Regenerační šampon

Regenerační šampon

Nesprávná péče o vlasy, agresivní působení na životní prostředí, použití velkého množství chemikálií a různé nástroje na úpravu může vést k tomu, že struktura kudrlinek bude vážně poškozena a samy o sobě budou slabé, bez života a ztenčené. V těchto případech dojde k záchrannému šamponu, který pomůže nejen zlepšit vzhled vlasů, ale i jeho zdraví.

Způsobuje poškození kroutí

Pod poškozením pramenů by měla být chápána jejich zvýšená suchost, tuhost, intenzivní ztráta a křehkost. Regenerační šampon v těchto případech intenzivně vyživuje kadeře, dodává jim potřebné vitamíny a mikroprvky, zvlhčuje a posiluje. Je však třeba chápat, že je nutné tento nástroj získat, s přihlédnutím nejen k typu vlasů, ale také k důvodům jejich poškození: interní nebo externí.

Vnitřní příčiny je třeba chápat ty, které vedly k stavu bez života, kroutí zevnitř. To pomůže při silném stresu, prodloužené depresi, snížené imunitě, nedostatku vitamínů v těle, jakýchkoli onemocněních vnitřních orgánů, stejně jako nedostatku železa. V tomto případě použijte šampon šamponu, je nutné trávit více času na vzduchu, normalizovat denní režim a výživu. Je lepší dávat přednost přírodním sezónním produktům, stejně jako přijímat další multivitaminové komplexy.

Mechanické poškození spojené s negativní expozicí zvenčí. Nejčastěji je to barvení vlasů, perm, použití nesprávného příslušenství pro péči o kadeře. Všechny tyto důvody lze rozdělit do několika skupin:

 • Negativní chemický účinek je primárně způsoben častým barvením vláken., stejně jako nadměrné výstřižky, jako natáčky a profesionální dlouhodobé. V tomto případě kučery dostanou těžké popáleniny a jejich struktura je zničena pod vlivem složek barev a směsí pro curling. V tomto případě, s pravidelným barvením a více bělení kudrlinek, dochází k poškození nejen samotných vlasů, ale také kořenů, jakož i pokožky hlavy. A tady bez použití speciálních redukčních činidel nelze dělat.
 • Mechanicky poškozená zranění jsou nejčastější. To může nastat při nadměrném používání kartáčku na vlasy a fascinaci pevnými nebo velmi tvrdými vlasovými doplňky. Fanoušci vysokých vlasů, milující bouffant, častěji než jiní čelí rozdělené konce, stejně jako ztráta pramenů a jejich tuhost.
 • Teplotní změny také negativně ovlivňují strukturu kudrlinek a jejich vzhled. Příliš horký vzduch, stejně jako příliš chladný, má negativní vliv na prameny. Vlhkost z nich se vypařuje a výsledkem jsou matné, velmi suché a křehké kadeře.

I když někdy používáte vysoušeč vlasů nebo kulmu, a také pravidelně měníte barvu vlasů, musíte alespoň jednou týdně aplikovat regenerační šampon.

Vlasy, které nejsou příliš poškozené, se nejen rychleji zotaví, ale také vydrží určité druhy poškození. Hlavní věc je koupit produkt vhodný pro váš typ vlasů.

Výběr typu vlasů

Již dlouho je známo, že kudrlinky se mohou lišit ve své struktuře a typu. Mohou být tlusté nebo tenké, objemné nebo sypké a také tukové, normální nebo suché. Tyto vlastnosti je třeba brát v úvahu při nákupu redukčního činidla.

Takže zejména ženy trpí nadměrným obsahem tuku v kudrlinkách, vyžaduje nejen výrobky obsahující velké množství vitamínů, olejů a minerálů, ale také které ve svém složení mají největší počet čisticích látek. Pouze jejich vysoký obsah pomůže nejen obnovit zdraví vlasů, ale i kvalitativně je vyčistit. V tomto případě se tukové kadeře mohou stát normálním, protože takové regenerační šampony pro tento typ vlasů normalizují produkci tuku ve žlázách.

Normální vlasy nepotřebují výběr speciálních nástrojů s dalšími funkcemi, s výjimkou restaurování. S řádnou péčí zůstávají kadeře tohoto typu po dlouhou dobu čisté, krásné a zdravé.

Čistící a zároveň redukční prostředky pro kadeře s vysokým obsahem vitamínových a minerálních komplexů - to je přesně to, co musíte získat, pokud máte suché kadeře. Tento typ lze snadno rozeznat podle velkého počtu křehkých vlasů, dělených konců, tuhosti kudrlinky. Kromě toho, pro silně poškozené vlasy, měli byste si koupit ty produkty, které mají různé oleje v jejich složení. Tyto šampony budou efektivnější a rychlejší z hlediska výsledku.

Některé dámy jsou majiteli smíšeného typu, zpravidla jsou na kořenech tukové a na koncích suché. Takové kombinované kudrlinky vyžadují zvláštní péči a prostředky pro ně by měly být vybírány velmi pečlivě, protože potřebují zvýšenou výživu a hydrataci a zároveň sušení pokožky hlavy.

Pokud se chystáte koupit regenerační šampon, musíte přesně znát svůj typ vlasů, protože špatná volba nemusí přinést žádný užitek, ale také způsobit ještě více škody.

Koneckonců, pokud pro mastné prameny koupit regenerační šampon pro suché, jejich stav je dále zhoršena. Další výživa a tak problematické prameny mohou vést k ještě větší mastnotě a rozvoji seborrhea.

Doporučené složení

V závislosti na značce, která tento výrobek uvedla na trh, může zahrnovat různé komponenty, jak chemické, tak přírodní. Jakmile je třeba obnovit prameny, měli byste dát přednost šamponu, který se postaví jako přirozený. V tomto případě by měl do svého složení obsahovat následující složky nebo jejich přírodní analogy:

 1. Extrakty nebo odvar z bylin. Jak víte, jsou to rostliny, které mají jedinečnou přírodní léčivou sílu, a čistící prostředky s takovými složkami v jejich složení, nemohou být vhodnější pro úplné uzdravení i těch nejvážněji poškozených vlasů.
 2. Výživné vitamínové a minerální komplexy v kompozici jsou zárukou efektivní práce produktu. Je lepší dát přednost těm produktům, které zahrnují olejové extrakty z vitaminů nebo olejů, například lopuchu nebo meruňkových jám. Kudrliny v tomto případě obdrží všechny potřebné výživy a hydrataci současně.
 3. Šampony regenerující kyselinu hyaluronovou jsou skvělou volbou pro velmi křehké a štípané vlasy. Právě tato kyselina rychle obnoví svou strukturu a naplní ji potřebnou vlhkostí.

Ale ať už je tento produkt přirozený, bude stále obsahovat vůně, parabeny a konzervační látky. Jejich přítomnost není příliš nebezpečná, s výjimkou jedné - Amonium.

Čistící prostředky, které mají tuto složku ve svém složení nejenže nebudou schopny obnovit kadeře, ale pouze zhorší jejich stav ještě více.

Nestačí však získat pouze vhodné prostředky, je nutné je správně použít, pouze tak lze dosáhnout nezbytného výsledku.

Jak se starat

Čím více jsou kadeře poškozeny, tím je pečlivější, důkladnější a co je nejdůležitější, komplexní péče, kterou potřebují, a proto:

 • Čištění pramenů během jejich regenerace může být pouze speciální nástroj. Nepoužívejte střídavě jeho použití s ​​obvyklým šamponem, a mytí kadeře by měly být jen dvakrát týdně. Pokud se vaše vlasy dostanou do šamponu příliš špinavé, můžete přidat pár kapek extraktu levandulového etheru nebo opláchnout hlavu slabým roztokem octa nebo limetkové šťávy. Je však vhodný pouze pro mastné vlasy.
 • Pro zvýšení účinku šamponu v kombinaci s ním by měly být použity speciální regenerační balzámy a masky. Je lepší dát přednost produktům stejné série, které se budou vzájemně doplňovat a zvyšovat jejich dopad.
 • Měli byste zapomenout na čištění kadeřů teplou vodou, mělo by být chladné.
 • Aby se zlepšil regenerační účinek, měly by být před mytím kadeřů pečlivě promazány základním olejem: lopuchem, hroznovým semenem, kokosem nebo jojobou.
 • Hlavní množství šamponu by mělo být aplikováno na kořeny a pokožku hlavy, zbytek kudrlinek by měl být vyčištěn malým množstvím pěny.
 • Žádné ostré pohyby nejsou povoleny, měly by být pečlivě a pečlivě omyty.
 • K uvolnění kudrlinky z nadměrné vlhkosti na konci procedury by mělo být lehké stlačení. Pro důkladnější vysušení je třeba zabalit hlavu turbanem nebo teplým ručníkem po dobu 10-15 minut.
 • Nepoužívejte fén ani kulmu. V opačném případě nedojde k žádnému efektu obnovy.

Mělo by být zřejmé, že viditelný a hmatatelný výsledek zlepšení stavu řádu nenastane okamžitě, ale po třech postupech pro použití vhodných prostředků. Vše závisí na rozsahu jejich poškození, struktuře a složení samotného výrobku.

Hodnocení známek

Mnozí výrobci přípravků pro péči o vlasy nezmeškali příležitost získat výhody, a proto se zabývali výrobou a výrobou produktů pro péči o vlasy, zatímco některé z nich neprodukují jeden výrobek, ale celou sérii najednou. Mezi nejoblíbenější a nejúčinnější produkty patří:

 • Dove "Intenzivní zotavení" vhodné pro velmi suché a extrémně poškozené prameny. Jeho jedinečné složení dokáže obnovit normální stav zámků jakéhokoliv typu. Výrobce však stále doporučuje použití pro ženy s normálním, suchým nebo kombinovaným typem vlasů.
 • Mark Wella a jeho "hluboké uzdravení" vyhrál obrovské množství fanoušků. Značka je známá jako výrobce nejen masových výrobků, ale také profesionální kosmetiky a pečovatelských produktů. Není proto divu, že tento šampon je opravdu rychle a účinně schopen obnovit kadeře po silném a dlouhodobém poškození jakéhokoliv typu.
 • KeraSys, platí pro profesionální přípravky pro péči o vlasy. Vícesložková a vysoce účinná formulace zajišťuje intenzivní obnovu kadeř po tepelném a mechanickém poškození.
 • Milovníci často mění obraz tím, že mění barvu vlasů a jejich tvar pomocí chemických kudrlinek perfektní Gliss Kur "Extrémní zotavení". Po prvním použití tohoto léku se kadeře stávají měkkými a hedvábnými, opět získávají zdravý lesk a zář. Pravidelné používání tohoto výrobku může nejen obnovit prameny, ale také je chránit před dalším vážným poškozením.
 • Produkt Fructis "SOS Recovery", podle výrobce, je schopen odstranit škody způsobené prameny během roku jen se třemi šampony. V tomto případě jsou kadeře nejen zdravé, ale lesklé a silné.
 • Další produkt značky Garnier dostal své jméno "Triple Recovery"díky přítomnosti tří druhů základních olejů ve složení: olivový, bambucký a avokádový.Podle výrobce, použití tohoto výrobku posílí kadeře, vyhladí jejich povrch a vyživuje jejich strukturu zevnitř všemi potřebnými látkami a stopovými prvky.
 • Dobrá volba pro co nejrychlejší návrat zdraví do vlasové společnosti nabízí Avon a jeho produkt "Instant Recovery 7". Pokud si myslíte, že nápisy na obalu tohoto šamponu, to nejenže eliminuje rozdělené konce a neumožňuje jim znovu se valit, ale vyživuje kudrlinky, zvlhčuje je, dává jemnost a lesk, ale hlavně dává pramenům intenzivní ochranu před negativními tepelnými účinky.
 • Fitoval, umožňuje nejen obnovit zdraví a krásu vlasů, ale také poskytnout další péči o pokožku hlavy. Také tento nástroj ukázal vysokou účinnost v boji proti seborrhea a lupy. Zavedl se jako ideální produkt pro péči o pravidelně bělené vlasy.
 • Značka Pantene Pro-V Nemohl jsem stát stranou a nabídl zákazníkům intenzivní restaurátorský šampon. Stejně jako ostatní produkty tohoto výrobce se tento nástroj ukázal jako vysoce účinný a široce dostupný. Viditelný a velmi hmatatelný výsledek po dvou použitích. Pro intenzivnější zvlhčování nabízí tato značka speciální speciální šampon „Šampon a hydratační“ pro velmi suché a křehké vlasy.
 • Světově proslulá značka Londa, vyzývá spotřebitele, aby zažili výsledek používání profesionálního šamponu pro obnovu vlasů Profesionální viditelná oprava. Navržený pro použití profesionály, rychle získal popularitu mezi obyčejnými ženami, kvůli jeho vysoké účinnosti.
 • Japonští výrobci, známí svými vysoce kvalitními výrobky, vyrobili opravdový zázračný šampon pro obnovu vlasů. Shiseido tsubaki. Přírodní složení, rozumná cena a vysoká účinnost umožňují, aby tento výrobek byl považován za jeden z nejlepších produktů curlingu.
 • Univerzální výrobek, který vám umožní obnovit krásu a zdraví vlasů jakéhokoli typu a délky - to je vše Wella "Pro série". Zároveň čistí prameny, vyživuje a hydratuje je a chrání také před negativními vlivy prostředí a drobným mechanickým poškozením.
 • Jedním z nejoblíbenějších, nejlevnějších a nejúčinnějších prostředků na obnovu kudrlinek domácích žen je Nivea "Řízené uzdravení a péče." V kompozici je mnoho přírodních složek, které přispívají k nejrychlejšímu a nejúčinnějšímu uzdravení i velmi špatně poškozených zámků.
 • Regenerační šampon Bonacure, vyráběná firmou Schwarzkopf Professional, je jedním z nejlepších profesionálních nástrojů. Jeho bohatá a velmi účinná kompozice pomáhá vyživovat kadeře, obnovit jejich zdraví, živý lesk a zář. Je ideálním nástrojem pro každodenní použití, který lze využít nejen při ošetřování a restaurování kadeří, ale také jako preventivní opatření k jejich poškození.

Kromě toho, někteří domácí výrobci se také zabývají výrobou podobných výrobků. Chtěl bych především zmínit značku „Tajemství babičky Agafi ", který vydal celou řadu nástrojů pro opravy. Navzdory nízkým nákladům jsou výrobky této značky velmi účinné, a to díky obsahu velkého množství přírodních surovin.

Více o šamponu se můžete dozvědět z videa.

Recenze

V závislosti na typu obnovujícího šamponu, stejně jako jeho výrobce recenze o tomto nástroji jsou odlišné. Ale v naprosté většině jsou prakticky pozitivní.

Spotřebitelé berou na vědomí jejich dostupnost, jednoduchost a rychlost používání, stejně jako zdánlivou efektivitu. Po použití takových nástrojů se kadeře stávají silnějšími, měkčími a hedvábnými, jsou snáze položitelné a mají krásný vzhled.

Mnozí spotřebitelé také poznamenávají, že po použití revitalizujícího šamponu začnou kadeře růst rychleji a vlasy vypadnou méně. Použití několika takových látek současně, například šampon, sérum nebo balzám, stejně jako masky nejen zvyšují účinnost konečného výsledku jejich použití, ale také urychlují nástup viditelného výsledku.

Pokud hovoříme o negativních hodnoceních používání tohoto redukčního přípravku obecně, podle spotřebitelů, jsou spojeny s chybami při výběru prostředků nebo nedodržením doporučení pro použití, jakož i v některých případech výskyt alergických reakcí.

Regenerační šampon je první, jednoduchá a cenově dostupná pomoc pro poškozené vlasy. A který si vyberete závisí na typu vašich vlasů, stupni poškození a osobních preferencích.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky