Pláštěnka - komfort i v deštivém počasí!

Pláštěnka - komfort i v deštivém počasí!

Vytvořený před více než dvěma stoletími, mac je populární mezi oběma pohlavími.

Co to je?

Mac je pláštěnka vyrobená z nepromokavé tkaniny. Klasický model mac se liší délkou kolena. Pogumovaná pláštěnka může být jednořadová nebo dvouřadová. Modely Mac, určené pro dívky, jsou obvykle doplněny opaskem ze stejného materiálu jako základna pláště.

Trochu historie

Navzdory tomu, že patří do kategorie módních věcí, Mac nebyl vytvořen designérem, ale talentovaným chemikem. V roce 1823, Charles McIntosh, zabývající se tvorbou gumy, náhodně vynalezl pláštěnku. Zpočátku, tkanina potažená gumou, byla nevhodná pro nošení, takže McIntosh se rozhodl vyrobit látku vodotěsnou díky roztoku petroleje s gumou.

Po patentování svého objevu muž vytvořil společnost Charles Mackintosh and Co. První kupci pláštěnka byli vojáci. Zbytek byl odrazen tím, že vodotěsná tkanina měla ostrý nepříjemný zápach. Další významnou nevýhodou bylo, že se pogumovaný materiál tavil v teple. Tento problém byl odstraněn až v roce 1839, kdy Charles Goodyear vynalezl vulkanizovaný kaučuk.

Od té doby se značka McIntosh stala populárnější. Pláště z nepromokavé tkaniny nesly nejen obyčejní spotřebitelé, ale i celebrity. Fanoušci tohoto typu svrchních oděvů byli Martin a Sinatra. Později se Macs pravidelně objevoval ve sbírkách módních domů Celine a Hermes.

To je věřil, že Mac se stal předchůdcem trenčkot, který je nyní ještě více populární. Mac sám změnil svůj vzhled. Modely vytvořené nyní srovnávají s klasickými modely v původním designu.

Vlastnosti a výhody

Mack se odlišuje od ostatních typů svrchních oděvů svým vzhledem. Především se vyznačuje otočným límcem, který vás v případě potřeby ochrání před deštěm a větrem.

Klasický mac byl dost úzký a obalený kolem kusu. Teď se jeho střih stává více volným. Délka se také časem měnila. Moderní mac může být jak kolenní tak i nižší. Dalším přídavkem, který se nedávno objevil u ženských modelů, je pás.

Důležitým rozdílem mezi pláštěm a pláštěm je materiál použitý při šití. Zatímco trenčkové pláště jsou vyrobeny z gabardinu, mak je vyroben z vysoce kvalitní pogumované bavlny.

Módní trendy

Od založení Macu uplynuly dvě století a je stále v trendu. Klasický styl, jak již bylo zmíněno, nezažil mnoho změn.

Spolu s klasickými tmavými látkovými maky jsou také populárnější světlejší modely, které se objevují ve sbírkách návrhářů na jaře a počátkem podzimu. Samice mac může být doplněna o jasný pás, díky kterému je elegantní a atraktivní.

Co a jak se nosí

Výhodou Macu je, že jej lze kombinovat s téměř jakýmkoliv oblečením. Na rozdíl od trenčkotů je vhodný jak na společenské šaty, tak na jednoduché ležérní oblečení.

Je žádoucí, aby oblečení pro oblečení Mac bylo co nejjednodušší a monotónní. Muži mohou kombinovat tento typ svrchních oděvů s košilemi, roláky, mikinami a jednoduchými kalhotami z jemné vlny nebo bavlny a džíny. Boty musí být kvalitní a jednoduché. Mohou to být tenisky, boty nebo pohodlné boty.

Dívky, kromě výše uvedených možností, mac může být kombinován s šaty nebo sukně.Není nutné, aby byl Mac delší než sukně. Pro doplnění takového ženského obrazu mohou být boty s podpatky nebo boty.

Stylové obrázky

Pro muže

Stylový pánský luk se objeví, pokud zkombinujete v jednom pohledu několik klasických věcí vyrobených v jasných barvách. Doplňte tento vzhled o holé hnědé kalhoty a tmavě modrou košili a bílý svetr. Tento oblek bude vyhovovat jak mladému klukovi, tak slušnému muži. Tento elegantní luk doplní bílý mac nahoře.

Pro ženy

Vytváření blízké klasické luk, dívky mohou brát jako základ pro tmavě modrý příbytek a bílou košili. Sandály s pevnou patou pomáhají, aby nohy byly delší a štíhlejší. Lehká délka Macu těsně pod kolenem vytvoří elegantní siluetu a dodá obraz lehkosti.

Více originální luk vyjde, pokud budete mít elegantní transparentní model namísto klasické mac. Růžový odstín maku zředí jakýkoliv vzhled, takže můžete nosit prosté bílé tričko a roztrhané džíny ve světle modré barvě. Tento obrázek nepotřebuje žádné další doplňky.

Mackintosh, navzdory své dlouhé historii, vypadá stylově a moderně. To je důvod, proč to, co s ním spojíte, bude obraz zajímavý a atraktivní.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky