Empírový styl v oblečení

Empírový styl v oblečení

Moderní móda je tak mnohostranná, že nikdo nemůže překvapit někoho s různými styly. Moderní a moderní, ležérní směr a každodenní život, obchodní a oficiální styly, romantické nebo vintage oblečení, avantgardní, empírový styl a mnoho dalších trendů jsou přítomny v dnešním módě. Taková rozmanitost módních trendů poskytuje příležitost současníkům vybrat si oblečení v nejpohodlnějším a nejoblíbenějším stylu.

Nicméně, tam jsou takové módní trendy, které neztratily svůj význam v průběhu staletí. Komfort, praktičnost, funkčnost, soulad s módními trendy v určitém časovém období přitahují pozornost poctivého sexu. Například, styl “Říše” dnes není jen přítomný v moderní módě, ale také má vysokou popularitu současně. Žádný z výročních módních přehlídek není kompletní bez ženských a vzdušných šatů ve stylu říše.

Historie říše

Navzdory tomu, že předek empírového stylu se nazývá Francie 19. století, ve skutečnosti je tento styl přítomen v rouchu starověku. To je zvláště vyslovováno v řecké a římské módě, které byly charakteristické v dobách starověku a středověku. V 19. století se však tento směr objevuje v Evropě. Josephine Beauharnais - první manželka Napoleona Bonaparteho diverzifikovala módu času s novými nápady v oblečení.

Podle historických odkazů, Josephine byla horlivý obdivovatel kultury a tradic starověku. Z tohoto důvodu bylo francouzské dámy z tohoto období asi tak oblíbené Francouzkou, že se rozhodla nahradit luxusní a pompézní roucho 19. století lehkými a romantickými šaty. Krejčí Leroy, který byl v té době nejoblíbenější a nejvyhledávanější módní návrhářkou, šil Josefinu, aby si objednala několik ženských a hezkých šatů, které se později staly známé jako empírový styl. Od francouzštiny, říše je přeložena jako “říše”.

Pro 19. století byla charakteristická přírodní krása. Šaty ve stylu „Říše“ jen zdůrazňovaly přitažlivost a hladkost linií ženské postavy. Šaty byly vyrobeny z lehkých vzdušných tkanin jemných pastelových barev. Šaty bílé, mléčně, béžové, světle růžové, fialové, světle modré, nebesky modré, šeříku a dalších barev dominovaly.

Pokud hovoříme o vlastnostech ženských šatů té doby, šaty se vyznačovaly přítomností hlubokého výstřihu a malých rukávů v podobě luceren. Stuha pod živůtkem zdůrazňovala pozornost hrudníku a zároveň zdůrazňovala ženskost dívky. Přední část šatů byla hladká, ale záda šla k ocasům, jemně padající na podlahu. Jako šperky dívky používají různé náhrdelníky. Nejbezpečnější variantou bylo doplnit oblečení o šňůru perel. Aby se obrázek dodal eleganci, měli dlouhé bílé rukavice.

Móda té doby zdůrazňovala přirozenost a ženskost. Nedostatek kosmetiky nebo použití v minimálním množství, krásné ženské účesy, vzdušné šaty byly vítány. To je přesně to, co empírový styl vypadal za vlády Napoleona Bonaparteho.

Funkce stylu

Empírový styl obsahuje určité rysy - je to ženskost, kultivovanost, rafinovanost, lehkost a romantika obrazu, přitažlivost, zvláštní kouzlo. V moderní módě by tento trend neměl být honosný a pompézní.Oblečení je šito převážně z tenkých tkanin, které doslova visí ve vzduchu. Šifon, hedvábí, bavlna - to jsou hlavní materiály používané pro šití šatů. Materiály jsou vybrány tak, aby odpovídaly romantice a něžnosti. Taková paleta něhy příznivě zdůrazňuje přitažlivost ženy.

Pokud hovoříme o konstrukčních prvcích, pak produkty s vysokým pasem, které mohou být dodatečně zdůrazněny stuhou nebo ozdobnou vložkou, zůstávají pro tento styl relevantní. Šaty mohou být dlouhé až po podlahu nebo krátké. Například ve směru mládeže jsou velmi oblíbené šaty ve stylu Baby-panenky.

Komu

Empírový styl lze nazvat ideální-univerzální, protože je vhodný pro všechny spravedlivé sex, bez ohledu na typ a stavět. Dívky s chlapčenskými angularitami budou vypadat spíše žensky a atraktivně. Dámy s obléhavými takovými šaty příznivě zdůrazňují hrudník a zároveň odvracejí pozornost od pasu a boků. Dívky krátkého vzrůstu v dlouhých šatech v empírovém stylu se stávají vizuálně vyšší.

V moderním oblečení

Impérium jako trend ve světě módy dlouho nepřevládalo, ale tento kousek byl dost pro to, aby byl tento styl v současné době populární. Zvláštnost stylu v jeho všestrannosti, oblečení v empírovém stylu může být úspěšně poraženo v různých moderních lukách, bez ohledu na zvolený módní směr.

Obchodní styl

Zpočátku se může zdát, že kompatibility v jednom obraze věcí obchodní povahy a stylu Říše je naprosto nemožné. Nicméně, ženské šaty s vysokým pasem bude vypadat velmi vhodné jako oblečení pro kancelářské pracovníky. Současně by měl být zachován odpovídající barevný rozsah: odstíny modré, hnědé, šedé a béžové barvy, černé a bílé barvy.

Pro každý den

Denní nebo příležitostná móda je skvělou volbou pro předvádění šatů ve stylu Empire. Šaty, šaty, halenky a dokonce i topy - to vše je vhodné pro každodenní módu. Všestranný styl, různé barvy, kombinace s příslušenstvím a různé možnosti obuvi. Kromě toho je tento směr přítomen nejen v letních sbírkách, ale i v demi sezóně a dokonce i v zimě.

Pro dovolenou nebo večer

Slavnostní akce, večerní šaty, svatební šaty jsou oblasti, kde oblečení v empírovém stylu ohromuje jejich velkolepost, elegance, elegance, ženskost a zároveň sofistikovanost. Pro šaty jsou vybrány tenké a vzdušné tkaniny - šifon, hedvábí, satén. Sestavy s krajkou nebo ozdobnou ozdobou budou vypadat velmi pěkně. Paleta barev ve skutečnosti nemá žádná omezení, vše záleží na preferencích dívek.

Na svatbu

Nevěsta ve svatebních šatech ve stylu Josefiny je nepřekonatelným obrazem tak důležitého a nezapomenutelného dne v životě každé mladé dámy.

Příslušenství a obuv

Dnes nebude těžké vybrat si doplňky a boty pro oblečení v empírovém stylu. Volba by se však měla řídit dvěma pravidly: soulad s celým obrazem a shoda s šaty.

V závislosti na modelu a stylu šatů můžete nosit sandály v řeckém stylu, sandály sabot, stylové pumpy s kulatým nebo mírně zúženým špičkou, boty ve formě baletní obuvi, sandály s podpatky atd. Je důležité, aby boty vypadaly jako ženské a elegantní.

V tomto případě volba příslušenství přímo závisí nejen na integritě obrazu, ale také na preferencích dívky. Lehké a téměř beztížné náramky a náušnice, stejně jako masivní šperky, lze kombinovat s šaty Empire.

Harmonicky doplňuje obraz šperků ve vlasech. To může být tenké ráfky nebo barrettes s umělými květinami, stejně jako módní nedávno římské čelenky.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky