Svatební šaty: tradice volby

Svatební šaty: tradice volby

Svatba je významnou událostí v životě dívek. A pokud si nevěsta vybere svatební šaty, spoléhající se na nejnovější zprávy ve svatební módě, pak svatební šaty vyžadují určitá pravidla a požadavky. Musí být dodržovány.

Co můžete jít na oltář se svou milovanou, jakou barvu by měly být svatební šaty řekne dále. Mezitím ...

Trochu historie

Stalo se v Rusku, že svatební obřad mladých lidí je zvláštním církevním obřadem spojujícím dvě milující srdce. Příprava na to předem. Dívky si vybraly své nejkrásnější oblečení. Takový byl krásně vyšívaný sarafan a košile. Nejčastěji si sukni zvolili šarlatovou barvu. Adjektivum „červená“ mělo dva významy: přímý vztah k barvě a krásné.

Od starověku, po svatbě, šla dívka do rodiny svého manžela, navždy se rozloučila se stejným dívčím životním stylem.

Církevní obřad se konal v neosobních a smutných šatech. Historie pozná mnoho faktů, kdy se svatební obřad konal v černých šatech a závoji. Po dokončení obřadu nevěsta čekala v krásně vyšívané letní šaty. Symbol dobrého života.

V XI-XIV století. hlava ruských nevěst byla ozdobena věncem z řezu látky (proužek 3)5 cm). Jako věnec byl použit také kovový obruč. Vlasy nevěsty byly volné nebo zapletené ve dvou copech. Později se kokoshnik stal součástí svatebního obleku a do copánků se utkaly různé stuhy. Ženatý ženská copánky pletená nebyla přijata.

V příštím XV století, nevěsty byly více štěstí. Pro svatbu byly šity brokátové šaty, zručné řemeslnice je zdobily perlami. Je pravda, že takové oblečení bylo těžké. Váha slavnostního oblečení někdy dosáhla 10-15 kg.

A zatímco dívky si musely vybírat kroje různých barev. Šaty ušlechtilých žen a rolnických žen se lišily pouze v drahých tkaninách a přítomnosti drahých kamenů na výrobku.

Na svatbě musela budoucí manželka vařit několik oblečení. Nevěsta, svatba a samotná hostina byly dobrým důvodem k tomu, aby se ukázali jako zručná švadlena. Koneckonců, všechny šaty byly šité osobně. Nìkdy to trvalo nìkolik let. Oblečení ruské dívky bylo ve svém vystoupení velkolepé. Výzdoba a výšivka byla určena dovednostmi budoucí manželky.

Zástěra byla oblečená v letní šaty, což zdůrazňovalo dívčí ekonomickou povahu. Svatební oblek byl vyroben speciálně pro speciální oslavu dívek. A oblečený poprvé na svatbě sám. V XVIII století, dekretem Petra Velikého, měly soudní dámy chodit v šatech přizpůsobených vzorům evropských designérů. Evropský styl se dotkl a svatební móda. Catherine druhá změnila červenou barvu svatebních šatů na barvu lístků leknínů. Nejprve si vybrala svatební šaty v bílém. Tak vznikla nová tradice.

K tomuto dni bílá barva je barva cudnosti, krásy a čistoty, čistota zůstává hlavní při výběru svatebních šatů.

Koncem 20. let minulého století byly zrušeny církevní svatby. Registrace v manželství byla provedena v matričním úřadu. Speciální oblečení mladí neplánovali, používali běžné oblečení. Teprve ve druhé polovině dvacátého století se začalo vytvářet kolekce svatebních šatů. Krásky získaly obvyklé modely šatů nebo šité na zakázku. Styly byly stejného typu, bez přebytků. Dekorace se skládala z krajek a brnění.

Krásné svatební šaty, kalhotky, svatební šaty bylo nemožné se dostat, a to byla velká rarita a hodně štěstí pro triumf. Dnes, svatební móda učinila své změny. A musím přiznat, že je to velké plus.Samotná nevěsta si může vybrat šaty v jakémkoliv stylu: Říše, boho, vintage, rustikální. Délka návrháři nabízejí nejrůznější: mini, midi, na podlaze.

Spolu s bílými svatební šaty, svatební salóny nabízejí dívky a další barvy: smaragdově zelená, fialová barva.

Velmi relevantní styl s vlakem. Je pravda, že existují takové nevýhody. Vlak může rušit volný pohyb nevěsty.

Výběr svatebních šatů je dostatečně bohatý, moderní dívky si mohou vybrat jen požadovaný styl.

Jaké šaty se můžete oženit

Navzdory dobrému výběru svatebních šatů, ne všechny šaty jsou vhodné pro církevní obřady. Bude trvat nějaké znalosti, aby se dovolená úspěch. Jaké šaty je lepší si vybrat, a co je lepší se zdržet, naši poradci vám pomohou.

 • Šaty by neměly být příliš krátké a těsné.
 • Ramena by měla být zavřená. Dobrá volba v tomto případě by byl model s bolero. Večer pak v restauraci mohou hosté potěšit zcela odlišný svatební obraz nevěsty.
 • Hlava nevěsty by měla být zakryta. Závoj nebo čepice bude skvělý doplněk k šatům.

Dnes, svatební salóny nabízejí různé kapuce s pláštěnky. Pohodlná módní věc pro svatbu. Šikovní vyšívací mistři, ohromující design vám umožní kombinovat s mnoha styly šatů.

 • Není nutné volit silně zdobené šaty a bez rukávů.

Populární styly a modely

Svatba se může objevit v každém věku dívek, žen. Proto zvažujeme několik možností oblékání.

Svatební šaty v ruském stylu

Je skvělé, když se nevěsta rozhodne koupit šaty v souladu s tradicemi ruské kultury a pravoslaví. Ženskost a přirozená krása dívek je zdůrazněna jedinečným střihem, který může ozdobit jakoukoliv postavu. Na výrobku je vždy přítomna ruční kontrastní výšivka. Takové oblečení je vysoce ceněné. Kvalifikovaní řemeslníci vytvářejí exkluzivní výšivky.

Nyní jsou šicí stroje vybaveny speciálními polštářky pro vyšívání, takže výšivky v ruském stylu lze vyrobit na zakázku.

Šaty jsou mírně otevřené, což není v rozporu s církevními pravidly. Svěží účes je zdoben věncem, kde obložení odráží obložení šatů. Nebo perlový věnec.

Jednoduché a skromné

I přes název kapitoly, šaty pro nevěstu vypadá docela působivé a vynikající. Díky vynikajícím látkám, pečlivě vybraným pro tak důležitou událost v životě dívky. Jednoduché a výstižné modely zdůrazňují nevinnost nevěsty, přidávají ji do její ženskosti a něhy. Jednoduché šaty s minimálním lemováním dobře sedí s krajkovým závojem.

Závoj je ozdobou nevěsty, bez které by předtím žádná svatba nemohla udělat. Nyní každá sbírka návrhářů věnovaných svatební módě, zahrnuje různé možnosti. Dlouhý a krátký závoj, zdobený ruche nebo flounce. Úžasná výšivka je přítomna na mnoha modelech.

Přivažený

Tradiční krajky vždy vidí módní návrháři. Šaty na podlahu, s volumetrickým lemem v pase - skvělá volba pro svatbu.

Dekorace v pastelových barvách jsou vždy používány designéry k vytvoření svatebních děl.

Transformační šaty, když sukně vyjde z hlavního produktu, pomohou vyhnout se některým nepříjemnostem spojeným s dlouhými šaty. Ano, a šaty ve dvou v jednom je vždy příjemné překvapení pro nevěstu. Cena je již plná.

Uzavřeno

Uzavřené šaty s krajkou rukávy výrazně zjednoduší přípravu svatební šaty. Závoj a boty doplní obraz nevěsty. Vyberte si pohodlnou obuv, abyste nepoškodili dovolenou. Bude to trvat dlouho. Svatba, i když trvá od 40 minut do 1 hodiny, ale bude těžké ji udržet na vysokých podpatcích.

Šaty se stojáčkem jsou dobrým designovým nápadem jít dolů uličkou. K této možnosti by neměly být nároky z církve.Je to prostě dokonalé a nádherné.

Dlouhý rukáv

Svatba může být naplánována na každý den a sezónu. Šaty s dlouhými rukávy jsou ideální na vychladnutí. Styl šatů zpravidla skrývá ženskou postavu. Ale s výhodou zdůrazňující jeho krásu. Taková volba vylučuje další oblečení.

Krátký rukáv

Takový střih vítá církev a stylisté. Je pohodlný a není horký v místnosti. Svatební boom a svatba nejen padá na letní sezónu.

Sněhobílé manto, plášť nebo kožich promění dívku na princeznu víly. Teplé, vynikající a vzrušující pro dovolenou.

Drape je luxusní doplněk pro svatební šaty. Úplně pokrývá ramena, hrudník, záda. Problém s čelenkou vyřeší model s kapucí. Pomocí tohoto mysu si můžete myslet na otevřené šaty.

Pro ženy ve věku

Rok není překážkou jít do chrámu se svým milovaným manželem, který by uzavřel váš vztah s církevním sňatkem. Mnoho žen vypadá mnohem mladší než jejich let, neměly by být žádné velké problémy s výběrem svatebních šatů.

Slimness je úžasný kus sám o sobě. Takže ženy si mohou vybrat naprosto libovolný styl.

Ti, kteří stále vidí změny věku, budou těžit z následujících rad:

 • Je lepší odmítnout korzet, pokud jsou kila navíc.
 • Vyberte si šaty, které odstraní změny související s věkem: vrásky na kůži na hrudi, ochablé svaly na ramenou, paže.
 • Šaty na kolena a pod - nejlepší volba pro svatbu.

Jakékoliv sváteční šaty z pastelových odstínů, bez hlubokého výstřihu, budou vyhovovat tomuto obřadu. Vlasy mohou být zdobeny speciálním šátkem, aby odpovídaly šatům. Moderní výrobci nabízejí poměrně široký výběr podobných plášťů různých barev.

Ale svatba je zvláštní událost a chci, aby si každý den a hrdina dne i hosté vzpomínali na celý den. Následující přehled je věnován šaty, jejichž styly mohou být považovány za základ pro vytvoření skutečné svatební šaty.

Vybavené šaty s kulatým výstřihem jsou elegantní oblečení pro tuto příležitost. Pastelové barvy a styl, který učiní jakékoli tělo štíhlejší.

Pomp outfit je vždy relevantní pro dovolenou. Bílé šaty s vícevrstvou sukní, aby odpovídaly krajkovému závoji. Zavřený mírně šaty bude odhazovat roky a přidat eleganci nevěstě.

Šaty ve stylu 50. let se stříbrným rozptylem vytvoří vzrušující obraz nevěsty. Stiletto podpatky a účes skvěle položený zpět doplní svatební vzhled.

Šaty s v-neck - skromnost v kombinaci s krajkou vytvořit stručný obraz nevěsty.

Plné

Ne standardní obrázek může být vyzdoben jako vynikající jako elegantní. Řecké šaty skryjí všechny chyby na obrázku.

Silueta A vyváží nádhernou bustu s úzkými boky připomínajícími trojúhelník.

Majitelé postavy "jablko" a "hruška" by se měli podívat na svatební šaty s rozšířenou sukní. Nadýchaná sukně skryje takovou chybu.

Pro těhotné ženy

Datum svatby padl na těhotenství? Dívky, dávejte pozor na siluetu šatů. První měsíce nejlepšího ženského stavu, kdy se břicho teprve začíná dívat, nejlépe skryjí siluetu A šaty

Řecký styl, kde je pas nadměrně předražený, úspěšně skryje první 2 trimestry těhotenství a následující období, kdy jsou kulaté formy nevěsty jasně viditelné, naopak zdůrazní stav budoucí matky.

Podle církevních kánonů může jen nevinná dívka oblékat bílé svatební šaty. Novomanželé, jsou v delikátní pozici, musíte se podívat na jiné barvy.

Tkaniny a materiály

Látka dává šaty úžasnou krásu. Při pozorování svatební etikety se svatební šaty šijí prakticky ze stejných tkanin jako svatební šaty.

 • Vynikající satén je jedna z vhodných látek pro svatební šaty. Jeho matný lesk a dobrá omakost vytvoří opravdové mistrovské dílo.
 • Hedvábí - druhý uchazeč o šití slavnostního kostýmu.Materiál v jeho vlastnostech a kráse je téměř stejně dobrý jako satén. Hygroskopický, snadno přehozený, rychle schne.
 • Šifón je létající, téměř beztížná tkanina. Prodyšný materiál se budete cítit skvěle kdekoli.
 • Mnoho svatebních šatů nedělá bez úžasné krajky. Sváteční materiál zdobí veškeré oblečení. Jeho návrhy jsou rozkošné a krásné.
 • Organza. Skvělý materiál k vytvoření slavnostního oblečení. Organza je krásná a beztíže. Od svého založení okamžitě získala velkou popularitu. Jeho průsvitnost vám umožňuje šít koketní šaty a šaty.

Délka

Na rozdíl od tradičních svatebních šatů, ne všechny šaty jsou vhodné pro svatby. Podle zavedených pravidel a církevních kánonů, min. Z mini bude muset vzdát úplně. Bohužel, ale to vyžaduje církev. Ale to není důvod, proč se svatby vzdát. Tam je vždy cesta ven.

Midi (až do kolena a o něco nižší) - z této délky by se měla nevěsta dívat na modely ve svatebních salonech. Svatební obřad je dlouhá akce a musíte být připraveni k hladkému a rychlému pohybu.

Šaty na podlahu jsou vybírány dost často. Dovolená by měla být dovolená. Maxi skryje všechny zbytečné a štíhlejší nevěstu.

Výjimka stále existuje. Dívky, které nejsou vysoké, by si neměly vybírat dlouhé šaty. Podívejte se blíže na midi. Nejlepší volba pro svatbu.

Jakou barvu by mělo být

Samozřejmě, jaký druh nevěsty si nechce vybrat šaty nejúžasnější styl a barvu. Všem všiml a ocenil. Svatební šaty mohou být jakékoliv barvy. Cokoliv si sama nevěsta přeje. Například:

Jinak se jedná o svatební šaty.

Svatba se ne vždy koná ve svatební den. Některé manželské páry se rozhodnou svázat s posvátnými pouta několik let po svatbě.

Ale zpátky k barvě šatů. Pokud je svatba naplánována na svatební den a dívka se vdá poprvé, pak byste měli dodržovat stanovené tradice. Vyberte si bílé šaty. Jsou povoleny klidné tóny.

Svatba upevní manželský vztah. Posvátný obřad po několika letech svatby je vždy vhodný. Zde může žena už dostat šaty z jiných odstínů, ale ne světlé. Pastelové barvy: krémová, zlatá, pudrová, světle růžová vám v tomto svátečním dni dodají krásný a atraktivní vzhled.

Každý rok módní návrháři a návrháři vytvářejí ohromující svatební šaty, kde dekorace a barva může výrazně zvýraznit nevěstu.

Každý rok módní návrháři a návrháři vytvářejí ohromující svatební šaty, kde dekorace a barva může výrazně zvýraznit nevěstu.

Mnoho otázek a pochybností se objeví s volbou červené svatební šaty. Červená je barva jasných osobností, které mohou vždy jít vpřed. Bude to velmi lákavé vypadat jako nevěsta v červených svatebních šatech. Ale podle církevních zvyklostí se svatba mladých lidí vždy odehrála v šatech klidných barev. Ne jasné barvy - symbol Boží milosti a čistoty.

Na druhé straně, jak příběh jde, dívky byly původně oddány v červené letní šaty. Nejlepší a nejkrásnější oblečení. Byli šťastní a milovaní. Více informací naleznete v kapitole „Trocha historie“. Chcete-li koupit nebo ne koupit červené svatební šaty, nevěsta musí rozhodnout pro sebe. Ne nadbytečné bude před získáním takového jasného oblečení, konzultace s knězem. Navštivte chrám, kde máte v plánu se oženit. Odpoví na všechny vaše otázky. Pokud se však nevěsta nemůže odklonit od svých zvyků chodit ve světlém oblečení, stylisté nabízejí jinou verzi šatů. Pěknou alternativou k červené šaty může být šarlatový lem na šaty: v podobě červeného lemování, ruches a flounces.

Hodná náhrada za červené šaty. Snadné světlé potrubí nezkazí svatební šaty.

Nakonec si chceme připomenout jeden důležitý bod. DoplňteKdyž se svatební obřad shoduje s datem manželství v matrice, vzácná nevěsta to odmítne. Make-up musí být téměř neviditelný. Nelze použít jasné barvy. Třpyt je lepší nepoužívat.

Přísná pravidla týkající se make-upu, chrám neukládá. Malý "ale" stále existuje. Dívka, žena s rtěnkou na rtech nemá dovoleno políbit kříž, ikonu. Před chrámem je lepší odstranit z obličeje novomanželskou rtěnku.

Svatební šaty nevěsty je speciální sváteční šaty. To nemůže být prodán, nemůže dát, ale musí být pečlivě uloženy. Bez ohledu na šaty, které si nevěsta vybere, bude vždy zářit ve svých šatech. Ať se slavnostní den nezapomíná jen na nádherné šaty, ale také na dobré, vzrušující chvíle.

Hodně štěstí při vytváření úžasných svatebních šatů v kostele! Podle tradice chceme křičet hořce na novomanžele!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky