Baktus šátek

Baktus šátek

Šátek, jako doplněk, je nedílnou součástí šatní skříně každé respektující ženy nebo dívky. Mezi nejrůznějšími odrůdami tohoto oděvu lze rozlišovat samostatně baktus (šátek).

Trojúhelníkový tvar tohoto šálu je jako běžný ženský šátek. Je třeba poznamenat, že takový produkt získal popularitu nejen mezi krásnou polovinou lidstva. Silná polovina lidstva také používá tento prvek šatníku, který pomáhá zdůrazňovat individualitu a činí obraz jasnějším a atraktivnějším.

Jaký je název trojúhelníku šálu

Norsko a Dánsko jsou považovány za rodiště šálu baktus. I když je třeba poznamenat, že tento produkt byl znám v různých zemích ještě dříve. Jeho vzhled byl však primitivní - šil ze zbývajících kousků látky.

To je věřil, že tento šátek dostal jeho jméno poté, co ukazoval populární norskou karikaturu, hrdina který měl podobný název, a nosil laskavé příslušenství ozdobit jeho krk.

Toto stanovisko však lze argumentovat. Koneckonců šátek takového střihu byl atributem norského kroje mnohem dříve, než napsal dětskou knihu, podle níž byl animovaný film později pořízen.

Je třeba poznamenat, že i v těchto dnech toto příslušenství používali muži i ženy stejně. Jediným rysem produktu bylo, že si to mohli dovolit pouze bohaté části obyvatelstva. Koneckonců, byla vyrobena z přírodních materiálů a bohatě zdobena výšivkou a takovými ozdobnými prvky, jako jsou korálky, drahokamy atd.

Pro moderní jehly bactus kravata nebude obtížná. To je další vlastnost. Můžete samostatně nebo s pomocí znalého člověka vytvořit jedinečné a originální příslušenství, které se stane skutečnou výzdobou ve vašem šatníku.

Vlastnosti a výhody

Mezi hlavní výhody bakterusu patří:

 • univerzálnost. Tento prvek skříně lze použít jak v zimě, tak v horkém létě. V prvním případě to bude pro vás spolehlivá ochrana před chladem, větrem a mrazem, v druhém případě - bude chránit před horkým slunečním světlem;
 • praktičnost. Bactus je unisex věc. V každém případě bude vhodně vybrané příslušenství sloužit jako vhodný doplněk k obecnému obrazu;
 • Pokud jste švadlena, pak aby takový prvek šatníku pro vás není obtížné. A proto lze říci, že baktus je ve své hodnotě docela přijatelný;
 • módní trendy a popularita tohoto příslušenství vedly k tomu, že dnes existuje mnoho modelů a stylů tohoto produktu, proto nebude těžké si ho vybrat;
 • bakterus jeden z nejúspěšnějších a všestranných doplňkůpro zimní i letní vzhled.

Módní trendy

V minulé sezóně získal zvláštní popularitu bactus se sypkou viskózou. Zaměřují se na horní část postavy ženy, což ji činí přitažlivou a lákavou.

Ženy s velkými prsy by však měly být s tímto prvkem dekoru velmi opatrné, protože se vizuálně zaměří na poprsí.

Neztrácí svou popularitu Norský vzorkterý se skládá z příčných vícebarevných pruhů. Vizuálně vytáhne oblast krku a výstřihu. Barvy lze použít různými způsoby, od klasických verzí až po neobvyklé a jasné barvy.

Baktus vlnolamy je produkt, který je spojen zvláštním způsobem - páření se podobá vlně. Je důležité si uvědomit, že takový výrobek vizuálně přidává objem.

Prolamované baktus - volba pro jemné a citlivé povahy. Je to díky němu, že mohou dát svou obecnou image originalitu, skromnost a naivitu.

Obzvláště populární jsou výrobky s krásnými a jasnými povrchovými úpravami - třásněmi, monogramy, popmony atd.

Jak si vybrat a kdo půjde

Bactus je známý svou univerzálností. Proto je vhodný jak pro ženy, tak pro muže. Díky němu můžete svůj celkový obraz harmonizovat a dokončit.

Baktus výběr bude vyžadovat, abyste dodržovali obecná pravidla výběru toto příslušenství.

 • věcivýrobek musí být vyroben, musí mít vysokou kvalitu a mít řadu zvláštních vlastností (hygroskopičnost, hypoalergennost atd.);
 • vybraný model baktus by měl odpovídat celkovému stylu oblečení a celého obrazu obecně;
 • barevný styl celkový obraz, který chcete vytvořit pomocí tohoto příslušenství, by měl být harmonický a přijatelný.

Jak se nosí

Můžete nosit baktus různými způsoby, dokonce i jako čelenku.

 1. Klasická verze baktus je spojit ho s rohem dopředu, překonat konce vzadu a přivést ho zpět pod krk.
 2. Pro teplejší verzi (pokud to délka výrobku dovoluje), konce jsou zkříženy 2 krát na krku. Tímto způsobem získáte teplý a spolehlivý obojek.
 3. Baktus se nosí jak na horní části oděvu, tak i pod jeho spodní částí. Vše závisí na modelu výrobku a tkaniny, ze kterého je vyroben.
 4. Bactus lze také použít jako čelenku, stylově ji vázat jako šátek na hlavě. Způsob vázání závisí na vaší fantazii a stylu celkového obrazu.

Oblečení, s nímž lze bakterus kombinovat, může být velmi rozmanité.. Tento prvek dekoru může být vhodný pro vytvoření obchodního stylu, nebo může být vhodným doplňkem stylového sportu nebo romantiky.

Je důležité vzít v úvahu barvu a stylistickou kompatibilitu šatních skříňových detailů.

Stylové obrázky

 1. Obchodní styl. V tomto případě se můžete rozhodnout pro woolen baktus ve velké kleci, která dokonale doplní černý klasický kabát. Tento oděv je kombinován se stylovými botami na podpatku.
 2. Světlý styl může zahrnovat vynikající spodní kalhoty bohaté barvy, neutrální barvu nahoře a kontrastní černou a bílou baktus, vyrobený v norském stylu. Celkový obraz doplní stylový klobouk a velkolepé boty.
 3. Pro romantický styl Prolamované šály v kombinaci se sukní nebo šaty z volného řezu bude dělat. Jako top si můžete vybrat elegantní, ale skromnou bundu s klidným tónem.
 4. Z davu určitě zdůrazníte jasně červený bakterus v kombinaci s botami stejné barvy.

Spousta věcí může záviset na volbě šálu. Dokonce S pomocí tohoto zdánlivě menšího prvku skříně můžete výrazně změnit celkový vzhled. Proto je lepší získat více příslušenství tohoto typu, a pak v jakékoli situaci budete vypadat módní, stylové a módní.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky