Šaty trapéz - tradice 60. let

Šaty trapéz - tradice 60. let

Myslíte si, že dnešní šaty s trapézovými šaty jsou novinkou moderní módy? Mýlíte se, protože v módních šatech tohoto typu se módní móda před půlstoletím rozzářila. Skutečnost, že tento styl nešel do zapomnění, a vrátil se do moderních pódií v mírně aktualizované a čerstvé podobě, není vůbec překvapující.

Známé přísloví říká, že všechno nové je dobře zapomenutá stará a neustálá módní cyklickost je toho nejlepším důkazem. V souvislosti s ostře zintenzivněnou popularizací historických šatů, což je šaty - hrazda, bych chtěl věnovat zvláštní pozornost módním trendům období, ve kterém tento styl získal mimořádnou popularitu.

Trochu historie

Legendární šedesátá léta označená touto módní revolucí. Styly oblečení, které přišly do módy během tohoto období, nadchly představivost veřejnosti, protože nikdy předtím nebyly vidět. Upřímné minisukně a krátké šortky, šaty zkrácené na koleno s co nejširším lemem, otevřený dekolt a ruce - to vše bylo odrazem jasu mladých lidí, jejich únavy z věčných zákazů a neúspěšné touhy po svobodě.

Dívky se snažily otevřít co nejvíce těla a pokusily se udělat to, co zůstalo zavřené, co nejvíc ženského a sexy. Měkké, ale výrazné linie siluety, které vám umožňují cítit se uvolněně při pohybu, svůdný obraz s lehkým nádechem tajemství - to je skutečný ideál té doby. Je to právě tato svobodná a vysoce nestabilní módní epocha, že ideální styl oblékání ve formě hrazdy se objevuje v každém ohledu.

Kdo s tím přišel?

Vynalezené šaty ve tvaru písmene A mladé Yves Saint Laurent. Nyní se francouzský designér stal skutečnou módní legendou a ve vzdáleném roce 1957 právě jako mladý, ale slibný designér právě převzal post uměleckého ředitele módního domu Christian Dior.

Jeho první sbírka, vydaná po třech měsících práce, vytvořila skutečný pocit. Vznikl na základě obrazů slavného umělce Mondiany a byl vyzdoben abstraktními motivy jeho obrazů - barevnými obdélníky a černými pruhy.

Zvláštní pozornost však přitahovaly neobyčejné vzory na šatech, jako jejich nestandardní střih. Po šatech s poměrně úzkým živůtkem a rozšířenou sukní se styl, který byl zúžený na ramenou a prodloužený dolů, stal pravým synonymem svobody.

Vlastnosti a výhody

Šaty z hrazdy Saint-Laurent byly bez rukávů s kulatým výstřihem pod krkem a délkou kolen. Jeho hlavním rysem bylo, že horní část, díky těsně přiléhajícímu řezu, umožnila příznivě zdůraznit obrysy hrudníku a sukně, která se postupně rozšiřovala až na dno, v nejmenším nedržela krok.

Tyto šaty nebyly váženy prvky výzdoby a opasků, a pro dívky, které předtím musely utáhnout pasy v těsném uchopení pásu, to bylo nesmírně důležité. Konečně se jim podařilo volně dýchat, aniž by se obávali, že se tato postava jevila beztvará.

K dispozici je další verze šaty-trapéz - vybavena. Tento styl se vyznačuje tím, že horní část šatů zapadá do siluety, a blíže k pasu se zužuje, což tvoří nejvíce ženské a svůdné formy. Spodní část šatů se opět rozšiřuje a opakuje obrysy legendárního lichoběžníku.

K obleku

Klasické lichoběžníkové šaty jsou ideální pro dívky s chlapeckým typem postavy. To je, když pas a hrudník nejsou jasně vyjádřeny a ramena mají stejnou šířku jako boky. Právě tyto parametry odlišovaly anglický model Twiggy - oblíbený model Yves Saint Laurent. Ale tento styl je také dobrý, protože umožňuje dívkám, které nejsou pozoruhodné, že jsou příliš tenké, aby postava byla přiměřená.

Dívky s typem jablka by si měly vybrat rozšířené šaty s hrazdě, aby skryly znatelné bříško. Ženy se svěžími boky, také, je ukazován právě takový styl těchto šatů.

Ale pro dívky s malými prsy je lepší dávat pozor na šaty s kapsami v oblasti hrudníku nebo s límci, ale se stejným střihem.

Mladé dámy, které mají štěstí s obrysy siluety, a mohou se pochlubit typem postavy v podobě přesýpacích hodin, není třeba skrýt svou siluetu za množstvím látky. Hodí se zkrácené na velikost mini šaty-a-line. Stojí za to zvážit, že v klasice majitele ideálních forem vypadat velmi lákavě. Ale pro dívky s příliš širokými rameny, tento styl je lepší si vybrat.

Populární modely

Šaty-trapéz je tak rád módní společnosti, že přední návrháři používají tento styl ve svých sbírkách. V mírně upraveném tvaru, šaty z 60. let vypadají velmi osobní. Módní návrháři je zdobí neobvyklými prvky dekoru - krajky, sukně, ozdůbky. Experimentování s dlouhými a texturovanými tkaninami, které nabízejí modely, ve kterých pouze sukně připomíná standardní lichoběžníkový tvar. Dívky mají takovou módní odrůdu v ​​ruce, protože si mohou snadno vybrat oblečení podle svého vkusu a tvaru.

Dlouhý rukáv

Modely takových šatů jsou velmi nestandardní rukávy. Oni, jako by podřídili se obecným zákonům lichoběžníku, mít mírně zúžený řez v oblasti ramen, a pak náhle expandovat k samým rukou. Délka oblečení může v tomto případě mít zkrácený vzhled, který v kombinaci s dlouhým rukávem a zúženým vrcholem vypadá velmi neobvykle. Linka dekoltu v takových oděvech je obvykle uzavřena, může mít malou štěrbinu. Za zmínku stojí, že teplejší modely šatů mohou být vyrobeny s plně zúženými rukávy, které jsou doplněny úzkou manžetou.

S 3/4 rukávy

Docela populární model lichoběžníkového oblečení v moderní době. Tuto délku rukávu lze nazvat optimální, protože vám umožní cítit se pohodlně jak ve velmi chladném, tak i horkém počasí. Večerní šaty mohou doplnit rukávy takové délky. Ve tvaru krajky dávají obrazu velmi jemný a zároveň rafinovaný vzhled. Na rukávech takové délky jsou modely s kuželovou páskou.

Krátký rukáv

Tyto šaty jsou ideální pro vytvoření lehkého a velmi romantického vzhledu. Pojem "krátký rukáv" v tomto případě může být velmi rozmazaný, protože rukávy mohou dosáhnout loktů, být o něco kratší, jako ve verzi s tričkem nebo jen lehce zakrýt rameno. Populární jsou modely s rukávy - baterkami a ve formě křídel. Krátké rukávy mohou být zkráceny nebo prodlouženy.

Bez rukávů

Modely šatů v klasické variantě jsou také poměrně běžné. Ramena lze nosit s širokými popruhy, jako v tradiční verzi, nebo velmi úzké. V tomto případě může límec sloužit také jako límec, který zakrývá krk jako náhrdelník. Variace šatů, hrazdy na velmi tenkých pásech, typ letní šaty je také populární jev nyní. Někdy, linie výstřihu a ramen slouží jako hlavní dekorační prostor pro designéry.

Vybaveno

Tyto šaty se liší od klasiky v tom, že elegantně rámy pasu, díky úzkému řezu v této oblasti. Na rozdíl od tradiční verze může být dokonce doplněn pásem.Může to být velmi tenký lakový pás, jen mírně zdůrazňující již křehkou siluetu nebo širší pás s malou přezkou. Tento model se hodí téměř každému. Jedinou výjimkou jsou dívky s výrazným břichem.

Na jho

Šaty se třmenem mohou být dokonalým doplňkem každého romantického obrazu. V případě lichoběžníkového řezu může být v oblasti krku, tj. Těsně před ramenním popruhem nebo pod poprsí, umístěna velkolepá sestava. Tento malý, ale znatelný prvek umožňuje napravit určité vady postavy - vizuálně učinit hrudník svůdnějším nebo méně patrným zaobleným bříškem. Trapézové šaty se třmenem v oblasti pasu jsou ideální pro dívky v pozici.

S volánkovým lemem

Šaty s volánkem na dně jsou ideální pro ty, kteří považují klasickou lichoběžníkovou siluetu za příliš přísnou. Ruche, našité na lemu šatů, dodá obrazu lehkost, naivitu a svůdnost. Ve zkrácené verzi je tento oděv dokonalým doplňkem každodenního obrazu. Ve více protáhlém, outfitu vypadá okázalý a dobře zapadne do obrazu večera. Takové oblečení může mít dokonce mírně asymetrickou sukni, která však neztrácí tvar tradičního hrazdy.

S flounce na dně

Šaty s volánkem se liší od předchozí verze rozšířenějšího límce, který je šitý na lemu sukně. Tyto šaty nejsou o nic méně svůdné než ty předchozí, ale mohou lépe skrýt vady silueta. Nadměrná tenkost nohou nebude tak patrná pod flokulou a obdélníková chlapecká silueta bude mít více ženských forem. Pokud je míček vyroben z tkaniny, která se liší texturou a barvou od hlavních šatů, bude to trvat úplně jiný vzhled.

Vysoký pas

Takové šaty umožňují přeměnit váš ženský obraz na jemný a nenápadně. Šaty s vysokým pasem jsou ukázány ženám, které chtějí skrýt nadměrné množství siluety, stejně jako dívky v pozici. Délka takových šatů může být zcela odlišná, což vyhovuje pouze moderním módním ženám.

S límcem

Klasický model lichoběžníkových šatů, kompletně obnažující krk kvůli absenci límce, v modernizované verzi získal poněkud odlišný vzhled. Tyto šaty mohou nyní doplnit límce - límce, vizuálně zvětšující hrudník. Modely se stojatými límci umožňují mírné prodloužení krku a šaty s malými krajkovými límci propůjčují nádech romantismu. Tam jsou také modely takových šatů s límci, jako na košili. Obraz v těchto šatech vypadá elegantně, ale lákavě.

S odnímatelným zadním dílem

Tyto modely se často nazývají šaty s překvapením. Faktem je, že přední část takových šatů se nemusí absolutně lišit od standardních, ale pokud se podíváte na záda, můžete vidět toto „překvapení“. Vystřižení na zadní straně může být docela hluboké a holé téměř polovina zad, a může být docela malý a holé pouze oblast mezi lopatkami. Někdy může být výstřih uzavřen hadem nebo malými knoflíky.

Délka

Ale s délkou lichoběžníkových šatů byla situace vždy nejednoznačná. Ne, klasický model od Saint-Laurent může být pouze jedna délka - až po koleno. Následní designéři si však dovolili hrát s délkou. "Sin" tento a moderní návrháři. Vzhledem k tomu, že nyní neexistuje veřejný rámec týkající se délky šatů, v obchodech najdete takové šaty ve zcela odlišných variantách.

Mini

Modely, které jsou více podobné délce lichoběžníkového tuniku, vybírají velmi mladé dívky a ty, které se mohou pochlubit ideálními proporcemi siluety a štíhlých nohou. Takové oblečení vždy přitahuje pozornost opačného pohlaví, ale mějte na paměti, že byste neměli být uneseni s nadměrnou upřímností.Pokud si vyberete šaty této délky, její horní část by měla být uzavřena, stejně jako v klasické verzi.

Krátké

Trapézové šaty uprostřed stehna jsou nejčastěji vybírány mladými a aktivními dívkami. Umožňují vám, abyste se cítili snadno a pohodlně iv nejteplejším letním období a vytvořili nejjednodušší možný způsob. Tento outfit otevírá nohy mladé dámy, aby si je každý mohl prohlédnout, takže než si to vyberete, ujistěte se, že vaše nohy se vyznačují záviděníhodnou harmonií a dokonale vyrovnanými.

Midi

Šaty takové délky si mohou dovolit nosit jak dospělou ženu, tak mladou dívku s dobrou postavou a mladou dámu, která se vyznačuje mírnou plností v bocích. Sukně těchto šatů má vždy sytou strukturu, díky které je silueta co nejelegantnější. Pokud má šaty klasický, uzavřený top, obraz se může snadno stát businesslike a vejde se do jakéhokoliv rámce oblékání. Upravené verze šatů této délky budou dokonalým doplňkem k večernímu, romantickému a neformálnímu vzhledu.

Dlouho

Tyto šaty dosahují délky kotníků mladé dámy a otevírají si boty každému. Proto je pro takové oblečení lepší zvolit nejelegantnější a stylovou obuv. To může být podpatky sandály, boty nebo standardní balet byty, ale hlavní věc je, že jsou kombinovány s šaty podle jejich textury.

Na podlahu

A-line podlahové šaty jsou ideální pro elegantní večerní vzhled. Modely lehkých a tekoucích tkanin jsou vhodné pro každodenní obraz. Tuto délku lze nazvat nejuniverzálnější, protože vám umožňuje skrýt jakékoli vady postavy, je ideální pro mladé dámy jakéhokoli věku a dává volnou ruku experimentům s kombinací ve formě dalších prvků skříně.

Aktuální barvy a výtisky

Vzhledem k tomu, že styl lichoběžníkových šatů neakceptuje zejména přítomnost různých dekorativních prvků, designéři dávají prostor pro představivost, když zdobí šaty různých druhů se vzory. Tato sezóna, obzvláště populární je geometrické, pruhované, květinové a hráškové tisk.

Vzorky přechodu, které kombinují několik odstínů ze stejného rozsahu barev na vrcholu popularity.

Zvířecí tisk je zpět na módní scéně v podobě leopardí barvy na lichoběžníkových šatech. Jaké odstíny jsou nejmódnější modely?

Černá

Perfektní podoba malého černého oblečení je v tomto odstínu lichoběžníkový oděv. Takové šaty se stanou hůlkou jakékoli moderní ženy. Snadno se vejde do business image, pokud si vyberete mírně protáhlý midi model, bude to výborná volba pro večer, ve formě maxi, bude to vypadat dobře v neformálním způsobu, pokud si vyberete zkrácený model a dáváte obraz romantismu, pokud je velmi krátký.

Bílá

Tento odstín byl a bude vždy relevantní. Je to on, kdo vám umožní dát obraz aristokracie a čistoty. Lichoběžníkové šaty této barvy učiní obraz co nejjednodušší. Tento oblek může být kladen na jakoukoliv událost a jako ležérní oblečení si vybere příležitost.

Červená

Šaty osudného stínu vždycky nadchly představivost mužů. Tato barva je dobrá, protože je jasná a často nevyžaduje další podrobnosti. To znamená, že pokud chcete nosit červené lichoběžníkové šaty, nebudete muset přemýšlet o tom, jaké dekorace doplní obraz, protože prostě nebudou potřeba.

Modrá

Ušlechtilý modrý odstín vám pomůže učinit váš vzhled čerstvějším. Oblečení této barvy obvykle volí konzervativní a klidná povaha, která touží po stálosti a stabilitě. Nejlepší ze všech těchto barev je v souladu s tmavými vlasy, modrýma očima a světlou pletí.

Růžová

Šaty tohoto odstínu je nejlepší vybrat si modrooký blondýnky.A ne proto, že tato barva je nějak schopna charakterizovat naivnost dívky a její stupeň inteligence, ale pouze proto, že tento odstín je ideální pro takové mladé dámy podle svého typu barvy. A ano, není lepší šaty pro romantické rande než růžový lichoběžník.

Modrá

Modrá barva je spojena s křišťálově čistou mořskou vodou a nekonečnou oblohou. Proto je pro mladé dámy lepší zvolit si šaty modrého odstínu. Trapézové oblečení vypadá v této barvě stejně dobře, a to jak v dlouhé verzi, tak ve zkrácené verzi. Tato barva vypadá skvěle v přechodu mezi sytě modrou a bílou.

Žlutá

Sluneční šaty jsou vždy povznášející, a to nejen pro dívku, která je nosí, ale pro všechny kolem ní. Tato barva je ideální pro léto, kdy je příroda plná množství barev. Nyní je velmi módní doplnit takové oblečení modrými pásy, takže pokud si vyberete model s lichoběžníkovým řezem, ujistěte se, že experimentujete s obrazem.

Šedá

Tyto šaty dokonale zapadnou do kancelářského oblečení a pomohou vytvořit harmonický obchodní obraz. Spojením s oblečením klasických barev můžete vypadat reprezentativně v každé kanceláři. Kombinovat šaty této barvy s modrým oblečením může být nudné vypadat ležérně. Jasnější barevné kombinace mohou pomoci vytvořit i večerní vzhled.

Zelená

Zelený odstín je často označován jako náklonnost bohatství a z dobrého důvodu. Pokud si dívka vybere šaty této barvy, bude určitě vypadat jako milion. Tyto šaty budou dokonale kombinovány s prvky šatníku z jiných barev - černé, hnědé, červené, oranžové, bílé, korálové.

Tkaniny

Ale materiály pro šití lichoběžníkových šatů vždy vybírají jiné. Volba závisí na sezóně, pro kterou je oblečení navrženo, a jeho funkčním účelu. Takže večerní šaty jsou vyrobeny z odolnějších a rafinovanějších tkanin, zatímco každodenní nošení je vyrobeno z lehkých a „dýchacích“ tkanin. Šaty z jakých materiálů se nejčastěji nacházejí v moderních obchodech?

Pletené

Trapézové šaty z hustého úpletu jsou ideální pro chladnější období podzimu a zimy. Materiál má dostatečně silnou texturu, aby ohříval tělo, ale zároveň je dostatečně světlý. Pletené teplé šaty jsou často doplňovány rozměrnými límečky. Jsou zde také modely lehkého a tenkého úpletu. Jsou ideální pro teplou mimosezónu.

Vlněné

Tyto šaty jsou vyrobeny pro chladnou zimu. Hustá textura vlny nedovolí tělu zamrznout i v těch nejtěžších mrazech, zejména pokud je šaty ze 100% vlny. Ti, kteří nemají rádi pichlavou texturu, si mohou vybrat své měkčí odrůdy - kašmír, mohér, kolo. Pamatujte, že u vlněných výrobků je třeba zvláštní péče, jejichž vlastnosti jsou vždy uvedeny na štítku.

Od šifonu

Tyto šaty jsou skvělé na léto. Plynulá textura látky dělá šaty téměř beztíže a jejich přirozenost a malá tloušťka neumožňují tělu přehřát i v nejteplejším počasí. Šifon se používá jak pro šití večerních šatů, tak pro vytváření každodenních šatů. Bez ohledu na délku vždy vypadají výhodně a vytvářejí ženský obraz.

Z jádra

Sešívací tkanina je cenná v tom, že je prodyšná a příjemná na dotek. Proto se často používá pro šití lehkých letních šatů, což je často lichoběžník. Tato tkanina má tekoucí strukturu a je podobná vzhledu organické bavlny, ale ve skutečnosti má přítomnost syntetických vláken viskózy. Tkanina je přístupná barvení, takže šaty mohou poskytnout jakékoliv odstíny.

Guipure

Guipure může být použit jak jako základ pro šití lichoběžníkových šatů, tak i pro dokončení některých jeho prvků.Nyní populární jsou šaty s krajkou rukávy a pruhy v podobě pásu v pase. Krajky mohou být zdobené lemované sukně, dekolt a strana šatů. U modelů s odnímatelným zadním krajkovým prvkem může být v oblasti řezu na zadní straně.

Přivažený

Šaty krajky vždy dávají obraz jistého romantismu a svádění. Světelná průsvitnost látky vám umožňuje vytvořit jako upřímné oblečení a omezené, ale velmi krásné. Často, krajkové tkanivo je kombinováno s jinými non-světelné materiály vytvořit více přísný model.

Len

Lněná tkanina byla vždy oblíbeným materiálem designérů. Jeho lehká textura, absolutní hypoalergenita, proudění vzduchu a krása umožňují vytvořit nádherné letní oblečení. Nejlepší ze všeho je, že tyto šaty jsou vhodné pro každodenní vzhled, protože tkanina nemá moc kouzla a je velmi jednoduchý vzhled.

Co na sebe

Trapézové šaty lze nosit s nejznámějšími prvky skříně. Jako plášť můžete použít jakoukoliv bundu, svetr, bolero nebo dokonce zkrácenou bundu. Hlavní věc je zajistit, aby se struktura pláště shodovala s těžkostí s šaty. Ideální by byla kombinace stejných textur pláště a šatů.

Lehké letní šaty mohou být doplněny hedvábnými šátky a teplejší modely se dobře hodí i s pláštěnkou. V druhém případě je důležité zajistit, aby délka oděvu nepřesahovala lemu svrchního oděvu. A obecně by se mělo brát jako pravidlo: čím kratší šaty, tím kratší by měl být mys.

Malá kabelka nebo stylová taška spojky je ideální pro lichoběžníkové šaty. Je lepší nosit kalhotky na nohách během chladnějšího období a ujistěte se, že jejich barvy jsou kombinovány s dotekem oděvu. Nejlepší letní doplněk pro takové šaty budou brýle, které byly módní v 60. letech - ty, které jsou v neobvyklém rámu.

Jaké boty nosit

Pokud se rozhodnete co nejtěsněji přizpůsobit styl 60. let, kombinujte lichoběžníkové šaty s tlustými sandály s tlustými patami nebo platformami. Nezapomeňte, že oblečení v podlaze a dlouho musí být kombinovány pouze s vysokými podpatky nebo jehlové boty. Zkrácené modely jsou kombinovány i s botami při nízkých rychlostech - mokasíny, sandály, baletní boty.

Stylový Nový 2019

V roce 2017 nebudou v módě zcela standardní modely trapézových šatů. Ty budou prostorné a prostorné nadrozměrné modely. Sukně bude co nejrozšířenější, někdy bude asymetrie odlišná a rukávy budou objemné a tekoucí. Jednodušší modely šatů bez rukávů se budou podobat hrazdě, než tomu bylo dříve. Takový efekt bude zaznamenán v důsledku skutečnosti, že sukně bude více volná a zúžený řez horní části oděvu zůstane ve stejné formě jako dříve.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky