Školní šaty se zástěrou

Školní šaty se zástěrou

Trochu historie

Školní uniforma k nám přišla z předrevolučního Ruska. Na konci 19. století studovaly dívky a chlapci odděleně. Studenti středních škol měli na sobě šaty se zástěrou, která byla dlouhá.

Poté, co školní uniforma již nebyla považována za památku buržoazní minulosti, byla znovu zavedena v roce 1948. Povinný design školního oděvu se nezměnil až do roku 1962, a pak prošel v následujících třiceti letech mírnými změnami.

Dobře si pamatujeme ze sovětských filmů, jak by měl vypadat vynikající student: hnědé šaty s ležérní černou nebo elegantní bílou zástěrou. Na hlavě jsou dva obrovské nylonové luky, bílé kolena a pantofle.

Tímto způsobem bylo vychováno mnoho generací školaček. Maminky šily bílé šaty do šatů, a buď škrobená bílá saténová zástěra nebo elitní krajka přivezená z Moskvy byla považována za zvláštní chic.

V roce 1992 byla školní uniforma oficiálně zrušena a vedení školy si nyní pro své studenty vybralo ten typ uniforem, který je odlišuje od ostatních - určité barvy, se znakem školy.

Nostalgická tradice zůstala. Proto absolventi nosí hnědé šaty s bílou zástěrou pro poslední zvonovou oslavu, i když zbytek času šel do tříd v jiných šatech. Z minulosti se módní škola naučila nejlépe přidáním stylových a zajímavých detailů.

Vlastnosti a výhody

Klasické šaty se zástěrou zůstávají jedním z nejoblíbenějších typů školního oblečení. Hlavní přednosti školních šatů se zástěrou jsou:

  • Komfort v každodenním nošení;
  • Elegantní a elegantní vzhled;
  • Praktičnost - zástěra udržuje šaty čisté, aniž by se nechala znečistit.

Jak si vybrat

Výběr oblečení pro děti do školy, musíte nejprve určit styl a barvu. Dívka, bezpochyby, se chce ve svých školních šatech cítit krásně, protože časy otravné uniformy jsou minulostí.

To platí zejména pro adolescenty a pro dospívající dívky musíte pečlivě vybrat vhodné šaty, které zdůrazňují důstojnost postavy.

Školní uniformy by neměly být ani vulgární ani nudné. Pro její výběr existuje několik základních kritérií:

  • Zvažte typ postavy a stavbu dívky. Není třeba se zapojit do krátkých stylů šatů, vhodných pro mladší školačky. Pro tvar délky sukně je povoleno na kolena nebo ne více než 3 cm nad kolenem. Je-li dívka je trochu baculatá, dávejte pozor, aby se pytlíky styly, ale na šaty s vysokým pasem a rozšířené sukně.
  • Řez školních šatů by měl být pohodlný a švy by měly být vysoké kvality. Šaty by neměly bránit pohybu, protože dítě tráví ve škole nejméně 7 hodin denně;
  • Vyberte si silnou a trvanlivou tkaninu pro formulář. Šaty jsou vyrobeny z vlny, viskózy, úpletu a lnu. Syntetické přísady jsou povoleny nejvýše 20-40%, avšak šaty ze smíšených materiálů vydrží déle.

Moderní styly a modely

Rozmanitost stylů pro školní uniformy je stejně velká jako u běžných šatů. Pro šaty se zástěrou jsou tyto styly nejvhodnější:

  1. Šaty Přizpůsobit štíhlou postavu, tyto šaty jsou vhodné pro střední školy dívky. Délka elegantních šatů pro školy - midi.
  2. A-line šaty s rozšířené sukně. Klasické oblečení pro školačky středních tříd. Děti si vybírají šaty s polo-sluneční sukní a se zmačkanou sukní.
  3. Tulipán šaty. Toto je model pro dovolenou, s charakteristickým pasem podtrženým pasem, skrývající plnost,

Módní trendy

Dnes se do školy nosí nejen černé, zelené a vínové šaty.Šaty v módním dim cell nebo proužku, s holým vrcholem a kostkovanou sukni budou vhodné pro návštěvu školy.

Není věnována pozornost návrhářům a barvám, jako je fialová a šedá. Hnědé látky se téměř nikdy nepoužívají pro krejčovství. V módní tmavě modré barvě, uznávané jako univerzální pro šaty módní střih. Krásná zástěra vyrobená z mléčného saténu v kombinaci s modrými šaty s rozšířenou sukní vytvoří pro školu stylový a přísný vzhled.

Školní zástěra musí být bílá, oblečení neumožňuje jiné barvy. Tento detail pro školní oblek zůstal funkcí krásného prvku, který zdobí šaty a dělá to více něžný a ženský.

Zástěra se skládá ze dvou částí - horní a dolní, mezi které je vložen pás, svázaný na přídi nebo připevněný. Horní popruhy šité s volánky.

Pro šicí zástěru se hodí krajková tkanina nebo přírodní hedvábí, bavlna, průsvitné materiály. Výšivka, která opakuje vzorec na límci, pomůže ozdobit módní zástěru. Hedvábná zástěra přehozená, popruhy a obvod výrobku jsou zdobeny elegantními krajkovými pruhy.

Co na sebe

Školní oblékání zahrnuje kombinaci šatů s pevnou pevnou nebo tmavou punčochou, parisin golf. Toto pravidlo platí pro boty. Doporučuje se nosit boty bez paty nebo na nízké patě, baletní byty nebo mokasíny. Klidné barvy jsou také charakteristické pro školní obuv.

Pokud chcete nosit náušnice nebo malý prsten - udělejte to, ale takové šperky by neměly přitahovat pozornost. Je lepší vyčnívat z prostředí a vybrat si pro tento účel stylový a neobvyklý vak nebo batoh.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky