Jaký je rozdíl mezi večerními a koktejlovými šaty?

Jaký je rozdíl mezi večerními a koktejlovými šaty?

Ve skříni pravé dámy můžete vždy najít mnoho různých šatů, z nichž každý bude vhodný v konkrétním případě. Mezi obrovské množství stylů ve speciálním způsobem oblečení určené pro zvláštní příležitosti - koktejlové a večerní šaty. Myslíte si, že mezi nimi není žádný rozdíl? Mýlíte se, protože večerní východy jsou také jiné a ženy módy s moderními designéry vědí o této důležité skutečnosti.

Jaké jsou jejich vlastnosti a které z nich by se měly nosit na této nebo té oslavě?

Co je jiné a co si vybrat

Večerní a koktejlové šaty se mezi sebou výrazně liší a hlavní rozdíl spočívá v délce šatů. Druhý výrazný detail - řezy a třetí - materiály. Je zajímavé, že tyto základní rysy hrají důležitou roli při výběru šatů, protože podle pravidel etikety a oblékání může být jedno a druhé oblečení v konkrétním případě nevhodné.

Tak, koktejlové šaty mohou být nošeny na oslavách, které se budou konat během dne nebo ne až do pozdních nočních hodin, přesněji do 19.00. Výstavy, divadla a kina, registrace svateb, narozeninové oslavy a jiné formální oslavy, které se neuskutečňují v restauraci, jsou jednoduše vytvořeny pro koktejlový vzhled.

Na recepcích a restauračních rautech, které se konají později, je lepší nosit večerní šaty. Stojí za to zvážit, že osamělá dáma ve večerních šatech na oslavě bude vypadat nevhodně, protože takový outfit předpokládá přítomnost satelitu oblečeného podobným způsobem a nejlépe s autem, protože dáma by se měla pohodlně dostat na místo oslav. Tento oděv je ideální pro svatební hostinu. Dále si vezměte v úvahu vlastnosti koktejlů a večerních šatů podrobněji.

Koktejl

Tyto šaty se liší zkrácenou délkou a mohou být mírně vyšší nebo mírně nižší než koleno. Nemají dlouhé rukávy, popruhy a límec a vždy vypadají elegantní a zároveň jednoduché. Výstřih takových šatů je vždy mělký, ale povrch může být velmi různorodý. Nejčastěji jsou šity z hedvábí, sametu, saténu a lehkého úpletu a mohou se lišit v klasickém, ale i světlejším a dokonce i vzdorném odstínu. Vždycky nosí šperky pod takovým oblečením, protože šperky jsou v tomto případě nevhodné.

Večer

Tyto šaty mohou mít různé délky, ale ve většině případů je to vždy „maxi“. Řez šaty je méně omezený než v předchozí verzi a může otevřít výstřih, paže a ramena, což děvče neuvěřitelně velkolepé. Tyto šaty jsou vyrobeny z drahých tkanin, jako je samet, hedvábí, organza, brokát nebo dokonce lehký šifon a úplet. Dekorativní ozdoba může navrhnout krajky nebo vyšívané vložky. Nosit takové šaty se šperky není něco, co je možné, ale nutné, a je dovoleno doplnit obraz s pláštěnkami a stoles různých materiálů.

Jak si vybrat

Pokud mluvíme o koktejlových šatech, určených pro teplou sezónu, je lepší dát přednost jasným odstínům - modré, růžové, žluté, červené, zelené, které jsou nyní na vrcholu popularity. V chladnějším období je lepší volit barvy více upoutaných odstínů - zlaté, stříbrné, modré, černé. Je lepší zvolit styly podle typu postavy, ale příliš tlustí lidé by měli být opatrní při výběru koktejlového oblečení.

Večerní šaty jsou lépe vybírat z drahých materiálů, ale na obrázku vypadají perfektně.Šaty z šifonu s ozdobnými vložkami, které vizuálně korigují postavu, dobře zapadají do baculatých tváří. Slim si může vybrat styl, který si přeje. Hlavní věc je harmonicky se oblékat s dalšími prvky večerního obrazu.

Módní trendy

Módní sezóna 2016 - 2017 potěšila dívky s pestrým večerním a koktejlovým oblečením. Mezi skutečně módní styly patří:

1. Večerní šaty s vlakem a dlouhými rukávy.

2. Šaty s holými rameny a tenkými pásky.

3. Večerní šaty z lesklých tkanin.

4. Dlouhé večerní šaty s živůtkem - prsa bez ramínek.

5. Večerní šaty styl rok.

6. Koktejlové šaty s figurálními výřezy a síťovými vložkami.

7. Šaty asymetrického řezu ve večerních a koktejlových variantách.

8. Večerní šaty s hlubokými střihy a koktejlovými šaty komplexního střihu.

9. Koktejlové šaty s květinovým a těsným potiskem.

10. Jednoduchý a jemný koktejl šaty diskrétní řez.

11. Průsvitné koktejlové šaty s krajkovým lemováním.

12. Lehké šifónové šaty s vícevrstvou sukní ve zkrácené a protáhlé formě.

Nové zimní kolekce večerních a koktejlových šatů jsou prezentovány ve všech variantách červené - vínové, terakotové, karmínové, růžové, třešňové. Tento odstín je v této sezóně považován za nejmodernější.

Krásné obrázky

Perfektním doplňkem krásného koktejlového vzhledu budou boty s podpatky nebo vysokými podpatky. Je žádoucí, aby pata nebyla příliš tlustá, jinak bude obraz nerentabilní. Elegantní boty - perfektně padnou i klasické sandály.
Pokud je oblečení šité z jasných tkanin, je lepší nezneužívat šperky, ale vyzvednout jen malou tašku spojky. Omezenější barvy mohou být doplněny lakonickou broží, náramkem a náušnicemi z polodrahokamů, ale ne více.

Večerní šaty by měly být nošeny i na podpatku, i když je lem úplně zakrývá. Pata bude tahat siluetu a zpřesnit postavu a obraz - elegantní.

Pokud tato postava neodpovídá definici ideálu, může být mírně upravena, nosit pod šaty korekční prádlo. Zimní večerní šaty kombinované s kožešinou a sametovým pláštěm vypadají skvěle a letní s lehkou, bavlněnou nebo krajkou. Kabelka pro večerní pohled je nutná, ale měla by být poměrně malá, ale s dekoracemi se můžete upřímně potulovat, vybírat nejvzácnější a elegantní.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky