Jak určit velikost čepice?

Jak určit velikost čepice?

Jak zjistit

Stejně jako oblečení, klobouky mají určité velikosti, podle kterých je můžete vyzvednout a potřebujete vědět. Koneckonců, není vždy možné navštívit obchod a vyzkoušet na pár klobouky nebo klobouky vybrat nejvhodnější z celé řady nabízených stylů. Kromě toho by měla být čelenka pohodlná, protože pohodlí, které tomuto příslušenství dodává každodenní nošení, je velmi důležité.

Zejména je třeba poskytnout přesnou velikost v situaci, kdy je třeba zakoupit nové víčko pro vaše dítě. Pro kojence, pohodlné klobouky jsou koupeny ve velikosti každých šest měsíců, protože dítě roste a obvod jeho hlavy se zvyšuje. Pokud si pro malé dítě vyberete podzimní nebo kožešinovou zimní čepici, odborníci doporučují vzít si o něco větší velikost, než je tomu u vašeho dítěte.

Vše, co potřebujete změřit, a to není těžké - hlava obvod. K tomuto účelu se používá obvyklá měřicí páska nebo tlustá nit, která se neroztahuje. Páska nebo nit se aplikuje nejprve do středu čela dítěte a pak se obtočí kolem hlavy a popadne nejvýraznější místa v zadní části hlavy. Výsledná hodnota na měřicí pásku - to je požadovaná velikost čelenky. Pokud jste změřili obvod hlavy strunou, obdržíte také potřebné údaje pro nákup dětské pokrývky hlavy. Chcete-li to provést, stačí přivést vlákno k pravítku a zjistit, jaká je jeho délka.

U dospělých je postup pro získání velikosti pokrývky hlavy téměř stejný, s výjimkou několika drobností. Vzhledem k tomu, klobouky, podzimní a zimní čepice pro dospělé mají různé tvary, jsou vyrobeny z různých materiálů a jsou nosí v závislosti na stylu, dva další parametry jsou potřebné pro určení velikosti dospělého.

 • první je délka podélné linie oblouku. Tak nazvaný vzdálenost od supraorbital vybrání k vyčnívajícím částem týlní oblasti hlavy.
 • druhým parametrem je délka příčné linie hlavy. Měří se průchodem centimetrové pásky z jednoho chrámu do druhého podél horní části hlavy korunkou.

Po provedení měření mohou dospělí odkazovat také na tabulku univerzální velikosti, kde jsou údaje v centimetrech a palcích. Mezinárodní dimenze jsou určeny latinskými číslicemi a anglickými - zlomkovými hodnotami od 6 do 8.

Rozměrová mřížka podle věku

Pro pohodlí rodičů jsou hlavní parametry potřebné pro výběr čepice umístěny vedle sebe v otočném stole. V něm je věk dítěte a jeho výška spolu s velikostí pokrývky hlavy odpovídající těmto ukazatelům.

Jednoleté dítě, podle průměrných hodnot svého růstu - do 80-90 cm - dosahuje velikosti čepice 47-48. Potom, o jeden a půl roku, jeho výška se zvětší na 100 cm, a velikost na 49. Po tom, stůl vypadá takto: dítě roste asi 6 cm vyšší každý rok, a velikost jeho pokrývky hlavy zvyšuje jeho hodnotu ročně také o jeden.

To znamená, že o 4 roky bude velikost čepice 52, o 6 let - 54. O devět let, dítě obvykle roste až 140 cm, obvod jeho hlavy, odpovídající výšce, dosahuje 56 cm, po kterém růst zpomalí trochu, a velikost zůstane po dobu dalších dvou až tří let, někdy až do věku 16 let.

Samozřejmě, každé dítě roste svým vlastním způsobem. Proto by hlavní parametry při výběru velikosti měly být individuální parametry vašeho dítěte, bez ohledu na průměry v tabulkách.

Měření pro větší přesnost, je žádoucí, aby se přizpůsobila připojením centimetru pásku ne jeden, ale dvakrát, aby se velikost přesně.Hodnota takového parametru, jako je obvod hlavy v centimetrech, je při měření vždy zaokrouhlena nahoru. Například, pokud váš obvod byl 50,5 cm, pak velikost, kterou potřebujete, je 51.

Tabulka velikostí známých značek

Stanovení velikosti pánských a dámských klobouků známých značek má své vlastní charakteristiky. Dámské klobouky jsou často opatřeny páskou velikosti, která může být stažena změnou velikosti na jednu nebo dvě hodnoty, a tento okamžik je také lépe zohledněn při nákupu stylového klobouku od zahraničního výrobce.

Obvykle byste si měli při nákupu dámské čepice pro ženy vzít v úvahu, že se po mytí může protáhnout. Z tohoto důvodu stylisté doporučují pečlivě prohlédnout výrobek a vybrat si klobouk, který v době montáže těsně přiléhá k hlavě. To platí zejména pro pletené zboží a vlněné barety. Po několikadenním nošení klobouku se budete cítit pohodlně, klobouk bude dobře sedět a budete v něm vypadat dokonale.

U pánských klobouků se měření provádí stejným způsobem - pomocí pásky nebo tlusté nitě a pravítka. Měření pánských čepiček se provádí takto: v tomto případě bude pokrytí hlavy v centimetrech zcela správné, pokud pásku připevníte o něco výš než obočí - přibližně 2 cm.

Lenne

Společnost Lenne je známá jako významný výrobce dětského oblečení, obuvi a doplňků. Pro děti, školní děti a mládež nabízí tato společnost následující velikostní tabulku:

Pro nejmladší děti od narození do 3 měsíců - 35-40

 • Pro děti od 3 do 6 měsíců - 42-44
 • Pro děti od 6 do 12 měsíců - 44-46
 • Od 1 do 2 let - 46-48
 • Od 2 do 3 let - 48-50
 • Od 3 do 5 let - 50-54
 • Od 5 do 8 let - 52-56
 • Od 8 do 16 let - 56-58

Kerry

Společnost Kerry, která se specializuje na výrobu oděvů a doplňků pro děti ve formě palčáků a klobouků, používá v tabulce také rozměry v centimetrech. Pro tuto značku vypadá vztah mezi věkem a velikostí pokrývky hlavy takto:

 • Od 1 měsíce do jednoho roku - 46
 • Od roku do 2 let - 48
 • Od 2 do 3 let - 50
 • Od 4 do 5 let - 52
 • Od 5 do 7 let - 54
 • Od 7 do 10 let - 56

Kivat

V měření centimetrů společnost nepoužívá tabulku velikostí, obvyklou pro všechny rodiče. Hlavním materiálem pro výrobky z Kivatu jsou elastické tkaniny, které se dobře protahují. Společnost garantuje funkčnost svých produktů, což usnadňuje nákup věcí a klobouků „pro růst“.

Různé klobouky pro děti populárních stylů jsou vybírány podle tvaru hlavy dítěte. Rozměrová mřížka od firmy Kivat vypadá takto: klobouky pro novorozence a děti do 6 měsíců mají rozměry 00 a 0, pro děti do 1 roku - 1, pro děti od roku do 2 let.

Pro uzávěry nabízí společnost následující klasifikaci velikosti: do roku - 1, od jednoho roku do 5 let - 2, od 5 do 10 let - 3, nad 10 let - 4.

Pokud jde o klobouky, barety a hledí, tabulka velikostí je podobná té předchozí: jediným rozdílem je, že děti do 15 let mohou nosit velikost 3 a starší mohou nosit 4. Pro bavlněné přilby, velikost 3 zachycuje věk od 5 do 10 let, 4 - více než 10 let.

Přilby z vlny a spodního prádla se pohybují od 0 do 5. Děti a mládež je mohou nosit od prvního měsíce života do 15 let a starší. Společnost se snaží dávat doporučení všem rodičům tak, aby výrobky seděly na dětech dostatečně pohodlně a nebyly příliš velké, neplazily se na procházku a nebránily dítěti v pohybu.

Reyma

Finská společnost pravidelně dodává dětské oblečení a klobouky určené pro nejtěžší povětrnostní podmínky. Tato společnost nabízí zákazníkům takové velikosti dětských klobouků, které odpovídají obvodu hlavy dítěte v centimetrech:

 • Od 2 do 6 měsíců - 42-44
 • Od 6 do 12 měsíců - 46
 • Od 1 do 2 let - 48
 • Od 3 do 4 let - 50
 • 5-6 let - 52
 • 6-7 let - 54
 • 7-12 let - 56 let
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky