Hřeben kartáčování

Hřeben kartáčování

V arzenálu má každý kadeřník kartáčování. Jedná se o kulatý kartáč se štětinami. Používá se k tomu, aby vlasům dodával nádherný tvar, krásné rány a vlnité kadeře. Termín „kartáčování“ se nazývá samotná stylingová technika.

Pro vytvoření takového účesu není nutné žádat o pomoc v salonu. Stačí se dostat na hřeben a naučit se jej správně používat.

Jak vytvořit účes

Pro všechny možnosti délky a počátečního objemu se styling provádí na čistých, mírně vlhkých vlasech.

 • Krok 1. Vytvořte objem u kořenů. K tomu je třeba vlasy osušit u kořenů, přičemž jednotlivé prameny zvyšují kartáčováním. Musíte začít od krku, postupně se pohybovat k obličeji;
 • Krok 2. Narovnejte vlasy. Kartáčujte je hřebenem a stáhněte je dolů, směrujte proud sušičky z kořenů na špičky. Tím se váhy zavřou a vlasy budou hladké a lesklé;
 • Krok 3. Curl kadeře. Vyberte kartáčování požadovaného průměru, každý pramen naviňte na kartáč zvlášť a vysušte ho fénem.

Známý stylista vypráví o způsobu úpravy pomocí kartáčování:

Kartáč je vybrán individuálně. Stojí za to zvážit následující:

 • objem vlasů;
 • délka;
 • jakou velikost by měly být prameny;
 • požadovaný účinek;
 • jak často budou použity.

Abychom to všechno pochopili, zvažte, jaký druh kartáčů je a jak se od sebe liší.

Co jsou

Nejdůležitější rozdíl je průměr. Každý kartáč má svůj vlastní účel. Tak, jeden může být používán pro kroucení, úplně jiný pro rovnání.

Trochu je potřeba přesně položit rány. Také může být použit k vytvoření pramenů nebo styl krátkých vlasů.

Střední hřeben je vhodný pro tenké vlasy střední délky. Příznivě zvýší objem vlasů a zároveň bude schopen narovnat prameny po celé délce od kořene ke špičce.

Pro dlouhé kudrlinky je zapotřebí velký kartáč.

Podle typu vlasového mozku jsou:

 • přírodní;
 • nylon;
 • kov;
 • kombinované (částečně nylon, částečně přírodní vlákna).

Přírodní štětiny méně traumatické pro kůžičku, nepoškozují strukturu. Používají se k rovnání, protože se dobře drží na vlasech, upevňují se při sušení vysoušečem vlasů.

Nylonové štětiny navrženy tak, aby dávaly vlasům střední délku. Výhodou je, že se snadno čistí a dezinfikují.

Moderní kadeřníci téměř nikdy nepoužívají kovové podložkyvzhledem k tomu, že jejich použití poškozuje zdraví vlasů.

Pro jemné vlasy, měli byste si vybrat kartáč s měkkými štětinami, tlustší jeden bude vyhovovat pro silnější.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat rukojeti. Mělo by být vhodně umístěno v ruce. Vyberte si model s pogumovanou rukojetí tak, aby štětec nevyklouzl z mokrých rukou.

Termobrashing

To je jedna z odrůd hřebenového kartáčování, které má kolem válce mnoho otvorů. S jeho pomocí můžete vlasy současně vysušit a dát jí požadovaný tvar. Tato instalace bude trvat dost dlouho. Díky rovnoměrnému rozvodu vzduchu nevytváří tepelná konverze špičky.

Při výběru tohoto příslušenství věnujte pozornost základnímu materiálu.

Keramický termobrashing zabraňuje přehřátí vlasů a má antistatický účinek.

Elektrické

Jedná se o multifunkční zařízení. To může kombinovat funkce kartáč na vlasy a vysoušeč vlasů nebo curling, se spoléhat na typ. Hlavní výhodou je jeho kompaktnost, protože není třeba držet kartáč a fén v rukou odděleně. Instalace trvá poměrně málo času.

Přehled stylingových kartáčků

Kosmetický průmysl nestojí v klidu. Vynalézání stále více a více revolučních modelů stylerů.Reklama říká: dělat minimální úsilí, dostanete vynikající výsledky! Ale jsou všichni tak dobří? Zvažte recenze nejoblíbenějších typů modelových hřebenů.

Coriolissův profesionální kartáč

Odkazuje na profesionální stylingovou techniku. Všechny kartáče Corioliss mají keramickou základnu turmalínu. Při zahřívání ionizuje vzduch, což zabraňuje tomu, aby se vlasy tlačily a elektrizovaly, takže je hladký a lesklý. Má měkké štětiny a pohodlnou ergonomickou rukojeť, která nesklouzne do rukou. Barva těla se mění s teplotou kartáče.

Další výhodou tohoto příslušenství je detail, který odděluje vlasy na jednotlivé prameny.

Přírodní štětce Dewal

Produkty této značky jsou radeny mnoha kadeřníky. Základ je vyroben z přírodního dřeva a štětiny jsou vyrobeny z divoké vlny. Tento hřeben je poměrně těžký, ale má několik výhod: tvrdý štětec dobře pečuje o vlasy a dřevěná základna vlasy přehřívá.

Nevýhodou je, že přírodní kartáče jsou krátkodobé, nelze je prát, musí být po každém použití důkladně vyčištěny.

Mokrý kartáč

Známý fakt, že mokré vlasy by neměly být česány, protože může poškodit strukturu vlasů a může vést ke ztrátě objemu.

Tento kartáč je určen pro péči o mokré vlasy.

Ona může snadno hřeben vlasy ihned po sprše nebo bazénu, který pomůže rychle dát vlasy v pořádku, když to schne. Hřeben je příjemný na dotek, neklouzne do rukou a má pružné zuby. Většina dívek byla s nákupem spokojena.

EyeCandy Rainbow Volume Brush

Další hřeben, který usnadní každodenní styl. Tvar zubů je zakřivený, takže je snadné se vyrovnat s problémem matných vlasů, jak suchých, tak mokrých. Rukojeť je vhodně umístěna v ruce a na zadní straně je zrcadlo. Má kompaktní velikost a malou hmotnost, kterou si můžete vzít s sebou na silnici. Díky jasným barvám je snadné najít.

Beauty Essential NeoBrush

Tento hřeben pomáhá vyrovnat se s vlasy, které jsou zapleteny. Má měkké nylonové štětiny, díky kterým je kartáčování obzvláště jemné. Stimuluje vlasové folikuly vlivem masáže. Vhodné pro suché i mokré vlasy jakéhokoliv typu a délky.

Kromě toho je štětec příjemný na dotek a velmi krásný. Bez ohledu na zvolenou barvu jsou všechny barvy měkké a příjemné.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky