Mužský šampon proti lupům

Mužský šampon proti lupům

Častým problémem u mužů je lupy. K tomu dochází nejčastěji v důsledku podvýživy, různých stresů, ale mohou být spojeny s bakteriálními a plísňovými chorobami pokožky hlavy. Proto v řadě kosmetiky různých kosmetických firem lze nalézt takový výrobek jako šampony pro pánské lupy.

Příčiny

Lupy, nebo jako odborníci říkají, seborrhea je vážné dermatologické onemocnění, které vyžaduje léčbu. Podle statistik čelí tomuto problému více než třicet procent celé populace na Zemi a většina z nich jsou muži.

Nejčastěji se vyskytuje v důsledku selhání buněk hlavy. Jejich život se výrazně zkrátí a několik dní. V této době fungují mazové žlázy maximálně a snaží se chránit pokožku hlavy. V důsledku toho se mrtvé buňky hromadí na hlavě, mazové žlázy, bohatě vylučují tuk, šupiny se lepí na vlasy, čímž se vytváří neupravený vzhled.

Seborrhea, ať už je jakákoli, by měla být léčena, a pokud se domníváte, že se jedná o toto onemocnění, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Pokud se tak nestane včas, v důsledku toho je možné nejen zhoršit průběh nemoci, ale také ztratit načechrané vlasy. To je způsobeno tím, že odumřelé kožní buňky nemají čas jít z hlavy, což má za následek, že vlasové folikuly jsou zastaveny šupinami. Mladé vlasy nemohou propíchnout kůru vytvořenou na povrchu kůže, což má za následek, že hlava vlasů přestane růst a tvoří plešatění.

Existují tři typy seborrhea:

 • Při mastné seborrhea Mazové žlázy pracují tvrdě, šupiny jsou velké a nažloutlé. Vlasy se rychle zašpiní, svědění pokožky hlavy.
 • Po zaschnutí opak je pravdou. Váhy jsou malé, pokožka hlavy je velmi suchá. Příčinou tohoto onemocnění je často nesprávně zvolená péče nebo použití chemikálií při barvení nebo curlingu.
 • Smíšená seborrhea zahrnuje na jedné části hlavy mastnou a na druhé suché pokožce. V tomto případě je vhodné zachytit vhodný šampon, takže je třeba se poradit s lékařem.

Příčiny tohoto onemocnění jsou mnohé:

 • Příjem mastných, uzených, nevyvážených potravin.
 • Stres.
 • Hormonální poruchy.
 • Časté, nadužívání stylingových výrobků.
 • Alergie.
 • Nesprávně zvolené přípravky pro péči o vlasy.

Složení

Mužská kůže je odlišná od ženské dermis. Je silnější, má další ukazatele kyselosti a obsahu tuku. Vzhledem k tomu, že mazové žlázy pokožky hlavy silnější sex pracují jinak, on je více pravděpodobný, že trpí takovou chorobou jako lupy.

Existuje mnoho typů šamponů na lupy na trhu. A musíte určit, co by mělo být zahrnuto do dobrého léku na toto onemocnění.

V první řadě, pánský šampon proti lupům by měl obsahovat antifungální složky. Protože toto je nejčastější příčina tohoto onemocnění.

Je také velmi důležité ve složení přítomnosti látek regulovat práci mazových žláz, protože lupy jsou často doprovázeny mastnou pokožkou hlavy.

Zde jsou hlavní látky, které by měly být zahrnuty do šamponů proti lupům pro muže:

 • Cykloperox. Má vynikající antiseptický a protizánětlivý účinek. Dokonale eliminuje podráždění kůže, hojení mikrodamage.
 • Dech a síra. Dobrý boj s houbou. Obvykle se doporučuje používat jako nouzové.
 • Mikonazol, ketokonazol, zinek. Pomáhají epidermálním buňkám obnovit po léčebných procedurách. S ketokonazolem ve složení mužů by měl být opatrný a nesmí překročit stanovené aplikační míry výuky.
 • Kyselina salicylová, disulfid selenu. Tyto látky pomáhají pouze odstranit symptomy, aniž by měly terapeutický účinek. Účinně snižují tvorbu "vloček", ale protože terapeutický účinek chybí, mohou se lupy opět vrátit.

Je také dobré, když složení detergentu bude zahrnovat extrakty z léčivých bylin a rostlin.

Například bříza a aloe mají vynikající dezinfekční účinek. Mirta zklidňuje svědění, pomáhá zmírňovat podráždění.

Šampon v žádném případě nesmí obsahovat parabeny, je schopen zvýšit podráždění již ne zdravé pokožky. Nedostatek vůně bude také plus, protože to sníží alergickou reakci, pokud existuje.

Do kompozice bude také zahrnut laurylsulfát sodný a silikon.

Jak si vybrat

Za prvé, protože lupy jsou stále nemoci, muži se doporučuje koupit šampon v lékárnách.

Prostředky pro mytí hlavy by měly být zvoleny podle typu pokožky.

Pro suché dermis nejvhodnější formulace, které zahrnují pyrithion zinečnatý a climbazol.

Tar a ichthyol mohou pomoci zmírnit podráždění a svědění.

Prostředky, které obsahují kyselinu salicylovou, usuší mastnou pokožku hlavy.

Jak používat

Chcete-li se zbavit lupů, musíte nejen koupit šampon, ale také správně používat:

 • Teplota vody, kterou si myjte hlavu, by neměla být horká. Její teplota by měla odpovídat tělesné teplotě.
 • Před použitím by měl být šampon dobře protřepán, aby byly všechny složky dobře promíchány.
 • Za prvé, malé množství produktu se aplikuje na kořeny a vtírá se do vlasové pokožky asi minutu, pak se rozdělí po celé délce vlasů, pokud není ostříhání krátké.
 • Je nutné nechat šampon na vlasy po dobu 2-3 minut a poté důkladně opláchnout hlavu tekoucí vodou.
 • Po opětovném nanesení nástroje na delší dobu, tj. Asi 10 minut.
 • Hlava je dobře umytá.
 • Sušené ručníkem. Použití vysoušeče vlasů během léčby se nedoporučuje.

Tento postup by měl být prováděn dvakrát týdně. Pamatujte, že tento lék a jeho použití v rozporu s pokyny může vést k nežádoucím účinkům, které nepříznivě ovlivní vaše vlasy a pokožku hlavy.

Hodnocení populárních značek a recenzí o nich

Stanovení nejlepší lék proti lupům pro muže není tak snadné. Každý z nich řeší konkrétní problém. Proto musíte pouze koupit produkt, který vám pomůže vyřešit váš problém. Neexistuje univerzální šampon proti lupům.

Šampon elseve od slavné firmy L'oreal získala nesmírnou popularitu v boji proti této nemoci. Zahrnuje takové léčivé látky, jako je kyselina salicylová, pyrithion zinečnatý, extrakt heřmánku. Má mírný účinek na pokožku hlavy, dokonce vhodný pro majitele citlivé pokožky hlavy. Tento nástroj je používán v intervalech mezi použitím farmaceutických přípravků pro léčbu lupů u mužů, stejně jako pro prevenci onemocnění po ukončení regenerace. Recenze tohoto výrobku naznačují, že tento šampon dokonale podporuje výsledek ošetření a neumožňuje opětovný návrat onemocnění.

Vlasy životně důležité Vynikající nástroj za atraktivní cenu. Obsahuje také zinek, který pomáhá zmírňovat záněty a nepříznivě ovlivňuje bakteriální a plísňové mikroorganismy, které způsobují lupy. Rovněž uvolňuje svědění. Kromě boje s touto nemocí, tento produkt pomůže zvýšit růst vlasů, vrátí jim dobře upravený vzhled, lesk, zvýšení objemu.

Šampon Vital Vital se nedoporučuje používat častěji 2krát týdně k léčbě a jednou týdně k prevenci onemocnění. Podle zákazníků se s tímto úkolem vyrovná. Její jediný mínus je silný parfém, který ne všichni budou chtít. Cena cca 300 rublů.

Vymazat vita abe Zasloužená dobrá sláva na trhu kosmetiky. Patří mezi ně Climbazol, který dokáže účinně řešit příčinu onemocnění. Perfektně čistí pokožku hlavy od mastného lesku, odstraňuje svědění, udržuje hlavu svěží několik dní. Linie tohoto výrobce má několik typů se vstupem do složení různých léčivých esenciálních olejů, které navíc pomáhají v boji proti onemocnění. Tento výrobek také bojuje proti vypadávání vlasů. Jeho cena je asi 200 rublů. Lze zakoupit jak v lékárně, tak v obchodech.

Jako každá kosmetika OriflamePánský šampon z lupin z této společnosti je hypoallegenní. Jedná se o preventivní přípravek vhodný pro každodenní použití. Obsahuje zinek, který vám umožní obnovit epidermis a zastavit opakování onemocnění. Náklady na lék je 300 rublů.

Dalším lékem na prevenci seborrhea u mužů je produkt Shauma. Ve svém složení, stejně jako v předchozím analogu, je obsažen pyrithion zinečnatý. Dokonale čistí vlasy, odstraňuje mastný lesk a dlouhodobě zachovává účes. Kromě toho tento šampon snižuje svědění na kůži, což není u seborrhea neobvyklé. Vhodné pro časté použití. Podle hodnocení zákazníků je dobré pro profylaktické použití, stejně jako v intervalech mezi použitím terapeutických šamponů. Cena asi 150 rublů.

Stejně jako předchozí lék, šampon Pantene Pro V vhodné jako prevence lupů. Ve složení, stejně jako všechny prostředky určené k tomuto účelu, má zinek, který snižuje zánět, dezinfikuje pokožku hlavy. Vhodné pro každodenní použití. Má příjemnou vůni. Existuje mnoho kupujících, kteří preferují tuto konkrétní značku. Kromě toho uživatelé zaznamenali pokles vypadávání vlasů. Jeho cena je asi 200 rublů.

LibreDerm "Pantenol" - obnovující šampon, který bude nenahraditelným pomocníkem v boji proti lupům u mužů. Složení tohoto přípravku zahrnuje panthenol a vitamin B5, které pomáhají obnovit pokožku hlavy. Kromě toho pomáhá předcházet vypadávání vlasů, což je také důležité při řešení tohoto onemocnění. Podle recenzí po použití tohoto šamponu vlasy v perfektním stavu, objem zvýšil, vlasy nevypadne, prodlužuje čistotu vlasů. Ale v boji proti lupům je vhodný pouze jako preventivní nástroj, i když se prodává v lékárně. Náklady na 400 rublů.

Mnoho kosmetických firem, které vyrábějí profesionální přípravky pro péči o vlasy, má také ve své produktové řadě šampony proti lupům. Velmi populární značkou je zde Estel s šampónem Otium Aqua. To je nejlepší zvlhčující produkt pro boj s tímto onemocněním. Je určen pro suché vlasy. Dokonale posiluje vlasy, díky čemuž je silná a zdravá. Vhodné pro každodenní použití. Cena je asi 500 rublů.

Lupy u mužů je dermatologické onemocnění a stojí za to si zapamatovat.. A nejlepší je léčit ho pod dohledem lékaře, aby nedošlo k jeho poškození. Tricholog vám pomůže vybrat šampon, který vám pomůže zbavit se tohoto onemocnění, vrátit uklizený pohled na váš účes a důvěru ve vás.

V dalším videu se trichologova rada, na které pánské šampony obsahují přísady proti lupům - climbazol, clotrimazol, disiřičitan seleničitý, deriváty dehtu nebo extrakt jalovce.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky