Styl "moderní" v oblečení

Moderní styl v oblečení

Pro svět módy je velmi důležitý koncept, že nový je dobře zapomenutý starý. Mnoho trendů z minulosti se po čase vrací k trendu. Na základě tohoto návratu k módě minulosti byl také založen modernistický styl.

Historie vzhledu stylu

V oděvu se moderní styl objevil již dávno. Abychom porozuměli všem svým moderním projevům, nebude obeznámenost s historií stylu zbytečná.

Poprvé se tento styl objevil v 19. století. Stal se alternativou tehdejší evropské módy. Dříve měly dívky a ženy načechrané šaty s vícevrstvými sukněmi a velkým množstvím dekorativních prvků. Moderní styl nabídl opustit takové oblečení, volit více jednoduchý, ale protože ne méně stylové věci.

Změny v této době přinesly nejen dámské šaty, ale i architektura, základy života a celý svět. Vzhledem k tomu, že životní styl obyvatel města se stal dynamičtějším, dívky si s radostí vybraly pohodlné šaty v moderním stylu, které nedrží pohyby a nevyžadují spoustu času na vytvoření plnohodnotného oblečení.

Koncem devatenáctého století, tento styl byl rozdělen do dvou hlavních větví. První směr byl reformista, druhý - konzervativní. Zastáncové konzervativního moderního stylu favorizovali pohodlí šatů, ale bránil uchování některých základních detailů šatů. Tak například, část konzervativního moderního stylu byla i nadále korzetem, zdůrazňováním pasu a vytvářením ženské postavy blízko k ideálům té doby.

Ale reformátoři takové „pozůstatky minulosti“ popírali. Korzety považovali za naprosto zbytečné a škodlivé pro zdraví žen. Designéři vytvořili pohodlnější oblečení, ve kterém ženy vypadaly méně atraktivní než v luxusních šatech s redukčními korzety. Obecně byla reformní větev secese zaměřena na návrat k přirozenější ženské kráse.

Ze stejného důvodu začaly módní a květinové vzory přicházet do módy. Make-up a účesy také změnil, stávat se více jednoduchý. Ženy už nemusely pokazit kůži, snažit se ji vybělit a nosit těžké paruky. Moderní styl zároveň zdůrazňoval ženskost a umožňoval dívkám zůstat v centru pozornosti i bez všech těchto složitých úprav z minulosti.

V 21. století je moderní v módě. Mnoho designérů, inspirovaných outfity z minulých století, vytváří v tomto stylu světlé věci, které miluje mnoho dívek po celém světě.

Vlastnosti a výhody

Moderní styl se můžete naučit několika pozoruhodnými vlastnostmi. Především jde o vzory rostlin. Šaty zdobené květinovými potisky a světlými vzory na tmavých tkaninách nám připomínají módu minulého století. Pas v takových šatech může být zdůrazněn výběrem vhodného stylu nebo použitím korzetu.

Silueta ženy je obvykle velmi jasně rozdělena do dvou částí. Šaty mohou zahrnovat kontrastní pásy, které vizuálně oddělují sukni od horní části šatů.

Takové materiály jako šifon, jemné tělo, satén, taft, měkký samet, velveteen a plyš se používají pro šití tkanin v moderním stylu. Tkaniny jsou často zdobeny prokládáním tenkých zlatých nití nebo krajkových vložek.

Kromě šatů, rozeznatelné detaily jsou takové věci jako svrchní oděvy, takový jako těsné bundy nebo bundy s lehce zvednutými rameny. Také místo saků zvedl teplou srst srsti nebo pastelové barvy mysu.

Obuv a doplňky

Mezi doplňky pro secesní styl patří takové detaily, jako je malá taška spojky vyšívaná korálky, klobouk se širokým lemem s krátkým černým závojem a luxusní šperky. Mnoho šperků a objemné náramky byly často používány jako šperky.

Z bot stojí za to věnovat pozornost lehkým botám a botám s ostrou špičkou. Mnozí z nich měli nízký podpatek. Ale tato pata byla vždy ozdobena neobvyklým zbarvením nebo vyrobena v neobvyklé formě.

Značkové výrobky

McQueen je považován za jednu z nejslavnějších světových značek, která vyrábí věci v moderním stylu. Ve sbírkách tohoto módního domu jsou pravidelně upravovány oblečení inspirované módou minulých století.

Designéři této značky jsou stylové šaty, vyšívané korálky nebo přírodní drahokamy. Velkolepé korzety doplněné zlatými nitěmi nebo kovovými vložkami. V jejich sbírkách jsou nalezeny dokonce i pláště s šumivými krystalovými punčochami. Vzhledově vypadající kabáty také vypadají originálně, doplněné například barevným pštrosím peřím.

Košile a blůzy ve sbírkách McQueen jsou často doplňovány originálními obojky nebo dokonce volánem, a nafouklé rukávy zdobené tkaničkami. Samozřejmě, ne každý si může dovolit oblečení z tohoto módního domu, ale je to na příkladu jejich sbírek, že je možné pochopit, jak návrháři porazili moderní v moderním stylu.

Secesní styl je kombinací všech nejjasnějších tendencí falešné módy 19. a 20. století, která je stále důležitá jak mezi fanoušky vysoké módy, tak mezi běžnými dívkami.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky