Dětský šampon

Dětský šampon

Vzhled dítěte v domě je velmi zodpovědným a vzrušujícím obdobím pro všechny rodiče. Všechny kladou otázky, které potřebují novorozence. A to je správné postavení dospělých. Dítě velmi dobře vnímá všechno, co se kolem něj děje. Maminka a táta musí pečlivě přemýšlet o tom, co ho obklopují, jaké jídlo se krmí, jak se koupat. Není posledním momentem v oblasti hygieny dítěte volba správného šamponu.

Vlastnosti

Je přirozené předpokládat, že běžná kosmetika není vhodná pro péči o pokožku a vlasy dětí. Vyžadují nejšetrnější přístup a šetrnou péči, jako je dítě samotné. Kůže malého muže se velmi liší od dospělého. Má dosud plně rozvinutou ochranu, mastná vrstva je velmi tenká, lze říci, že je prakticky nepřítomná. Díky tomu je kůže citlivá a zranitelná, snadno se poškozuje.

S věkem se kůže zlepší, kožní buňky změní svou strukturu a přizpůsobí se podmínkám prostředí. Tento proces však bude dokončen pouze o sedm let.

Hojný epidermis dítěte nemůže bojovat proti pronikání škodlivých mikroorganismů a agresivních chemikálií. Ve věku jednoho roku jsou dospělí umytí velmi nebezpeční. Použití nevhodných přípravků povede k suché pokožce a v důsledku toho ke vzniku lupů, tvorbě kůry a případně alergickým projevům.

Rozdíly

Prostředky pro mytí hlavy dítěte lze rozdělit do kategorií podle věku. Konvenčně, protože žádné předpisy nedefinují přesné rozlišení a jeho vlastnosti. Vše záleží na doporučení výrobce zboží. Fondy mohou být označeny jako „0+“, „3+“ a po 3 letech.

Pro produkty pro novorozence platí zvláštní požadavky:

 • Nedostatek agresivních detergentů. Musí být organičtí a jednat opatrně. Pokud je toto pravidlo dodrženo, šampon nebude schopen pěny moc.
 • Vyloučení aktivních alergenů: vonné látky, barviva a konzervační látky. Každý výrobek je hypoalergenní.
 • Složení by nemělo obtěžovat jemná sliznice a oči dítěte.

Složení prostředků pro dítě by mělo být co nejpřirozenější. Pokud bude přípravek obsahovat vitamínové doplňky a živiny, protože pokožka dětí je jemná a je třeba ji vyživovat a hydratovat. Jako zdroj prospěšných látek může šampon obsahovat bylinný komplex: výtažky z bylin, jako je máta, levandule, eukalypt, heřmánek, šňůra a další. Budou mít pozitivní vliv na epidermis a vlasy.

Hlavním rozdílem mezi dětskou kosmetikou by měla být bezpečná kompozice, absence škodlivých látek. Podívejme se blíže na to, co by v něm nemělo být.

Bez obsahu síranů a parabenů

Při výběru dítěte je rozumné věnovat pozornost jeho složení. Podívejme se na to, co lze vidět v seznamu složek, a co by tam nemělo být.

Standardní složky dětského detergentu jsou, kromě vody, měkká pěnová plniva, glukosidy, chlorid sodný, lauramidopropylbetain, povrchově aktivní látky, extrakty užitkových rostlin. Všechny tyto látky jsou bezpečné a vhodné pro dětskou dermis a vlasy.

Je třeba striktně vyhnout se následujícím látkám:

 • Sodná sůl kyseliny laurylsulfové (SLS, SLES nebo SDS). Laurylsulfát sodný není zvlášť nebezpečný pro zdravou epidermu dospělého. Ale pro kůži dítěte - jedna z nejvíce nepříjemných látek. V kombinaci s jinými látkami poškozuje žárovky, proto zpomaluje růst vlasů, vyvolává ztrátu a seborrhea.Obecně se uznává, že kvalitní kosmetika pro děti by neměla být složena z látky tohoto typu.
 • Laurylsulfát amonný - Karcinogen, který se může hromadit v kůži, stimuluje rozvoj rakovinných buněk. Je lepší používat přípravky obsahující analogy rostlinného původu, které nemají takové vedlejší účinky. Jsou označeni TEA Lauril.
 • Triethanolamin (TEA) - Látka z typu aminoalkoholů, často přítomná v kosmetice jako koncentrát. Může poškodit ochranné funkce kůže, nepříznivě ovlivnit vodní bilanci. To způsobuje lupy, suchou pokožku, svědění a zarudnutí. Když jsou také přítomny jednotlivé rysy kůže, může dokonce způsobit chemické popáleniny.
 • Diethanolamin (DEA) - Relativní složka z minulosti, používaná jako stabilizátor pěny. Nepoškozuje se sám, ale v kombinaci s jinými složkami tvoří karcinogeny, proniká póry dermis. Vědci se domnívají, že to může být jedna z příčin rakoviny žaludku, jícnu a jater.
 • Methylisothiazolinon (MIT) - konzervační látka nebezpečná pro lidský nervový systém, často způsobuje alergické reakce, pálení, svědění, vzhled krusty v důsledku alergické dermatitidy.
 • Parabeny, jako isobutyl nebo isopropyl, se mohou hromadit v těle, což zvyšuje riziko vzniku mutovaných buněk. Způsobuje podráždění, alergie, zvyšuje účinky na tělo ultrafialového záření. Nedoporučuje se pouze dětem, ale i těhotným ženám. Má estrogenní účinek a může ovlivnit vývoj plodu a samotnou možnost mít děti. V kosmetice mohou být označovány jako ~ 214, 216, 218, 219, benzylparaben, sodné soli.

Jemné volby

Mnoho parametrů, jako je vůně, barva, trvanlivost, úroveň kyselosti, ovlivňují výběr prostředků pro dítě.

V mnoha ohledech bude volba záviset na věku. Nejjednodušší je spoléhat se na prohlášení výrobce o doporučeném počtu let. Ale přesto byste tomu neměli slepě věřit. Je lepší nezávisle analyzovat složení fondů a zvolit nejvhodnější variantu. Při nákupu byste měli věnovat pozornost.

 • Nezapomeňte zkontrolovat složení prostředků, zjistěte, zda neobsahuje výše diskutované látky. Snažte se nenechat si ujít sulfáty, parabeny, konzervanty a další škodlivé umělé přísady. Je lepší, aby přípravek obsahoval přírodní rostlinné extrakty, oleje, složky přírodního původu.
 • Evropských výrobců, \ t nejčastěji přísněji sledují dodržování pravidel a používání pouze autorizovaných komponent v kompozici.
 • Věnujte pozornost datu expirace fondů. Je zřejmé, že se dá použít pouze v tuto chvíli, ne později. Ale může říct o výrobku a něco jiného. Čím déle lze kosmetiku skladovat, tím více konzervačních látek a stabilizátorů v jejím složení.
 • Základ všech složek šamponů - detergentů. Pro kůži dítěte musí být opatrní a neagresivní. Monitorujte pH produktu. Měla by být v rozsahu 4,5 až 5,5 - to jsou platné bezpečné limity.
 • Barva, vůně, dekorace láhev kosmetiky, kterou potřebujete korelovat s věkem dítěte. Pro děti do tří let jsou výrobky obvykle čiré, bezbarvé, bez zápachu nebo mají jemnou vůni. Po dosažení věku tří let můžete věnovat pozornost zajímavějším nástrojům. Příchutě v produktech pro děti se často podobají různým dobrotám, jako je čokoláda, jahody, kokos nebo koka. Můžete si vybrat takové produkty po 7 letech, velmi malé dítě se může pokusit pít příjemně vonící kapalinu.
 • Pokud je štítek na výrobku označen jako "No Tears", podívejte se na další složky. Tohoto efektu lze dosáhnout dvěma způsoby. Je skvělé, že v kompozici jsou jen měkké přírodní složky, které jsou šetrné k sliznici, protože nezpůsobují podráždění a pocit pálení.Nicméně, někteří bezohlední výrobci mohou přidat lehké anestetika, aby se zabránilo svírání, ale je lepší, aby se koupat vaše dítě s tímto nástrojem.

Po všech výše uvedených doporučeních je třeba poznamenat, že nejlepší možností je navštívit dermatologa a získat doporučení od lékaře o tom, který nástroj je pro dítě vhodnější. Co by mělo mít v kompozici, snad pro typ vlasů, je lepší zvolit obsah extraktů z některých bylin, jako je heřmánek, lopuch, vlak a další.

Jak umýt hlavu dítě

Dětské chlupy jsou špinavé mnohem méně než u dospělých. Proto se pro jejich praní často nedoporučuje používat šampony a gely. Příliš časté používání může vyschnout jemnou pokožku hlavy a způsobit narušení vodní bilance a přirozeného pokrytí tuku hlavy. V závislosti na znečištění se vlasy dítěte umyjí každých 5-7 dní. Dětské chlupy lze umýt jednou za 10 dní. Jednoduché smáčení vodou bez použití mýdla se nepovažuje za úplné mytí a tento postup lze opakovat každý den.

Pro koupání dítě neodpovídá obvyklému šamponu nebo sprchovému gelu.

Používejte pouze schválené výrobky určené speciálně pro děti.. Speciální produkty označené "2 v 1", jsou šamponem v kombinaci s klimatizací. Jsou vhodné pro starší děti, zejména jsou vhodné pro dívky s dlouhými kudrlinkami. usnadnit hřeben pramenů, eliminovat možnost jejich zapletení. Děti si umývají vlasy šamponem jednou, bez opakování. Znečištění bylo během této doby odstraněno. Děti by měly jemně navlhčit hlavu vodou ve směru od čela k zadní části hlavy. Prostředky pro mytí pěny v dlaních a jemného nanesení na vlasy, při dodržení stejného směru. Poté by mýdlo mělo být omyto velkým množstvím čisté vody.

Sledujte teplotu vody, pro děti je teplota 36-38 stupňů považována za pohodlnou.

Vzhledem k rychlému růstu malých dětí a jejich hlav, zejména kožních buněk, je nutné energicky dělit. Z tohoto důvodu se na epidermis hlavy často tvoří mléčné krusty mrtvých buněk a mazových žláz. Od krusty dobře napomáhá postupu mazání oleje pokožky před koupáním. Na chvíli můžete nosit víčko batole, aby se buňky oddělily od kůže. Po tom, musíte jemně hřeben přes vlasy a odstranit volné slupky. Procedura se několikrát opakuje a pak pokračuje ke koupání.

Nejlepší značky pro děti

Hodnocení finančních prostředků pro kojence pro každou matku se může lišit, protože priority závisí na mnoha faktorech. Zvažte několik značek, které jsou oblíbené u moderních rodičů.

 • Bubchen - slavný německý výrobce kosmetiky pro děti. Společnost působí na trhu již více než 50 let a vybírá nejlepší přírodní látky pro své výrobky. Baby šampon značka je považována za hypoalergenní, neobsahuje škodlivé látky. Jemně ovlivňuje pokožku a vlasy, nezpůsobuje nepohodlí ani při kontaktu se sliznicemi. Dobrý produkt pro nejmladší věk, podle mnoha, i mimo naši zemi.
 • Johnsonovy dětské výrobky najdete ve většině obchodů. Značka vyrábí řadu dětské kosmetiky: šampony, pěny na koupání, oleje. Prostředky mají pohodlné balení. Podle slibů výrobců jsou hypoalergenní, ale případy podráždění byly stále zaznamenány.
 • Šampon pro děti z Mustela vhodné jak pro miminka, tak pro těhotné ženy. Nezhoršuje vodní bilanci epidermy, vyživuje ji, vlasy se lesknou, měkké, dobře česané.
 • Kosmetika Neva "Ushasti Nyan" - Linka určená speciálně pro děti.Vhodné pro každý věk, nezpůsobuje alergie. Pomáhá zjemnit dětskou pokožku, nevyvolává podráždění, dokonale odstraňuje kůry.
 • Prostředky pro děti značky Naše matka obsahuje přírodní bylinné extrakty. Dobře změkčuje a zklidňuje i podrážděnou pokožku díky měsíčku. Heřmánek a řada jemně dezinfikovat a vyživovat. Doporučuje se pro alergie, šetrně se stará o dětské vlasy.
 • Weleda Při výrobě gel-šamponu se také zaměřuje na bylinné složky. Díky obsahu extraktu měsíčku se hojí, zabraňuje zánětu. Glycerin, mandlové a sezamové oleje, aktivně se starají o pokožku. Po použití je snadné vlasy česat. Není to bodnutí očí a nedráždí sliznice.
 • Společnost "Moje sluníčko" vyrábí šampony pro kojence a starší děti. S malou cenou přitahuje zákazníky. Mnozí z nich však nejsou spokojeni s výsledky svého použití. Obsahuje poměrně agresivní povrchově aktivní látku a další neužitečné složky.
 • Šampon "La Cree" v kompozici má hlavně rostlinné složky. Doporučuje se pro suchou a citlivou pokožku. Vhodné pro děti od tří let.
 • Babyline - fondy, jejichž domovinou je Německo. Obsahuje celou řadu kosmetiky pro péči o dítě. Reklama je založena na legendární německé kvalitě, moderním složení a přísné kontrole.
 • Babycoccole z Itálie obohacený o lotosový extrakt, obsahuje přírodní složky. Reguluje tvorbu kožního mazu, jemně zklidňuje díky heřmánku, ovesnou složku vyživuje pokožku.
 • Série "Karapuz" Obsahuje šampony s účinnými látkami na bázi léčivých bylin, jako je heřmánek, měsíček. Tento nástroj je zajímavý pro děti - v láhvi s chrastítkem. Někteří lidé si po něm všimnou sucha.
 • "Drak" - Šampony pro starší děti s různými ovocnými příchutěmi, děti budou milovat. Základ šamponu je vyroben z kořene čekanky, neobsahuje barviva, nezpůsobuje podráždění sliznic. Ruská vědci potvrzují jeho bezpečnost.

Může být používán dospělými

Lékaři a stylisté se ještě nedohodli, zda by dospělí měli používat dětské šampony na vlasy. Mají výhody oproti konvenčním prostředkům: přírodnímu složení, nepřítomnosti škodlivých složek, hypoalergenním.

Měkkost složek přírodních detergentních složek umožňuje po použití šamponu používat kondicionér nebo balzám. Vlasy jsou měkké a učenlivé. Je však nepravděpodobné, že by se dětský výrobek, který není určen k použití pro stylingové výrobky, vyrovnal se závažným znečištěním.

Existují určité nedostatky ve využívání těchto prostředků. Dělají kadeře hedvábné a vzdušné, budou těžké dát do vlasů, opravit, dát objem. Dětské výrobky nebudou schopny poskytnout vlasům správnou péči, která bude stylizována a vystavena kosmetice pro styling. Kosmetika pro děti není pro ni určena.

Všechny děti mají normální typ pleti. Proto by ti, kteří mají určité problémy, neměli používat takové šampony. Nebudou pomáhat v boji proti chorobám kůže, seborrhea nebo vypadávání vlasů.

Ti, kteří mají normální typ epidermis a žádné problémy s vlasy, kosmetologové dávají kývnutí na používání dětské kosmetiky. Pro krátké účesy je také vhodné aplikovat takovou péči - pokožka potřebuje jemnou hydrataci a udržení hydrobalance. Jako čisticí prostředek na obličej můžete použít také dětský prací prostředek.

Recenze

Rodiče nechávají po použití dětských šamponů různé recenze. Mnozí jsou se svým jednáním spokojeni. Většina značek pečlivě sleduje produkci dětské kosmetiky, kontroluje všechny fáze procesu.Maminky a tatínky si všimnou absence alergických projevů po použití cizích značek, němčiny, izraelštiny, italštiny. Pozitivní komentáře si zaslouží i mnoho ruských výrobců. Nicméně, tam jsou takové šampony, které obdržely silný anti-reklama od svých rodičů.

Například produkty „Můj sluníčko„obsahují konzervační látky a agresivní látky, svírají oči, dráždí pokožku při mytí.Malá víla„Téměř obviňovali z vypadávání vlasů po mytí. A to, jak všichni chápou, je opravdu nepříjemné následky.

Takže neberte velkou pozornost na reklamní prostředky, je lepší pečlivě analyzovat jeho složení. A nikdy neubližujte konzultaci s odborníkem před zakoupením nového produktu.

Jaký dětský šampon si můžete vybrat z videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky