Jak umýt sako?

Jak umýt sako?

Bunda dolů - oblíbený typ svrchního oděvu velkého počtu lidí. Jsou pohodlné, poměrně lehké, teplé. Jedinou námitkou je mytí. Mytí takové věci by mělo být delikátní, aby nedošlo ke zkažení bundy.

Čisticí prostředky

Mytí by mělo začít zkoumáním štítku.

To jasně ukazuje, jak výrobce doporučuje péči o oblečení.

Pochopte, že zápis není obtížný, ale s vědomím o nich budete moci řádně vrátit bývalý pohled do jeho bundy.

Dalším bodem je volba detergentu. Výrobci domácích chemikálií nabízejí obrovský rozsah.

 • Prací prášek. Klasika, ale ne nejlepší volba. Nedostatek prášku je, že je silně opláchnut. Chcete-li se zbavit prášku, musíte opláchnout bundu více než jednou. A nelíbí se mu to. Jinak zůstávají bílé skvrny;
 • Šampon Dobrý, voňavý nástroj, který se zbaví nepříjemných pachů. Kupodivu, ale obyčejné šampony dobře zvládají mytí. Ale pro odstranění komplexních jedených míst nejsou vhodné. Je to spíše prostředek prevence, periodické péče;
 • Kapalný lék. Existuje mnoho specializovaných kapalných pracích prostředků, které jsou považovány za nejlepší volbu pro mytí spodní bundy. Ujistěte se, že váš produkt je vhodný pro použití při teplotách do 40 stupňů. Některé formulace se projevují pouze při použití horké vody;
 • Kapsle Moderní řešení, které je prezentováno ve formě kapsle s tekutinou uvnitř. Jsou házeny přímo do bubnu, kapsle se rozpouští a začíná proces odstraňování nečistot. Pokud je to dobrý výrobce kapslí, výsledek bude zrušen;
 • Gely. Stejně jako kapalné formulace, kvalita mytí gelem přímo závisí na vlastnostech tohoto produktu. Dobrý gel se vyrovná s komplexními skvrnami a směs pochybných výrobců nedá nic kromě dodatečných nákladů a více či méně příjemného zápachu pro bundu dolů.

Jak víte, hlavní důraz při výběru prostředků by měl být kladen na kvalitu a vhodnost pro použití při teplotě nejvýše 40 stupňů.

Promývací odrůdy

Pro návrat atraktivního a čistého vzhledu do bundy můžete použít různé způsoby praní.

 • Automatická pračka. Nejjednodušší možností je hodit do stroje bundu dolů. Pouze zde je nutné zvolit pouze jemné režimy, vhodné prostředky. Neodmírajte zcela od spřádání, i když se často doporučuje. Pokud stroj nestiskne bundu dolů, riskujete vážně pokazit uniformu. Další důležitou odchylkou je rychlost otáčení bubnu. Zahrnout otáčky v rozsahu 400-600 jednotek, ale ne více. To umožní kvalitu a bez poškození umýt jeho sako psacím strojem. Jaký režim umýt? Pouze na jemné - vlna, syntetika. Takže nepoškozujete bundu a můžete se účinně zbavit skvrn a nečistot. Další otázka - při jaké teplotě. Mnozí radí vybrat 40. Ale ve skutečnosti, optimální pro bundy dolů je 30 stupňů.
 • Mytí rukou. To vám umožní zbavit se strachu z ničí sako s psacím strojem. Pro mytí použijte šampony, tekuté mýdlo, speciální gely. Ale ne prášek, jinak se bílé skvrny nebudou vyhýbat. Před namočením bundy naneste čisticí prostředek na nejvíce znečištěná místa - rukávy, límec, kapsy, loketní oblast. Otřete plochy kartáčem, houbou, opláchněte velkým množstvím vody. Pokud jsou skvrny, tekuté výrobky se nanášejí nezředěné, otřete kartáči. Nejtěžší kontaminaci lze odstranit ručně pomocí sloučenin obsahujících kyslík, aby se odstranily skvrny.Mytí rukou může být nasáklá bunda ve velké pánvi, nebo zavěšením bundy na ramínka nad vanou. Připravte si roztok s detergentem, naneste ho na spodní bundu, obraťte se na houby, kartáče a pak důkladně opláchněte vodou. Pokud chcete namočit, držet dolů bundu ve vodě po dobu delší než půl hodiny. Odmítněte kondicionér pro mytí, jinak může poškodit oděv.
 • Aqua štětec Je to ekologický, bezpečný a efektivní způsob praní. To je poskytováno mnoha společnostmi podobnými čistírny. Na rozdíl od čistírny se v aqua čistírně používá pouze voda a bezpečné biologicky rozložitelné produkty. Výsledek plně ospravedlňuje investici.
 • Suché praní. Suché praní navrhuje dvě možnosti. Prvním z nich je odstranění lokálních skvrn aplikováním mýdlového roztoku na ně. Částečně mokrá bunda bude muset, ale ne zcela ponořit do vody. Druhou možností je použití speciálních směsí pro suché praní. Pokyny jsou na obalu. Obvykle se předpokládá, že přidáváte prášek ze sady do stroje, vyberte režim Spin nebo Dry, vložte spodní bundu a počkejte.

Jak vyčistit límec z maziva?

Pokud máte špinavý límec, použijte několik nápadů.

 • Můžete použít běžný vodný roztok s přídavkem detergentu. Použijte kartáč nebo houbu k práci na límci, důkladně otřete, pak opláchněte velkým množstvím vody;
 • Pokud je límec nebo rukávy zašpiněné, aby se lesk, připravte roztok lžíce soli a octa, přidejte 0,5 litru vody. Namočte bavlněný disk do této kompozice, pečlivě otřete skvrny. Poté se skvrna opláchne vodou;
 • V případě mastného límce dokonale pomáhá nástroj pro nádobí. Skutečností je, že složení těchto fondů zahrnuje jističe. Zahřejte trochu vody, přidejte dvě čajové lžičky produktu a důkladně promíchejte. Budete mít směs, ve které se ponoří houba a otřete mastnou oblast. Nechte agent reagovat několika minutami. Pak si vezměte hadřík z mikrovlákna, navlhčete čistou vodou a odstraňte mýdlový roztok. Pokud není slanost úplně pryč, opakujte postup.

Ale vyrovnat se s skvrnami, mastné na bundě s kyselinou citrónovou, acetonem a rozpouštědly v žádném případě nemožné. Tak riskujete trvalé zničení oblečení.

Jak umýt mastnou skvrnu?

Pokud se na vaší bundě vytvořila nepříjemná mastná skvrna, rafinovaný benzín se jí zbaví. Získat to není problém, ale z hlediska jeho účinnosti nelze tento nástroj srovnávat s ničím.

 1. Vezměte malé množství rafinovaného benzínu natolik, abyste odstranili skvrnu.
 2. Vatovým tamponem aplikujte výrobek na problémové oblasti, otřete.
 3. Nyní vezměte jakýkoliv adsorbent. Musí být vtírána do oblasti ošetřené benzínem tak, aby veškerý tuk byl správně absorbován.
 4. Protřepejte z povrchu.
 5. Pokud by tuková stopa nemohla být zcela odstraněna, postup opakujte.

Jak narovnat chmýří

Hlavní problém sestupného potahu během mytí je snížený. Čím lepší je však samotné oblečení, tím méně se bude muset obávat.

 1. Pooh má tu vlastnost, že se v pračce shlukne. Aby se tyto procesy vyhnuly nebo minimalizovaly, pomohou běžným tenisovým míčům. A pro ten velký. Těsně předtím, než je vrhnete do bubnu, ujistěte se, že tyto mušle umýváte odděleně. Takže se zbavíte barvy. V opačném případě vás mohou potrhané kuličky odstínit. Být v psacím stroji, porazil si bundu a porazil ji. To zabraňuje tvorbě hrudek.
 2. Jak vyměnit tenisové míčky při mytí. Pokud neexistují žádné míče na tenis, použijte dětské gumové míčky. Vykonávají podobnou funkci a navíc se při praní nezhoršují. Nebo jděte do obchodu s chemikáliemi v domácnostech, kde se prodávají speciální plastové kuličky na mytí bund.Stojí o něco více, ale jsou efektivní.
 3. Kolik kuliček je potřeba. Počet míčků závisí na velikosti bundy. Ale obvykle doslova 3-4 míče.

Sako po umytí smrdí: co dělat

Pokud si po umytí všimnete, že je nepříjemný zápach z bundy dolů, nepropadejte panice. To je způsobeno špatnou kvalitou chmýří, nebo skutečností, že není zcela vysušena, "udusena".

 • Se silným smradem pomůže jen druhé praní. A zkuste použít vonné prostředky, které pomohou snížit nepříjemné vůně;
 • Buďte opatrní při sušení, ujistěte se, že používáte kuličky, abyste porazili chmýří a nedovolili vzniku hrudek;
 • Nesušte ve vlhkém prostředí, nepokládejte výrobek na horké baterie;
 • Nejjednodušší způsob - aqua-čištění nebo suché čištění.

Jak suché doma bez skvrn

 1. Zlikvidujte myšlenku, že na baterii položíte bundu. To údajně urychluje proces sušení, ale ve skutečnosti pouze poškozuje oblečení. Takže si jen zničíš sako.
 2. Při sušení na horkých bateriích, v blízkosti zapnutého sporáku nebo trouby, nemůže chmýří uvnitř proniknout vzduch, což je důvod, proč zvýšená teplota způsobuje hnijící procesy. Výsledkem je hrozný zápach.
 3. Zavěste oblečení na ramínka v místnosti nebo na balkon, nechte je přirozeně uschnout.
 4. Pravidelně ho bijte ručně, i když byly míčky použity k mytí.
 5. Neukládejte oblečení na froté ručníky, protože doba schnutí se výrazně zvýší a plášť se začne znovu hnit.
 6. Po umytí nezapomeňte důkladně opláchnout bundu, jinak zůstanou skvrny.
 7. Dalším důvodem vzniku skvrn - použití klimatizace pro mytí. Je také lepší odmítnout.
 8. V šatníku lze bundu sundat pouze tehdy, když je zcela suchá.

Musím se obrátit

Před praním se doporučuje vypnout potahy s polštářkem. Proto chráníte výrobek před možným poškozením a nedovolte, aby se prolomil skrz vnější švy, před praním se doporučuje vypnout spodní bundy. Proto chráníte výrobek před možným poškozením a nedovolte, aby se chmýří prolomit vnějšími švy.

Důležitou podmínkou - zip všechny zipy, zavřete kapsy, dotáhněte gumu. Tím se zachová původní vzhled oděvu i po několika aktivních praních.

Recenze

Na základě recenzí lidí, kteří prováděli praní saka, můžeme vyvodit několik závěrů:

 1. Pokud budete dodržovat všechna doporučení, po opláchnutí se bunda vrátí do původního vzhledu.
 2. Existuje mnoho nuancí mytí, nebere v úvahu, které, můžete kazit oblečení.
 3. Nejlepší ochrana před poškozením je suché čištění a akvachistki služby.
 4. Nejdůležitější okamžik - ochrana před chvěním dolů. Obvyklé tenisové míčky a speciální míčky na mytí spodního pláště navíc vykazují stejnou účinnost.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky