Šampony bez silikonu

Šampony bez silikonu

V poslední době věnují dívky a ženy stále větší pozornost složení výrobků, které používají. To platí i pro dekorativní kosmetiku a péči. Pro péči o vlasy si mnozí vybírají šampon bez silikonu. Výhody a nevýhody takové volby budou popsány v tomto článku.

Co je to silikon a je to škodlivé?

Silikon je stále jednou z nejběžnějších složek používaných prakticky ve všech kosmetických přípravcích. Přidává se do tonálních krémů, rtěnek a výrobků pro péči o tělo a vlasy.

Silikon samotný je syntetický produkt, který je vyroben ze sloučenin křemíku a kyslíku. Tyto "řetězy" jsou tepelně odolné a ohebné. Kromě toho jsou schopny zadržet vlhkost. Z tohoto důvodu se používají k vytvoření všech druhů kosmetiky.

Na rozdíl od přesvědčení mnoha, silikon sám o sobě nepoškodí vlasy a tělo. Není toxický. Výrobek zároveň vytváří tenký ochranný film na vlasech. Na jedné straně je to velmi dobré, protože vlasy jsou dobře upravené, těžké a lesklé. Na druhé straně je tento efekt pouze vnějším projevem působení silikonu.

Vzhledem k ochrannému filmu, který se objevuje na vlasech, do nich nepronikají potřebné živiny. Takže, bez ohledu na to, jak se používají dobré masky a balzámy, nebudou plně pracovat na vašich kadeřích.

Aby bylo možné udržet prameny stále krásné a dobře upravené, dívkám se doporučuje, aby si v kompozici vybraly šampony bez silikonů. V opačném případě vám nepomůže žádná další energie zvenčí.

Kromě toho, v poslední době, odborníci dokazují, že silikon je škodlivý nejen na vlasy, ale také na pokožku hlavy. Nepropouští vrstvu epidermy, ale vytváří na ní také ochrannou vrstvu. Tento neviditelný film neuvolňuje vlhkost, ale také drží na kůži nečistoty, bakterie a kožní maz. Tak se kůže časem kontaminuje a na ní se mohou objevit vyrážky a akné.

Jak určit složení

Pokud si chcete být jisti, že šampon neobsahuje silikon, pozorně se podívejte na složení. Neměla by obsahovat látku, jejíž název končí „siloxanem“, „kuželem“ nebo „konolem“.

Během použití se šampon bez silikonu snadno vymyje a po umytí nezanechá na pokožce žádné nepříjemné pocity.

Hustší šampony však naopak udržují na vlasech tak pevně, že musí být omývány jinými výrobky.

Populární nástroje

Pojďme se podívat na některé dobré možnosti pro produkty péče o vlasy, které můžete bezpečně koupit bez obav, že vám ublíží.

Cream-Šampon Mandarinka & Skořice

Jedná se o výrobek od domácího výrobce. Má poměrně silnou, téměř krémovou strukturu. Lze jej tedy použít nejen jako produkt pro mytí hlavy, ale také jako masku. Ze stejného důvodu je nástroj spotřebován poměrně pomalu.

Tento výrobek má dobré přírodní složení bez chemikálií.

Obsahuje mrkevní olej, výtažky z kaktusu a mandarinky. Skořice, jak je uvedeno v názvu, je zde také přítomna, která stimuluje růst vlasů, zatímco ostatní složky je nasycují vitamíny a živinami.

Vyhlazování šamponu naplněného olejem

Značka Kiehl je známá velmi kvalitní kosmetikou. V jejich složení jako alternativa ke škodlivým silikonům jsou přítomny výživné oleje. To je arganový olej, který chrání a obnovuje vlasy dobře, a babassu, známý pro jeho hydratační účinek.

Šampon se zdravou výživou

Tento Davinesův výrobek má velmi mírný zvlhčující účinek. Jeho struktura kombinuje esenciální a rostlinné přírodní oleje, které jsou vhodné pro výživné vlasy jakéhokoliv typu. Tento šampon může být použit i sám, aniž by ho doplňoval balzámem nebo maskou.

Dercos Anti-Dandruff Advanced Action Shampoo

Šampon Vichy pečuje o vlasy co nejjemněji. Ukládá unavené vlasy od sucha a lupů, což je činí dobře upravenými. Šampon obsahuje mentol, který má mírný osvěžující a chladící účinek.

V této řadě této značky existují typy šamponů pro různé typy vlasů, takže si můžete vybrat ideální nástroj pro sebe.

Čistící čistící šampon

Přípravek pro péči o vlasy Oribe je vhodný pro příležitostné šampony. Nelze ji používat více než jednou týdně. Ale i při tak vzácném mytí budou vaše vlasy vždy vypadat zdravě a krásně.

Ve složení produktu místo parabenů a silikonů existují různé rostlinné extrakty a sopečný popel.

Náhradní šampon

Pro ochranu barvených vlasů vhodný silikonový šampon od firmy Aloxxi. Tento účinek je způsoben přítomností výtažků keratinu a luštěnin. Umožňují, aby struktura vlasů byla hustší. Proto barvené vlasy zůstávají krásné a světlé.

Doporučuje se používat tento šampon v létě, protože dokonale chrání vlasy před vystavením ultrafialovým paprskům. Vaše kadeře v tomto případě nevyblednou.

Reveur Scalp šampon

Japonská kosmetika je považována za velmi vysokou kvalitu. Mnoho dívek zírá na rafinované a sofistikované japonské ženy, které chtějí mít stejné lesklé a zdravé vlasy, jako jejich. Získat takové výsledky pomůže produkt Japonica. Ve svém složení má až patnáct rostlinných výtažků. Velmi jemně čistí pokožku hlavy a zvlhčují ji. Konzistence tohoto šamponu je poměrně tekutá. Pokud ho použijete poprvé, může vás to překvapit, jak špatně pění. Je však normální, že u nesilikonových šamponů.

Jedno balení takového výrobku je pro vás dost dlouho dostačující, protože je spotřebováno poměrně pomalu.

Maple umýt

Tento lék od Philipa Martina je vytvořením slavné ekologické značky. Společnost, kterou vytvořili dva bratři, si dlouhodobě získala pověst šetrnou k životnímu prostředí. Výrobky mohou používat i lidé s velmi citlivou pokožkou a malými dětmi.

Pokud jde o tento šampon, je to velmi dobré vzhledem k přítomnosti bylinných složek v kompozici. Obsahuje výtažky z levandule, borovice, javoru a ženšenu. Odborníci doporučují používat v zimě, kdy je kůže dehydratovaná.

Po použití tohoto šamponu se vaše kadeře měknou a dobře upraví. Navíc mokré vlasy voní příjemným nasládlým sirupem.

Samozřejmě to nejsou všechny dobré nesilikonové šampony. Pozornost si zaslouží i další značky jako Salon Deapres nebo FloresiliK.

Prostředky, na kterých je přítomno označení "bez silikonu", lze nalézt jak v drahých značkách, tak v produktech z masového trhu. Proto při výběru nového šamponu nespoléhejte na náklady a sliby výrobce, ale na hodnocení zákazníků a vaše vlastní pocity.

Ve videu níže je přehled šamponů bez silikonu.

Jak obnovit vlasy

Pokud po použití silikonových šamponů vypadají vaše vlasy unavené a nadměrně vysušené, můžete je zkusit obnovit.

Pro ošetření porézních vlasů je třeba použít výrobky, které vymývají silikony, které se v nich nahromadily, a jemně očistit pokožku hlavy. Tyto vlastnosti se mohou pochlubit produkty, které mají štítek na štítku ALES, ALS, SLS nebo SLES.

Ale pokud nechcete odstranit jednu chemii s pomocí jiné chemie, a nejste si jisti, že škoda a výhody tohoto produktu se vzájemně kompenzují, pak použijte přírodní produkty.

Z ekologických produktů, které lze nalézt v každém domě, si můžete vybrat ocet nebo jednoduché mýdlo bez aromatických přísad.

Poté, co si vlasy opláchnete octem nebo si umyjete vlasy mýdlem, použijte k závěrečnému čištění silikonový šampon. Tato metoda se dobře hodí pro porézní vlasy, které po použití špatných výrobků začaly shag a chmýří.

Nicméně, pro kompletní obnovu vlasů, to nestačí jednou nebo dvakrát provádět takový postup. Vaše vlasy potrvá určitý čas, než se úplně uzdraví. Stejně jako dobré jídlo (to platí i pro zdravé potraviny a použití masek) a absence stresu.

Postupujte podle těchto jednoduchých tipů, použijte kvalitní šampony neobsahující silikon a vaše vlasy budou vždy dobře udržované a zdravé.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky