Šátek límec - spolehlivá ochrana proti chladu

Šátek límec - spolehlivá ochrana proti chladu

V Rusku je přístup zimy tradičně poznamenán podzimním nákupem s přáteli a hledáním dokonalého teplého oblečení. Šátek je jednou z hlavních potřeb studené sezóny, i když často v teplém období bez tohoto příslušenství také neděláme.

Co to je?

Nyní jsou výrobci připraveni nabídnout široký výběr šátků různých tvarů. Můžeme si vybrat krásné nebo funkční modely a vybrat si šátek, který kombinuje obě kvality současně: pohodlí a krásu. Jedním z nejjasnějších představitelů tohoto příslušenství je šátek-límec. Co je to záhadné příslušenství?

Odpověď na otázku spočívá v jeho samotném názvu.

Ve skutečnosti se jedná o křížek mezi teplým šátkem a krásným originálním límcem.

Známější jméno pro nás je dickey. Výrobek má krk, který přechází do spodní části, nejasně připomíná límec odříznutý od svetru.

Tento model se výrazně liší od obvyklých dlouhých šátků. Neobvyklý tvar má oproti klasickým modelům několik výhod:

 • Jednotlivé styly manžety mohou pokrývat ramena nebo být o něco delší, což poskytuje spolehlivou ochranu před chladem,

 • Horní část límce obvykle dobře přiléhá k krku, chrání ho před větrem a počasím,

 • Neobvyklý střih výrobku ozdobí horní i ležérní oblečení,

 • Můžete si vybrat model, který bude velkolepým přízvukem, který dokončí obraz,

 • Šátek-límec je vynikající volbou pro děti.

Rozhodně si vyberete ve prospěch košile-přední nebo klasické šátek je nemožné, každý styl je atraktivní svým vlastním způsobem. Ve správně zvoleném moderním šatníku by mělo být místo pro různé styly a modely pro všechny příležitosti.

Modely

Řada takových neobvyklých produktů je plná rozmanitosti. Designéři nabízejí různé možnosti, mezi nimi jsou i doplňky určené pro sport pod širým nebem, protože šortkový límec díky vlastnostem stylu spolehlivě chrání před sněhem, větrem a deštěm.

Zveme vás, abyste se seznámili s nejpozoruhodnějšími modely prezentovanými v nové sezóně:

 • Na tlačítkách. Model má tlačítka, vytvořená výhradně pro pohodlí majitele. Kromě toho, tlačítka udělat vynikající práci s dekorativní funkcí, transformaci výrobku. Takový šátek nemusíte nosit přes hlavu, s rizikem zkaženosti stylu. Pro použití přes oblečení, nejčastěji vyberte model s tlačítky, které vám umožní nastavit šířku a tvar šálu.

 • Bez límce. To se může zdát divné, ale existují modely šálu - obojek, který nemá obojek vůbec. Taková práce designového umění je spíše ozdobou obrazu než plnohodnotným produktem oteplování. V tomto případě je zde pohled na nepřítomnost vysokého hrdla a šátek je upevněn na krku zipem - knoflíky nebo zipem.
 • S límcem stojanu. To je nejklasičtější výrobek, který má vysoký krk a prodlouženou spodní část. S nebo bez knoflíků, tento šátek zůstává oblíbeným doplňkem mnoha módy a módy. Především je vybrána pro svou funkčnost a zajímavý vzhled.
 • S dvojitou smyčkou. Tento model je vybaven smyčkou, přes kterou jsou konce šálu navléknuty, přecházející uprostřed. Styl takové šály často nese více dekorativní charakter, ačkoli někdy velmi teplé vzorky se setkají. Funkčnost takového výrobku je přímo závislá na tom, jak pevně jsou konce šátku utaženy.
 • Na sponu.Tlačítka nebo tlačítka mohou sloužit jako uzávěr pro takový výrobek, méně často existují modely se zipem. Spona může být praktická i estetická. Šátky na zip jsou více populární pro svou funkčnost.
 • Sport. Pohodlí a praktičnost šálu límec ocení sportovci. Sportovní forma, i zimní, je často docela otevřená, takže šátek musí chránit hrdlo před větrem. Zástupci různých sportů hodnotili takové příslušenství, ale často ho lze považovat za prvek zimní podoby fotbalistů. Používají model, který se podobá hrdlu, aniž by pokračoval. Délka takového šálu zcela pokrývá krk sportovců, aniž by vyvolávala nepohodlí.
 • Pro snowboarding. Vybavení snowboardistů je velmi funkční, obsahuje spoustu dílů nezbytných pro teplo a bezpečnost. Jedním z těchto prvků byl obojek. Oblek představující vysokou bránu je také používán v obleku snowboardistů. Ale tady je zpravidla širší. Výška hrdla často umožňuje uzavřít polovinu obličeje před větrem, což je nezbytné pro takový sport. Fanoušci jiných sportů spojených s rychlostí a větrem také často volí podobnou bránu, aby chránili obličej a krk před větrem a sněhem při sestupu.
 • Masážní šátek je neobvyklý a mimořádně zajímavý doplněk, který je jakýmsi šátkem vytvořeným pro masáž krku, zad a dalších částí těla. Na takové zařízení by měla věnovat pozornost, protože jeho popularita získává hybnost. Výrobci zejména doporučují použití šátku - masér pro zástupce sedavého zaměstnání s problémy s krkem nebo zády.

Recenze: názor kupujících bude o výrobku více než barevné marketingové popisy od výrobce.

Většina kupujících takové masérky reaguje kladně na jejich nákup. Všimnou si jeho kompaktnosti a pěkného vzhledu. Navíc mnoho z nich zaznamenalo dostupnou cenu a vysokou účinnost v boji proti bolesti zad a nohou. Všestrannost maséra nezůstala bez povšimnutí: většina kupujících je spokojena s možností masírovat nejen krk, ale i záda a nohy.

Materiály

Nejčastěji najdete pletený šátek-límec, méně často - z tkaniny. Pletené modely jsou teplejší a univerzálnější. Modely vyrobené z různých druhů tkanin lze často nalézt na sportovcích a dětech. Módní doplněk se liší podle typu materiálu:

Z tkaniny

Pro výrobu šátků používaly různé látky, nejčastěji nalezené:

 • Fleece. Z tohoto materiálu se obvykle šijí zimní doplňky pro sportovce. Fleecová tkanina - měkký a teplý materiál, extrémně pohodlný pro sport. Teplé výrobky z ní se aktivně používají v dětské módě.

 • Pletenina je tkanina vyrobená z různých vláken. Obojky šály jsou častěji šité z pletené pleteniny, suroviny, pro které jsou přírodní nebo umělá vlákna: bavlna, viskóza. Takové doplňky jsou méně objemné a teplé, vhodné jako dekorace pro běžné nošení, pro sport i pro nošení na podzim a na jaře.

Z příze

Nejběžnější typ rukávů - vyroben z příze. Pro tyto produkty lze použít jak přírodní, tak syntetická vlákna. Nejčastěji se příze skládá z odrůd vlny, směsi přírodních a umělých vláken nebo akrylu.

 • Vlněný šátek je teplý zimní doplněk. Vlna má mnoho výhod, ale ve své čisté formě, mnoho z jejích forem způsobuje podráždění a nepohodlí při nošení. Proto jsou obojky z přírodní vlny méně časté u dětských doplňků.

 • Šátek vyrobený ze směsi přírodních a umělých vláken je nejlepší volbou pro zimu. Vlna ve směsi zahřeje nositele a přidaná umělá vlákna změkčí výrobek.Příslušenství s takovým složením nezpůsobuje podráždění, mnohem měkčí a příjemnější pro tělo. Díky přidaným vláknům je snadnější péče o výrobek.

 • Akryl je moderní syntetický materiál používaný jako analog vlny. Nedostatek akrylu - špatná prodyšnost. Z výhod lze konstatovat nízkou cenu a snadnou péči o výrobek.

Od kožešiny

Pro ty, kteří chtějí získat luxusní výzdobu zimního oblečení, návrháři připravili doplňky z kožešin. Teplé, příjemné na tělo, úspěšně doplňující jak kožich, tak bundu dolů, kožešinové límce dlouho získaly srdce módy.

Nespornou výhodou takové šály je její vzhled, nevýhodou je komplexní péče.

Kožešina pro výrobu se používá jak umělé, tak přírodní. Proto je vhodná volba pro každého.

Jak vyzvednout

Při výběru vhodného límce je třeba věnovat pozornost jeho modelu, barvě a materiálu. Styl objímky by měl být zvolen na základě účelu příslušenství. Pokud plánujete střílet často - vyberte model na sponu, speciální sportovní modely jsou ideální pro sport. Nezapomeňte, že hromadné položky jsou určeny k nošení přes oděv, zatímco tenčí se používají k zdobení spodního prádla.

Barva by měla být vybrána, počínaje barvami hlavních šatů a jejich barevným typem:

 • Světlé brunetky pomohou zdůraznit barvu kůže a oči sytě syté barvy, například černá, červená, modrá;

 • Světlý vzhled do rudovlasých krás pomůže zdůraznit světlé a teplé barvy: terakota, červená, smaragdová, tmavě modrá;

 • Pro holčičky s olivovým odstínem pleti jsou nejvhodnější měkké pastelové odstíny: broskev, modrá, prášková, mátová barva.

Při výběru materiálu spoléhejte na účel příslušenství:

 • Vlněné výrobky jsou teplé, příznivě ovlivňují krevní oběh, ale nejsou zcela vhodné pro každodenní nošení nebo pro děti;

 • Výběr modelu pro každý den dávejte přednost přízi ze směsi vláken nebo akrylu. Nejjednodušší způsob, jak se o takový šátek postarat, je, že je příjemné pro tělo a má ležérní vzhled;

 • Při výběru příslušenství pro zdobení slavnostních šatů nebo jen jasného detailu obrazu dávejte pozor na výrobky z přírodní nebo umělé kožešiny. Jejich elegantní luxusní vzhled ozdobí jakýkoliv obraz;

 • Vyberte si sportovní šátek ze speciálních tkanin, jako je fleece. V tomto příslušenství budete chráněni před větrem a sněhem;

 • Knit modely si vybírají jako doplněk ke spodnímu prádlu, nebo jako příslušenství pro podzim a jaro. Jsou měkčí, tenké, ale ne tak teplé. Z tohoto materiálu můžete najít neobvyklý zajímavý model.

Jak se nosí a co se nosí

Poté, co se rozhodli koupit takové neobvyklé příslušenství, mnoho kupujících se ptá: jak doplnit vnější oděv s nimi? Neobvyklý tvar šátku vás opravdu přemýšlí o tomto problému. Zvažte základní způsoby, jak doplnit svrchní oděv límcem.

Vyberte si obojek na kabát. V závislosti na stylu nátěru může být obojek zvolen jak horní, tak dolní. Oba typy obojků se s takovým oblečením dobře hodí. Vyberte si příslušenství, které bude odpovídat barvě hlavního oblečení:

 • Základní nátěr se hodí k zelené srsti: šedá, černá, bílá. Dobrým doplňkem budou odstíny žluté, fialové, vínové, vybrané v závislosti na odstínu zelené;

 • Pro červený kabát, vyberte klidný neutrální odstíny šálu: šedá, mléčná, béžová;

 • Béžový kabát je klasická základní verze. Tento odstín dokonale doplní jakoukoliv barvu límce, zvolenou v celkovém rozsahu soupravy;

 • Modrá barva srsti je jednou z nejvýznamnějších v nové sezóně. Vyberte si pro něj všechny základní odstíny nebo barvy, které odpovídají celkovému stylu obrázku.

S kožichem budou spodní modely šátků vypadat nejvýhodněji, ne příliš objemně, ale dostatečně teplo.Úspěšné duo s bundou vytvoří volumetrickou šálu, košili nebo model bez hrdla. Toto příslušenství vás nejen zahřeje, ale také zředí. Kožešina z ovčí kůže, stejně jako kožich, nepotřebuje přídavek, který je příliš bohatý, vyzvedněte si příliš objemnou košili a položte ji pod kožich.

Jak vidíte, výběr šátek obojků je plný rozmanitosti, každý najde vhodný model pro sebe. Toto příslušenství se stalo jedním ze základních prvků zimního snímku v nové sezóně, a to je vynikající důvod, proč se nechat hýčkat krásným a teplým novým oblečením.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky