Dámské spodní prádlo

Dámské spodní prádlo

Vývoj spodního prádla

V moderním světě je dámské spodní prádlo nedílnou součástí šatníku každé ženy. Je těžké uvěřit, ale až do 19. století ženy netušily, co je to podprsenka a spodní prádlo. Spodní prádlo bylo košile, která byla až do 18. století kotníková, později zkrácená a mírně upravená. Například, v 19. století, to bylo už ne jen taška s rukávy a štěrbinou pro hlavu, ale opakoval linky těla kvůli pásu, který se objevil v oblasti pod prsou. Pro jejich výrobu bylo použito hlavně lnu, bavlny a vlny. Košile byly obvykle vyšívané podél okraje dna zlatými a stříbrnými hedvábnými nitěmi.

V 16. století jsou korzety, které se nosí přes košili. Korzet - úžasný vynález, je v módě pro ženy dodnes. To umožňuje ženě zdůraznit linii pasu a zvednout poprsí.

Na začátku 19. století se do košile s korzetem přidávají pantaloony, prototyp dámského spodního prádla. Pokud zpočátku byly protáhlé a vypadaly jako bloomery, pak v roce 1860 mohly být viděny již zkrácené na koleno. Je pozoruhodné, že až do konce 19. století byl rozkrok v kalhotách otevřený a nohy se nesšily společně. Důvody jsou neznámé, snad v té době ženy zjistily, že je to pohodlné. Kalhotky zdobené volánky, krajkou, stuhami a výšivkami.

Nepochybně by každá žena měla znát jméno Ermini Kadol, protože to byl on, kdo v roce 1889 postavil první model podprsenky. Jednoduše rozdělil korzet na dvě složky: první část je poprsí, druhá část pasem.

V roce 1914 módní návrhářka MF. Jacobs vytvořil vylepšený model živůtek, při použití pásky, kapesníků a špendlíků. Tento model, možná, byl podprsenku, jak jsme to viděli dnes, a to bylo nazýváno "backless brasserie" ("nekonečná podprsenka"). Na masovém trhu byl tento výrobek vydán v roce 1931. Později v roce 1935 se ve světě objevily látky jako nylon a lycra, které revolucionizovaly svět spodního prádla. Místo beztvarých košile přišly sexuální kombinace a kalhotky.

Vlastnosti a výhody

Atraktivní, kvalitní, pohodlné, a co je nejdůležitější, správně vybrané prádlo obvykle slouží dámám po dlouhou dobu a dává spoustu potěšení. Má dvě hlavní funkce: praktickou a estetickou. Z praktického hlediska je dámské spodní prádlo navrženo tak, aby doplnilo a změnilo poslední úklonu: zvedněte nebo zvětšujte prsa (podprsenky, bustiers), aby se dno (kalhotky, kombinace) neviděly nebo byly částečně viditelné, upravte postavu (korzet, zeštíhlující prádlo) a další. Z estetického hlediska dává krásné spodní prádlo svému majiteli větší důvěru a nenechá ji lhostejnou.

Druhy

Nejlepší světové značky dámského spodního prádla dnes představují naši pozornost velkému množství modelů a stylů. Z široké škály výrobků si mohou ženy vybrat styl spodního prádla, který chce, ať už se jedná o vintage spodní prádlo nebo erotickou eleganci.

Základem dámského spodního prádla vždy působí kalhotky a podprsenka - s tímhle se nebude hádat. Kromě těchto základních věcí je však v dámském arzenálu poměrně široký výběr jiných typů spodního prádla. V závislosti na funkcích, široká škála produktů dnes umožňuje zvolit spodní prádlo na základě osobních preferencí každé ženy, ať už se jedná o podprsenku, peignoir nebo kombinaci.Vše záleží na tom, jaký je účel tohoto nebo tohoto detailu spodního prádla.

Podprsenka

Takže, podprsenka. Slovo "podprsenka" pochází z německé "die Buste" - "hrudník" a "halten" - "hold". Doslova - "podpora prsou". To je pravda, hlavní funkcí podprsenky je podpora prsou. Je těžké si představit, jak by dívky zvládly bez tak důležitého detailu šatníku dnes.

V moderním světě, díky představivosti, vývoji a vynálezům designérů a módních návrhářů, má podprsenka mnoho dalších funkcí. Tam je obrovské množství různých modelů, od sportu a dokončování bezproblémové. Vše záleží na tom, co je vaším cílem: pokud potřebujete přidat objem hrudníku, pak vyberte push-up, pokud nosíte výstřih-balconette nebo angelica, pokud s otevřenou zády - transformující podprsenku nebo neviditelný.

Pokud některé ženy chtějí vizuálně zvětšit prsa a vybrat si push-up modely, pak majitelé přírodních velkých prsou, někdy uchýlit k pomoci podprsenky minimalizizer, které jsou navrženy tak, aby skrýt objemy nebo snížit je.

Vzhledem k této rozmanitosti modelů, zástupci slabší sex jsou dány svobodu volby a představivosti, když sotavleniya jejich luk. Žena není vázána modelem, stylem a tkaninou oblečení, pod kterým je podprsenka nasazena. Prakticky pod každou tkaninou, bez ohledu na to, jak tenká a průhledná je, můžete si vybrat správný model podprsenky.

Je také velmi důležité zvolit správnou podprsenku velikost tak, aby dívka necítí omezení pohybu, necítí nepohodlí a napětí.

Dámské kalhotky

Existují tři typy dámských kalhotek, v závislosti na fit:

 1. Mini - s nízkým vzestupem (pod stehnem);
 2. Midi - s průměrným přistáním (na stehně);
 3. Maxi - s vysokým přistáním (v pase).

Modely dámských kalhotek mohou být také rozděleny obvodem hýždí.

 1. Slip - klasický model kalhotek, který je vhodný pro každodenní nošení díky tomu, že je praktický a pohodlný. Hýždě v nich jsou téměř zcela pokryty.
 2. Řetězec - To je možná nejvýraznější model, protože nechává hýždě úplně nahý. Takové kalhotky vytvářejí velmi sexy obraz, takže by měly být v arzenálu každé ženy. Tanga jsou rozděleny do čtyř typů: V-struny mít trojúhelník na soutoku tří pruhů za sebou; Tanga ve tvaru písmene T skládají se výhradně ze stuh; Tanga ve tvaru písmene G mají na bocích žvýkačku; Tanga ve tvaru písmene C nemají gumy a boční stuhy a pokrývají pouze rozkrok. Tento model není populární, tak málo je známo.
 3. Thong nebo prostě Tanga je stejný skluz, jen s velmi úzkou boční deskou (zpravidla jen gumičkou nebo kapelou).
 4. Brazilský - velmi populární dnes model kalhotek, který je kombinací kalhotek skluzu a řetězec. Takové kalhotky mírně otevřou spodní polovinu hýždí, ale zároveň velmi pohodlné a pohodlné.
 5. Šortky docela praktické v chladném období. V nich se žena cítí tak pohodlně a teple, jak je to jen možné. Takový model je však sotva vhodný pro letní luky nebo velmi tenké modely oblečení.
 6. Pantaloons - klasický a nejstarší model kalhotek, který se vyznačuje vysokým sedem a má kolenní délku nebo mírně nad ním. Takový model má často korekční funkci: dotáhne hýždě a dotáhne břišní oblast.
 7. Opravné kalhotky dávají dobrý modelovací efekt. Zvednou hýždě, upraví boky a sbírají pas. Obvykle jsou šity ze směsi elastických a neelastických tkanin se skrytými švy, které jsou neviditelné pod oblečením.

Kombinace

Kombinace je typ košile, která se nosí na horní části spodního prádla (kalhotky, podprsenka) a obvykle se nosí pod šaty, aby se vešly na šaty. Ona také pomáhá, pokud jsou šaty průsvitné, protože skrývá spodní prádlo z zvědavých očí.Kombinace má zpravidla tenké pásy, zúžené v pase a kolenní délku, nebo nad ní. Tento model spodního prádla nelze dnes nazývat velmi populárním. Dámy raději nosit více jako erotické prádlo.

Milost / Tělo

Tělo nebo grace je typem spodního prádla pro ženy, které kombinuje kalhotky, korzet a podprsenku. Opotřebení těla, aby se tvar přizpůsobil, dodá mu okouzlující siluetu a skryje nedostatky. Kromě toho dokonale slouží jako erotické elegantní spodní prádlo, protože je obvykle vyrobeno z krásných tkanin, zdobených výšivkou, krajkou a dokonce i peřím. Při výrobě milosti se používají elastické, trvanlivé, těsně přiléhající tkaniny, aby se žena v tomto prádle cítila co nejpohodlněji a necítila se omezena na pohyby.

Half-nebo Bustier

Jak je možné chápat z názvu, poloviční milost je zkrácená milost, tj. Bez kalhotek. Tento typ dámského spodního prádla velmi pomáhá majitelům volumetrické postavy, protože pomáhá sbírat a zvedat prsa, nedovolí, aby se rozpadla a pohybovala se do podpaží. Důležitá je také skutečnost, že polomat je šitý bez kamenů, tedy bez rámů, což činí tuto část atraktivnější pro ženy. Koneckonců, existují případy, kdy se ženy stěžují na kosti v podprsence, zejména u žen s nadváhou.

Dalším plusem milosti je, že umožňuje skrýt záhyby na zádech, na bocích, na břiše a na hrudi díky těsnému designu. Je třeba také poznamenat, že díky své pružnosti a síle polořadovost také opravuje polohu, vyrovnává ramena a narovnává záda. Na mnoha modelech, bustier je dodáván s podvazky pro punčochy, to znamená, že kombinují funkce podprsenku a pás pro punčochy.

Punčochový pás

Snad nej erotičtějším prvkem dámského spodního prádla je opasek pro punčochy. Je to s jeho pomocí, můžete vytvořit kompletní erotický soubor, který bude dobýt svého muže jednou. Kromě svůdné funkce má tento detail ženského šatníku praktickou hodnotu.

Bez ohledu na to, jak vás výrobci punčoch zajišťují jejich schopnost sedět na nohou, ne jeden z punčochů bude moci celý den sedět na nohou. Pro tyto účely byste měli koupit pás pro punčochy. Může být široká i úzká. Žena, která na něj upevňuje punčochy, se může cítit v punčochách jako volný a uvolněný.

Podvazkový pás

Jaká ruská svatba si dokážete představit bez podvazky nevěsty? Tento detail dámského spodního prádla je určen k podpoře punčochy. Zpravidla je šitá z jemné krajky a zdobena korálky, kamínky, stuhy. Podvazek pomůže každé ženě vytvořit okouzlující sexy obraz.

Mikey

Tričko a kalhotky jsou standardní sada spodního prádla pro dívku. Vyrůstají, holky nahrazují košile podprsenky a přesto nevylučují tento detail šatníku úplně. Košile je v zimě mnohem teplejší. To může být nošeno přes podprsenku pod svetr nebo pod nějakým jiným oblečením, jestliže to nepokazí poslední úklonu.

Petticoats

Underskirt je druh dámského spodního prádla, které se nosí pod sukní nebo oblékáním, aby se správně hodilo. Druhá důležitá funkce této části dámské skříně je podobná účelu kombinace: skrýt spodní prádlo (kalhotky), pokud svítí přes lem. Dnes jsou spodničky prakticky z módy pro ženy a jsou spíše retro stylu. Možná, že důvodem je skutečnost, že ženy v moderním světě se staly uvolněnějšími a svobodnějšími ve stylu.

Korzety

Korzet je kusem ženského šatníku, který se nosí na pasu a je navržen tak, aby se snížil jeho objem. To může být přichycena, zip a dokonce zahnutý.Pokud v 19. století byl korzet nedílnou součástí večerních šatů každé ženy, dnes se korzet nachází hlavně na společenském nebo společenském oděvu. Korzet může být jak pro pas, tak spojený s podprsenkou, takže nejen pas je zpřísněn, ale i prsa se zvedá.

Dámské spodní prádlo na spaní

Pyžama

Ideální klasickou možností pro spaní je pyžama. Obvykle se skládá ze dvou prvků - horní a dolní. Vrchol může být vyroben ve formě trička, trička nebo košile a spodních prodloužených nebo zkrácených šortek, legín nebo kalhot.

Komponenty sady jsou vybrány na základě sezóny. Takže, pokud chcete oblékat teple, pak si vyberte pyžama skládající se z kalhot a košile av létě si můžete vybrat sadu košile a šortky. Pyžama jsou velmi oblíbeným modelem pro spaní pro ženy, protože je pohodlné, pohodlné a teplé.

Košile

Noční košile jsou také v poptávce mezi fair sex. Jsou středně dlouhé a krátké, s rukávy nebo jednoduše na popruzích. Šité, zpravidla z hedvábí, bavlny, lnu, saténu, polyesteru. Košile jsou zdobeny volánky, krajkou, stuhami. Pokud jsou pyžama oblíbená u mladých dívek, pak starší generace dává přednost košile.

Peignoirs

Peignoir je jednoduchý dámský župan. To se liší od obvyklého županu v tom to často přichází s košili a je definován jako oblečení pro spaní. Župan se obvykle oblékne přes košili, pokud dívka potřebuje vystoupit z postele uprostřed noci a opustit ložnici. Peignoirs jsou obvykle šité z krásné saténové a hedvábné tkaniny, jsou středně dlouhé a kotníkové délky.

Barvy

Pokud je pestrost barev a odstínů v dámském oděvu poměrně rozsáhlá, základní barvy dámského spodního prádla zůstaly a s největší pravděpodobností zůstanou bílé, černé a béžové (maso). Tyto tři barvy jsou klasické a jsou vyžadovány v šatníku každé ženy. To může být jak soubory (podprsenka, kalhotky a pásek pro punčochy), stejně jako jednotlivé položky, jako je tělo, kalhotky nebo bustier.

Nepochybně na trhu moderního spodního prádla najdete řadu módních barev. Ženy jako barvy a dokonce i barevné sestavy. Obzvláště oblíbené jsou odstíny růžové, červené, leopardí a vínové. Krásně na těle také vypadá spodní prádlo jemně tyrkysový odstín. Často můžete najít takové modely, kde základní spodní prádlo (černá, bílá, béžová) má dekorace (dekor) ve více tučných barvách, například v zelené, modré, modré nebo žluté barvě.

Materiály

Při výběru spodního prádla si žena vybere nejen design, značku a barvu, ale také nutně upozorní na materiál, ze kterého je věc šitá. Tento přístup je velmi správný, protože pohodlí, kvalita a pohodlí výrobku závisí na tkanině. Na trhu dámského spodního prádla dnes můžete vidět modely šité pomocí bavlny, polyesteru, bambusu, angory, hedvábí, pleteniny atd.

Bavlna

Bavlna, stejně jako před 200 lety, zůstává základním a nejoblíbenějším druhem surovin pro textilní pracovníky. To není překvapující, protože je to přírodní a ekologicky šetrný typ tkaniny. Bavlněné prádlo je velmi příjemné pro tělo, dýchá, má vynikající hygroskopické vlastnosti. Nevýhodou bavlněných výrobků je možnost ztráty barvy a je lehce vrásčitá, což znamená, že budete muset železo často žehlit.

Polyester

Druhou linií v oblibě při výrobě spodního prádla je polyester. Kromě sto procent použití polyesteru při šití spodního prádla, to také dělá šálky podprsenky, krajky, pletivo a další dekorativní předměty. Tato tkanina je velmi kvalitní a zachovává si tvar i barvu i při častém mytí. Má však nízkou prodyšnost.

Atlas

Neméně populární ve výrobě spodního prádla je saténové (saténové hedvábí).Hladká, příjemná na dotek tkanina nenechá nikoho lhostejného, ​​zejména pokud jde o spodní prádlo. Vypadá bohatě a luxusně. Není divu, že výrobky ze saténu jsou mnohem dražší než bavlněné nebo polyesterové předměty. Z pozitivních vlastností saténového prádla je třeba poznamenat také jeho vynikající hygroskopické a hypoalergenní vlastnosti, je velmi silný a trvanlivý, na rozdíl od polyesteru, ne eklektizuje.

Polyamid

Polyamid není přírodní syntetická tkanina vyráběná chemickými prostředky. Odolává vysoké pevnosti, pružnosti a tepelné odolnosti. Ve srovnání s polyesterem je však tato tkanina náchylnější k protahování, rychleji ztrácí svou pevnost a tvar. Dva nejznámější druhy polyamidu jsou nylon a nylon.

Vlna

Při výrobě termoprádla používající vlněná vlákna - merino nebo velbloud. Takové spodní prádlo je velmi teplé. Při výběru takových výrobků je důležité věnovat pozornost vláknům, z nichž je prádlo spojeno do švů. Nevýhody takové tkaniny by měly zahrnovat její prickness, hromadění statického napětí, náchylnost k válcování.

Jak si vybrat

Při nákupu spodního prádla, ať už zdarma nebo pro sebe, musí žena znát přesnou velikost, protože není nic horšího než nesprávně zvolené spodní prádlo, které nelze později změnit (spodní prádlo nelze vyměnit ani vrátit). A pokud pro malé prsa, konzultant může snadno vybrat vhodný model, pak je třeba být zvlášť opatrní při výběru spodního prádla pro svěží dámy nebo dámy s nestandardní postavou. Často se jedná například o případy s nepřiměřeným číslem, takže je třeba znát vaše svazky.

Aby bylo možné určit vaši velikost, musíte si vyzkoušet měřicí pásku. Je třeba měřit čtyři parametry:

 1. Obvod pasu;
 2. Obvod boků;
 3. Obvod pod prsou;
 4. Obvod hrudníku v nejvyšším bodě výstupku.

První dva parametry jsou potřebné pro stanovení velikosti kalhot (viz tabulka 2), poslední dvě jsou pro podprsenku.

Velikost podprsenky je určena dvěma složkami: číslem a písmenem. Obrázek je obvod hrudníku. Chcete-li určit písmeno, musíte odečíst hodnotu parametru 4 od hodnoty parametru 3 a poté zkontrolovat výsledek v tabulce 1.

Tabulka 1. Rozměrná síťka pro podprsenku

Písmeno ekvivalentní

A

In

S

D

E

F

G

H

J

Rozdíl mezi parametry 3 a 4

12

14

16

18

20

22

24

26

28

30

Tabulka 2. Rozměrová mřížka pro kalhotky, tělo, košile atd.

EUR

RUS

ITÁLIE

Standard

Pas, cm

Obvod kyčlí, cm

34-36

40-42

1

XS

53-57

83-87

38

44

2

S

58-62

88-92

40

46

3

M

63-67

93-97

42

48

4

L

68-72

98-102

44

50

5

XL

73-77

103-107

46

52

6

2L

78-82

108-112

48

54

7

3XL

83-87

113-117

50

56

8

4XL

88-92

118-122

52

58

9

5XL

93-97

123-127

54

60

10

6XL

98-102

128-132

56

62

11

7xl

103-107

133-137

Stylové sady

Dámské spodní prádlo sestávající z kalhotek, podprsenky a opasku pro punčochy, vždy nadšená představivostí mužské poloviny lidstva a fascinovaných brýlí - nikdo by s tím nesouhlasil. Stačí si jen vzpomenout na katalogy spodního prádla-kolekce módních značek spodního prádla: fotky dívek v sadách tří vypadají obzvláště atraktivní a sexy. To není překvapující, protože je to pás pro punčochy, který zcela přeměňuje a zdokonaluje luk. Souhlasím, jen podprsenky a kalhotky nemají takový dojem na muže než stejné detaily v kombinaci s pásem.

Sady dámského spodního prádla jsou prezentovány téměř ve všech kolekcích módních značek dámského spodního prádla a nejen. Například cenově dostupné oblečení značky Top Shop, H & M a Mark & ​​Spencer nabízejí tyto sady ve svých ročních aktualizacích.

Pokud hovoříme o dražších značkách, není možné říci o vůdci v rozmanitosti a počtu modelů prezentovaných sad, což je agent Provocateur. Spodní prádlo této značky má zvláštní eleganci a svoboda letu fantazie designérů-designérů této značky pohání tisíce mužů po celé planetě bláznivé, dobytí erotiky, odvahy a luxusní výzdoby.

Novinky značky

LA PERLA

La PERLA je známá italská značka dámského spodního prádla. Název značky znamená „perlu“, která se plně ospravedlňuje ve svých nejnovějších sbírkách.Skutečně elegantní, mimořádně luxusní modely spodního prádla jsou klenotem v oboru dámského spodního prádla, což ženě dává svobodu fantazie a moře příjemných emocí. Nejnovější kolekce značky se vyznačuje častým použitím mřížky jako dekorem a neobvyklou směsí barev: černá a bílá, černá a béžová. Mnoho různých modelů lnu červená, jemně modrá, růžová a fialová.

Victoria's Secret

Výroční přehlídka Victoria's Secret shromažďuje desítky západních celebrit a přitahuje pozornost všech žen, i když to, co se zde mají skrýt, se také líbí těmto defilům. Loňská výstava v Paříži vybuchla na internetu: kolekce spodního prádla, představená v sezóně 2017, vzrušuje představivost. Použití různých typů dekorů, tekoucích modelů, elegance a dokonalosti forem - to je hlavní rys této americké značky. V minulé sezóně se společnost zaměřila na krajky, použila více geometrických vzorů jako tisky a fialová, marsala a marsala se odlišují od neobvyklých odstínů.

Intimissimi

Italské značkové prádlo Intimissimi známé po celém světě. Kolekce spodního prádla této značky se vyznačuje klidnými tóny, dobrým střihem a kvalitou. Jejich krajkové saténové spodní prádlo dobývalo muže více než 20 let. V nové sezóně značka prezentovala spodní prádlo v průhledné a průsvitné verzi, zaměřené na výšivky a krajky. Z barev by mělo být uvedeno smaragdové, tmavé (tmavě modré) a červené.

Agent provokatér

Britská značka Provident Provocateur nezanechá nikoho lhostejného. Vytváří okouzlující modely spodního prádla, sexy oblečení a hravých doplňků. Nová kolekce jaro-léto 2017 je velmi odvážná a jasná, výrazným rysem je použití květinových dekorací v produktech, a to nejen ve výtiscích, ale i při řezání.

AUBADE

Světově proslulá francouzská značka Aubade vytváří neobvykle ženské atraktivní spodní prádlo. Umělecká představivost autorů, využití slavné krajky „Kale“, odvaha vybírat dekor, odpovídající novým trendům, jsou charakteristickými znaky této značky. Je pozoruhodné, že při výrobě svých výrobků používají asi patnáct druhů tkanin. Tato značka byla také inspirována květinovým motivem av nové sezóně představila kolekci s výšivkami z malých květů.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky