Jacket Park "Aljaška"

Jacket Park Aljaška

Jen málo položek svrchního oděvu se může pochlubit kultovním statusem, ale Aljaška Winter Park je právě to. Navzdory 70leté historii existence je tato bunda stále v poptávce a prakticky nevypadá z módního stádia. To je dáno především jeho jedinečnými tepelnými vlastnostmi, které umožňují tělu zahřát i v nejtěžším chladu. Tato bunda může být bezpečně použita jako spodní bunda, vystupující proti obecnému pozadí šedé hmoty. Ale proč je tato bunda nazývána jménem největšího amerického státu a jaké jsou její hlavní rysy?

Trochu historie

První bundy na Aljašce se objevily v 50. letech minulého století a staly se skutečnou záchranou amerických vojenských pilotů. Faktem je, že v těch dnech byli nuceni pracovat v extrémních povětrnostních podmínkách, v zeměpisných šířkách, kde teplota vzduchu klesla na kriticky nízký bod. Designéři, kteří měli za úkol šít radikálně teplé oblečení pro armádu, upozornili na oblečení Eskymáků z Aljašky.

Aby se přizpůsobili aktivitě v severních zeměpisných šířkách, byli nuceni nosit bundy, které jsou jedinečné ve svých vlastnostech. Nepohybovaly pohyby kvůli anatomickému řezu, ale zároveň se dokonale zahřály v zimě. Aby se oděvy dostaly k teplým vlastnostem Eskymáků, byly promočeny hlavní suroviny pro krejčovství, jelení kůže a rybí olej. Studený vítr a teploty do -70 ° C nebyly hrozné, protože bundy byly doplněny vysokým límcem zakrývajícím obličej a hlubokou kapuci.

Vlastnosti a výhody

Moderní designéři si vypůjčili technologii přizpůsobení z Eskymáků, ale drobné předměty se stále zlepšovaly. Těžká kůže byla nahrazena nejnovějšími tepelně izolačními materiály a jako spojovací materiál byly použity těžké zipy. Aljašské bundy jsou dobré, protože nemají žádné další prvky: Šité kapsy jsou na hrudi a ve spodní části bundy a všechny ventily jsou zcela zahřáté. Na levém rameni je i malá kapsa, do které můžete vložit rukojeť a rukávy jsou šity podél raglánového typu, aby nebránily pohybu. Manžety a nastavitelné pasové popruhy, jakož i další vrstva látky kolem loktů na rukávech jsou dalším detailem rukávů.

Je zvláštní, že až do 70. let minulého století se bundy začaly ohřívat vlněným plnivem, který bundě dodával větší objem a váhu. O něco později bylo předchozí plnivo nahrazeno polyesterovou vlnou, která měla mnohem nižší hmotnost. V moderních parcích jsou jako izolace používány pouze moderní materiály, které prakticky nedávají větší objem bundám.

Módní trendy

Podpisem bundy Aljaška, která byla vždy cenná, je podšívka, nebo spíše její světlý odstín. Takové detaily v posledním století nejsou dekorativní hodnotou. Takže v případě vyhození pilot mohl dát bundu na stranu ven a pro záchranáře bylo snazší ji najít. V moderní době se světlá podšívka stala ochrannou známkou, módní ozdobou bundy po celou dobu.

Jak si vybrat

Ne mnoho lidí ví, že bunda Alaska byla navržena firmou Alpha Industries, a tato společnost používá výhradně lakonické barvy pro šicí bundy - černé, zelené, modré a kaštanové. Podšívka je však šitá pouze v jedné barvě - oranžové, protože je to ten, kdo je nejlépe vidět ve výšce sněhu.

Není však vždy možné odlišit původní model Aljašky od falešného pouze ve stínu. Pokud si chcete vybrat opravdu skutečný model bundy, měli byste vzít v úvahu několik důležitých vlastností:

  1. Původní parky mají na kapse kapsy zip s otiskem ochranné známky.
  2. Tlačítka na vnější straně bundy a přezky upevňující lem k kapuce mají brilantní texturu a zaoblené hrany.
  3. K kapsám na pera jsou navíc připevněny uzávěry v podobě kulky.

K podnikovému balení saka musí být připojeny žetony a samolepky se speciálním QR kódem. Na žetonech musí být informace o názvu modelu, její kočce a zkratce velikosti.

Zajímavostí je, že zpočátku byla bunda Aljaška určena výhradně pro štíhlé mladé muže s harmonickými proporcemi siluety, ale dnes lze nalézt i velké modely, které mají úžasný efekt hubnutí.

Co na sebe

V současné době lze bundu z Aljašky kombinovat s jakýmikoli každodenními šatními skříněmi. Mohou to být klasické džíny nebo kalhoty s pevným střihem. Chcete-li vytvořit sportovní vzhled, můžete doplnit takovou bundu s lyžařskými kalhotami - to bude velmi působivé.

Boty, ideální pro "Aljašku", jsou boty, stejně jako boty stylových vojáků nebo sportovní obuv ve formě tenisek nebo tenisek. Detail, doplnění jakéhokoliv obrazu, bude šátek. Je lepší, když je pleten a svázán jhem stejného typu. Čepice je lepší zvolit sport.

Stylové obrázky

Ale elegance a elegantní obraz pomůže dát správné příslušenství. Nejlepší taška pro park je batoh, protože je v souladu s celkovým stylem šatů. Je důležité dodržovat harmonii barevných kombinací. Zelené bundy by měly být doplněny béžovým, pískovým, hnědým a šedým oblečením, tmavě modrou barvou, černou a žlutou barvou a tmavě hnědou barvou hnědou a šedou.

V takové bundě budete vypadat velmi harmonicky, pokud obraz doplníte cestovní taškou nebo jiným beztvarým střihem. Obecně však můžeme říci, že při kombinování bundy s ostatními prvky skříně je třeba brát v úvahu objem jejího řezu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky