Šaty-tunika: populární modely a co na sebe?

Šaty-tunika: populární modely a co na sebe?

Trochu historie

Tunika je kus oděvu určitého stylu, který kombinuje vlastnosti obou nezávislých šatů a části souboru. Tunika může být nošena jako šaty a může být kombinována jako prodloužený svetr s kalhotami nebo šortkami.

Ve starověkém Řecku a Římě, tunika sestávala ze dvou panelů připevněných spolu na ramenou s přezkami. Takový oděv byl držen pásem v pase. Pro ženy byly tuniky dlouhé a kotníkové, zatímco muži měli na kolenou krátké tuniky.

Tunika ve starověku byla jakýmsi měřítkem společenského postavení člověka. Bohatí a lidé s polohou měli na sobě nádherné šaty z drahých jemných tkanin, obyčejní lidé nosili hrubší a tlustší oblečení.

Následně se jednoduchá tunika proměnila v jiné typy a formy oblečení. Na východě, tuniky pokračovaly být nosen všemi třídami, zatímco na západě takový oděv se stal oděvem duchovenstva.

Ještě později, tunika zůstala jen v ženském šatníku. Šaty, zdobené drahokamy a výšivkou, byly uctívány jako elitář.

V polovině 20. století se obnovená tunika opět stala módní. Jeho vlastnosti a originální styl si všimli designéři, kteří na základě tohoto oděvu vytvořili velké množství zajímavých modelů.

Vlastnosti a výhody

Moderní tuniky jsou nabízeny v široké škále stylů pro léto i jaro a pro chladnější období. Sněhobílé slavnostní tuniky, které k nám přišly z dávných dob a staly se klasickými, nevycházejí z módy.

Jako dlouhý vrchol na popruzích a košili volných nohavic do poloviny stehna nebo prodloužené blůzy s jarmem a vysokým pasem - všechny tyto možnosti jsou tuniky. Není divu, že popularita tohoto typu dámského letního a demi-sezonního oblečení jen roste. Komfort a pohodlí, stejně jako velké množství souprav, které lze vytvořit na základě tuniky, udržují tento vyhledávaný prvek dámského šatníku v horní části již mnoho let. Výhodou tuniky je, že opticky prodlužuje siluetu.

Kdo se hodí a jak si vybrat

Tunika se nosí v různých situacích. Například na pláži se nosí vzdušná a lehká z průsvitných tkanin, na večer se hodí tuniky ze saténu a šifonu s bohatou výzdobou, pro každodenní nošení a obchodní činnost si vybírají přísnější a praktičtější styly neznačkujících materiálů.

Střih takové věci zůstává jednoduchý a výstižný. Pokud jde o styly, oni následují módní styly šatů a topy ve stejnou dobu. Volné modely padnou dívkám s postavou ve tvaru trojúhelníku nebo obráceného trojúhelníku. Poměry v tomto outfitu se zlepší.

Pokud je styl složitější, obsahuje dekorativní prvky, ozdobné prvky a závěsy, nejlépe se hodí pro štíhlou dívku. Pro krátkou tuniku se vyznačuje vhodnějším stylem. Dlouhé modely mohou být ve formě tulipánu nebo rozšířené od hrudníku, stejně jako mají rovnou nebo lichoběžníkovou siluetu.

Populární styly

S kapsami

Patch kapsy zdobí základní tuniku nebo bavlnu, džínové a pletené. Obvykle jsou kapsy umístěny téměř na okraji tuniky. Tunika s kapsami připomíná především starověký kaftan.

Krátký rukáv

Název tuniky obdržel kvůli vnější podobnosti s písmenem "T". Tunika může být bez rukávů, s krátkými a dlouhými rukávy.Krátké rukávy jsou k dispozici v různých variantách - volné a těsné, baterky a řezy.

Vypadá to jako tunika s rukávem. Oblékání tuniky s takovým rukávem činí ruce vizuálně méně plnými. Další z jeho vlastností je upozornit na horní část těla. Bat rukáv rukáv tuniky jsou obvykle šité s podřezem a vysokým pasem.

Dlouhé rukávy

Dlouhé rukávy pro tuniky jsou velmi volné, rozšířené, s řezy. Na rukávech nebo elastických pásech jsou často šité rukávy. Rukávy mohou být rovné do středu předloktí, pak expandovat, být přichyceny nebo vyrobeny z jiné tkaniny, jako je krajka nebo guipure.

Aktuální barvy a výtisky

Klasické modely jsou tuniky tradiční bílé, červené, černé a růžové barvy. Existují velkolepé modely módních barev, které v každém ročním období dávají módním ženám nové příležitosti, aby prokázaly svou vynikající chuť.

Pruhované

Dlouhý pruhovaný svetr se podobá vestě, takže pruhovaná tunika je silně spojena s námořním tématem. Pro tento typ oblečení se pruhovaný tisk stal jakousi volací kartou. Strip - to je jedna z nejběžnějších barev tuniky.

Výstřih, rukávy a spodní část tuniky mohou být zdobeny pruhy. Model s ozdobnými a diagonálními pruhy na bílém pozadí vytvoří zajímavý neformální vzhled.

Černá

Černá tunika vypadá jako nádherný večerní outfit. Laconická tunika bez rukávů siluety A ozdobí jakoukoliv postavu. Světlé a pastelové vzory a tisky v podobě geometrických tvarů a rostlin jsou v trendu.

Bílé, písčité a tyrkysové abstraktní kresby vypadají zvláště nápadně na černém pozadí. Černé tuniky šijí ze saténu, sametu, veluru. Letní černá tunika může být vyrobena z "hlavičky" nebo šifónové skládané, zdobené krajkou a flitry.

Růžová

Růžová tunika je vyrobena z materiálů všech odstínů od pevné po zářivou karmínovou a fuchsiovou. Tuniky se vzory na růžovém pozadí se podobají stylu východu s jeho svůdnými ornamenty. Vyznačují se neobvyklými širokými a protáhlými rukávy, lemováním na hrudi a na dně.

Délka

Tradiční délka tuniky je považována za střední stehno. Tato tunika je potřebná pro duet s džíny, legíny a legíny. Kompletní sada bude tunika a sukně, pokud její styl připomíná dlouhý top, blouson nebo košili.

Pro nezávislé šaty si vyberte kolenní tuniku, která se nosí s punčochami i bez nich. Letní oblečení tvoří světlou tuniku jednoduchého stylu, sandály nebo sandály.

Dlouho

Velmi dlouhé modely dosahují kotníků, v podlaze jsou modely. Šaty tunika maxi z tenké tkaniny má streaming styl. Vrchol je bez límce a rukávů a tunika sukně padá volnými záhyby. Pro snadné řezy je doplněna přímá nebo rozšířená sukně. Dlouhá a účinná tunika harmonicky vypadá s originálním tkaným pásem. Chubby dívky lépe nosit tuniku pás na bocích.

Tkaniny a textury

Pletené

Pletené demi-season modely jsou vyrobeny z materiálu, jako je tenký kašmír, zdobení výrobku vzorem nebo výšivkou. Prolamované prvky krásně doplňují pletenou tuniku stylu kování. Pod ním můžete nosit rolák twinset.

V chladném období jsou žádány teplé tuniky, které jsou pletené z vlny. Pro pletené výrobky vypadá celek s pletenými punčochami, těsnými punčochami a legíny. Kabelku lze ozdobit kožešinou.

Od šifonu

Elegantní a ženský oděv, který je vybrán pro večerní východy. Tunika šifonu šitá s flounces a shromáždění, které leží původní vlny. Průsvitný šifon může vytvořit vícevrstvou stylovou tuniku. Takové oblečení, na rozdíl od podobných modelů z jiných tkanin, nevytváří objemový dojem. Elegantní a létající šifonová tunika činí z obrázku štíhlejší.Asymetrický střih, ve kterém tunika nemá jeden rukáv, je skvělý způsob, jak udělat šifonový model ještě originálnějším. Charakteristickým rysem takového modelu je také hrana výrobku zkrácená na jedné straně.

Pletené

Pletená tunika se týká nejuniverzálnějších typů tohoto oblečení. Pletené tuniky jsou vyrobeny z hladkých převážně monofonních tkanin s minimem lesklých prvků nebo dekoru. Měkký a protahovací materiál se dobře hodí pro elegantní modely s prostornými rukávy, závěsy, spodky a volánky.

Pletené tuniky dokonale s černými kolenními botami. Boty jsou vyrobeny z hladké kůže, méně šperků na nich ve formě řetízků, popruhů nebo nýtů, tím lépe. Takový soubor se sklonem v moderním minimalistickém stylu bude vypadat atraktivně a moderně.

Povlečení, bavlna a základní

Materiály, jako je len a bavlna, pevně získaly důvěru žen jako krásné letní materiály. Jsou dobře prodyšné a poskytují maximální pohodlí při stálém nošení, snadno se omyjí. Lněná a bavlněná tunika může být ozdobena originální výšivkou nebo krajkou, elegantní aplikací. Spolu s nádhernými modely jsou populární lakonické košile v klasickém stylu s výstřižky na bocích.

Sešívací modely jsou hustší, mohou být nošeny na podzim nebo na jaře. Tyto tuniky jsou charakterizovány tisky, z nichž vegetativní téma, zvířata a africké zbarvení se staly nejmódnějšími.

Co na sebe

Pro každou sezónu vytváří tunika svůj vlastní unikátní soubor s odpovídajícími oděvy, doplněnými všestrannou obuví a doplňky. Obvykle se nosí s džíny, kalhotami, punčochami a legíny.

Vše záleží na tom, z jakého materiálu je vaše tunika vyrobena a na jaké akci se zúčastníte. Neformální styl zahrnuje použití velkého množství různých typů tunik.

Letní lehká tunika z hedvábí, bavlny nebo šifonu dokonale odstíní vaše opálení. Ve večerních hodinách, pod ním nosit tenké punčocháče a boty s uzavřenou špičkou na patě. Odpoledne můžete jednoduše nosit sandály nebo jiné otevřené boty.

Šátek nebo šátek z hedvábí, dlouhých korálků nebo náhrdelník může ozdobit krk v otevřené tunice bez límce. S dlouhými lněnými nebo bavlněnými tunikami můžete nosit slaměný klobouk se širokým okrajem, vzít si slámový sáček na procházku nebo na pláž. Koneckonců, tunika je jedním z nejlepších a nejznámějších plážových šatů.

V chladnějším počasí jsou relevantní tuniky z pletenin a jiných tkanin průměrné hustoty. Jedná se o krátké šaty s límcem, které se nosí s punčochami nebo punčochami, kompletní s elegantní obuv a krátké boty. Výhodné jsou světlé a světlé barvy.

Pokud je tunika kombinována s volnými kalhotami, je lepší zdůraznit linii pasu pásem. Šortky by měly být viditelné ze spodního lemu tuniky ne více než 3-4 cm, což je optimální délka, která umožní ukázat krásné nohy v nejpříznivějším světle.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky