Armádní pás

Armádní pás

Pás je jedním z nejdůležitějších prvků pánského oblečení, který je znám již dlouhou dobu. Dnes je nutné nejen podporovat kalhoty nebo jako praktický doplněk. Zdůrazňuje celkový styl a smysl pro chuť.

V posledních letech je nový dech získáván známým vojenským stylem. Zejména mnoho mužů se zajímalo o armádní pásy, které se již staly jakousi klasikou. A je to snadné pochopit, protože mají řadu výhod.

Jak se jmenuje

Pokud hovoříme o stylu a neobvyklém přístupu k výběru takového příslušenství jako pásu, pak stojí za to začít správným názvem jejich typů. Ukazuje se, že to na první pohled, ne nejpozoruhodnější detail má poměrně málo různých nuance. Pokusme se jim porozumět podrobněji, s ohledem na jednotlivé prvky armádního pásu, které nám umožňují určit jeho typ.

Klasický kalhotový páskterý byl původně používán ve vojenských uniformách, sestává ze standardní pásky, spony, několika smyček vyžadovaných pro obecnou podporu, stejně jako přezka. Většina vojenských pásů byla navíc zdobena kovovými nebo mosaznými deskami, které byly zpravidla vyryty symboly vojenských jednotek nebo států, do kterých patřily.

Samozřejmě, pro vojenský atribut, jeho praktičnost hraje klíčovou roli, ne design nebo styl. Barvy pásu se mohou lišit od černé po hnědou, béžovou a dokonce bílou, což bylo zcela závislé na typu a účelu pásu. Spona byla hustší a uzavřená a v moderních pásech existují i ​​automatické možnosti. Množství smyček bylo nutné nejen pro lepší fixaci pásky, ale také pro připojení různých munice, například baněk nebo pouzder.

Je snadné pochopit, že i ten nejjednodušší voják je velmi odlišný od módního příslušenství, na které jsme zvyklí. To je samozřejmě patrné zejména tehdy, vezmeme-li jako příklad skutečný vojenský pás, který se často používá jako dodatečná munice. V důsledku toho můžeme rozlišit následující charakteristiky, které odlišují vojenský pás:

 • Jednou z hlavních a důležitých vlastností je vysoká kvalita. Takové příslušenství je vyrobeno z odolné kůže nebo plachty, vysoce odolné vůči různým faktorům, jako jsou řezy, škrábance, vlhkost a slunce;
 • Šířka vojenského pásu, zpravidla podstatně více než „civilista“ a může překročit 6-7 cm;
 • Charakteristickým rysem je deska. Dekorace je diskrétní. Navzdory skutečnosti, že mnoho světových vojsk opustilo své opasky jako oficiální nedílnou součást munice, je rytina ve formě symbolu typu vojenských sil nebo státního znaku vždy přítomna na kovových deskách;
 • Může mít další pohyblivé nebo pevné smyčky.

Stojí za to zdůraznit, že skutečný vojákův pás byl vyroben takovým způsobem, aby bylo zajištěno, že válečník bude lehký a pohodlný. Proto je toto příslušenství velmi praktické, mechanismy spony jsou spolehlivé, materiál výrazně převažuje v kvalitě ve srovnání se stejnými klasickými kalhotami nebo „ležérními“ pásy.

Druhy

Pás mužů v celé historii jeho existence prošel obrovským množstvím změn a inovací. Není divu, že i v armádě existuje poměrně málo typů tohoto oblečení. K dnešnímu dni je velmi obtížné odlišit nějakou obecnou klasifikaci, která by usnadnila výběr konkrétního betonu.

Můžete se však pokusit oddělit vojenské pásy v závislosti na jejich celkovém stylu, době aplikace, regionu a dalších.

Například, mezi moderní znalce “vojenského” stylu, armádní pásy sovětských časů jsou velmi populární. A mluvíme o tomto poli, ne o pásových pásech důstojníka. Hlavní výhodou takového příslušenství je poměrně vysoká kvalita, protože pokud hovoříme o skutečném pásmu té doby, pak si můžete snadno představit, jak dobře byly vyrobeny, i když mají dnes i reprezentativní vzhled a spolehlivost.

Totéž lze říci nejen o samotném pásu, ale také o jeho přezce.. Jeho mechanismus je poměrně jednoduchý a spolehlivý. A samozřejmě bychom neměli zapomenout na jeho hlavní detaily - polní verze byla vždy s odznakem zdobeným hvězdnou rytinou.

Také oddělené pozornost pásy vojenské síly zemí NATO. Pro ty, kteří mají zájem o něco nestandardního, je na výběr. Jsou zde pásy s dvojitou přezkou, zpravidla se jedná o přední možnosti, v kombinaci s dalšími kapsami a smyčkami, pásy s automatickou přezkou. Většina z nich, ve srovnání se stejnými uniformami dob SSSR, jsou pásy nového vzorku.

Pokud jde o dekorace a rytiny, obdélníkový nebo půlkruhový štítek je zvláštním standardem pro mnoho variant pole. Rytina se liší v závislosti na zemi nebo dokonce na typu jednotky, kde se toto zařízení používá.

Také stojí za zmínku slavnostní možnosti. Jejich charakteristickým znakem je použití náhražky kůže, která však má pro tento typ materiálu poměrně dobrou kvalitu. Také upozorňuje na volnou přezku, bez šperků a otevřenější, než se stává jako klasický typ kalhot. Šířka předních pásů je mnohem menší - asi 4-5 cm, často také vyniká bílou barvou.

Mimochodem, barvy jsou také funkce, která vyniká moderní tvarované pásy. Jsou vyrobeny z tlusté tkaniny nebo plachty, jejich klasická barva je khaki nebo tmavá kamufláž. Jsou také charakterizovány malými automatickými přezkami, které umožňují snadné nastavení délky pásu a jeho upevnění.

Materiály

Je důležité pochopit, že dnes získáváme armádní pás pro společný styl. Zpočátku byl určen pro úplně jiné účely. To je důvod, proč vytvoření takového příslušenství použilo nejhrubší, ale spolehlivé materiály. Mnoho lidí ví, že pokud si chcete koupit opravdu kvalitní kožený opasek, pak byste měli věnovat pozornost vojenské verzi tohoto příslušenství. Dokonce i stará uniforma tehdejší doby SSSR je schopna dávat přednost moderním značkovým cenám.

Také nepodceňujte plátěný pás. Dnes je to prioritní materiál pro moderní uniformy a taktické prvky uniforem. Jsou dost silné a lehké. Různé náhražky kůže jsou však považovány za nepraktický materiál pro vojenské uniformy. Ty se nacházejí pouze u zjednodušených předních typů pásů.

Dekor

Velmi vzácně se vojenské možnosti mohou pochlubit bohatou výzdobou. Nejčastěji byl vlastní v polních pásech, které byly vybaveny odznakem. Například stejné vzorky vojenské uniformy SSSR měly rytinu s hvězdou. Některé moderní tvarované vzory mohou být zdobeny nápisy. Ale toto je spíše výjimka z pravidla, protože rytina a další dekorace jsou výrazným rysem „mladších“ stylů.

Barvy

Vojenský styl není jednoznačně pro milovníky bohaté palety. Stejně jako v případě rytiny jsou vojenské pásy pozoruhodné svou skromností z hlediska barev. Obecně lze rozlišit následující standardní tóny:

 • Hnědé a některé odstíny;
 • Tmavě modrá Setkal se mezi námořními jednotkami;
 • Barva "písek" nebo "khaki";
 • Standardní kamufláž;
 • Bílá barva je zpravidla slavnostní verze pásů;

Rozměry

Charakteristickým znakem klasických vojenských pásů je jejich šířka. Výrazně převyšuje „civilní“ standardy a je zpravidla 6-7 cm, což je zajímavé, že se jejich délka často nemění, takže nepřekvapujte, když při výběru vojenského pásu nenajdete obvyklou velikost pásu podle pasu. Místo toho je armádní verze vybavena automatickou přezkou a dalšími pohyblivými smyčkami, které umožňují snadno „upevnit“ pás k požadovaným parametrům bez ztráty materiálu.

Jak se nosí

Obvykle není problém nosit armádní pás. Je nutné vzít v úvahu, že se používá jako stylové příslušenství. Můžete se však řídit některými pokyny:

 • Spona by měla být vždy vlevo;
 • Armádní pás byl dostatečně těsný. To bude obzvláště vhodné, pokud ho použijete pod vojenskými kalhotami, aby se spona nebo plaketa nekrčila;
 • Zkuste to vložit do všech volných smyček, tak, že nic nespadá;
 • Naučit se správně upevnit armádní pás, vždy vedena polohou spony. Mělo by být vždy jasně zaměřeno.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky