Vysoké boty

Vysoké boty

Téměř každá žena v šatníku musí mít alespoň jednu dvojici modelářských bot, protože jsou vhodné pro každého. Ale ani si nepředstavujeme, že na počátku minulého století to nebylo tak důležité. Dámské boty na koleno pak byly nemoderní. Oni samozřejmě existovali, ale oni byli noseni většinou armádou: kolenní kožené boty byly nedílná součást vojenské uniformy.

Kromě vojenských kožených bot existovala i guma. Nosili se většinou lovci, rybáři, farmáři. Je to velmi pohodlné a praktické: v gumových botách se rozhodně nezmoknete a nezanecháte nohy.

Dámské modelářské boty až po kolena k nám přišly v každodenním životě koncem 50. let, ale staly se obzvláště populární s příchodem módních minisukní. Tento typ boty má vysoký vrchol, který dosáhne kolena, nebo mírně pod ním. Zpravidla se kotník ke kotníku zužuje. Ve tvaru kolenních bot mohou být jak úzké, tak volné.

Jaké jsou styly bot na koleno:

  1. Bez spojovacích prostředků. Pro pohodlí, v takových botách, zpravidla dělají široký bootleg.
  2. Se sponami. Zipsy. Nebo tkaničky. Nachází se uvnitř nebo za ním.
  3. Různé kombinované typy.

Pokud jde o výrobu, mělo by se říci, že se používají různé materiály: přírodní materiály, jako je kůže, semiš, rouška, plsť, velveteen boty, polyarchy, bota cheviot, velur a další materiály a různé syntetické náhražky.

Jak si vybrat

Teď trh obuvi nabízí širokou škálu kolenních bot pro každou sezónu. Pokud se rozhodnete pro nákup, stojí za povšimnutí, že vysoké boty na kolenou vypadají krásně na jakýchkoli nohách. Myslíme samozřejmě na krásu, ale především na výběr bot, myslíme na pohodlí. Nohy by měly být pohodlné. A pokud mluvíme o zimní obuvi, měla by být také teplá a ne mokrá.

Nyní je to zimní a nákup zimní boty, musíte dodržovat tři základní parametry: pohodlí, trvanlivost, stabilita. Měly by mít silnou, pogumovanou, protiskluzovou podešev, vždy izolované stélky, na kožešině nebo na jiném izolačním materiálu. Materiály pro výrobu zimní obuvi - náhražky kůže, semiše nebo kůže. Nezapomeňte, že podešev byla sešitá. Pak jsou boty vodotěsné a odolné a vydrží i ty nejnepříznivější počasí.

Co na sebe

  • se sukněmi a šaty (vezměte v úvahu tvar a délku oblečení);
  • s kalhotami a těsnými kalhotami (obzvláště krásné s džíny);
  • s kožichy, kabáty a bundami (pod sakem by neměl být příliš klasický model na vysokém podpatku).

Milovníkům šortek by mělo být řečeno, že by neměly být hluboké. To nevypadá velmi pěkné s botami na koleno, hluboké výstřih výřezy a řezy na zadní straně šatů. Ale i ten nejzajímavější obraz může zkazit všechno špatně zvolenou velikostí, takže byste na to neměli zapomenout. Mějte dobře boty. Teprve pak vám nákup přinese úplnou spokojenost!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky