Pánský kabát

Pánský kabát

Duffle kabát je klasický kabát, který k nám přišel z vojenského šatníku. Jednoduchý jednobarevný kabát s rovnou siluetou si užil popularitu pouze mezi námořníky a armádou. Ale teď je tento model srsti schopen zapadnout do šatníku jakéhokoliv moderního člověka.

Trochu historie

Jednovrstvý vlněný kabát zvaný duffle kabát byl vytvořen v roce 1890. Původně byla součástí zimní uniformy námořníků sloužících v námořnictvu. Vrátit se po službě od moře, armáda pokračovala nosit tento druh oděvu v každodenním životě. Díky tomu se popularita duflkotu rozšířila po celé Británii a pak po celém světě.

Pláště tohoto typu byly šity z tlusté vlněné tkaniny, která byla vyvezena z jednoho malého belgického města. Město neslo jméno Duffel a díky tomu se objevil název srsti.

První společností zabývající se výrobou duffle kabátů byla Gloverall. Klasické kabáty této společnosti jsou stále považovány za měřítko stylu. Jejich styl pro předchozí desetiletí se však nezměnil.

Vlastnosti

Ale podívejme se, jaké rysy odlišují duffle kabát od jiných modelů. V první řadě stojí za to určit, co přesně je. Jednovrstvý vlněný kabát zvaný duffle kabát je jediný model klasického svrchního oděvu s kapucí.

Kromě impozantní kapuce kabátu doplňte náplast kapsy a kostkované obložení. Srst je upevněna velkými knoflíky v podobě mrožového kla. Tyto velké šněrovací přezky se objevily tak, že srst lze snadno upevnit i na rukavicích. První modely duffle kabátu byly doplněny dřevěnými sponami a smyčky, do kterých jsou navlečeny, byly vyrobeny z tlustého lana. Nyní jsou spojovací prvky jednodušší a přehlednější a občas jsou pro větší pohodlí doplněny bleskem.

Který muž má na sobě

Duffle kabát dnes je považován za oblečení pro mládež. Jednoduché nátěry volného střihu nedrží pohyby, proto jsou perfektně vhodné pro ty, kteří vedou aktivní životní styl. Vzhledem ke svému stylovému vzhledu si oblékaný kabát získal popularitu bokovky.

Zajímavostí je, že zatímco v Anglii je duffle kabát populární mezi konzervativními studenty Ivy League, ve Francii je tento typ svrchních oděvů milován liberálními mládenci svobodné morálky. V Americe jsou mezi preppy populární duffle auta.

Duffle kabát je dobrý, protože i dospělý člověk může dát mladistvý lehkost, proto, bez ohledu na to, jak jste starý, můžete se pokusit doplnit svůj šatník takovým kabátem.

Odrůdy

Zima

Pro zimní sezónu bude k dispozici zahřátý model duffle coat. Může být doplněna teplou odnímatelnou podšívkou nebo kožešinovými vložkami. Duffle kabát je také vhodný pro chladné období, protože je ušitý tlustou tkaninou, která spolehlivě chrání před větrem a mrazem.

S kapucí

Nedílnou součástí klasického kabátu tohoto stylu je kapuce. Kompaktní velikost je praktická a umožňuje, aby srst zůstala součástí klasického šatníku.

Krátké

Klasická délka duffle je až do středu kolena. Postupem času se však model neustále zkracuje a stává se praktičtějším. Krátké modely tohoto klasického kabátu jsou vhodné pro mladé a aktivní lidi.

Skutečné barvy

Šedá

Duffle kabát všech odstínů šedé dokonale zapadne do šatníku jakéhokoliv moderního obyvatele města. Lehké i tmavě šedé barvy dobře zapadají do ležérních svetrů a klasických obleků.

Modrá

Další klasická duffle barva je tmavě modrá. Neutrální barvy dělají tento typ svrchního oděvu vhodný pro každého muže. Tmavě modrý duffle kabát jde dobře s koženými botami a gumičkami.

Červená

Chcete-li do obrázku přidat jasné barvy, můžete se zastavit v některém z odstínů červené barvy. Ale pod takovým jasným vnějším oblečením stojí za to vyzvednout extrémně jednoduché dno, aby se obraz neukázal být příliš barevný.

Materiály a tkaniny

Zpočátku byly duffle kabáty šité výhradně z tlusté vlny zvané duffle. Postupem času se však na výběru tkanin objevily různé látky. Nyní můžete najít vlněné kabáty, kašmír a modely s přídavkem syntetických materiálů.

Co na sebe

Duffle kabáty jsou dobré pro jejich univerzálnost. Jsou kombinovány s extrémně jednoduchými věcmi as klasičtějšími outfity.

Námořníci, kteří jako první nosili pokládaný kabát, ho nosili na jednoduchých hrubých svetrech. Nyní lze kabát kombinovat s džíny nebo kalhotami jakéhokoliv střihu a svetrů.

Pokud mluvíme o pokrývkách hlavy, pak se upřednostňují jednoduché věci. Nejlepší ze všech duffle kabátů, doplněný kapucí, je kombinován s běžným kloboukem. Plstěný klobouk nebo rafinovaný baret s takovou srstí je zcela neslučitelný.

Dobře doplňte oděv na základě duffle kabátu a objemového pleteného šálu. Z boty si můžete vybrat, jako hrubé krajky-up boty a kožené boty.

Novinky značky

Moderní duffles se příliš neliší od klasických modelů. Nejblíže originálním variantám nátěru jsou výrobky značky Gloverall. Po mnoho desetiletí značka potěšila zákazníky kvalitními výrobky, takže není pochyb o kvalitě nových výrobků Gloverall.

Varianty mládežnického kabátu lze nalézt ve sbírkách takových značek jako Zara a ASOS. Oblíbeny jsou krátké modely připomínající vzhled dnešních oblíbených parků.

Stylové obrázky

Příklad použití takové zkrácené duffle při vytváření zajímavého luku může sloužit následujícímu obrázku. Pletený svetr, oblečený přes kostkovanou košili, je doplněn tmavomodrými džíny, které odpovídají barvě duffle kabátu. Úhledný světelný klobouk v barvě svetr zároveň přidá do obrazu rozinky a ochrání vás před chladem. Stylové semišové boty s barvou marsh vám pomohou udržet vaše nohy v teple.

Jasnější obraz lze získat pomocí červeného duffle kabátu. Taková světlá srst zředí i ten nejzajímavější obraz. Ale aby se dostal opravdu stylový luk, ujistěte se, že vybrat správné detaily pro vaše oblečení. Útulný hnědý svetr se hodí k šedé kalhoty. Ale díky jednoduchým botám, které se nosí přes zářivě červené ponožky, luk nevypadá příliš přísně nebo domněle.

Duffle kabát je stylová verze svrchního oděvu, který k nám přišel z šatníku armády. Aby se tento typ srsti stal populárním, trvalo mu dost času a úprav. Podívejte se na moderní modely duffle a můžete také ocenit jeho výhody a vlastnosti.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky