Obličejový peeling doma

Obličejový peeling doma

Obličejové křoviny jsou populární kosmetika. Tento typ kosmetiky je často používán ženami k čištění kůže obličeje a těla. To je velmi užitečný a nezbytný nástroj, který by měl být v domácí kosmetice každé dívky a ženy.

Co je to za co?

Křoviny jsou určeny k odlupování odumřelých kožních buněk na obličeji, čímž se čistí. Tato vlastnost drcení závisí na přítomnosti pevných částic v něm. Tyto tvrdé prvky výrobku pomáhají doslova škrabat staré buňky horní vrstvy kůže, nahrazovat je novými a měkký krémový základ produktu je určen k vyživování pokožky a ochraně před poškozením tvrdými částicemi. Je nutné zvolit křovinu správně podle jednotlivých kritérií, aby měl viditelný efekt a nepoškodil pokožku.

Mnoho obličejových křoviny zahrnuje přísady, které pomáhají změkčit jeho činnost a jsou zaměřeny na boj proti zánětu. Proto je důležité zahrnout tyto komponenty do křoviny, což je doma. Látky, které bojují proti zánětu, také zlepšují jeho účinek. Správně zvolený křovin přispěje ke zlepšení metabolických procesů pokožky, stejně jako k tomu, aby byl lépe upravený, jemnější a dokonce sametový. Mnoho žen používá tento čisticí prostředek pro peeling.

Kromě toho je křoviny jedním z nejúčinnějších kosmetiky z černých skvrn a akné. Pronikáním hluboko do pórů se pevné částice zbavují vnitřního znečištění. Také to může být použito k vypořádání se se stopami akné. Některé ženy používají křoviny k boji proti pigmentaci. Jejich použití je velmi dobré pro pleť, kroviny jej mohou zesvětlit a zjemnit barvu pleti.

Druhy

Existuje mnoho druhů domácích křoviny, které se liší v závislosti na složení, velikosti brusných částic a typu kůže, ke které jsou vhodnější. Tak, tam jsou univerzální křoviny, vhodné pro všechny typy pleti. Mezi ně patří sůl, cukr, kokosový ořech a hroznové křoviny, stejně jako další prostředky s jemným působením. Zahrnují také medový křoviny, stejně jako křoviny. Tam jsou také odrůdy křoviny pro suchou pokožku, které jsou velkou pomocí při loupání. To je jediný denní typ křoviny, zbývající prostředky jsou použity ne více než jednou týdně.

Podle typu expozice se jedná o peeling, čištění, bělení, omlazení. První typ se potýká s keratinizovanými kožními buňkami, je charakteristický přítomností větších abrazivních částic. Druhý typ umožňuje odstranit nečistoty a černé skvrny, takový nástroj utáhne póry a pokožku zjemní. Bělící peeling dokonale pomáhá ženám, které jsou náchylné k výskytu pigmentace, činí pleť světlejší, vyrovnává její tón a činí barvu kůže rovnoměrnější. Anti-stárnutí křoviny pomáhají v boji proti prvním známkám stárnutí, pomáhají odstranit "vrány nohy", obsahují ve svém složení přírodní antioxidanty a užitečné aminokyseliny.

Složení

Čistící obličejový kartáč se skládá ze dvou hlavních složek: jedná se o abrazivní částice a zvlhčovací základ. První složka může zahrnovat skořápku vajec, ořechů, mandlových jader nebo ořechových jader, mletých kávových zrn, sušených částí rostlin a bylin, meruňkových jader, brusinek, hroznů, obilovin, například krupice nebo mletých ovesných vloček, pohanky, rýže a dalších složek.Také, někteří používají sůl a cukr stejně jako soda jako peelingové částice. Mohou být smíchány se základním zvlhčujícím základem v čisté formě, bez mletí. Jiné abrazivní prvky domácího křoviny jsou lepší, aby se vypracovaly a zmenšily. Musí být promyty, sušeny a rozdrceny v míchači nebo například v mlýně na kávu.

Nepostradatelnou složkou každého takového čisticího prostředku je základ, který během tohoto postupu vyživuje a zvlhčuje pokožku. Díky přísadám tohoto typu se aplikace křoviny stává měkčí, jemnější a pohodlnější. Nejlepší je vybrat pro tento účel přírodní oleje, jejichž složení je bohaté na vitamíny, minerály, mastné kyseliny a aminokyseliny. Jsou vynikající živinou, která může mnohonásobně zvýšit účinek procedury. Můžete také použít základnu pro domácí peeling ve formě speciální kosmetické jílové látky, dětského nebo kosmetického mýdla z přírodních surovin, je lepší, když je vyroben vlastníma rukama, mýdlo s glycerinem v kompozici je také perfektní.

Složení tohoto domácího čisticího prostředku může také zahrnovat řadu přírodních a zdravých složek. Může to být zakysaná smetana nebo kefír, které jsou bohaté na kyselinu mléčnou., a to zase přispívá k obnově kožních buněk a dává jí pružnost a pružnost. Tyto mléčné výrobky jsou vynikající základnou pro peeling, který má také antibakteriální účinek. V létě můžete přidat do křoviny drcené rajče v bramborové kaší protože to pomůže chránit kůži před škodlivými ultrafialovými paprsky. Za účelem osvěžení pleti Můžete přidat do křoviny čerstvé okurkykterý má také tonický účinek.

Můžete také vytvořit základ křoviny ve formě kaše kaše nebo nasekané jahody. Tyto složky obsahují ve své kompozici vitamín C, který je velmi užitečný pro kůži, který pomáhá vyrovnat tón obličeje a zároveň mu dodává jas a zdravou barvu. Kromě toho, malé kosti kiwi a bobule se může stát nezávislou abrazivní látkou, nemusíte k tomuto nástroji přidávat další komponenty. Vynikajícím řešením je přidávat na křoviny nakrájený ananas., protože přispívá k rozpuštění mrtvých buněk dermis. Domácí drhnout s ananasem je ideální pro problémovou pleť, která je náchylná k akné a černé skvrny.

Při výrobě křoviny nezapomeňte, že můžete používat pouze přírodní čerstvé suroviny. Vzhledem k přísadám ve formě výrobků, které tvoří peeling, je životnost tohoto nástroje velmi zkrácena, musí být používána několik dní a musí být skladována v chladničce.

Skvělou základnou pro každý domácí peeling bude přírodní olej. Můžete dát přednost olivovému oleji, protože se dokonale stará o suchou pokožku a pomáhá v boji proti zánětu kůže.

Safrol máslo bude více mastný základ, vyživuje pokožku dokonale, bez ucpání pórů. Kromě toho tento olej dokonale zklidňuje podrážděnou pokožku. Dobrá čistící základna může být mandlový olej protože má vynikající hydratační účinek a příznivý vliv na pleť. Vynikající antiseptikum bude základem pro peeling ze zázvorového oleje, Chrání pokožku před vnějšími vlivy. Jako základ lze použít domácí brusiva ricinový olej. Tato látka má blahodárné vlastnosti: dokonale vyživuje a zjemňuje pokožku, pomáhá v boji proti zánětům a nedostatkům dermis.

Pro vytvoření domácího křoviny se často používá sezamový olej. Má blahodárný účinek zevnitř a zároveň má ohřívací účinek, navíc obsahuje mnoho nezbytných vitamínů a minerálů, které jsou užitečné pro pokožku. Kosmetička také doporučuje dělat domácí křoviny. na bázi kokosového oleje, protože má velmi zajímavou strukturu. Díky své neobvyklé a užitečné kompozici je tato látka schopna vytvořit tenký film na kůži, který má výživný a ochranný účinek.

Pečení doma je velmi snadné připravit, znát ingredience pro jeho složení, zejména proto, že každá žena má mnoho svých složek doma.

Ještě více o výhodách domácího pečení, stejně jako recepty na vaření v příštím videu.

Vybereme typ pleti

Při výběru obličeje křoviny nebo recept na to, nezapomeňte zvážit, jaký typ kůže máte. Správně zvolený peeling zvýší jeho kosmetický účinek a bude mít pozitivní vliv pouze na dermis. Pro ženy s mastnou pletí, kosmetičky doporučují dávat přednost prostředkům a receptům, které nejvíce ovlivňují dermis. Pro mastnou pleť je nejvhodnější křoviny, které obsahují ve svém složení větší čisticí částice. Takové prvky pomáhají čistit pokožku přebytečného tuku uvolněného na povrch a také obnovují rovnováhu potu na obličeji obličeje.

Je to právě tato lehce hrubá směs, která je nejúčinnější pro tukový typ dermis, ale také bojuje proti vnitřní kontaminaci pórů a činí je užšími. Tato kompozice je skvělý způsob, jak bojovat proti akné a zabránit jejich vzhledu. Ženy s mastnou pokožkou by měly tento čisticí prostředek pravidelně používat. Abrazivní látka v takovém čističi může sloužit jako hrubší složky, jako je mořská sůl, brusinky, meruňky a další drcená semena, jakož i speciální kosmetická jílová látka. Kosmetologové doporučují aplikovat tuto kompozici na mastnou pleť s pravidelností jednou týdně.

Nejtěžší je vybrat křoviny pro citlivou pokožku. V tomto případě by měl mít nástroj úspornou směs, která obsahuje měkčí brusné částice. Tyto prvky musí být syntetické, je také důležité, aby tyto částice neměly body v rozích. Posláním tohoto léku je jemně očistit dermis bez poškození. V opačném případě můžete poškodit pokožku obličeje v podobě škrábanců a jiných stop nesprávného použití křoviny. Když si zvolíme tento nástroj i při nejjemnějším složení citlivých dermis, je nutné jej aplikovat velmi pečlivě s frekvencí přibližně jednou za dva nebo dokonce i tři týdny.

Pro suchou pokožku je nutné pečlivě volit složení křoviny, protože zpravidla tento typ kůže zužuje póry a peeling je pro něj zvláštní. Snažte se dát přednost nástroji s nejmenšími abrazivními částicemi. Tato kompozice je schopna jemně pečovat o pokožku, aniž by ji poškodila, a zároveň pomáhá eliminovat šupinatění kůže. Spravedlivý sex se suchou pokožkou je nejlepší dát přednost křoviny s měkkým a výživným základem, který může poskytnout hlubokou hydrataci dermis a obnovit ji. Specialisté doporučují používat křoviny pro suchou pokožku ne více než dvakrát za měsíc.

Nejjednodušší způsob, jak vyzvednout křoviny pro normální pleť. Tento typ dermis, i když méně problematický, stále potřebuje náležitou péči. Ženy s normálním typem kůže by také měly pravidelně používat exfoliační činidla, přibližně jednou za dva týdny. Nejvhodnější kompozicí pro tento typ kůže bude zvlhčený základ ve formě ovocné esence nebo extrakt z užitečných bobulí a exfoliačních abrazivních prvků ve formě jemně mletých zrn kávovníku.. Díky pravidelnému používání takového nástroje můžete udržet normální tukovou rovnováhu pokožky, urychlit krevní oběh a dát jí svěží vzhled.

Aplikační pravidla

Správné použití křoviny je velmi důležité při čištění kůže. Kompozice zároveň hraje důležitou roli, protože výrobky s většími abrazivními částicemi musí být aplikovány jemněji masážními pohyby, aby nedošlo k jejich poškození. Praní může být aplikováno během čištění obličeje na předtím dušené kůži, aby se odstranily všechny nečistoty z hlubokých pórů. Při běžném domácím použití by se také měly dodržovat některá pravidla čištění kůže tímto nástrojem.

Pro začátek je tedy nutné provést některé přípravné postupy. Odstraňte make-up z povrchu dermis obyčejnou vodou nebo speciálními čisticími prostředky a odstraňte jeho zbytky obličejovým tonikem. Je také ideální předpařit pokožku obličeje, aby se otevřely póry a zvýšila účinnost aplikace. To může být provedeno pomocí horké lázně nebo vložením mokrého horkého ručníku na obličej po dobu 15-20 minut. Po dokončení přípravných postupů můžete přistoupit k přímé aplikaci křoviny.

Naneste malé množství křoviny na čistou a mírně vlhkou pokožku. Pak by měl být rozložen na kůži jemnými masážními pohyby prstů, přičemž je nutné postupovat v kruhu: od dolní části obličeje po čelo a od nosu k uším. Masáž by měla být prováděna po dobu dvou nebo tří minut a poté by měl být nástroj ponechán na povrchu obličeje, aby mohl být absorbován do dermis.

Po provedení všech těchto úkonů můžete začít umýt kompozici z obličeje, což lze provést pomocí teplé tekoucí vody nebo micelární vody a vatového tamponu. Nejlepší je hydratovat pokožku po nanesení křoviny krémem s vyživujícím účinkem, kosmetologové doporučují tyto procedury v noci, aby se zvýšila efektivita drhnutí a aby se produkt lépe vstřebával do kůže.

Recepty na vaření doma

S cílem vytvořit si vlastní ruce jednoduchý křoviny, můžete použít lidové prostředky.

Nejjednodušší recept je soda křoviny na bázi mýdla nebo kyselé smetany. K tomu přidejte jednu lžičku sody na 100 ml druhé složky.

Velmi populární je přírodní scrub - obličejová maska, která je velmi rychlá a jednoduchá. Chcete-li vytvořit, budete potřebovat zbývající po vaření kávy tlustý. K tomu můžete přidat základ medu, zakysanou smetanou nebo olivovým olejem, stejně jako pyré z jemného ovoce. Aby bylo možné připravit takový křoviny, budete muset učinit minimální úsilí. Ingridients by měly být kombinovány jedna až jedna, zatímco např. Kombinace oleje a kávy je lepší aplikovat, trochu masírovat a nechat na kůži, to znamená, že se používá jako výživná maska.

Nejoblíbenější je čistící postup s křovinami z ovesných vloček. Pro domácí vaření je nejlepší použít lžíci mletých ovesných vloček a měkké báze ve formě kefíru nebo smetany. Měli byste dostat hustou směs, která bude vhodné použít na obličej. Do této kompozice můžete také přidat ovocné pyré nebo zdravé výživné oleje. Takové křoviny mohou být vyrobeny z ovocných kyselin, dokonale tónují a osvěžují pokožku.

Můžete také udělat cukrové křoviny na základě oleje nebo mléka. Takový nástroj bude mít přísnější abrazivní částice ve formě cukru, jsou výborné slupky, ale je třeba je používat velmi opatrně. Je nutné ji aplikovat pouze na dušenou pokožku, jemnými a lehkými masážními pohyby.

Nejlepší pro citlivou pokožku je jemný kokosový křoviny. Pro jeho výrobu můžete použít základ olejových a kokosových třísek, který má velmi mírný účinek.Pokud chcete dosáhnout protizánětlivého účinku, přidejte do přípravku trochu kyseliny salicylové. Takové složení pomůže vyrovnat se s pupínky, černými tečkami a pomůže úzkým pórům. Rýžový peeling, který se skládá z lžičky jemně mleté ​​rýže a stejného množství krupice z ovesných vloček na bázi olivového oleje, může také snížit zvětšené póry.

A teď video - domácí obličeje křoviny recepty.

Kontraindikace

Použití křoviny, i když užitečné, ale má řadu kontraindikací. V žádném případě nelze použít nástroj, pokud trpíte nesnášenlivostí i jedné složky, která je součástí jeho složení. Aby bylo možné kontrolovat, jak kůže reaguje na aplikaci tohoto nástroje, je nutné aplikovat malé množství na zápěstí, počkat, až se absorbuje, a pokud po pěti až deseti minutách nedošlo k nepříjemným pocitům nebo alergickým reakcím, pak můžete tuto kompozici aplikovat. na obličej. Ty by neměly spěchat použít křoviny v případě, že jsou nezakryté akné a hnisavé akné na kůži obličeje, nejprve by měly být odstraněny speciálními prostředky, a teprve pak můžete začít čištění obličeje s křovinami.

Také drh není možné aplikovat na obličej v místech, kde jsou viditelné žilní síťky a kapiláry, v tomto místě je velmi tenká a citlivá kůže. Kosmetičky nedoporučují používat čisticí prostředky, jako jsou křoviny pro dívky s velmi jemnou a citlivou pokožkou.

Další kontraindikací je přítomnost zánětu dermis nebo poškození kůže. S takovými indikacemi je lepší nepoužívat křoviny, ale čekat, až se rány hojí. Odborníci také kategoricky zakázali používání tohoto kosmetického přípravku každý den, v takovém případě to bude mít negativní dopad.

Je také důležité zvolit křoviny, které jsou vhodné pro váš typ pleti. Dobře zvolený křoviny pomůže osvěžit kožní buňky na obličeji exfoliací. Dodržování všech vlastností a jemností procedury čištění s peelingem doma může mít vynikající čisticí a omlazující účinek. Hlavní je vybrat správnou kompozici a zároveň vzít v úvahu všechny kontraindikace.

Recenze

Ženy a dívky všech věkových kategorií čistí pokožku doma pomocí vlastních ručně připravených brusiv. Obecně platí, že recenze domácí křoviny jsou velmi pozitivní. Zástupci spravedlivého pohlaví říkají, že domácí křoviny jsou velmi snadno vyráběné, navíc tyto nástroje obvykle nezpůsobují alergickou reakci, protože jsou vyrobeny vlastníma rukama z přírodních čerstvých surovin.

Ženy především chválí křoviny na kávové podložce, protože mají dobrý abrazivní účinek, a proto dokonale splňují svůj účel, používají se i na obočí. Mnoho žen, které vyzkoušely různé druhy domácích čisticích prostředků, se následně rozhodlo pro pečení kávy nebo ovesných vloček. Rovněž je doporučeno používat slušný sex s citlivou pokožkou s použitím olejových křovin s jemnými brusnými částicemi, jako jsou jemné soli nebo kokosové lupínky, stejně jako drobná ovocná semena.

Mnoho žen používá ovoce nebo mléko křoviny. Také je doporučují používat jako masku. Někteří říkají, že tam jsou značky kosmetických křoviny, které jsou velmi přirozené v jejich složení a kvalitě v žádném případě horší než ty domácí. Patří mezi ně křoviny od výrobců Domu přírody a Natury Siberika.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky