Klobouk Derby

Klobouk Derby

Malý legrační muž se smutnýma očima v obleku a buřince je to, co přijde jako první, když přijde na buřinku. To není překvapující, protože velký Charlie Chaplin byl a zůstává nejslavnějším mužem, který kdy nosil klobouk Derby.

Vlastnosti řezu

Klasická buřinka má zaoblenou nízkou korunu, někdy může být střední výšky. Okraj klobouku není příliš široký a ohnutý na všech stranách. Tradičně je takový klobouk šitý z tlusté plsti. To je věřil, že opravdu dobrý derby klobouk musí vydržet kop a ne deformovat se od toho.

Původně byl klobouk derby vyroben v klasických odstínech: šedý, černý, hnědý, občas zelený.

Povinným atributem této čelenky je hedvábná stuha kolem koruny. Typicky je tato páska vybrána tak, aby odpovídala samotnému klobouku, ale nyní je povolena varianta s kontrastní páskou.

Historické pozadí

Je těžké si představit, že se derby klobouk objevil ve světě módy díky anglickým lesníkům. Dlouho před vzhledem tohoto klobouku byl hlavní mužský pokrývka hlavy považován za cylindr. Navzdory tomu, že se v lese častěji valec ukázal jako velmi nepraktický - byl stále součástí uniformy strážců. Kvůli svému objemu zpomaloval postup lesem, lpěl na větvích a často padal. Proto bylo v roce 1849 rozhodnuto vytvořit nový typ klobouku, zejména pro lesníky.

S příchodem kina, nadhazovač vystoupil na vrchol své slávy. Skvělý Charlie Chaplin ji použil ve všech svých filmech. Byl to on, kdo ukázal anglickým mužům, že nadhazovač může být kombinován nejen s oblekem, ale také s svetrem. Následovat Spojené království, derby klobouk pohltil Spojené státy. V pozdní devatenácté a brzy dvacátá století, tento klobouk byl obyčejně nalezený v Americe. Náklady na nadhazovače byly nízké, takže je nosili lidé všech segmentů populace. V této době je populární i mezi kovboji.

Derby dnes

Dnes se klobouk Derby rychle vrací k módě. Tato popularita je částečně způsobena tím, že tento klobouk je pohodlný a praktický v každodenním životě. Tato pokrývka hlavy je ideální pro lidi všech věkových kategorií a nebude vypadat na místě pro mladé i staré lidi. Nyní si můžete koupit buřinku téměř jakékoliv barvy, velikosti nadhazovačů se také liší: od masivních až po skromné ​​a lakonické.

Čínští návrháři navíc významně přispěli k návratu do světa módy. Fanoušci všeho dětsky sladkého, Číňané přidali roztomilé kočičí uši k designu této čelenky. Toto rozhodnutí mělo účinek bombardování mezi čínskou mládeží a rychle stalo se populární po celém světě. Téměř každý teenager dnes chce doplnit svůj šatník takovým kloboukem.

Módní obrázky

Znalec klobouků Keiry Knightleyové má ve svém šatníku snad všechny klasické modely. Dokonce iv každodenním životě ráda doplňuje své obrazy čelenkami.

Všudypřítomní paparazzi našli v procesu nakupování hvězdu. Chcete-li jít nakupovat, herečka si vybral pohodlné černé šaty, šedé sako a pohodlné hnědé boty na rovném běhu. Nádherná šála-čumák a tmavý čokoládový barevný klobouk Derby jsou skvělou úpravou.

Populární po celém světě, “země-stálý muž”, Benedict Cumberbatch, není velký fanoušek klobouků, nicméně, on byl také viděn v použití klobouku Derby. Tento herec se stal široce známý díky roli Sherlocka Holmese v seriálu Stevena Mofarta "Sherlocka". V rozhovoru pro časopis Vogue se objevil v tmavých džínách, šedém tričku a kožené bundě.Dokonalým doplňkem tohoto obrazu rebela byl přesně klobouk Derby, posunutý na zadní stranu hlavy.

Kdo by byl režisérem nevystřelil filmovou adaptaci velkého detektivního románu "Sherlock Holmes", obraz Dr. Watsona je vždy stejný: přísný oblek, klasický kabát a samozřejmě klobouk nadhazovačů. Snímky Dr. Watsona, které provedli Martin Freeman, Jude Law a Vitaly Solomin, je velmi obtížné porovnávat a analyzovat, protože každý z nich byl vytvořen pro děj filmu nebo seriálu, ve kterém hrají tuto roli. Jsou však spojeni čistotou a ohleduplností při výběru oblečení. Kombinace klobouku Derby s klasickým oblekem a přísným kabátem v obraze Vitalyho Solomina lze nazvat příkladným. Obraz Martina Freemana s nadhazovačem je modernější verzí klasického tandemu: oblek a buřinka.

Ruská zpěvačka Eva Polna často doplňuje své scénické obrazy klobouky. V každodenním životě se její buřinka stala neustálým společníkem. V šatníku je několik barev této čelenky: modrá, černá, hnědá a dokonce červená. Zpěvák odvážně staví klobouk Derby v jakékoli situaci a doplňuje jejich obrazy šaty nebo přísným oblekem. Eva Polna se nebojí hrát v kontrastu odstínů: doplňuje kostým z hořčice červeným kloboukem a fialové šaty černým.

Derby - skvělý klobouk, který vyhovuje jakémukoli obrazu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky