Plstěné klobouky

Plstěné klobouky

Móda je cyklická a nová cívka nás zavede na 4-5 století před naším letopočtem. Tehdy byly vytvořeny první plstěné výrobky: koberce, klobouky, boty.

Vlastnosti a výhody technologie

Plstění je technika pro vytváření netkané vlny oděvů, hraček a interiérových předmětů. To, co bylo základem přežití a ochrany před chladem, se nyní stalo předmětem umění a neomezeným prostorem pro kreativitu. Je třeba říci, že technologie mezi tím se příliš nezměnila, kromě toho, že nástroje pro plstění se staly pohodlnější.

Dnes, stejně jako před mnoha lety, existují dva typy plstění:

  • suché - vytvořit objemný výrobek, například hračky, šperky a šperky;
  • mokré - vytvořit oblečení, boty, klobouky, deky, panely.

Každý z těchto typů je založen na vlastnostech vláken, které mají být zamotány mezi sebou a vytvářejí hustou uniformní síť. Při suchém plstění, hrudky vlny interlock kvůli opakované piercing se speciálními jehlami. Je třeba říci, že tato metoda se také používá k dekoraci již hotových výrobků, například klobouků, různých vzorů a ozdob.

Plstěné výrobky jsou vyráběny plstěním za mokra. Tato technika vyžaduje vlnu, mýdlo, speciální zařízení pro plstění, nebo tyč nebo váleček, jako v dobách našich babiček.

Překvapivě poprvé byla technologie plstění vyprávěna v legendě o Noemově archě. Podle pověstí té doby, během deště, vlna z ovcí padala, zvlhla a narazila na kopyta. Nevypadá to jako mokré plstění?

Plstěný klobouk je tedy prací mistrů mokrého plstění. Zaznamenáváme jeho výhody:

  • Můžete vložit pytel do plstěného pytle, nebát se řvát a zkazit vzhled. Jakýkoliv pokoj lze snadno narovnat, pokud si zakrmíte místo s mokrými dlaněmi.
  • v plstěném klobouku není nikdy horký, díky volnému přizpůsobení hlavě;
  • snadná změna tvaru víčka. Už vás nebaví široká pole? Odřízněte je. Přidejte hledí, květiny nebo jiné příslušenství;
  • trvanlivost;
  • i klobouk, z módy nebo z vašich preferencí, může zachovat své užitečné vlastnosti, pokud z něj uděláte teplé vložky na boty, šperky a mnoho dalšího.

Módní trendy

Plstěný klobouk je unikátní ručně vyráběný výrobek. Vlastnit to je velké a teplé štěstí, a aby se člověk stal dovedností hodnou chvály. Móda ovlivňuje plstěné klobouky a nyní klasické klobouky mají styl pro mládež, stávají se moderními a velmi módními.

Georgian Felt Hat

Gruzínská nebo Svanská čepice ztělesňuje bohatou chuť Gruzie. V této zemi jsme si jisti, že takový klobouk je talisman, neocenitelný dar a jen univerzální věc.

Svanka má zaoblený tvar a volně sedí na hlavě, takže není horká a podle Gruzínců je bolest hlavy a stres těžkého dne.

Módní trendy přijaly klasický styl gruzínské národní čepice. Dnes je tento originální model doplněn plstěným štítem, květinami, rohy a dalšími dekoracemi.

Cap Rose

Z moderních modelů jasně vystupuje klobouk s jemnými závěsy ve tvaru růže. Proces jeho výroby zahrnuje techniku ​​plstění za mokra. V poslední fázi je horní část čepice zkroucená a vytváří „okvětní lístky růží“. Na straně moře jsou okvětní lístky pevně fixovány stehy, takže model po dlouhou dobu neztratí svůj reprezentativní vzhled.

Plstěný klobouk Rose dokonale kombinovaný s romantickým způsobem, bude vynikajícím doplňkem kabátu a kožichu.

Cap Watermelon

Ale možností dárku pro sebe nebo blízké může být originální klobouk Meloun pro koupel. Lze ji implementovat do dvou řešení:

  • půl melounu s kůrou;
  • červený meloun se semeny.

První verze bude vytvořena technikou mokrého plstění, druhá zahrnuje kombinaci metod. Červená základna je tedy vytvořena mokrým plstěním a semena jsou později připevněna suchou technikou za použití speciální jehly.

Klobouk z vodního melounu je vhodný jako dárek pro muže i ženy, protože vypadá jasně a velmi kreativně a ruční práce činí tento dárek jedinečným.

S rohy

Autorem stylových klobouků s rohy se stala britská umělkyně Barbara Kiel. V technikách mokrého plstění se v jejích rukou vytvářejí klobouky s ovcemi, jeleny a dalšími rohy. Živé fotografie její rodiny v ručně vyráběných kloboucích explodují na internetu a způsobují mnoho lidí, kteří chtějí takové modely opakovat.

No, není těžké znovu vytvořit model, protože je proveden jako normální plstěný klobouk a později se na něj rohy opírají.

Model plstěného klobouku s rohy bude originální volbou pro příležitostné mládí, dobýt extravagantní povahu a jednoduše vytvořit moderní novoroční luk magických transformací.

S ušima

Další model čepice, prováděný podobně jako model s rohy, je modelem plstěného klobouku s ušima. Zajímavé a sexy vypadající uši svůdné koťátko na čepici stylu "svanka", doplněné skromným hledím.

Co na sebe

Dnes je plstěný klobouk vyroben tak obratně, že se snadno vejde do jakéhokoliv druhu svrchního oděvu. Například plstěný klobouk s kožešinovým lemem v kombinaci s kožichem nebo vlněným kabátem vypadá luxusně. Originální modely s rohy, ušima budou vhodné pro dětské bundy nebo bundy.

Samozřejmě, že nejlepší kombinací k plstěnému klobouku bude cítit boty, zejména proto, že dnes je jejich rozmanitost, tisk a výzdoba obdivována. Navíc, plstěné boty s gumovou podešví se mohou stát praktickými botami a dostatečně sloužit více než jedné zimě. Uggs a vysoké kožešinové boty se přiblíží k plstěnému klobouku a vytvoří jemný a velmi útulný vzhled.

Stylové obrázky

Plstěný klobouk s dekorem v podobě přírodního hedvábí osloví mladé dívky a ženy. Módní volný střih a montáž činí model univerzálním pro jakoukoliv kombinaci.

Pěkná varianta plstěné čepice pro zábavné focení - čepice s čepičkou s kontrastními vložkami a originální bičík nahoře.

Roztomilý a legrační klobouk s rohy jelena bude mládež vypadat jasné a nezapomenutelné.

Úžasně krásná sada klobouků, rukavic a šálu z vlny merino v hořčicových barvách osvěží jakýkoliv obraz a zdůrazní jemnou chuť majitele.

Kožešinové čepice dnes na vrcholu popularity. Proč ne zvolit jako materiál? Nadýchaný panda s roztomilými ušima je perfektní v luk mládeže.

Hledáte možnost pro dětskou párty? Podívejte se blíže na roztomilý model čepice Chanterelle v zářivě oranžovém odstínu. Přirozenost materiálu dodá pohodlí a originalita vám umožní stát se princeznou dovolené.

Boyarka klobouk nasycených odstínů je jasným detailem každodenního obrazu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky