Na co je prášek?

Na co je prášek?

Dlouho, protože dokonce i tón pleti byl považován za znamení aristokracie a zdraví. Krásy Hellase a Starověkého Egypta na to používaly olovo nebo mouku, ale nyní existují civilizovanější metody transformace - například prášek. Jedná se o kosmetický přípravek, který se používá k vyrovnat úlevu kůže, dát jí otupělost, a také opravit make-up.

Vlastnosti a výhody

Co je to prášek? Obvykle je to prášek: uvolněný nebo lisovaný. Lisovaný je obvykle prodáván v kompaktní krabici, obvykle se zrcadlem na jedné straně, a je aplikován houbou nebo kartáčem. Crumbly - již ve větším boxu, jakýsi domácí verzi používanou v tandemu s nadací.

Jednou z nejdůležitějších výhod kompaktního kompaktního prášku je jeho malá velikost a univerzálnost. Pokud potřebujete rychle dát do pořádku, správný make-up nebo odstranit mastný lesk - pár tahů štětcem a vy vypadáte znovu úžasně.

K aplikaci prášku potřebujete pouze štětec nebo houbu a také hydratační krém - volitelně základ, krém nebo krém BB-SS. Bude to skvělé, pokud prášek nebo krém pod ním má ochranu před sluncem - SPF, protože sluneční paprsky neovlivňují kůži nejpříjemnějším způsobem.

Prášek může být aplikován jak na čistou pokožku, tak na základ nebo podklad. Práškové masky zvětšují póry a odstraňují mastný lesk, mírně skrývá zarudnutí, zjemňují texturu pleti - a to vše v kombinaci s neuvěřitelnou lehkostí textury. Nicméně, pro dámy s problémovou kůží, ne žádný prášek je vhodný - musíte začít z vašich vlastních pocitů, vědět, jaké typy existují a jak si vybrat.

Co je potřeba

Stojí za to připomenout, že prášek - univerzální výrobek. Je vhodný pro lehký denní make-up a pro večer, abych tak řekl, „na cestě ven“. Primárně se používá jako konečný dotek v make-upu, ale může také působit jako nenápadný akcent. V prvním případě hovoříme o plnohodnotném make-upu - použití základů, červenání, korektorů / korektorů a dokonce i konturování. To je případ - aplikujte hydratační krém na dříve očištěnou pleť, pak, pokud potřebujete maskovat nedokonalosti kůže, barevné korektory (mohou být nahrazeny barevným práškem), tonální nebo BB-SS krém.

Pro zvýraznění lícních kostí používáte ruměnec, pečlivě promíchejte a teprve poté, co je aplikován veškerý prášek. S lehkými poklepáváními v případě houby nebo dvojice tahů s kulatým / zkoseným kartáčem od středu obličeje po okraj. Tato aplikace vám umožní uložit make-up na jednu a půl až dvě hodiny, prodloužit jeho životnost, vyrovnat tón a skrýt zbývající nedostatky.

Za zmínku také stojí, že správně zvolený prášek ochrání pokožku před ultrafialovými paprsky a větrem, což způsobí opar. Pomocí něj můžete kdykoliv obnovit make-up - například osušte T-zónu rohožemi, aby se zachytily nečistoty a kožní maz, a pak je zakryjte tenkou vrstvou prášku.

Pro večerní líčení můžete použít lesk a bronzový prášek. V tomto případě se aplikuje na lícní kosti a chrámy, zápěstí a klíční kost.

Pokud mluvíme o její sólové aplikaci, pak vám umožní skrýt nerovnoměrný tón, zvětšené póry a nadměrný lesk. To dá sametové a matné, práškové provedení bez nadměrného přeplnění obličeje s kosmetikou.

Složení

V dávných dobách byl prášek vyroben z rýže nebo pšeničné mouky, škrobu a olova a předtím byl zcela vybělen. To vše samozřejmě poškodilo kůži. Moderní prášek se naštěstí liší od hrozných - škodlivé složky jsou již dlouho nahrazovány jemnějšími.V současné době tedy prakticky jakýkoliv práškový prášek obsahuje mastek a oxid zinečnatý - jako zásadu, škrob (z rýže a kukuřice, v procentuálním poměru přibližně deset až patnáct procent), užitečný jíl a kaolin, zeleninovou mouku (na rozdíl od svých předchůdců). neupchává póry), květinové oleje a ovocné extrakty, hedvábné proteiny. V závislosti na typu - antibakteriální a opalovací přísady.

Škrob a uhličitan vápenatý regulují životně důležitou aktivitu mazových žláz a chrání pokožku před chladem, světlem a vlivy prostředí. Stearany hořčíku a zinku mu dodávají odolnost a jsou zodpovědné za sametovou pokožku.

Čím vyšší je složka v kompozici, tím větší je její obsah v produktu. Doporučuje se tedy zvolit takové prášky, kde jsou na prvních místech mastek, kaolin nebo oxid zinečnatý.

Parfémy jsou vyrobeny z organických olejů nebo vonných látek. Zpravidla je vůně prášku naprosto nenápadná, takže v ní je jen málo parfému.

Nicméně, kromě takzvaných "dobrých" složek, bezohlední výrobci mohou napěchovat do prášku a nejsou příliš užitečné. Při výběru prášku dávejte pozor na několik jmen:

  • Kapalný lanolin. Ucpává póry, což vyvolává odloučení kožního mazu a výskyt akné.
  • Minerální olej. Nejedná se o rostlinný olej nebo esenciální olej, je to produkt rafinace ropy. Antioxidant, pokud se používá v malých dávkách, však ucpává póry při vysokých koncentracích.
  • Thimerosal. Alergické a toxické.
  • Propylenglykol. Způsobuje podráždění sliznice (při koncentraci vyšší než 50%)
  • Benzofenon-3. Vyvolává podráždění.

Druhy

Pro obličej

Po nanesení tekutého nebo krémového základu, profesionální make-up umělci doporučují použití prášku jako konečný dotek. Ale než si tento nástroj koupíte, musíte vědět o jeho odrůdách - abyste si mohli vybrat ten správný. Mírně výše jsme se již dotkli tématu kompaktního a drobivého prášku, pojďme se podívat podrobněji.

Sypký prášek vizuálně zjemňuje tón pleti a dodává mu viditelnou měkkost, sametovou. Vzhledem ke své velikosti a ne příliš pohodlné nosit formuláře (prášek nebo koule) vhodné pro domácnost. To se liší v tom, že prodlužuje make-up na dlouhou dobu a chrání před paprsky UF.

Kompaktní prášek je vhodný pro úpravu make-upu mimo domov.

Transparentní vhodné pro majitele mastných nebo smíšených typů pleti, trpících nadměrným vylučováním mazu, ale bez jakýchkoliv kožních problémů. Nezakrývá zarudnutí, ale dává opar a pomůže skrýt póry. Má takzvaný porcelánový povrch. Zpravidla obsahuje mastek nebo zinek - díky nimž kámen.

Minerální prášek se liší od obvyklého složení - skládá se z minerálního prášku. Kůže s takovým práškem svítí zdravým leskem, je hladká a hedvábná, dýchá. Složení tohoto nástroje zahrnuje perly a slídu, ale někdy jsou nahrazeny oxychloridem bismutitým - je to zcela neškodné, nicméně významně snižuje vlastnosti prášku.

Antibakteriální prášek, který neupchává póry pomáhá řešit zjevné problémy - akné a značky z nich. Vysychá záněty a působí k jejich odstranění. Je tedy možné získat hladký tón spolu s léčbou. Vhodné pro lidi s problémovou pokožkou a teenagery.

Vhodné pro normální nebo suchou pokožku hydratační krém. Jeho hlavní předností je dávat mladému pleti přirozené, zdravé vyzařování.

Samostatné téma - prášek pro praní. Zpravidla jsou enzymatické, patří k odrůdám asijské kosmetiky. Je to prášek, který potřebujete nebo zředíte vodou pro jemné mytí, porazte ho spolu s dlaněmi nebo speciální mřížkou pro hlubší. Tento prášek by měl být aplikován na mokrou pokožku.

Pro slavnostní východy můžete použít bronzery nebo zvýrazňovače ve formě prášku. První z nich mají tmavý odstín a aplikují se na vyčnívající části obličeje - křídla nosu, kontura obličeje, dolní část lícních kostí.Zvětšovací stejně jako sálavé / lesklého prášku, dát tón lesk - ale výraznější, nepřijatelné v každodenním životě.

Pro kůži s pupínky, pavoučí žíly, modřiny nebo jiné nedokonalosti právě tak bude muset barevný prášek. Každá barva například neutralizuje určitý problém green bojuje zarudnutí, růžová zakrýt tmavé kruhy pod očima, modřiny, žlutá, modrá a fialová kůže nedokonalosti pleti (věnce odpovídající barvu, například), fialová je ideální pro maskování stařeckých skvrn a pih. V takovém případě, prášek se aplikuje k částem, které je potřeba nastavit pohyby jsou poháněny kartáč, a horní potažené čirý nebo vhodného zbarvení pokožky prášku.

Může být také použit v oční make-up nebo rty. Poškození rtů před rtěnka prášek prodloužit jeho odolnost, a pokud pokrývají řasy s tenkou vrstvou tohoto nástroje před barvou, pak se stane svěží a dlouhá. Někdy se prášek používá jako základ pod stínem nebo gelem. Nejlepší je používat kosmetiku od jedné firmy - například ArtDeco.

Pro vlasy

Používá se především k tomu, aby vlasy měly okamžitý objem nebo vlasy fixovaly bez lepení. Konzistence je podobný běžným volné obličeje nebo suchým šamponem, platí z kořenů do poloviny délky na promyje a suší vlasy. Majitelé běžného nebo mastného typu vlasů ho mohou používat klidně.

Nástroj kvalita neumožňuje kontaminaci vlasů dva dny - od koneckonců, stojí za to smýt, pokud je to možné s pomocí olivového oleje nebo Rakytníkový olej (kosmetické, jako terapeutický může skvrny na vlasy).

Kterým se za použití práškového podána pro pět nebo šest hodin před ulehnutím - tak to určitě zakořeněné, nebude zanechat stopy na oblečení. Avšak ti, kteří mají suché vlasy, je nutné si uvědomit, že každý den používání tohoto prášku nemůže být - po tom všem, ona má schopnost vytáhnout strukturu vlhkosti vlasů. Totéž platí pro křehké vlasy nebo časté barvení.

Mezi výhody, kromě neuvěřitelného objemu a fixace zahrnují předávání měkkost a pružnost - to je důvod, proč majitelé pomocí vhodného nepoddajné, suché nebo kudrnaté vlasy.

Existuje také několik typů - upevnění, pro dávkování, pro malování nebo objasnění. O tom je třeba mluvit odděleně. Na rozdíl od barvy, prášek mění barvu kudrlinky, aniž by je poškodil. Často se používá pro svátky nebo večírky - když například existuje touha malovat pár pramenů v červeném nebo fialovém odstínu. Aplikujte ihned po sprše, a to i tehdy, když vlasy jsou sušené v sušičce vlasů bez selhání. Vyžaduje fixační lak nebo sprej.

Ale vyjasnění prášek, stejně jako všechny prostředky na zesvětlení agresivně působí na vlasové struktury - ale to může zesvětlit vlasy jen šest tóny.

Ti, kteří chtějí jít z hořící brunetky na blond, bohužel, se nedostanou kolem této strany nástroje. Je to svého druhu, je používán v tandemu s oxidačním činidlem a je schopen vyvolat žlutý odstín. Nemůžete zesvětlit doma, je lepší důvěřovat profesionální.

Pro tělo

Prášek pro tělo vám umožní udržet ho v čistotě.

Díky ní se budete cítit svěží, čistý a vůně dobrá. Hlavní složka - mastek absorbuje vlhkost, pot, zabraňuje loupání, zmírňuje svědění a zklidňuje podráždění na kůži. Tento nástroj je ideální pro lidi, kteří jsou neustále v pohybu, se sklonem k pocení nebo žijí v horkém nebo vlhkém podnebí. Nejčastěji používají muži pro nohy, podpaží, paže, slabinové oblasti.

Nepostradatelným nástrojem k datu, aby se zabránilo nepříjemným situacím.

Pro nehty

Pudr na nehty se používá pro práškovou manikúru. Stává se takhle - hřebík je ponořen do sklenice s barevným práškem, přebytek je kartáčovaný pryč. Samozřejmě se na čistou nehtovou desku nanese základní nátěr a poté - Top Coat. Vzhledem ke struktuře a způsobu nanášení barevného pigmentu se ukázalo, že je přímo na nehtu, barva vypadá nasyceně a povlak je rovnoměrný a hladký.

Jak si vybrat

Prášek, stejně jako jakýkoliv kosmetický přípravek na kůži, je k dispozici v různých odstínech, aby odpovídal různým odstínům pleti. Můžete najít stín, který vám vyhovuje. To pomůže učinit makeup přirozenějším - ve skutečnosti zcela neviditelným. Možná budete potřebovat dva různé odstíny prášku pro léto a zimu - tmavší pro slunečné období (kvůli spálení sluncem) a lehčí pro chlad.

Také v zimě to může být jen způsob, jak hydratovat prášek, a v létě - matting.

Kromě toho, některé prášky jsou prodávány v, podobně, zcela nepřirozené odstíny - růžová, zelená, modrá a tak dále. To se provádí, aby se skryly nuance kůže. Například nazelenalý odstín minimalizuje zarudnutí, zatímco fialová skrývá pihy a pigmentové skvrny.

Existují určité podrobnosti, které je třeba vzít v úvahu při výběru prášku. To je dáno především možností balení. Sypký prášek vypadá měkčí a jednodušší, poskytuje přirozenější povrch. Není však tak přenosný, jak je stisknuto, a je těžší aplikovat na cestách. Lisovaný prášek poskytuje „dokonalejší“ vzhled, sametovou texturu a může být spasením pro ty, kteří potřebují časté úpravy make-upu po celý den. Často je vybrán majiteli mastné nebo kombinované / smíšené kůže.

Nejlépe hodnocené

Z kosmetiky, včetně práškového segmentu, vyniká asijský prášek příznivě.

Například pro praní. AHA & BHA Ovoce Enzyme Prášek Wash - Japonský enzymový prášek s ovocnými kyselinami v kompozici s účinkem kyselého peelingu. Na rozdíl od jiných prášků se jedná spíše o péči o kosmetiku než o dekorativní kosmetiku, protože je zodpovědná za čištění pleti. Kromě toho rozjasňuje pigmentové skvrny a stopy po akné, černé skvrny, zlepšuje regeneraci a léčí zánět. Odstraní rohovou vrstvu. Mělo by to být slušné - asi 1000 rublů.

Ale z matovacího prášku vyniká Bourjois Zdravá bilance. Jasné výhody přímo matování, vyhlazující texturu pleti, vyrovnávací tón. Nástroj je na kůži zcela nepostřehnutelný a není na něm cítit. Jaká rarita pro matovací prostředky nezdůrazňuje deskvamaci. Cena je demokratická - ne více než 600 rublů.

SNS Nail Powder Gel unikátní. Za prvé, kromě chemikálií, vápníku a vitamínu E jsou zahrnuty, za druhé, UV lampa není nutné používat tento nátěr (i když odpor je vynikající - od čtyř do šesti týdnů), a za třetí, obrovská paleta barev. Nástroj je také zcela nealergický a vhodný pro alergie a těhotné ženy. Pokud používáte gelový prášek, musíte dodržovat několik důležitých pravidel, první je, aby vaše ruce byly suché. Druhá je, že prst je ponořen do sklenice gelového prášku pouze po odmašťování a nanesení základního nátěru. V případě potřeby můžete použít druhou vrstvu. Poté se nanese fixační nátěr.

Tak dostáváme krásnou bohatou a brilantní barvu nejméně čtyři týdny.

Gehwol Med Foot Prášek odkazuje na prášek pro tělo, přesněji - pro nohy. To vám umožní udržet vaše paty po dlouhou dobu suché a měkké, šetrné, což je důležité zejména pro ženy s aktivním životním stylem. Aby bylo možné se zbavit podobného problému, vše, co musíte udělat, je třít ho na špetku tohoto zázračného prostředku ráno v nohou. Výsledek nebude trvat dlouho, a do konce léta budete přesvědčeni, že jste si netřeli jednu kukuřici. Stojí za to vzít v úvahu malá spotřeba je zcela normální - 1000 rublů na 100 gramů.

To Max Factor Creme Puff Stojí za to se podívat na krásnou krásu - díky obrovské paletě barev určitě najdou něco podle svých představ. Nepřejíždějte kolem a tmavými ženami a majiteli broskvového stínu. Má sadu puchýřků. Tam je efekt rozostření - přirozená záře zdravé kůže. Jedná se zejména o holčičky se suchou nebo normální pletí.

Nevýhody vyzařují nepřítomnost zrcadla na víku. Cena do 350-400 rublů.

Práškový zvýrazňovač L'Oreal Alliance Perfect Přírodní lesk byl vynalezen speciálně pro techniku ​​strobing make-up. Strobing je metoda make-upu opačná k konturování, která je založena na zvýraznění oblastí obličeje, které jim dávají objem. Zpravidla se jedná o můstek nosu, hřbet nosu, luk amorů (prohlubeň nad horním rtem), oblasti pod obočím, horní část lícních kostí a bradu. Díky tomu vypadá kůže živější.

Zvýrazňovač z L'oreal Je to krabička se třemi odstíny, které jsou vzájemně slučitelné - jedna je základna, barva kůže je nejvíce, druhá je světlejší, lesklejší a třetí je tmavší a téměř žádné jiskry. V případě potřeby můžete použít každý odstín do různých zón - v závislosti na tom, jaký efekt chcete dosáhnout. Můžete použít pouze první - základnu, a můžete je všechny smíchat.

Celkově sestava obsahuje tři varianty - studenou, krémovou a zlatě bronzovou.

Každopádně, z toho zvýrazňovač L'Oreal Alliance Perfektní odolná a neklouzá z obličeje, dává mu jemnou záři. Kartáč, který je dodáván v sadě, je však příliš tvrdý - je lepší ho aplikovat vlastním nebo prsty. Cena je asi 600 rublů.

Kompaktní aroma BB prášek Saem Saemmul parfém BB Pact SPF25 PA ++ - Další zástupce korejské kosmetiky, ideální pro sněhově bílé. K dispozici ve dvou odstínech: 21 Růžová béžová (růžový podtón) a 23 kryt béžový (neutrální). Můžete si koupit v asijských internetových obchodech do 800-1000 rublů. Jak již bylo zmíněno, ochucený prášek má příjemnou sladkokyselou vůni, která však spočívá na kůži asi deset minut od síly.

Z pozitivních vlastností lze rozlišit matování (až šest hodin), zarovnání tónu a textury kůže. Má novou generaci ochrany UF - před slunečním zářením a zářením. Nicméně, přes všechny tyto zarudnutí a akné s ním je nemožné zamaskovat.

Vivienne sabo Ideální Sublime - samotný případ, kdy cena neznamená kvalitu. Hromadný trhový prášek, který dobře reaguje se zvětšenými póry a záněty - díky éteru tea tree. Také chrání před sluncem - SPF-15. Matný a ne ucpaný v pórech a vráskách. Stojí jen asi 200-400 rublů.

Pečený prášek Pupa Luminys Pečený obličejový prášek ideální pro problémovou pleť, protože má úžasnou krycí schopnost - pokrývá akné a akné. Matování - asi dvě nebo tři hodiny, což nemusí být vhodné pro mastnou pleť. 9 gram box je dost na rok - stojí asi 900 rublů. Je neviditelný na kůži a účinek jako u dobrého tonálního nebo BB-krému je skutečným Photoshopem pro kůži.

Korejský sypký prášek Saem Saemmul Perfect Pore Prášek. Velmi levné - ne více než 600 rublů v korejském MI. Zahrnuje mízu břízy, olej tea tree a zelený čaj a extrakty kamélie. Volný prášek - proto je lepší ho aplikovat štětcem.

Vyrovnává reliéf kůže, skrývá póry a matný - doslova šest hodin, což je naprosto nepředstavitelný výsledek.

Hodnocení zákazníků

Ženy samostatně oddělují korejské a japonské prášky pro praní. Dali je na jedno místo se stejnou asijskou pěnou - a ty, jak víte, mají úžasné čistící vlastnosti. Prášek nevysušuje pokožku, čistí „k pískání“, pleť je jemná a hladká. Je však třeba poznamenat, že je nemožné je denně používat - třikrát týdně bude stačit.

Matovací prášky označují majitele mastné, kombinované nebo problémové kůže.

Díky těmto prostředkům je možné prodloužit odolnost make-upu na dvě nebo tři hodiny. Než však prášek znovu aplikujete, měli byste použít matovací ubrousky.

Třpytivé, šumivé práškové nebo práškové zvýrazňovače nahrazují mnoho dívek těžkými tonálními základy efektem lesku a některé je dokonce používají místo očních stínů.

To je nepochybně skvělá volba pro večerní líčení - maximální krásu a minimální náklady.

Pudr na manikúru je vynikající alternativou ke skořepině a gelu, a dokonce i předčí oba tyto trvanlivosti. Dívky si všimnou, že i když umývají nádobí bez rukavic, nechávají manikúru po dobu tří nebo čtyř týdnů bez štěpkování a popraskání. Barva je jasná a nasycená, náklady, samozřejmě, kousnutí - v kabině asi 2000 rublů. Trvanlivost a kvalita stojí za to peníze.

Prášky pro tělo mohou prodloužit pocit svěžesti - působí mnohem lépe než antiperspiranty, jsou na kůži naprosto nepostřehnutelné, nedovolují pokožce potit se. Nepostradatelné v létě.

Jak si vybrat vlastní tón prášku se můžete dozvědět z videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky