Dehtový šampon

Dehtový šampon

Každý z nás chce, aby její vlasy byly zdravé, a prvním krokem k získání zdravé vlasové pokožky. Existují různé problémy, které brání zdraví kůže, a nejčastější jsou vysoký obsah tuku a v důsledku toho lupy.

Vlasové folikuly produkují přírodní tuk, který je nezbytný pro udržení zdravé a lesklé srsti. Ale někdy kvůli nadměrnému používání kosmetických šamponů nebo chemických barviv, můžete narušit rovnováhu tuků a získat takové potíže jako lupy.

Dalším důvodem vzniku lupů mohou být bakterie v kořenech vlasů. Seborrhea, lupénka a řada dalších kožních onemocnění může také způsobit svědění, zarudnutí, zánět, doprovázený lupy.

Lékaři často doporučují dehtové šampony pro léčbu těchto stavů pokožky hlavy.

Přínos a škoda

Tar je hnědá kapalina, která se získává z kůry se silným, specifickým zápachem. To je obvykle březová kůra, ale tam je dehet z jalovce, borovice, buku, a dokonce i z uhlí. Jako součást dehtu je přítomno mnoho fytoncidů a organických kyselin, fenolu a toluenu.

Šampon s dehtem pomáhá v případech, kdy je tvorba kožního mazu narušena a vlasy jsou příliš mastné, nebo v případě seborrhea (atopické dermatitidy) a lupénky; a podráždění pokožky hlavy. Je také předepsán pro nástup příznaků alopecie (vypadávání vlasů).

Účinnost šamponů s dehtem je vysvětlena tím, že je keratolytická. Toto je název látky, která způsobuje rychlé odlupování mrtvých buněk z povrchu kůže. Toto očištění, dráždivé látky jsou zničeny, krevní tok do vlasových folikulů se zvyšuje, stimuluje růst vlasů.

Současně se zjemní kůže, odstraní se horní vrstva bakteriemi a plísněmi. Keratolytika mají schopnost zpomalit růst bakterií, což také pomáhá zmírnit příznaky psoriázy a seborrhea.

Vedlejším účinkem přípravku obsahujícího tuto látku může být rozvoj dermatitidy kůže, ulcerace kůže, hypopigmentace nebo atrofie kůže, proto by měl být aplikován s opatrností, zejména pro citlivou pokožku.

Kontraindikace

Doporučuje se konzultovat s lékařem dříve, než začnete aplikovat dehtový šampon:

 1. Pokud jste těhotná, plánujete těhotenství nebo jste kojící matka;
 2. Pokud jste alergický / á na jakékoli léky nebo přípravky;
 3. Pokud užíváte léky (existuje řada léků na předpis a doplňků, které mohou mít negativní vliv při interakci s dehtem);
 4. Jestliže jste na rostlinné nebo léčivé dietě;
 5. Pokud netolerujete žádný typ léčby;
 6. Pokud trpíte ekzémy.

Lékař-dermatolog v komplexním přístupu k výběru šamponu, který je vhodný pro každého jednotlivého pacienta.

Je také nežádoucí používat je pro lidi, kteří mají suchý typ vlasů, jako dehet velmi odmastí a schne pokožku a vlasy.

Měli byste se poradit s lékařem, i když se při užívání šamponu s dehtem vyskytnou nežádoucí účinky:

 1. Svědění nebo zarudnutí kůže nebo vzhled jakéhokoli jiného typu vyrážky;
 2. Spalování po umytí vlasů;
 3. Citlivost na sluneční světlo po použití šamponu;
 4. Otok obličeje, rtů nebo jazyka po umytí;
 5. Obtížné dýchání nebo těsnost hrudníku po použití šamponu.

I když jsou tyto reakce velmi vzácné, vždy je lepší poradit se s lékařem, pokud si všimnete něčeho nepříjemného, ​​protože šampon s dehtem je účinný lék.

Zvláště se doporučuje používat pro děti, platí pouze na postižených místech a nedrží déle, než je stanoveno.

Složení

Obvykle ve složení dehtových šamponů jsou přítomny:

 1. Syntetické nebo přírodní frothers;
 2. Přímo dehet (bříza, jehličnatá nebo uhlí);
 3. Výtažky z lopuchu, heřmánku, ovsa, třezalky tečkované;
 4. Panthenol;
 5. Zahušťovače (někteří výrobci jim chybí);
 6. Odorant.

Jak často mohu používat

Šampon obsahující přírodní dehet je lék, neměli byste si ho koupit pro každodenní použití. Obvykle se předepisuje podle indikace dvakrát týdně, v průběhu čtyř až osmi týdnů.

Pro profylaktické použití lze tento šampon používat jednou týdně po celý život.

Tento šampon by neměl být používán s barvenými vlasy, protože je bude příliš hustý, jako by byl nemytý; kromě toho barva vlasů bude zkažena barvou dehtu.

Návod k použití

Výrobci píší na doporučení způsobu aplikace, některé značky dokonce nazývají vhodné pro každodenní použití.

Zákazníci, kteří testovali dehtové šampony, provedli změny na základě vlastních zkušeností. Pokud je shrnete, můžete doporučit:

 1. Použití dehtových šamponů může být 1 - 2 krát týdně, ne více;
 2. Nezapomeňte aplikovat po jejich aplikaci kondicionér nebo masku;
 3. Použití kompozice je lepší pouze na pokožce hlavy (nedotýká se délky a špiček);
 4. Při mytí, masáž, jako by se třel do pokožky hlavy, a ne šířit s hlazení pohyby;
 5. Po aplikaci šamponu s dehtem lze hlavu umýt běžným šamponem, aby se odstranil specifický zápach a lépe se čistila délka vlasů.

Nejlepší značky a vlasové produkty

S šampony s dehtem vyrobeným hodně, zvažte značku, kterou spotřebitelé považují za nejlepší.

Kosmetika Neva

Ruský výrobce "Neva Cosmetics" nabízí zákazníkům "Tar Series" kosmetických přípravků, které zahrnují kromě tekutého mýdla a šampon na bázi dehtu.

Tento šampon je nutné aplikovat podle indikací:

 1. Zánět pokožky hlavy;
 2. Plísňová onemocnění;
 3. Dermatitida, včetně seboroické;
 4. Vitiligo;
 5. Psoriáza;
 6. Akné;
 7. Suchá a šupinatá pokožka hlavy.

Jako součást mnoha přírodních surovin, z nichž hlavní je dehet. Je také přidán extrakt kořene lopuchu. V kompozici jsou složky pěny, laurylsulfát sodný a laurylsulfát amonný, další syntetické složky. Výrobce uvádí, že kompozice obsahuje kondicionační přísadu, která usnadňuje česání a činí vlasy měkkými a vláčnými.

Cena láhve 250 ml je 50 - 70 rublů.

"Tana"

"Tar šampon TANA" vyrábí ruská firma "Twins Tech".

Jak je uvedeno na etiketě, je určeno k odstranění lupů lupů a zabránění jejich opětovnému vzniku v důsledku normalizace rovnováhy vody a soli. Olej obsažený v šamponu zlepšuje prokrvení epidermy, čistí ji a urychluje regeneraci. Doporučuje se pro použití v případech, kdy mají být svědění a lupy jemně a jemně odstraněny.

Kromě dehtu obsahuje kompozice laurylsulfát sodný, který má syntetickou povahu, napěňovač kokosového oleje, teranyl U, glycerin, parfumerii a barvivo.

Láhev 300 ml. stojí asi 150 rublů., prodává se v lékárnách.

"Tervapuun Tuoksu"

Dehtový šampon „Tervapuun Tuoksu“ od finské značky Foxtel OY, vytvořený z borovicového dehtu, je vhodný, jak je uvedeno na štítku, pro každodenní použití.

Je také uvedeno, že je schopen zklidnit pokožku hlavy, posílit kořeny vlasů a zabránit lupům.

Analýza kompozice naznačuje, že kromě přírodních složek (dehet, kyselina citrónová a sůl) obsahuje tento produkt laurethansulfát sodný, cocamide DEA, bromnitro-dioxan, což jsou plně syntetické složky.

Cena: 500 ml stojí 350 rub.

Sto receptů krásy

Tato značka má řadu organických šamponů, která zahrnuje "Tar". Tento nástroj je umístěn jako šampon aktivní akce, která by měla normalizovat mastnou pleť pokožky hlavy, po kterém by měly být vlasy méně špinavé a zničit lupy.

V kompozici prvního místa jsou povrchově aktivní látky syntetického původu (laurylsulfát sodný, kokamidopropylbetain, kokaamforcetát), je zde také přírodní pěnovka, což je extrakt mýdlové matice. Jsou zde umělá barviva a vůně z přírodních surovin, které jsou v parfému - březovém dehtu, mátovém oleji.

Cena cca 100r. pro 250 ml.

"Léčitel"

Firma Vita vyrábí dehtový šampon "Léčitel".

Navrženo pro odstranění lupů, loupání a svědění. Balíček říká, že odstraňuje houbu způsobující seborrhea, jemně čistí hlavu a nezpůsobuje alergie. Slibuje odstranění zánětu a svědění kůže, přecitlivělosti, loupání, lupů.

V kompozici je kromě laurylsulfátu sodného přítomen březový dehet, panthenol, extrakt kořene lopuchu, alantoin, kyselina citrónová a parfémová kompozice.

Cena 250 ml. je asi 120r.

Mirrolla

Tento výrobce je řada dehtových šamponů, poněkud odlišných v souboru vlastností:

 1. Dehtový šampon s propolisem a kořenem lopuchu je určen pro nejodolnější lupy;
 2. S kořenem lopuchu a výtažkem z kopřiv by měly být vlasové hedvábí;
 3. Dehtový šampon s červenou paprikou a lopuchem dále zvyšuje růst vlasů;
 4. S extraktem z heřmánku můžete aplikovat jeho citlivé barevné vlasy.

Základy složení povrchově aktivních látek syntetického původu, dehtu, parfémů, potravinářského barviva.

Stojí za 80p. pro 250 ml.

Kosmetika Krasnaya Polyana

Tato ruská značka nabízí přírodní šampony, mezi nimi je suché mýdlo - šampon "Tar" a tradiční šampon v tekuté formě.

Prostředek obsahuje přírodní pěnící činidla, kterými jsou draselné soli mastných kyselin, různé přírodní oleje, dehet, přírodní konzervační látky, vitamíny A, E.

Nástroj prodávejte v chladničce, aby se prodloužila jeho životnost, protože neobsahuje konzervační přísady. Neexistují také žádná zahušťovadla, takže šampon je tekutý.

Objem: 250 ml, cena 400 rub.

Agafya Lékárnička

Šampon ze série "First Aid Kit Agafi" se nazývá "Tar". Tradiční pro seborrhea, navržený k boji proti symptomům této nemoci. Je antimikrobiální a antifungální, což potvrzuje jeho složení.

V první řadě se jedná o složení obvyklých povrchově aktivních látek, extrakt z přírodního pěnícího činidla mýdlového kořene, lezazolu (1%), vitamínu PP, látky Sodné břidlicové oleje Sulfonát, který se vyrábí metodou pyrolýzy z uhlí a který je uhelným dehtem.

300 ml stojí 130r.

Zlaté hedvábí

"Aktivní dehtový šampon" je navržen tak, aby bojoval proti lupům a zároveň udržoval hedvábnost vlasů pomocí patentovaného vzorce "Silkosil".. Po aplikaci se doporučuje použít kondicionér z této série.

Ve složení hlavní mýdlové složky jsou syntetické povrchově aktivní látky, je zde dehet, chmelový extrakt, lékořice a březové pupeny.

100r. pro 250 ml.

"Březový dehet"

"První klášterní Zdravnitsa" nabízí prodej přírodních kosmetických přípravků od různých výrobců, kteří vyrábějí přírodní produkty. Jedním z těchto produktů je šampon Birch Tar.

Výrobce uvádí, že tento lék se doporučuje pouze pro mastné vlasy a pokožku hlavy, měl by normalizovat PH rovnováhu, posílit vlasy a urychlit jejich růst. Také jsou indikovány protizánětlivé a antiseptické účinky.

Složení zapůsobí konzervační přítomnost Campo Plantservativ - výtažky z japonského zimolezu, pěnící kokamidopropylbetain, povolenou pro použití v přírodních kosmetických přípravků, innulina, panthenol, glycerin a břízy dehtu.

Cena 400r. pro 250 ml.

"Vitateka"

Šampon "Vitateka tar" vyrobený v Rusku, výrobce "lidových řemesel". Výrobce slibuje, že to pomáhá normalizovat mazových žláz pokožky hlavy, lupů, vyživuje vlasy.

Složení 5 obsahuje syntetické složky: a pěnící činidlo (laurylsulfát sodný), konzervační činidla (metilhloroizotiazolinon, Methylisothiazolinone) plonkoobrazovateli (styren, polykvarternium). Jsou také přítomny bylinné extrakty: oves, třezalka, chmel a březové listy; a březový dehet.

100r. na láhev o objemu 200 ml, prodávaná v lékárnách.

Recenze

Recenze říkají, že šampon „Neva kosmetika“ odstraňuje lupy, jejímž základem byla snadná forma psoriázy, doslova 2 application. Kůže přestává být poškrábaná, dochází k nárůstu růstu vlasů, mizí nadměrný obsah tuku. Všimněte si, že lupy nelze vyléčit, ale jednoduše odplaveny to znamená, ve stejnou dobu během přechodu na jiné výrobní šamponu se vrátí znovu. Mezi nevýhody patří také skutečnost, že vlasy se stávají tvrdými a zamotanými, takže po umytí tímto nástrojem bude nutné používat kondicionér nebo balzám na vlasy.

Říká se, že když se použijí, špičky se odtrhnou a přirozené kadeře úplně zmizí. Také si všimněte nepříjemného a přetrvávajícího zápachu dehtu, proto se doporučuje jej nahradit obvyklým ochuceným šamponem.

Recenze o sérii dehtů z "kosmetiky Neva", viz další video.

Recenze na šamponu Tana jsou obecně pozitivní. Pomáhá zmírnit nepříjemné svědění více než odstranit lupy. Existují zprávy, že mu pomáhal s mastnou seborrhea skalpu, ale říká se, že v tomto případě je nutné aplikovat IT kurzů v průběhu celého života. Stimuluje růst nových vlasů, snížit jejich obsah tuku.

Nemůžeme říci, že tento šampon myje vlasy, to je nejlepší se je ovlivňovat přímo na vlasovou pokožku a na délku praní opětovnému použití s ​​pravidelným šamponem. Mezi minusy patří vůně.

Zpětná vazba na dehtový šampon Tane Podívejte se na další video.

Recenze finského dehtového šamponu „Tervapuun Tuoksu“ jsou pozitivní. Vyznačte zmizení lupů, mastných vlasů, hlava přestává svěšit, vlasy dobře rostou. Vůně trvá jen tak dlouho, mokré vlasy, pak zmizí.

Soudě podle názorů, který se používá „tar šampón“ Sto kosmetické recepty v případech, kdy dochází k mírnému lupům a svědění pokožky hlavy. Je vhodnější pro muže než pro ženy, které si po použití stěžují na suché vlasy.

Lupy odstraní, ale nevyléčí, vrátí se ihned po jeho ukončení.

Názory na dehtu šampon „léčitel“ pozitivní, pomáhá vypadávání vlasů, snižuje obsah tuku v kořenech a drobné lupy. Vhodné pro barevné vlasy, mohou být použity jak pro ženy, tak pro muže.

Nešťastní zákazníci cítí vůni, která se udržuje na suchých vlasech až dva dny.

Recenze potvrzují, že produkty Mirrolla pomáhají zbavit se mastných vlasů, kůry lupů a svědění. Konečně, lupy nejsou odstraněny. Není vhodný pro suché vlasy. Vůně čokolády, jak slíbil výrobce, není detekována, ale je tu vůně dehtu.

Zpětná vazba na dehtový šampon Mirrolla Sledujte další video.

Výrobky kosmetiky Krasnaya Polyana se nazývají nejluxusnější, nejkrásnější a píšou, že na takového výrobce se lze pyšnit. Vlasy a vlasová pokožka se umývají, svědění a lupy mizí, při zachování objemu a struktury vlasů. Po aplikaci tohoto šamponu nejsou pěny ani pěny potřebné pro styling.

Samostatně zmínit, že po jeho použití vlasy pod víčkem nevypadá "hladké".

O šamponu "Tar."Tradiční seborrhea “velmi smíšené recenze. Mnoho nesnáší nedostatek vůně dehtu, psát, že lupy tento nástroj neodstraňují. Jiní, naopak, jsou rádi, že neexistuje trvalý nepříjemný zápach, a tento lék zvládá lupy ve dvou aplikacích.

Považuje se za dobrý nález pro rychle špinavé vlasy, které dobře omývá a činí svěží a beztíže.

Zpětná vazba na šampon Tar dehet Tradiční seborrhea Podívejte se na další video.

Hodnocení provedené zákazníky šamponu Birch Tar se skládá ze dvou aspektů: účinnosti v boji proti lupům a zachování vzhledu vlasů. Na prvním místě, plné recenzí nadšence potvrzují, že lupy a svědění zmizí, pupínky se hojí. Nicméně, po použití v některých, hlava dostane tuk příliš rychle.

Mnozí jsou zmateni silným dehtovým zápachem.

Kupující dehtového šamponu značky Golden hedvábí jsou nespokojeni s tím, že po použití vůně dehtu zůstává na sušených vlasech. Lupiny téměř neodstraňují, kromě vysychání vlasů zanechávají pocit nedostatku pračky.

Z výhod - po jednom a půl měsíci aplikace, se sníží vypadávání vlasů.

Kupující šamponu Vitateka dehet jsou svým jednáním spokojeni.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky