Ponožky pro jógu

Ponožky pro jógu

Jóga je nejen druhem sportu, ale také vnitřní prací na sobě. Jóga třídy vám umožní zbavit se klipů v těle a zastavit tok myšlenek ve vaší hlavě alespoň po určitou dobu, aby se skutečně uvolnit.

Co dělat

Nic by nemělo zasahovat do meditace a užívat si procesu ponoření do sebe. Pohodlné oblečení pro jógu - důležitý detail samotných lekcí. Kostým by mělo být umožněno volně se natáhnout a vzít tělo do jakékoli polohy, aniž by se omezovaly a omezovaly pohyby. Oblečení by zároveň nemělo být typu „sáčku“, aby měl trenér možnost napravit správnost provedení jedné nebo druhé asany. Pro úplné pohodlí při výběru látky je lepší dát přednost přírodním bavlněným materiálům.

Naboso nebo ponožky

Mnozí se diví, jestli můžete cvičit jógu ve vašich ponožkách. Praxe ukazuje, že je nejvhodnější provádět cvičení, zejména strečink, naboso, ale pro některé to způsobuje těžké nepohodlí.

  • Za prvé, není to hygienické, protože v hale si můžete vyzvednout kožní onemocnění z "cizích" nohou. Chcete-li se v této situaci chránit, stačí si s sebou vzít osobní podložku na jógu a sundat si boty přímo před sebou.
  • Za druhé, v ruské realitě může být prostor pro jógu v období podzimu a zimy špatně zahříván a pocit chladu bude neustále zasahovat do soustředění se na ásany. Je třeba poznamenat, že při provádění cvičení jógy je pocit tepla a energie správný v celém těle, což zabraňuje jeho zamrznutí. Pravidelná praxe to opravdu pomáhá, ale prozatím byste se neměli omezovat na pohodlí.

Na policích sportovních obchodů se objevila celá řada pohodlných ponožek pro fitness od jakéhokoliv výrobce. Patří mezi ně známá společnost Adidas.

Existuje několik typů modelů, které jsou vhodné pro jógu:

  • ponožky bez prstů;
  • Ponožky s pogumovanými podešvemi;
  • bavlněné ponožky s přísadou elastanu.

Uvolněné prsty

Podívejme se na první variantu podrobněji. Během cvičení je často nutné pohybovat jednotlivými prsty, aby se vytvořily atrofované svaly. Ponožky bez prstů - skvělý nález pro tyto účely. Také tento model bude vhodný při provádění ásan na jedné noze, protože když držíte váhu, musíte prsty „držet“ na speciální rohoži.

Navíc jsou tyto ponožky také ve skutečnosti, že je lze nejen nakupovat ve sportovních obchodech, ale také být svázány výběrem individuálního designu.

Uzavřeno

Možnost zavřených ponožek je vhodná pro návštěvníky, kteří milují teplo. To je pravda, protože místnost jógy je dobře větraná pro účinné a pohodlné provádění dýchacích postupů. Bavlněné ponožky s mírným přídavkem elastanu nebo lycry budou v této situaci výborným kompromisním řešením. Přírodní látky budou příjemné pro tělo, a syntetické - umožní držet pevně na noze. Takové ponožky jsou v každém šatníku, což vylučuje nutnost jít do speciální prodejny.

Ponožky s protiskluzovým efektem

Samozřejmě, hitem „jógového oblečení“ jsou ponožky odolné proti skluzu. Jejich podešev umožňuje stabilně stát na podlaze nebo koberec a snadno provádět jednu nebo jinou asanu, výborně udržet rovnováhu. Tyto modely zcela opakují tvar nohy a oddělují každý prst. Díky tomu je možné plně cítit a zpracovávat hluboké svaly nohou. V obchodech se v odděleních Pilates nacházejí protiskluzové ponožky nejrůznějších provedení.

Krásné sportovní doplňky jsou navrženy tak, aby usnadnily život pro radost a opravdovou relaxaci, zatímco v místnosti jógy.Nikdo zakázal kombinovat obchod s radostí. Úspěšné nákupy a efektivní postupy!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky