Křoviny pro strie

Křoviny pro strie

Strie, nebo strie, jsou nedokonalosti pleti ve formě světlých nebo načervenalých pruhů na těle, vyplývajících z přetažení kůže. Strie se často vyskytují po porodu a drastickém úbytku hmotnosti, hormonálních poruchách a dokonce i zranění. Strie nevyžadují léčbu a jsou naprosto bezpečné pro zdraví, nicméně, ženy často sní o zbavení se kožních defektů v důsledku mikrochirurgie nebo domácí křoviny.

Příčiny

V průběhu celého života prochází naše kůže různými změnami, například až do 20 let růstu, během období školního věku a puberty se proces růstu urychluje. Strie mohou být charakterizovány jako mikrotrauma kůže, zlomeniny subkutánní tkáně.

Striae jsou různého typu: načervenalé a dokonce fialové odstíny naznačují jejich čerstvost, nedávný vzhled, který jim pomůže vyrovnat se s nimi rychleji a snadněji. Bílé strie jsou staré, vytvořené během měsíce a někdy i před šesti měsíci; Zbavit se jich je téměř nemožné doma, ale ke snížení jejich jasu je to docela reálné.

Během těhotenství se ženské tělo mění: břicho roste, prsa se zvyšuje. Během tohoto období je důležité chránit pokožku před protahováním a používat krémy a oleje, které zabraňují vzniku strie. Energetické zátěže, které používáme ke zvýšení tělesné hmotnosti, mohou také způsobit výskyt strie v různých částech těla: v pažích a nohách, hýždích, stehnech. Stretch se často objevují u mužů, kteří jsou závislí na kulturistice a maximálně zatěžují svá těla a zažívací ústrojí, což nedovolí tělu odpočinout.

Rychlý růst může být jedním z důvodů vzniku strie na mladé kůži, ale tento faktor je velmi vzácný, spíše výjimka z pravidla. V průběhu života se mění i hmotnost a její prudké výkyvy způsobují vznik strie - chytlavých zvlněných pruhů v břiše, stehnech, hýždích a hrudníku.

Mimochodem, 100% zbavení se dlouhých protáhlých stávek je chirurgický zákrok nebo průběh laserových procedur, které vám pomohou rychle a trvale se zbavit nevzhledných proužků na těle.

Scrub: pracovní princip

Použití křoviny je vhodné v kombinaci s postupy masáže a masáže těla štětcem s tvrdou štětinou ve sprše nebo po ní.

Drh může nejen očistit póry nečistot, ale také normalizovat práci buněk a stimulovat jejich obnovu, takže značky strie se stanou méně patrnými. Promluvme si o principu drhnutí z útržků:

 • První etapa - odlupování kůže pomáhá zbavit se zrohovatělé vrstvy buněk, která se vytváří na povrchu krytu a zasahuje do správné funkce. Odstranění nežádoucích buněk pomáhá při výrobě elastinu a kolagenu, které jsou zodpovědné za reliéf kůže.
 • Křupavé tóny pokožky těla, to znamená, že každá buňka pracuje tvrději a organizuje metabolické procesy. Navíc drenážní účinek tělového peelingu zlepšuje vzhled epidermis.
 • Kofein obsahuje důležité antioxidanty, které uvolňují buňky z volných radikálů a zlepšují jejich práci, proto je vhodné používat přírodní kávu proti striím. Rozpustný analog ze sklenice není vhodný pro nakládání se striemi, protože je to umělý a zbytečný produkt i pro kůži.

Je možné zabránit striím?

Vzhled strie závisí na dědičném faktoru a péči, kterou dáváte na kůži. Je možné zabránit vzniku strie, ale není možné se chránit před jejich výskytem.

Během intenzivního biologického růstu pomáhají oleje a krémy pro tělo hydratačního působení, jejichž složky jsou zaměřeny na zvýšení hustoty a pružnosti pokožky. Během těhotenství je důležité používat vysoce kvalitní kosmetické přípravky, které zabraňují tvorbě strie, můžete použít přírodní tělový peeling na bázi kávy nebo mořských řas.

Lidé v ohrožení mohou provádět řadu jednoduchých opatření, aby se zabránilo stria: použití sprchy nebo tvrdých tělových kartáčů při sprchování nebo po koupeli, masážních částech těla a udělat malou masáž ve sprše nebo sedět na gauči, mít kontrastní sprchu, nebo Nalijte studenou vodou na vaše tělo.

Recepty

Tam jsou stovky domácí křoviny recepty pro strie, které mohou a měly by být použity pravidelně, aby se zabránilo strie a zbavit se čerstvých pruhů.

 • Kávový mletý křoviny je lídrem mezi moderními domácími recepty. Jeho příprava je omezena na shromažďování kávové sedliny v oddělené nádobě a její použití ve formě sprchy v její čisté formě.
7 foto

Můžete použít čerstvě připravenou kávu: vařit několik lžiček mleté ​​kávy vařící vodou a nechat ji 15-20 minut v misce tak, aby se vařila a vyluhovala. Připravenou kompozici naneste na tělo a intenzivně masírujte problematické oblasti pomocí ruční masáže. Nechte křovinout na další dobu, aby tón a vyživují epidermis.

 • Káva je velkým pomocníkem v boji proti strie; Alternativou k čistému kávovému kartáčku bude přidání jodizované nebo mořské soli v množství 2 až 5 gramů pro získání agresivní, ale pracovní hmoty.
 • Esenciální olej ve složení drhnutí kávy dobře bojuje i se starými strií díky drenážnímu účinku a hydratačním, tonickým složkám olejů. Smíchejte čerstvě uvařenou kávu - tlustou se dvěma lžícemi tekutého medu, 10 kapek esenciálního oleje (extrakt z jojoby, růže, mandlí, pomeranče, grapefruitu a dalších), směs nechte 15-20 minut. Aplikujte tuto kompozici na dříve dušenou pokožku těla a masírujte tělo a nechte kosmetickou směs několik minut.
 • Sůl křoviny proti striám na bázi cukru a soli: smíchejte ve stejném poměru hrubé soli a cukru, nalijte malé množství olivového oleje, dokud se nevytvoří konzistence buničiny. Naneste kompozici na dušenou pokožku těla a masírujte několik minut, věnujte pozornost a sílu problémovým oblastem těla.
 • Pepřový peeling proti striím pomůže v boji proti celulitidě: smíchejte 5 čajových lžiček mleté ​​kávy s 1-2 lžičkami tinktury z červené papriky, nechte půl dne nebo celý den a aplikujte na dříve vyčištěnou pleť ve sprše.

Použití agresivní kompozice je kontraindikováno pro kůži s ranami a škrábanci, protože hořící látka může zvýšit jejich citlivost. Připravte se na to, aby tělo spálilo z kompozice, ale nevydržujte příliš dlouho, protože hrozí riziko malého popálení a odlupování kůže.

 • Mumiyo výborně bojuje s vytvořenými strií, a proto je považován za jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat s strií. Smíchejte práškovou pilulku s denním tělovým krémem, používejte aktualizovaný výrobek po dlouhou dobu a všimnete si, že strie se staly méně nápadnými a čerstvé mohou zcela zmizet.

Aplikace

Pro každého je vhodný kartáč na strie, je důležité identifikovat komponenty, které jsou pro tělo cenné a bezpečné a používat je při přípravě výrobku doma.

 • Křoviny z kávových zrn jsou naprosto bezpečné pro těhotné a kojící ženy, teenagery, ale měli byste být opatrní při používání pro lidi s kožními onemocněními.
 • Alergie - důvod k opuštění křoviny, ať už je založen na kávě, mořské soli, přírodních brusivech; Stojí za to vyzkoušet nástroj předem v ohybu lokte aplikováním a přidržením sloučeniny po dobu asi 5-10 minut.
 • Čerstvě připravený nebo zakoupený v peci supermarketu se aplikuje podle návodu, obvykle na čistém, vlhkém těle po umytí, nebo při sprchování. Po nanesení kompozice se masíruje na kůži po dobu 1-5 minut v závislosti na typu pleti, její reakci a složení prostředků.
 • Zvláštní pozornost je třeba věnovat natahování nebo natahování na epidermis, masírování je o něco intenzivnější.
 • Po malé masáži lze drhnout několik minut, poté opláchnout teplou vodou.
 • Po postupu praní se doporučuje vzít si sprchu nebo vylit z problémových částí těla studenou vodou.

Promluvme si o frekvenci užívání: pro normální pokožku těla se doporučuje používat jednou týdně celotelový peeling, pro problémové oblasti epidermis - do 4-5. Je důležité, aby nedošlo k poranění pokožky tvrdými, abrazivními částicemi a zvlhčování po zákroku.

Držitelé citlivé a tenké kůže mohou používat drhnutí kávy nejvýše 1 krát za 10 dní, jemné textury s jemnými brusivy jsou vhodné pro každé 2-3 dny.

Recenze

O kávovém drhnutí proti úsekům se dělají legendy, a to opravdu bojuje proti již vytvořeným zlomům kůže a zabraňuje vzniku nových. Pro boj s čerstvým strie, použijte komplex křoviny, masáže a krému s mumií, která je doslova nazývána lékem proti nedokonalosti pleti.

10 foto

Recenze na křoviny proti striím na základě kávové základny se často nacházejí na webu a povzbuzují ty, kteří se snažili o účinné domácí způsoby, aby se pokusili, aby byli přesvědčeni o jejich účinnosti. Bloggerům se doporučuje, aby používali křoviny téměř každý den, je důležité zajistit, že nejste alergičtí na kávu a další složky kosmetického přípravku s brusivem.

7 foto

Obzvláště oblíbené jsou recenze smetany s mumií: můžete si ji vytvořit sami, čerstvé strie vypadají, že se z toho zázračného složení rozpouští, staré mizí a nejsou tak honosné.

9 foto
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky