Dobrý šampon pro barevné vlasy

Dobrý šampon pro barevné vlasy

Ženy začaly barvit vlasy od nepaměti. K tomuto dni, většina spravedlivého sexu uchyluje se k postupu barvení. Někdo používá barvu, aby skryl šedé vlasy a první známky blížícího se stáří, jiní následují módu a snaží se změnit svůj vzhled, jiní prostě chtějí změnit a překvapit ostatní.

Navzdory skutečnosti, že mnoho značek se snaží vyrábět přírodní kosmetické výrobky, používat užitečné složky, rostlinné oleje, barviva stále způsobují určité poškození vlasů.

Chtějí najít elegantní, zářivé kadeře, dámy často zůstávají se suchými, bolestnými, matnými zámky. Aby se zabránilo takovému zármutku, barvené vlasy vyžadují zvláštní péči. Není možné si představit každodenní péči o vlasy bez použití šamponu. Jeho účinek na barvené vlasy je podobný péči o přehřáté a poškozené kadeře.

Vlastnosti

Ve srovnání s běžným mytím hlavy by měl mít šampon pro barvené vlasy další vlastnosti. Při barvení našich kudrlinek dochází k obrovskému stresu, protože jsou postiženy takovými agresivními chemikáliemi. Samotná struktura vlasového dříku se mění, což umožňuje barvivovým pigmentům, aby se tam dostaly a konsolidovaly. Proto nástroj by měl dát vlasům dobře upravený vzhled, vyživovat a vyhlazovat povrch vlasů.

Je žádoucí, aby šampon měl fixační látku pro zachování barvy v kompozici, která neumožňuje barevné vyluhování. Čím méně se vyluhování uskuteční, tím méně se bude muset znovu aplikovat na lakovací postup.

Takový výrobek má často nižší procento detergentů. Ještě lépe, budou to přírodní aktivní složky, které jemně působí na vlasy, aniž by se přesušily a ještě více poškodily.

Nejlepší způsob, jak se starat o barvené vlasy, je použít šampon a balzám společně, alespoň někdy dělat výživné masky. To umožní hydrataci, posílení vlasů, příznivě ovlivní epidermis hlavy a vlasových folikulů.

Je nezbytné, aby výrobek tohoto typu obsahoval látky chránící před škodlivými účinky ultrafialového záření. Světlo slunce nepříznivě ovlivňuje pigment a vlasy se necítí lépe.

Tam jsou také tónované šampony, umožňující rozšířit jas barev na pramenech nebo jim dát příjemnější stín. Barvící složka v těchto výrobcích doplňuje obvyklý prací prostředek, který se stará o barevné vlasy. Nemá zvláštní trvanlivost a je snadno omyvatelný běžnými šampony. Je schopen změnit odstín, zmírnit blond od žloutnutí, posílit červenou nebo tmavou barvu.

Výhody

V poslední době jsou nejvíce žádány tzv. Organické šampony, obsahující převážně přírodní složky. Tento výrobek neobsahuje škodlivé přísady, agresivní látky, sulfáty, parabeny a karcinogeny. Základem šamponu je 70% čištěná voda, 20% - detergent a pěnící přísady. A pouze zbývajících 10% pochází ze zdravých doplňků, jako jsou vitamínové a zvlhčující komplexy, rostlinné oleje a výtažky. Toto procento také zahrnuje několik, ale nezbytných konzervačních látek a příchutí, ideálně přirozených.

Takové produkty jemně a jemně ovlivňují pokožku hlavy a vlasů, přičemž znečištění se velmi dobře odstraňují.

Je možné zvážit výhody ekologické kosmetiky:

 • výživa a zdraví žárovek, obnova poškozené struktury vlasového hřídele, vyhlazování keratinových šupin;
 • aktivně zvlhčují a posilují aby kudrlinky byly silné, pružné, poskytovaly lesk a dobře upravený vzhled;
 • díky mírnému základu detergentu a absenci agresivních složek si vlasy zachovávají svou barvu a původní jas delší dobu;
 • vytváří ochranu před škodlivými faktory prostředí: prach, vítr, sluneční světlo, stejně jako styling a styling.

Samozřejmě, s největší pravděpodobností, profesionální produkt bude mít větší procento přírodních látek v kompozici, než konvenční výrobky pro masovou spotřebu. Existují však výjimky z tohoto pravidla. Například linka wella se nemůže pochlubit zcela přirozeným složením. Ale spíše levné a běžné produkty Natura Siberica jsou vzácné pro zástupce ruského trhu s ekologickou kosmetikou.

Jak si vybrat

Péče o barevné prameny je ve skutečnosti podobná opatřením doporučeným pro poškozené, tenké a suché vlasy.

Dokonce i ta nejjemnější barva proniká do vlasů a poškozuje jejich strukturu. Poté se vlasy stanou suché. Pro suché vlasy je velmi důležitá pečlivá péče a pečlivý výběr produktů.

Samozřejmě stojí za to věnovat pozornost výrobci zboží. Čím slavnější a větší společnost, tím více si obvykle cení své pověsti a názoru stálých zákazníků.

Nejlepší způsob, jak udělat chybu při výběru šamponu, je konzultovat s odborníkem. Váš stylista nebo kadeřník vám může poradit na kvalitní výrobek, můžete se také poradit s lékařem, který zkontroluje strukturu pokožky a vlasů a doporučuje, pokud ne značku, pak nezbytné účinné složky v kompozici.

Zvažte hlavní kritéria, podle kterých se přípravky na čištění vlasů mohou lišit:

 • Podle složení

Nejvhodnější pro poškozené a oslabené vlasy v poststresovém stavu je výběr kosmetiky s nejpřirozenějším složením. Věnujte pozornost produktu, který neobsahuje organické sulfáty, často má značení "Eco", "Bio" nebo "Organic".

Vitamíny a minerální komplexy, oleje a rostlinné extrakty, keratiny, kyselina hyaluronová a další užitečné látky jsou vítány jako přísady pro přírodní čisticí prostředky.

Je žádoucí, aby konzervační látky a stabilizátory byly také nahrazeny přírodními analogy, například kyselinou citrónovou. Jako příchuť s dobrou verzí lze použít spíše esenciální oleje než parfémové kompozice.

 • Podle barvy vlasů

Někteří výrobci, kteří posuzují potřeby žen, kromě běžných výrobků pro vlasy, které prošly zvýrazněním a barvením, vyrábějí produkty speciálně pro lehké, červené, tmavé vlasy.

Tyto produkty obsahují speciální tonizující pigmenty, které neumožňují vybarvení barvy, umožňují delší uchování opakovaného barvení, udržují lesk a dobrý odstín.

Mohou dokonce pomoci zlepšit barvu. Pro blondirovannyh a melirovannyh vlasy, oni vykonávají boj s mnoha nenáviděl žlutý. Pro některé barvy dávají příjemný teplý tón. Tmavé a jasně červené vlasy dávají jas a sytost.

Například řada šamponů od firmy L'Oreal využívá technologii retence barev Retlect Capture., který vám umožní udržet původní odstín, lesk na dlouhou dobu, aby vaše vlasy sílu a zdravý, dobře-upravený vzhled. Pro použití je k dispozici poměrně velká paleta barev.

Pro lehké odstíny vyvinula vynikající linka známá společnost. Schwarzkopf. Má prostředky pro studené blond, teplé a zlaté barvy, pruhované prameny a univerzální pro všechny typy.

Hodnocení výrobců

Mnoho výrobců poskytuje péči, čisticí prostředky pro barvené a bělené kadeře. Zvažte některé z těchto produktů.

Rating se otevírá profesionálně Kosmetika Matrix, Keune, Kapous.

 • Kapous představuje řadu péče o barvu Color Care, která představuje šampon, balzám a masku. Výrobek má mírný, šetřící účinek, takže je vhodný pro poškozené vlasy, které prošly zvýrazněním, chemickým a jiným tlakem. Po vyjasnění potřete nežádoucí odstíny. Šampon Kapous není přírodní, obsahuje sírany. Podle výrobce však takové složení pomůže získat profesionální péči. Složení obohacené keratinem posiluje kořeny, obnovuje dělené konce a udržuje barvu v původním intenzivním stavu. Zajišťuje ochranu před slunečním zářením, zaručuje pravidelné, objemné, lesklé a zdravé vlasy.
 • Šampon Matrix "Biolage" je také profesionální produkt. S každým použitím zlepšuje lesk kudrlinky a barevnou hloubku. Udržuje barvené pigmenty. Obsahuje přírodní rostlinné extrakty pro výživné a zdravotní kadeře.
 • Keune barvený sprej šampon obsahuje speciální komplex pro ochranu barevného pigmentu, nedovolí, aby vlasy ztratily barvu, dodají jim krásu a lesk. Poskytuje trojnásobnou ochranu: epidermis, vnitřní a vnější kryt vlasů.
 • "Jas barvy" od Ollina schopny obnovit i ty nejzávažnější poškození vlasů. Jeho aktivní složky, tvořené kreatinem, elastinem a ceramidy, zlepšují metabolismus v buňkách, korigují poruchy struktury, změkčují povrch vlasů. To dává objem, lesk, sílu hlavy slyšení.
 • Společnost Alerana produkuje uznávané výrobky proti lupům. Také má sortiment šamponů pro navrácení a zdraví vlasů, barvené. Zlepšuje krevní oběh v epidermis, urychluje růst vlasů. Vyživuje, hojí a obnovuje vlasovou stopu. Chrání před zabarvením, dodává lesk kudrlinkám, chrání před UV zářením. Účinnost přírodních účinných látek byla prokázána výzkumem. Obsahuje také základ řetězců obnovujících bílkoviny.
 • Jedna z prvních značek vyrábějících přírodní organickou kosmetiku v Rusku byla Natura Siberica. Základem produktů jsou výtažky z divokých bylin na Sibiři, které jsou známé svou léčivou silou. Šampon, určený pro péči o poškozené a barvené vlasy, obsahuje velký podíl přírodních rostlinných výtažků a olejů. Bohatá paleta rostlin dala jejich léčivou sílu prostředkům: římský heřmánek, lesní sléz, mastek, rhodiola, centerarius, arktická malina, pšenice, rakytník.

Šampon je díky mýdlovému extraktu schopen čistit pokožku jemně, reguluje tvorbu kožního mazu, aktivuje růst nových chlupů a bojuje s problémy s pokožkou.

Olej získaný z rakytníku Altai je vynikajícím antioxidantem, který vyživuje pokožku komplexem mikro a makro prvků s vitamíny.

Sójový olej obnovuje žárovky a špičky, provokuje růst nových kožních buněk.

Šampon neobsahuje škodlivé a agresivní přísady. Má tekutou strukturu a lehkou vůni, bezbarvý. Použití je poměrně neekonomické a netvoří hustou pěnu, což indikuje přítomnost pouze mírných mycích prostředků.

 • Kůra Vyrábí také ekologickou řadu výrobků pro barevné vlasy, včetně šamponů a balzámů. Je založen na termální mořské vodě, zvlhčuje pokožku hlavy a vlasů, zejména v případě potřeby po chemickém poškození. Obsahuje sladký mandlový olej, výtažky z japonské Sophory, listy zeleného čaje a lesní jahody, slunečnicová semena, která mají léčivý, regenerační a vyživující účinek.
 • Produkt od společnosti Clear Vita Abe Podle spotřebitelů může být považován za jeden z nejlepších šamponů tohoto typu. Jedná se o měkký, bezsírný prostředek, obohacený vitaminem E. Nedovoluje, aby se barevné pigmenty vyluhovaly. Pěny docela dobře, takže to může být vynaloženo ekonomicky.
 • Šampon Koncept pro barevné vlasy byly vytvořeny vědci stejného jména společnosti z Německa. Výrobek jemně čistí prameny poškozené chemií, vyživuje a hydratuje, udržuje barvu. Vrcholem tohoto produktu je komplexní Uniplant Citric, který je kombinací výtažků z ovoce. Estery citronu, pomerančů a mandarinek dávají vlasům svěžest, jablko a jahody obnovují vlasový dřík, vytvářejí kadeře hedvábí. Obohacení provitaminu B5 a silikonu způsobuje, že vlasy jsou elastické, chráněné, lépe se rozčesávají.
 • Slavná Dove Brand také vyrábí šampon pro ochranu barev. Obsahuje komponenty vyvinuté v technologii Fiber Actives, obnovující vnitřní strukturu vlasových šacht. Mikro sérum obklopuje povrch chlupů, nedovoluje mu kvést.
 • Péče o výrobky značky Indola, převedené z oblasti profesionální kosmetiky na masový trh, dokonale chrání prameny před vystavením ultrafialovému záření, vhodné pro použití v letním období. Pro aktivní regeneraci má komplex aminokyselin. Blokuje postupnou ztrátu barevných pigmentů, hojí průřez a křehkost.
 • "Čistá linka", docela populární značkou na ruském trhu, je levná kosmetika. Produkt "Silky Shine" obsahuje odvar z kombinace pěti bylin a extraktu jetele. Posiluje prameny, činí je pružnými a pružnými. Extrakt je bohatý na vitamíny A, B, C, E, F, minerály, éterické oleje a taniny, díky kterým vyživuje a hydratuje, má tonizující a ochranný účinek.
 • "Odolná barva" od Fructis Má regenerační a zpevňující účinek díky kombinaci ovocných výtažků a vitamínu E. Nedovoluje, aby se pigmenty vyluhovaly, čímž se vlasy lesknou.
 • Šamponový syos se zaměřuje na keratinová vlákna, bílkoviny a lipidy, které tvoří. Pokud hodnotíte hodnocení produktu, můžete říci, že je to docela dobré. Ale obsah silikonů a jiných neužitečných látek z něj činí nejbezpečnější a nejlepší.
 • Faberlic "Total Color" Určeno pro každodenní péči, zejména pro světlé odstíny červené, kaštanové a černé. Zdůrazňuje sílu barvy, její bohatství a krásu. Vytváří ochranu pro mikrospojky inkoustu.

Recenze

Po analýze recenzí různých produktů pro barvené, melirovanny a tónované vlasy můžeme usuzovat, že kupující preferují z hlediska konzervace barev a speciální kosmetiky profesionální péče. Tato volba může být pochopena, protože takové produkty obsahují skutečně pracovní prostředky jako složky. Jejich účinnost byla testována četnými způsoby využití v praxi salónů a profesionálů. Výrobek, který nesplňuje požadavky spotřebitelů a bezpečnost, nemůže v tomto segmentu trhu zůstat.

Dobrý produkt z této kategorie, podle žen - Toto je "Biolage Colorlast" od americké značky Matrix. Nástroj neobsahuje parabeny, jemně čistí. Pro dosažení nejlepších výsledků jej zákazníci používají ve spojení s klimatizací stejného výrobce.

Velmi populární jsou také biokosmetika. Jedná se o přírodní kompozici založenou na použití jemných detergentních přípravků, rostlinných výtažků, odvarů bylin, ovocných šťáv, esenciálních a základních olejů, komplexů vitaminů a minerálů.

?Rozdíl od ostatních typů kosmetických přípravků je nejpřirozenější a nejbezpečnější složení. V naší době, široké použití chemických sloučenin, přirozenost je velmi ceněn.

Většina získaných látek navíc uměle způsobuje četné vedlejší účinky, podráždění kůže, alergické reakce, poruchy v těle, nervové, imunitní, hematopoetické systémy. Existuje dokonce spojitost při tvorbě rakovinných buněk s použitím některých sloučenin.Proto se výrobci a zejména spotřebitelé snaží vyhnout složení sulfátů, karcinogenů, parabenů, silikonů, vůní a dalších škodlivých složek.

Společnost Natura Siberica představuje nejlepší produkt v této kategorii. Dost na to, abych se podíval na kompozici, pochopil, kde dostal tolik pozitivních recenzí. Četné extrakty bylin, ovoce, pšenice obohacují, vyživují a obnovují. Všechny tyto látky navíc jemně a přirozeně ovlivňují vlasy a pokožku, nezpůsobují negativní reakce, s výjimkou případné individuální intolerance některých složek. Nevýhodou tohoto nástroje může být kapalná konzistence a nestabilní pěna. Ale pro přírodní kosmetiku je to normou, protože agresivní prací prostředky zde nejsou používány, pouze přírodní prací látky, izolované, například z kokosových nebo mýdlových květů.

Více o šamponu se můžete dozvědět z videa.

Pokud jde o jiné prostředky péče o barevné prameny, uživatelé nevyjadřují jednoznačně. Důvěra evropských značek. Dobře se osvědčili jako Kerastase, Londa, L'Oreal, Wella, Kapous. Jedná se o profesionální nebo související produkty. Mají však významnou nevýhodu společnou pro všechny. To je jejich cena. To samozřejmě nebrání těm, kteří jsou na tyto značky již zvyklí, aby je používali. Ale teď zkuste poprvé takové kosmetiky je nepravděpodobné, že chtějí šetrné fashionistas.

"Recepty babička Agafi", "Natura Siberica", "Bark" cenný pro přirozené a bezpečné složení. Ale obviňoval se z neefektivity, špatného mytí vlasů. S neustálým používáním těchto výrobků se účes rychle zašpiní.

Známé značky Dove, Fructis, Faberlic a jiní samozřejmě nemohli obejít takové zboží jako strana a prezentovat je na trhu. Nemohou se pochlubit přirozeným složením nebo efektivitou salónu. Ale s dobrou volbou v závislosti na typu a struktuře vlasů, absence globálních problémů s kadeřemi nechat velký počet spokojených uživatelů.

Výběr šamponu pro chemické poškození barvením, perm a dalšími výhodami kosmetického průmyslu je obtížný a především individuální. Je těžké to pochopit, aniž byste to nebo ono vyzkoušeli, zda vám to vyhovuje. Sto procent, ani zkušený kadeřník a stylista to neřekne. Stále musíme kontrolovat vybrané produkty, ale pro začátek není nic jiného, ​​než důvěřovat názorům odborníků a spotřebitelským recenzím.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky