Hat homburg

Hat homburg

Riddle pro znalce módy světa: co spojuje Winston Churchill, Hercule Poirot a Justin Timberlake? Na první pohled nemohou být tito jedinci žádným způsobem propojeni, protože jsou zástupci různých období, společenských vrstev a dokonce realit. Ale stále je tu něco, co je spojuje dohromady - to je láska k jednomu vynikajícímu mužskému příslušenství - klobouk Homburg.

Vlastnosti

Homburg je klasická pánská čepice, poprvé vyrobená v Německu. Název této čelenky pochází z názvu města, ve kterém byly původně vyrobeny. Klasická verze klobouku Homburg je vyrobena z tvrdé plsti a široký lnu, tradičně zdobený korunkou, je vyroben z polo-hedvábné tkaniny. Navenek, tento klobouk je s poměrně vysokou nebo střední korunou, přikrytý hlubokým zářezem nahoře a úzkými, ohnutými poli nahoru. Tradiční pro tuto čelenku se považuje za šedou. V klasické verzi umožnila použití stuh, které se shodovaly s kloboukem. Konce pásky byly svázány do plochého luku, který byl vyžehlený tak, že byl téměř nepostřehnutelný. Někdy byl takový klobouk ozdoben spoustou peří.

Historie

Klobouk obchodní mistr Philippe Mekkel měl spoustu zkušeností s výrobou klasických klobouků, ale vždy usiloval o nové, zajímavé návrhy. Ve své továrně na klobouky v Bad Homburgu tedy začali vyrábět nová víza pro klobouky, ale po dlouhou dobu nebyla příliš žádaná, 29. srpna 1882 se tato situace radikálně změnila. Dědic anglického trůnu, princ Edward VII, navštívil jeho synovce Wilhelma II v jeho venkovském panství v Německu. Wilhelm nosil nový, neobvyklý pro ty časy klobouk k lovu. Budoucí král se o tuto čelenku velice zajímal. Objednal si takový klobouk od Philipa Meckela, který byl vyroben v jeho obvyklé šedé barvě, a začal ho nosit s klasickým oblekem. Homburgův klobouk tak na konci 19. století vtrhl do pánské módy a vyhnal tehdy populární nadhazovače a top klobouky. Až do padesátých let minulého století byl tento klobouk nezbytnou součástí obchodního obleku.

Klobouk dnes

Klasické možnosti pro klobouky se rychle vracejí k módě. Dnes je klobouk Homburg nejen mužem, ale také ženským doplňkem, který doplňuje jak formální, tak neformální obrazy. Vzhled tohoto klobouku trochu změkl: koruna se zmenšila a byla mnohem elegantnější, okraj klobouku se zužoval. Moderní verze klobouku umožňují jeho šití z plsti a dokonce tkaní ze slámy.

Pokud jde o stuhu, tradičně ozdobující korunu, pravidla se staly ještě měkčími: nyní ji lze vybrat nejen v barvě klobouku, ale také v kontrastu s ní.

Tento klobouk je ideální pro elegantní obchodní oblek nebo džínové bundy, vesta nebo tričko. Různé kombinace tohoto klobouku dávají obraz lehkosti nebo pevnosti.

Módní obrázky

Hezký zákon Jude, známý jako Dr. Watson z filmu „Sherlock Holmes. Hra stínů a papež Pius XIII. Z televizního seriálu Mladý papež je známá láskou k dobrému oblečení a drahému příslušenství. On byl viděn v pravidelném používání klobouků v jeho obrazech. Tak přidal přísnou světle šedou bundu do úzké černé kravaty a klasickou verzi černého plstěného klobouku Homburg. Je pozoruhodné, že klobouk a kravata jsou vyrobeny z velmi podobných tkanin. Taková pozornost k detailu hovoří o velkém vkusu herce.

Slavný macho a sen mnoha dívek Channing Tatum se také může pochlubit přítomností inteligentního černého klobouku Homburg v jeho šatníku. Nicméně, herec nosí to v neobvyklé situaci pro tuto věc.V obraze herce jsou čteny některé nedbalosti a přehlížení pravidel: dobře vyžehlená, šumivá bílá košile je rozepnuta na hrudi a přísná vesta s úzkým bílým pruhem není vůbec zapnuta. Tento rebel obraz dokonale doplňuje klobouk Homburg s kontrastní bílou stuhou.

Komik Terrence Howard dokončil svůj klasický černý oblek s výrazným šedým kloboukem z tkané slámy Homburg. Na první pohled se taková kombinace může zdát frivolní a irelevantní, ale široká hedvábná stuha, která zdobí klobouk klobouku a jemnou kovovou záři, dala této čelence neuvěřitelný šik. Takový jasný kontrast textur a barev je velmi stylově kombinován do obrazu herce a dává mu tajemství, šlechtu a eleganci.

Justin Timberlake, další znalec klobouků, má v šatníku několik klobouků Homburg. S klasickou černou verzí tohoto klobouku doplňuje vzhled přísným černým kabátem a objemným šátkem. Nosí černý klobouk s vícevrstvou páskou k obrazu s pletenou vestou. Kombinuje hnědý klobouk s neformálním vzhledem, vestami a bundami, řetízky a džíny. Je vidět v šedé verzi tohoto klobouku. K ní zvedl dokonalý klasický šedý oblek s šátkem.

Vzhledem k obrazům, ve kterých je homburgův klobouk používán, nemůže být postavena postava Davida Sucheta v seriálu Poirot Agatha Christie. V této sérii je obraz detektiva Hercule Poirota prezentován jako největší znalec klasiky v oblečení. Všechny jeho oblečení jsou nádherné a dokonale upravené. A v každém je klobouk. Tento obrázek je příkladem klasického použití tohoto klobouku.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky