jako kapesník. Tyto doplňky ukazují bohatství majitele, v poválečných letech byly tyto prvky luxusem.

Klobouky z boatera, kteří si vybrali muže z davu a poukazovali na styl "Velké Gatsby". Všichni muži jsou v bundách i košilích.

Třídílný oblek, vesta vyrobená v tónu rovných kalhot. Kontrastní kravata zastrčená do vesty. Velký pár dvoubarevných oxfordů.Věnujte pozornost účesu a designu modelu, říká to hodně!

Obrazy jsou založeny na klasické černé a pastelově růžové. Všechny šaty otevřely ramena a holé paže. Není možné si nevšimnout štíhlé nohy módy. Snížený pas šatů umožňuje psychicky nakreslit pas. Vrchol šatů je vyroben ze vzorů, stuh, volánků. Perfektní čelenky a masivní náhrdelníky.

Moderní interpretace stylu "Velké Gatsby". Všechny nuance jsou pozorovány, od šatů až po make-up. Nádherné, ladné obrazy způsobují rave view!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky