Rokokový styl v oblečení

Rokokový styl v oblečení

Rokoko je okouzlující a neuvěřitelně koketní styl. Název "Rococo" pochází z francouzského výrazu "rocaille", který byl označen jako dekorativní kámen nebo mušle, protože původně byl tento styl používán v interiéru a později v oblečení.

Tento směr pocházel z XVIII století, když ne méně velkolepé, ale klidnější oblečení přišlo ke změně oblečení ve stylu pompézního baroka. Tento "klid" byl vyjádřen v barevné škále výrobků, je to zpravidla šatníkové položky diskrétních pastelových odstínů. Oblečení v rokokovém stylu je elegantní a lehké, je to luxusní palácový styl a ženská elegance.

Vlastnosti

Rokokový styl oblečení je charakterizován následujícími rysy.

Dokonalý pas. Tenký pas je již dlouho pýchou každé dívky, ale ne každá dáma měla osikový pas. V tomto případě měly ženy z rokokové doby svůj malý trik - korzet! S pomocí tohoto prvku šatní skříně dámy vytvořily sešitý pas, a to i za cenu vlastního zdraví. Konec konců, neustálé používání korzetu znamenalo nejen nepohodlí. Korzety té doby s konstantním opotřebením by mohly kostru velmi deformovat.

Rukavice, punčochy a ventilátor. Ventilátor může být zdoben různými způsoby s volánky, krajkou nebo třásněmi. Ale pokud byl ventilátor považován za další položku celého obrazu, pak lehké hedvábné rukavice a punčochy byly povinnými atributy oděvu v rokokovém stylu.

Květiny Zpočátku používaly umělé květiny vyšívané hedvábím. Spolu s nimi byly šaty a účesy pro ženy zdobeny čerstvými květinami. Po chvilce byl ženský soubor ozdoben šperky ve formě květin, nebo různými čelenkami zobrazujícími kytice s použitím drahých kamenů a kovů.

Svěží šaty a sukně. Již načechrané šaty v rokokovém stylu byly doplněny stejně načechranými sukněmi. Sukně, stejně jako šaty, byly zdobeny všemi detaily rokoka: přírodní a umělé květiny, volánky, stuhy a luky.

Soubor byl doplněn nafouknutými sukněmi, tzv. „Panje“, což znamená „koš“. Tento neuvěřitelně objemný detail, spolu s pasem, který byl upevněn korzetem, změnil siluetu do tvaru obráceného skla.

Obruče v šatech. Tento prvek je neodmyslitelnou součástí druhé poloviny 18. století, kdy se za pomoci obručí začaly šaty neokoužit, ale oválné.

Zkreslené čáry. Rokokový styl je neodmyslitelný od nějakého zkreslení přirozené postavy. To se projevuje nepřirozeně tenkým pasem, křehkými rameny, kulatým obličejem a přechodem od linie pasu k stehnám, což je pro skutečnou postavu neobvyklé.

Barva Hlavní pozice v šatníku byly dány světlým odstínům. Může to být světle modrý, světle růžový nebo světle žlutý odstín.

Asymetrie. Bylo to zvláštní v šatech žen i mužů. Spolu s šatní skříní položky, důraz na asymetrii může být přítomen v účes nebo doplňky.

Spodní prádlo a tvar živůtek. Co se týče spodního prádla, bylo provedeno velmi luxusně. Jak je známo, šaty z rokokové epochy umožňovaly povlečení „vyhlížet“ zpod šatů, a proto byly elegantně vyšívány: hedvábí, stříbro, zlato a krajky. Živůtek se vyznačoval protáhlým tvarem ve tvaru trojúhelníku.

Materiály Nejběžnějšími materiály, které byly použity pro tvorbu rokokových šatů, byly chintz a satén.

Rukávy. Rukávy z produktů byly bohatě zdobeny stuhami a krajkou. Řez rukávu se vyznačoval zúžením směrem k lokti.

V moderním oblečení

Moderní oděvy se výrazně liší od nedotčené rokokové šaty. Samozřejmě, že je možné, že v nějaké maškarní podobě bude nádherný obraz s prvky, které jsou v tomto stylu vlastní.

Moderní oblečení v rokokovém stylu se vyznačuje přítomností tmavých odstínů v barvě. Pokud dřívější rokoko nepředvídalo hnědé, šedé a dokonce černé barvy, pak moderní interpretace stylu vám umožní vytvořit oblečení v těchto odstínech.

Teď, jako předtím, tenký pas a otevřená křehká ramena jsou jistou rokokovou vizitkou. Sexualita a sofistikovanost, která je v tomto stylu vlastní, je dodnes dodnes přítomna, je jasně vyjádřena v šatech s přítomností korzetového šněrování.

Dekor moderních šatů v rokokovém stylu je vyzdoben všemi stejnými prvky, které jsou v tomto směru vlastní. Mohou to být květiny, luky, volánky, stuhy nebo třásně. Šaty ve stylu rokoka skvěle využívají hvězd. Například Lady Gaga ochotně klade na jevištní kostýmy nejen v avantgardním stylu, ale také aktivně využívá rokoka.

Nejvhodnější událostí dnes pro jasnou prezentaci rokokového stylu je svatba. Samozřejmě! Co by mohlo být přitažlivější než lehké, romantické svatební oblečení? Klasické svatební šaty ve svém stylu opakují originální oděv z rokokového stylu. "Inverzní sklo" je dnes téměř hlavní silueta svatebních šatů.

Korzet pomáhá skrýt existující vady postavy a celá sukně skrývá celé boky nebo příliš tenké nohy.

Rokoko znamená použití mnoha různých doplňků. Dnes, držet se tohoto stylu oblečení v moderní módě, je třeba pamatovat na přítomnost šperků v obraze. Rokokové doplňky jsou vždy objemné se spoustou kamenů a jiných dekorací. Stejně jako dříve, dnes účesy jsou také zdobené: použití ráfku s kamínky nebo přítomnost květinovou výzdobu ve účesu bude rozdávat rokokový styl na první pohled.

Použití moderní kabelky je vítáno v moderním rokoku. Pokud by to dříve byly miniaturní „kabelky“, dnes se poněkud změnily. Velikost je o něco více než „pytel“ a taška je zdobena nádhernou výšivkou.

Věnovat pozornost a rozhodnout se ve prospěch moderního rokokového stylu, stojí za to připomenout, že aby se objevil v moderní obchodní společnosti, je lepší používat jiné oblečení. Koneckonců, samotný rokoko, stejně jako doba jeho vzniku, je frivolní a větrný styl.

Pouhý vzhled, například v kanceláři v této výbavě, může v průběhu let zkazit dojem člověka. Proto, přistupovat k výběru obrazu v rokokovém stylu stojí s maximální pozorností a střízlivým výpočtem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky