Sprej na vypadávání vlasů

Sprej na vypadávání vlasů

Odborníci prokázali, že nejúčinnějším prostředkem pro posílení vlasových kořenů - oleje. Je to tato forma, která umožňuje aktivním látkám proniknout hluboko do pokožky hlavy a dát vlasům nejcennější. Použití olejů však není příliš pohodlné. Alternativně, odborníci vyvinuli sprej proti vypadávání vlasů - to kombinuje sílu olejů a vitamínů a je snadno použitelný.

Typy a výhody

Spreje proti vypadávání vlasů lze rozdělit do dvou kategorií. První z nich dostane prostředky, jejichž aktivní složkou je Minoxidil - nehormonální účinná látka, která má schopnost dilatovat cévy pokožky hlavy.

Ve druhé skupině - znamená aktivní složku oleje. To může být kombinace olejů nebo olejových roztoků vitamínů. Oleje také zvyšují průtok krve do pokožky hlavy, hojí ji.

Pro zbytek je složení různých značek podobné. Často používané:

  • čajovníkový olej;
  • dehet;
  • výhonky lopuchu a kopřivy;
  • panthenol, ketokonazol;
  • keratin;
  • zinek, hořčík, měď;
  • vitamíny A, E, PP, všechny vitamíny skupiny B.

Sprej jako forma je ideální pro muže i ženy. Účinné látky v něm jsou v koncentrované formě: účinek se zvyšuje mnohokrát. Kombinace několika složek najednou je činí silnějšími než ty nejúčinnější ampule. Zpravidla se tyto produkty snadno vyplaví, nenechávají mastný pocit.

Složky Ingredience

Léčivé spreje používají chemikálie, které prošly důkladným výzkumem. Minoxidil, který je součástí mnoha vlasových přípravků, mnohokrát prokázal svou účinnost. Rozšiřuje krevní cévy a otevírá draslíkové kanály buněk. Díky tomu se zlepšuje výživa folikulů, prodlužuje se růstová fáze, probouzejí se spící žárovky.

Pokud je účinná látka „amineksil“ uvedena na etiketě, víte, že se nejedná o nic jiného než o Minoxidil, pouze v nižší koncentraci.

Pokud je ve spreji přítomen ketokonazol, znamená to, že působí proti lupům nebo plísňovým infekcím kůže. Doporučuje se použít, je-li plešatost spojena specificky s onemocněním pokožky hlavy.

Keratin je přírodní aminokyselina, která je hlavní složkou lidských vlasů. Dnes je aktivně přidáván do různých přípravků na péči o vlasy. S ním je hladina vlasů hladká, šupiny jsou zarovnány, což umožňuje, aby ostatní komponenty měly lepší účinek.

Zinek - nejdůležitější prvek pro zlepšení pokožky hlavy. Zinek umožňuje, aby vlasy byly silné. Není náhoda, že trichologové doporučují svým pacientům dietu se zvýšeným obsahem zinku - někdy může být problém vypadávání vlasů vyřešen jednoduše zvýšením příjmu této látky v těle s jídlem.

Kopřiva, lopuch a další rostlinné výtažky nejsou jen dobrými přísadami k základnímu složení, ale mohou také léčit plešatosti sami. Například olej lopuchu urychluje růst vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů. Kopřiva je bohatá na vitamíny, fytoncidy a taniny, které vyživují vlasy zevnitř.

Panthenol je nejoblíbenější kožní lék, který léčí doslova „ze všeho“. Dexpanthenol zvládá popáleniny, praskliny, vyrážky v plenkách, suchost. Ve skutečnosti to není nic jiného než vitamín B5, vyrobený syntetickými prostředky. Úspěšně vyléčí pokožku hlavy a zakrývá všechny vlasy, takže jeho vlasy jsou chlupatější a silnější.

Tar - prostředek tradiční medicíny.Je to přírodní antiseptikum, které schne pokožku a eliminuje zánět. Stejně jako minoxidil zvyšuje průtok krve v kůži a probouzí vlasové folikuly ze spánku.

Sprejové sérum pomůže zajistit co nejrychlejší účinek: koncentrace živin v něm je několikanásobně vyšší než v běžných médiích.

Funkce výběru

Pro začátek stojí za to posoudit velikost katastrofy a přemýšlet o příčinách. Pokud máte podezření na hormonální problémy, účinky stresu, onemocnění pokožky hlavy nebo jen se silnou ztrátou, nezapomeňte navštívit lékaře.

Léčivé spreje s minoxidilem mají kontraindikace a vedlejší účinky. Zejména mohou dráždit pokožku hlavy, nejsou vhodné pro těhotné ženy, kojící ženy a děti do 18 let.

To je nejlepší pro sebe "předepsat" kosmetický sprej, který má minimální kontraindikace. Nejlepší ze všeho je, pokud se jedná o lék na rostlinné bázi s vitamíny a minerály. Účinek zesílí, pokud použijete nejen sprej, ale i jiné prostředky linie: krém, šampon, masku.

Při výběru nezapomeňte určit způsob aplikace. Některé výrobky se aplikují na suché vlasy, jiné - mají mastnou strukturu, což znamená, že se mohou aplikovat pouze doma, před umytím vlasů. Kompromisní varianta může být superaktivní sérum na olej z lopuchu. Jeho složení obsahuje hydrogenovaný olej, který je postříkán tak malými částicemi, že neváží vlasy. Ukazuje se, že lék je na bázi oleje, který není třeba umýt.

Trichologové recenze

Biokon

Řada produktů péče o vlasy ukrajinského původu. Sprej "Biokon" obsahuje extrakt pijavice a stimulant - kofein. Podle lékařů je účinný s malou ztrátou, pokud jsou hormony zároveň normální.

Generolon

Sprej na bázi minoxidilu v koncentraci 2% nebo 5%. Trichologové ji často předepisují svým pacientům. Lékaři popisují, že účinku je dosaženo po 2 měsících užívání, a nejdříve se vlasy mohou rozpadat ještě více. V budoucnu však získají tloušťku a dobře upravený vzhled. Současně s Generolonem odborníci doporučují použití vhodné kosmetiky.

Ducray

Jeden z nejoblíbenějších odborníků trichologists mléko - Ducray Neoptide. Vyrábí se samčí sprej (ve velkém balení s odpovídající „mužskou“ vůní) a samice - tři malé lahvičky v jedné krabičce (jedenkrát měsíčně, tři lahvičky v jednom kurzu). Hlavní účinnou látkou je koncentrát aminokyselin, který působí na folikuly a prodlužuje fázi růstu vlasů.

Kerastase

Ztráta vlasů za poměrně vysokou cenu. Složení Amineksil, argininu a vitamínu PP. Stimuluje růst nových vlasů a zhutňuje ty, které již existují.

Alerana

Nejznámější lék na bázi minoxidilu. Vyrobeno 2% spreje pro ženy a 5% - pro muže. Minimální doba léčby pro dosažení výsledku je 4 týdny. Pro udržitelný efekt odborníci doporučují tříměsíční kurz.

Fitoval

Levný esculin, ximenin a sprej na kyselinu laurovou. Udržuje maximální množství vlasů v růstové fázi a zabraňuje vypadnutí. Lékaři jej doporučují jako doplněk při léčbě plešatosti.

Qilib

Příprava francouzského výrobce na bázi bylinných složek. Směs obsahuje cibulový extrakt, který mírně dráždí pokožku hlavy, takže další látky (guarana, kakao a citronový extrakt) pronikají hlouběji do kořenů. Podle lékařů, v závislosti na situaci, tento lék může být použit jak jako léčebný a jako pomocný.

Thajština

Lékaři trichologové tento nástroj nepředepisují, ale mnoho dívek, které navštívily jihovýchodní Asii, tuto drogu chválí. Zavolala jí Jinda (Jinda Baimisot), to je velmi levné v rublech. Účinná látka - extrakt z rostliny baimosot - v Thajsku je považován za nejlepší aktivátor růstu vlasů. V sestavě jsou šampony, kondicionéry a syrovátka založená na stejné rostlině.

Domácí použití

Každý nástroj má vlastní schéma aplikace, které by mělo být dodrženo. Pokud Vám byl lék předepsán lékařem, měli byste se striktně řídit jeho radou. Alopecia prostředky jsou obvykle aplikovány na suché a čisté vlasy u kořenů. Výrobce nejčastěji uvádí na obalu, kolik kliknutí na postřikovač musí být provedeno, aby bylo možné získat určité množství látky.

U žen se plešatosti nejčastěji vyskytuje podél centrální části, zatímco u mužů podél vlasové linie na čele. Proto musí být léčivo aplikováno různými způsoby. Zvláštní pozornost je třeba věnovat postiženým oblastem.

Pokud je sprej aplikován na suché vlasy, obvykle nevyžaduje oplach.

Řada léků (na bázi oleje) by měla být aplikována na mokré vlasy, některé spreje by měly být důkladně omyty.

Fyzioterapeutické procedury, které lze provádět doma, mohou také pomoci v boji za husté vlasy. Lékaři doporučují kombinovat použití sprejů s darsonvalem a masáží. Darsonval s kartáčem na vlasy (obvykle ve formě štětce) se provádí po dobu 5-10 minut, pak se lék aplikuje na kořeny, následuje malá masáž pokožky hlavy. To vše zvýší účinek sprejů několikrát, a výsledek nebude trvat dlouho čekat!

A teď video - recept připravený doma, sprej z vypadávání vlasů.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky