Jak krásné je vázat šátek na kabát?

Jak krásné je vázat šátek na kabát?

V chladném období se v první řadě snažíme zahřát co nejvíce. Můžete to udělat s chutí, vybrat nejen stylový kabát na podzim nebo v zimě, ale také šátek, který se k němu hodí. A aby šátek byl dokonalým doplňkem k vašemu oblečení, měli byste zvládnout originální techniky vázání tohoto příslušenství.

Možnosti šátky a jejich rozdíly

Než začnete zvládat techniku ​​vázání šálu, musíte nejprve vybrat správné příslušenství a vyrovnat se s jeho ponožkami. Pro snazší orientaci ve světě módy se podívejme na hlavní typy šátků a šátek.

Šátek

Na podzim a brzy na jaře, objem teplý šátek může být nahrazen šátkem. Tento detail šatníku je všem znám. Může být trojúhelníkový nebo čtvercový. Čtvercový šátek je tradičně ohnutý na polovinu, aby vytvořil trojúhelníkový tvar a je nosen na ramenou. Pletené šály vyrobené z tlusté vlněné příze jsou velmi populární.

Baktus

Modernější model šátek, na který jsme zvyklí, je baktus. Vyznačuje se menšími velikostmi. Nosí se, svázaný kolem krku a zanechávající trojúhelník pokrývající hrudník a krk.

Palatine

Široký a dlouhý hrot je obdélníkový kus látky. To může být vlna, bavlna, pletené nebo dokonce hedvábí. Používá se jak pro ochranu před chladem, tak i jako stylové příslušenství.

Šátek-LIC

K dnešnímu dni je jedním z nejpopulárnějších šátek LIC. Jedná se o pravidelný obdélníkový šátek s prošitými hranami. Můžete ho nosit přímo jako šátek nebo ho namísto klobouku dát na hlavu. Pokud nosíte kabát s široce otevřeným kabátem, je vhodné nosit v sobě kabát, ale s zapnutým kabátem byste měli nosit takový šátek svázaný přes oděv.

Šátek-jho

Módní šátek-límec vejde do většiny módní luky. To může být nošeno, dvojité šití nebo jen házet to kolem krku. Může zakrýt ramena nebo je nechat otevřené.

Šátek trumpeta

Háčkovaná pletená šála doplní vlnu nebo kašmírový kabát. Takový model nejenže vypadá stylově, ale také dává pocit tepla a pohodlí.

Velký šátek

V trendu teď a takzvaný šátek plaid. Je větší než standardní šátek, ale jinak se neliší od obvyklého příslušenství. Stylisté doporučují nosit velký šátek s vybaveným oblečením, aby získali zajímavý kontrastní luk.

Dlouho

Velký prostor pro fantazii dává dlouhý šátek. To může být svázané různými způsoby, pokaždé dostat obraz, který je odlišný od předchozího.

Jak si vybrat barvu

Stylisté doporučují vybrat barvu šálu ne náhodně, ale přemýšlet o tom, jak to bude v kombinaci s kabátem. Šátek by se neměl mísit s svrchním oděvem, aby se obraz neukázal být rozmazaný. Současně by však měl být kombinován s odstínem srsti, aniž by se vytvořila kakofonie barev.

Na tyrkysovou

Světlý tyrkysový kabát lze kombinovat s pastelově barevnými světlými šátky. Takový luk je stylový, vzhledem k tomu, že klidné barvy šálu ztlumí jas svrchního oděvu.

K hořčici

Hořčičný kabát bude vypadat skvěle se šátkem v barvách podzimu. Vyberte si burgundskou špičku, oranžový hukot nebo světle žlutý jho pod takovým kabátem a luk se vám stane velmi útulným a přitažlivým.

Na korály

Korálový kabát sám o sobě vypadá velmi jasně, takže nepotřebuje další barevné akcenty. Aby byl luk zapalovač, pod ním si vezměte béžovou šálu. Klasická kombinace, na kterou také nelze zapomenout - korál s černou. Červený šátek bude vypadat stylově, několik odstínů tmavších než kabát.

Na purpurové

Fialová je jednou z nejhlubších a nejzáhadnějších.Šátky základních barev (šedá, černá a bílá) se dobře hodí ke srsti všech odstínů fialové. Je také možné přidat takový nátěr s příslušenstvím studených tónů, například modrou nebo modrou. Také šátek ze všech odstínů růžové bude odpovídat fialové barvě.

Mátou

Mátové barvy jsou nyní v trendu. Nejlepší ze všech těchto barev je v kombinaci s pastelovými barvami a odstíny zelené.

Na terakotu

V kombinaci s tmavšími odstíny vypadá terakota příliš ponurá, takže stojí za to ji doplnit jasnými barevnými akcenty. Červený, modrý nebo zelený šátek bude vypadat dobře proti terakotové srsti. Úspěšně se s ním kombinuje hořčičná barva.

Písečná

Barva pískové barvy bude kombinována buď s lehkým pastelovým doplňkem, nebo s jasným a nasyceným. Brusinkový, vínový, korálový a další odstíny červené s ním dobře vypadají. Můžete také vyzkoušet kombinaci písku s odstíny zelené a žluté. Tento obrázek je pohodlnější.

Na zázvor

Pod červeným kabátem by mělo být pečlivě vybíráno příslušenství, aby se nepřehánělo květinami. Osvědčená volba je béžová, světle šedá nebo hnědá šála.

Na světlo

Lehké svrchní oděvy se dobře hodí k šátkům tmavě zelené, třešňové, modré a bohaté zázvor. Srst béžové barvy bude dobře kombinovaná s šátkem z písku, okru nebo hnědé barvy.

Na černou

Klasický černý kabát je základní věcí v elegantní šatní skříni. Aby to vypadalo, že není nudné a atraktivní, doplňte ho šátkem v jasných barvách. Harmonicky černý kabát bude vypadat s příslušenstvím bohatým vínem, královskou modrou nebo kávovou barvou.

Vybereme šátek na model kabátu

Volba šálu závisí také na modelu srsti. Klasický kabát s anglickým límcem, například, bude vypadat skvěle s dlouhým šátkem přehozeným přes ramena nebo svázaný spletitým uzlem.

Srst s kapucí dokonale doplňuje šátek a přidává k neformálnímu vzhledu ve stylu. Tento šátek lze svázat pod kapotou nebo na horní straně límce. Plášť se stojatým límcem dobře doplní pletenou šálu. V chladném období se doporučuje nosit stejný velký šátek i pod kulatým kabátem, aby se vaše tělo chránilo před podchlazením. Za teplého počasí může být stejný styl kabátu doplněn lehkými elegantními šátky nebo šály, které jen zdůrazňují krásu krku.

Způsoby vázání

Přes srst

Klasický způsob, jak nosit šátek je zabalit kolem ramen a snížit hrany. Tímto způsobem můžete nosit jak běžný šátek a tippet.

Kolem krku

Další známou možností je navinout šátek kolem krku. Pro tento účel je nejvhodnější dlouhý a ne příliš široký šátek, který se kolem vašeho krku obtočí kolem krku. Konce mohou být skryty uvnitř, vyhozeny zpět nebo mohou viset vpředu.

Pohodlný způsob, jak uvázat šátek kolem krku, je složit jej vodorovně, rozřezat na krk a přeskočit konce mezi dvěma vrstvami. Budete mít smyčku, která umožní šátek viset kolem krku, a to i při aktivní chůzi.

Pod pásem

Více originálním způsobem je zastrčit hrany šálu pod pás. Pro takový obraz je nejvhodnější šátky vyrobené z tlusté tkaniny, která nebude neustále vyklouznout zpod pásu.

S brožem

Femininly vypadá jako šátek svázaný kolem krku a zajištěný další brož. V tomto případě brože zároveň plní roli příslušenství a fixuje šátek tak, aby se při pohybu neplazila.

Šátky jsou nedílnou součástí šatníku v podzimní a zimní sezóně. Pokuste se experimentovat s výběrem šálu pod kabátem a metodou vázání a budete překvapeni, kolik jednoho příslušenství může váš obrázek změnit!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky