Kalhoty

Kalhoty

Co to je?

Spodky jsou typem spodního prádla, nošeného pod vnějším oblečením - kalhoty, kalhoty, džíny. Jsou tenké, nejčastěji pevně přiléhající k tělu, nevyčnívající nad hlavní oblečení. Tradiční modely spodních kalhot jsou ve formě spodních kalhot.

Tento oděv se stal široce používaným v 18. století, kdy se v Evropě obnovovala osobní hygiena. Aby byla zachována čistota, bylo nutné mít spolehlivé odnímatelné prádlo, které by bylo možné pravidelně prát. Měla poměrně vysokou cenu a byla k dispozici pouze privilegovaným třídám. Dnes jsou kalhoty jednou z nejběžnějších položek spodního prádla, zejména v chladném období.

Vlastnosti a výhody

Vlastnosti spodky jsou, že nemají ponožky jako punčocháče, nebo pásy jako legíny. Spodní části jsou připevněny k nohám pomocí manžety s elastickými pásky. Vrchní část kalhot má anatomický střih a elastický pas. Na pásu jsou také modely bez pružin, které jsou upevněny tlačítky. Poskytovali také mouchu. Místo toho to může být prostě skrytá díra, která bude také vykonávat funkci ventilace.

Mezi spodky a spodky není rozdíl, jen v 19. století byl ruský název tohoto oděvu nahrazen francouzským ekvivalentem. Tradičně, toto je pánské spodní prádlo, ženy obvykle používají legíny nebo punčocháče. Dříve byly kalhoty nošeny na nahém těle a kalhoty úplně nahradily. Teď jsou nošeni nad kalhotami i bez nich.

Materiály a způsob šití - to odlišuje běžné kalhoty od termoprádla. Vzhledem k tomu, že jsou určeny pro každodenní nošení za normálních podmínek, stačí jim, aby během dne udržovali teplo a pohodlí. Termoprádlo je určeno pro náročnější podmínky a extrémní aktivity, často je nutné ho nosit několik dní v dlouhých výletech, takže vychází ze speciálních tkanin a má další funkce.

Kvalitní kalhoty mají následující výhody:

 • chránit nohy před chladem;
 • absorbovat pot;
 • zasahovat do pronikání vlhkosti;
 • chrání pokožku před otřením hrubým vnějším oblečením.

Před nástupem chladného počasí je nutné se starat předem a zakoupit tento pohodlný typ spodního prádla.

Módní modely

 • Spodky mají další vrstvu pro lepší udržení tepla. Může být vyrobena z přírodní vlny, rouna, hedvábí. Tento model je vhodný pro těžké mrazy. Oni jsou široce používaní lyžaři, rybáři, lovci a turisté v zimních výletech.

Modely s muškou - to je skvělá volba, která poskytuje další pohodlí. Jsou to tlačítka, tlačítka nebo spony.

 • Sportovní kalhoty Je vyroben speciálně pro zajištění maximální volnosti pohybu při cvičení, dobře absorbuje pot a chrání před průnikem chladu a vlhkosti. Populární jsou modely se silnými švy nebo bezešvé. Jako materiály pro takové kalhoty se používají fleece, lycra, polyester a další syntetické přísady.
 • Transparentní kalhoty - Jedná se o specifický produkt, který není zdaleka odhadován u každého člověka. Nicméně, tyto modely jsou velmi populární. Nejčastěji jsou vyrobeny z hedvábí, mohou být bílé nebo černé. Legíny nebo strečové prádlo je široce používáno ve fitness třídách. V oblasti boků mají zesílenou neprůhlednou část s anatomickým řezem.
 • Termoprádlo vytvořené speciálně pro milovníky zimních sportů a turistiky. Ale lovci s rybáři to ocení. To je nepostradatelná volba pro dlouhý pobyt na ulici v zimě.Dvou nebo třívrstvá struktura bavlny nebo vlny chrání nohy před omrzlinami, chrání před vlhkostí. Materiál tepelného prádla obsahuje další syntetické komponenty: fleece, lycra, polyester, mikrovlákno. Posledně uvedené při zachování tepla také umožňuje proudění vzduchu do kůže. Nohy se zastaví a potí se méně.
 • Bezešvé kalhoty vyráběné na speciálním typu pletacích strojů. Díky těmto technologiím nejsou na oděvech žádné švy. Z tohoto důvodu mohou být nošeny i pod tenkými, těsně přiléhajícími oděvy - spodní prádlo nebude fungovat. Kromě toho takové spodní prádlo není schopno v problémových oblastech otírat pokožku. Při nošení je velmi měkká a vypadá velmi elegantně.
 • Jednovrstvé kalhoty Nejvhodnější je použít, když není mráz silná, v offseason, jako dodatečná izolace. Jsou velmi tenké, ale jsou pohodlné na nošení a nebudou stát na vrcholu kalhot nebo kalhot. Toto je nejběžnější verze těchto pánských oděvů. Jednovrstvé spodky jsou vyrobeny z bavlny, vlny, saténu, syntetiky.
 • Dětské kalhoty obvykle platí, když chlapec vyrůstá od věku jezdců a punčoch a může se oblékat sám. K ochraně křehkého dětského těla v zimě jsou prostě nezbytné. Měly by být používány pravidelně v chladném počasí při cestě do školy. Pro děti jsou k dispozici různé modely, včetně jasných veselých barev.

Barvy

Vzhledem k tomu, že spodní prádlo se nejčastěji nosí pod svrchním oděvem, požadavky na barvy jsou minimální. Muži dávají přednost jemným odstínům: šedé, modré nebo tmavě zelené. Bílá je dobrá, protože je to velmi znatelná špína, a proto je vždy viditelná, když nastal čas na mytí.

Kalhotky z jasných barev, pruhované nebo se vzory je důležité koupit pro malé děti. Tento typ oblečení je pozoruhodný v tom, že může být použit pro nošení doma, pak si můžete vybrat více výrazné barvy a textury.

Materiály

Tkaniny, ze kterých se uvolňují pánské kalhotky, by měly poskytovat teplo, ochranu před vlhkostí, přístup k kyslíku pokožkou, absorbovat pot a neudržovat pohyby. Všechny tyto funkce mohou poskytnout moderní a tradiční materiály. Nejběžnější je několik druhů.

Vlna je přirozenou složkou vlasů různých zvířat. Největší hodnota je nižší. Pro výrobu spodního prádla použité ovčí, kozí a velbloudí vlny. Mají odlišné vlastnosti. Ale každý druh má univerzální výhody:

 • výrobky z vlny se nerozpadají;
 • dobře absorbují vlhkost;
 • tento materiál je relativně trvanlivý a trvanlivý;
 • vlna nezpůsobuje alergie;
 • Vlna si dobře udržuje teplo.

Kalhoty z ovčí kůže mají výrazný lesk, příjemný na dotek. Tento materiál je nejběžnější, v textilním průmyslu ho nejčastěji používá. Samostatnou odrůdou je merino - speciální plemeno ovcí. Doporučuje se zejména pro děti. Oblečení Merino má hypoalergenní a uklidňující vlastnosti.

Prádlo velbloudí vlny je měkké a hedvábné, má dobrou životnost. Takový materiál je dvakrát lehčí než ovčí vlna. To ovlivňuje pohodlí kalhot z ní.

Cashmere je druh tibetské kozí vlny. To může být přičítáno elitní tkaniny, prádlo z ní je velmi lehké, měkké a příjemné na dotek. Další výhodou je absence alergických reakcí na tento materiál.

Od dávných dob se bavlna používá k šití různých typů oděvů. Bavlněné spodní prádlo dokonale chrání před chladem za špatného počasí, absorbuje vlhkost, dodává pokožce dýchání. Takové produkty nedávají podráždění a alergie. Aby se bavlněné prádlo při praní nezmršťovalo, použijte další složky: polyester a polyester.

Fleece kalhoty jsou vyrobeny ze speciálního typu syntetických vláken. Fleece má lehkost, hygroskopičnost a pružnost.Výrobky z ní jsou trvanlivé a zachovávají si svůj původní vzhled i po četných praních. A kůže v něm volně dýchá.

Hedvábné kalhoty dokonale zadržují teplo, absorbují vlhkost a zároveň zůstávají suché na dotek. Tento přírodní materiál má hypoalergenní vlastnosti. Je prokázáno, že hedvábné prádlo může uklidnit před spaním a pomoci rychle usnout. Hedvábné spodky jsou odolné a praktické.

Jak si vybrat

Koupit kalhoty stojí za to předem, dokud nenarazí tvrdé mrazy. Budou nepostradatelnými pohodlnými společníky na celou zimu. Chůze při mínusových teplotách v některých kalhotách nebo džínách je prostě nebezpečná, což může způsobit nejen běžné nachlazení, ale i řadu závažnějších onemocnění.

Při nákupu věnujte pozornost materiálu. Dávejte přednost přírodním látkám nebo osvědčeným syntetickým materiálům, které nezpůsobí alergie a podráždění kůže. Nejlepší je zvolit složení bavlny nebo vlny (90-95%) s přidáním lycry, polyesteru. Tyto produkty jsou nejpohodlnější a nejpraktičtější. Jakýkoliv výrobek obsahuje značku, označuje složení suroviny, ze které je vyroben.

 • Stojí za to vyzkoušet látku na dotek. Je-li příjemné držet ho v ruce, kalhoty budou během dne pohodlné na nohou. Materiál by měl být homogenní, nenechávejte peletku.
 • Mělo by se podívat na švy. Pokud jsou hladké a nemají vlákna vyčnívající, pak nebudou žádné další problémy.
 • Pokud kalhoty mají tlačítko létat nebo tlačítko létat, pak to stojí za kontrolu, jak pohodlné jsou knoflíky. Důležitou roli hraje i pružnost a pružnost elastického materiálu v pase a dolních manžetách.
 • Velikost by měla přesně sedět, kalhoty těsně přiléhají k tělu. Po umytí se i tak trochu posadí, ale elastické materiály je usnadní.
 • A samozřejmě, nejoptimálnější způsob, jak si vybrat prádlo od výrobců, kteří již spolehlivě prokázali, mají mnoho pozitivních ohlasů od kupujících.

Jak se nosí

Spodky se obvykle nosí pod kalhotky nebo pantaloons. Některé modely, jako jsou armádní kalhotky, umožňují nošení na nahém těle. Je však třeba mít na paměti, že pokožku netřete.

Kalhoty lze nosit a jako domácí oblečení To je jejich všestrannost. Dokonale nahrazují trikoty nebo lehké tepláky. Doma se v nich cítí co nejvíce svobodné.

Novinky značky

Aby pánské kalhoty byly pohodlné a trvanlivé, stojí za to si vybrat osvědčené značky. Mezi nimi jsou stylové nové předměty.

 • Polština výrobce prádla Atlantic vyrábí sbírky pohodlných pánských kalhot pro muže a mládež. Používají přírodní bavlnu s přídavkem elastanu. Atlantické šedé a tmavé kalhoty jsou velmi pohodlné, mají promyšlený vizuální design.
 • Spodní prádlo Volkl jsou vyrobeny z přírodních a syntetických vláken. Řada Comfort Seamless kombinuje promyšlený design a maximální praktičnost. Pánské spodní prádlo Volkl chrání před silnými mrazy a účinně odvádí vlhkost z povrchu. Mají trvanlivost a odolnost proti opotřebení. Tato značka je obzvláště oblíbená u sportovců.
 • Rusky Společnost Pelican Již více než 10 let vyrábí pánské, dámské a dětské spodní prádlo pro všechny příležitosti. Spodky pro chlapce a muže od tohoto výrobce jsou oblíbené díky svému originálnímu designu a přírodním materiálům.
 • Polská značka Cornette vyrábí jak běžné pletené spodky, tak i termoprádlo pro drsné povětrnostní podmínky. Měly by být zakoupeny díky kvalitnímu krejčovství, přírodním materiálům šetrným k životnímu prostředí a stylovému vzhledu.
 • Mark formelle je uznávaným globálním výrobcem stylového oblečení, včetně spodního prádla. Spodky této značky pro muže pevně uzavřou tělo, aniž by omezovaly pohyby. Produkty značky Mark Formelle navíc vždy vypadají tak stylově, jak je to jen možné.
 • Značka Glissade jsou prezentovány spodky s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi Účinně absorbují a odpuzují vlhkost, adsorbují zápach. Výrobci používají pro toto spodní prádlo kvalitní přírodní ovčí vlnu Merino.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky