Pánský pásek na kalhoty

Pánský pásek na kalhoty

Skříň moderního člověka si nelze představit bez tak důležitého atributu jako pás. Není to jen užitečné a stylové příslušenství, které drží kalhoty, ale také speciální oděv, který navíc dokládá společenský status a osobnost nositele. První pásy se objevily v Egyptě, pak v Římě a Řecku. Byly to úzké pruhy látky, které držely oblečení. Více "stylových" pásů vynalezl Scythians, oni byli šití z kůže a zdobené plechy.

Dnes je tento oděv prezentován v několika formách: ležérní, kalhotový a univerzální. Každý z výše uvedených je charakterizován svými vlastnostmi a účelem. Nejoblíbenější a nejvyhledávanější verze pásu je považována za kalhotu, je nedílnou součástí klasického vzhledu, vyrobeného výhradně z pravé kůže a má šířku nejvýše 3,5 cm. Spona takového příslušenství má zpravidla tvar obdélníku nebo čtverce bez ozdob a povrchových úprav. Pásek na kalhoty by měl být správně vybrán k botě a tašce, harmonicky v kombinaci s obchodním stylem.

Sportovní vzhled, který se dobře hodí pro džíny, je neformální opasek. Pro jeho výrobu se používá jako kůže a kombinace různých materiálů ve formě tkaniny a umělé kůže. Tyto modely jsou často zdobeny kresbami, nápisy, doplněnými nýty a originálním prošitím.

Navzdory obrovskému výběru výrobků je univerzální pás oblíbený u zástupců silnějšího pohlaví. Lze jej nosit s džíny, kalhoty a obrovskou škálu barev usnadňuje kombinovat s jakýmkoliv typem oblečení.

17 foto

Příslušenství pro kalhoty

Aby byl obraz dokončen, každý muž v jeho šatníku by měl mít takový důležitý doplněk jako pás. To může být nošeno s kraťasy, kalhoty, džíny. Tento typ výrobku umožňuje nejen cítit se pohodlně v oblečení, spolehlivě podpírat kalhoty, ale také zvláštním způsobem zvýrazňuje styl člověka. Kromě toho všeho, moderní módní standardy zajišťují povinnou přítomnost předmětu na kalhotách. K tomu, aby příslušenství vypadalo krásně, je nutné jej správně vybrat pod příslušným stylem oblečení a vytvořit tak finální soubor.

Dnes, muži nejčastěji používají klasickou a příležitostnou verzi pásu. První z nich je nezbytný doplněk klasického kostýmu.

Pokud jde o pásy pro každodenní nošení, mohou být různého designu a barvy. Bez ohledu na to, jaký typ výrobku by nebyl vybrán, musí být v každém případě v souladu nejen s oblečením, ale také s řemínkem na hodinky, botami, taškou. Je také důležité zvolit správnou velikost, musí se nutně shodovat s velikostí smyčky. Spona v tomto kusu oděvu hraje obrovskou roli. Pro oficiální styl je vhodné zvolit diskrétní možnosti pro jeho design, fanouškům tohoto sportu doporučujeme nosit přezky s kameny, nápisy a různými logy.

12 foto

Je důležité si uvědomit, že jedno zlaté pravidlo módy - drahé pásy se nosí pouze s drahým a rafinovaným oblečením.

Optimální šířka výrobku je 5 cm, doporučuje se zakoupit příslušenství z pravé kůže, protože příslušenství z náhradního dílu nevypadá tak elegantně a jeho životnost je krátká. Je také důležité věnovat pozornost přítomnosti volné délky v pásu a možnosti dodatečných otvorů v pásu.

Materiály

Nejoblíbenější pás je samozřejmě vyroben z pravé kůže. Kožený výrobek se snadno vejde do jakéhokoliv oblečení, obuvi, peněženky. Pro výrobu takovýchto pásů se používá ražená a broušená kůže různých zvířat, vepřová kůže se považuje za levný materiál, ale vyznačuje se drsným povrchem a netrvá dlouho. Nejpraktičtější surovina při výrobě pásů - kůže z telat, je trvanlivá a jemná. Podívejte se také na krásné výrobky z semiše, laku a exotických kůží.

Vynikající alternativou drahých výrobků z kůže je elastický, plátěný a popruhový pás.

Takové příslušenství je zpravidla vyrobeno z měkkých nebo tvrdých druhů tkanin. V poslední době byly v prodeji také tkané a pletené pásy zdobené dřevěnými vložkami, kovem, plastem nebo kameny. Krásně vypadající výrobky, představující vazbu různých prvků.

Modely

Přítomnost pásu v šatníku ukazuje jemnou chuť a eleganci člověka. V závislosti na stylu a účelu se rozlišují následující typy příslušenství: klasické, příležitostné, sportovní, vojenské, taktické. Klasika je vyrobena výhradně z hladké kůže, má šířku 3-3,5 cm a jednoduchou přezku. Tyto řemeny jsou vybrány v barvě do portfolia, řemínků na hodinky. Neformální modely jsou určeny pro džíny a kalhoty jakéhokoliv stylu, jejich maximální šířka je 6 cm, jsou často zdobeny originálními přezkami z různých materiálů, barev a textur.

V poslední době se také stal velmi populárním sportovní obraz, pro který jsou pásy z tlusté tkaniny a doplněné kovovými prvky vynikající.

Mohou být nošeny s džíny a kalhotami. Co se týče střelců, lovců a vojenských mužů, byly pro ně vytvořeny speciální taktické a vojenské pásy. Vyrábějí se z bavlny, osazené ve třech řadách s průchodkami a také závěsy pro pouzdra.

Barvy

Pro každého člověka je důležité nejen vybrat si správné oblečení, ale také je doplnit vhodným pásem. V tomto případě je zvláštní pozornost věnována barevnému schématu. Oblečení musí být v souladu s barvou příslušenství. Proto je nutné zvolit takové modely výrobků, které by byly o několik tónů tmavší než samotný kostým. To platí zejména pro lehké a tmavé obleky.

Takže černý doplněk je vhodný pro šedý oblek a čokoládový odstín pro béžový. Černé obleky se nosí výhradně s černými pásy, přičemž je důležité, aby měly texturované kresby nebo výlisky.

Důležitá je také kombinace výrobků s botami. To je univerzální metoda módy, na kterou by se nemělo zapomínat. Modré a mokasíny, mokasíny jsou vhodné pro sportovní styl. Džíny jsou typem kalhot, pro které neexistují přísná pravidla pro přizpůsobení barev. Proto si mohou vybrat libovolný rozsah barev, navíc příslušenství s barevnými pruhy, obrázky jsou vítány.

Rozměry

Aby pás vypadal symetricky a krásně, měli byste správně zvolit jeho délku a šířku. Je také důležité věnovat pozornost velikosti spony, která může být dlouhá, krátká, široká a protáhlá. Při měření délky výrobku byste měli ponechat okraj 10-15 cm. Velikost pásu lze určit dvěma způsoby:

  • S pomocí centimetru. Měří se desítky a obvody pasu.
  • S pomocí starého pásu. Měří se od špičky spony k otvoru na konci, kde se upevňuje.

Jak se nosí

Pás bude vypadat stylově a elegantně, pouze pokud je správně nošen.. K tomu nebude dostačující, pokud jej jednoduše vložíte do kalhot a upevníte přezku. Existují obecná doporučení pro používání tohoto příslušenství.

Za prvé, není dovoleno propíchnout nadměrné otvory, protože nejenže vypadají neuspořádané, ale také snižují pevnost materiálu.V případě, že je pás velmi dlouhý, je nejlepší jej nastavit ze strany spony.

Doporučuje se také připevnit popruh ke střednímu otvoru a navléknout volný konec smyčkou. Měli byste vždy kontrolovat zpětný konec výrobku tak, aby se nelepil na oblečení. Pro tento případ platí zpravidla přítomnost speciální kovové vložky.

Ošklivá košile pevně zastrčená do kalhot, je to příliš nápadný, nepřijatelný a přílišný převis košile.

Co kombinovat

Tradičně, materiál pásu je vybrán přísně pod botami, je důležité, pokud potřebujete splnit přísný styl oblečení. Tak, semišové příslušenství vypadá skvěle s semišové boty a kožené boty s hladkým páskem. Nejoblíbenější barvy pásů jsou černé a hnědé. Aby bylo možné harmonizovat s obecným vzhledem, stylisté doporučují doplnit vzhled hodinovými popruhy s portfolii stejné barvy.

Kromě toho může výrobek úspěšně opakovat barvu košile nebo prokládat se svými vzory.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky