Sportovní hodinky

Sportovní hodinky

V současnosti je po celém světě propagován kult zdravé, krásné, atletické osobnosti. Sportování se stalo módnější než kdy jindy. I když nemluvíme o profesionální sportovní kariéře, ale o amatérské aktivní zábavě s vážným návratem síly a energie.

Taková zátěž na těle potřebuje zvláštní kontrolu: někteří následují úroveň kalorií, jiní - organizují správný systém úspěchů vyšších sportovních ocenění a jiní - hodnotí úroveň svého fyzického zdraví pro výpočet optimálního zatížení těla.

K provedení těchto úkolů existuje několik možností: nést s sebou různá a poněkud těžkopádná zařízení, která vyhodnocují a kontrolují fyzický stav těla nebo získávají moderní multifunkční přístroj, který může nahradit celou řadu měřicích přístrojů. V tomto článku budeme hovořit o této gadget - sportovní hodinky.

Vlastnosti a výhody

Moderní sportovní hodinky mají originální design exteriéru, který dokonale odráží sportovní duch a aktivní životní styl, stejně jako kromě určení přesného času, vykonává širokou škálu dalších funkcí. Jsou vybaveny různými senzory, které zobrazují informace o fyzickém stavu nebo přijatém zatížení:

  • monitor srdeční frekvence;
  • tonometr;
  • krokoměr;
  • časovač;
  • stopky;
  • počítadlo kalorií.
8 foto

Podívejme se podrobněji na některé z těchto ukazatelů.

Design

Jedním z hlavních rysů těchto hodinek je jejich neobvyklý design, který bude vhodný pro sportovní oblek, tenisky nebo plavky, bude zobrazovat individualitu a smysl pro smysl a povzbuzuje sportovního ducha.

Monitor srdeční frekvence

Pulsometr - senzor, který měří puls nebo srdeční tep kontrakce srdečního svalu. Sportovní hodinky s monitorem tepové frekvence zabudovaným do pouzdra nebo popruhu vyžadují některá pravidla pro nošení: zařízení musí být nošeno tak, aby bylo v těsném kontaktu s kůží zápěstí levé ruky. Přesnější informace poskytují hodinky s doplňkovým prvkem ve formě senzoru, který je na hrudi uživatele připevněn gumičkou.

Krokoměr

Pro ty, kteří chtějí dosáhnout optimální váhy spalováním kalorií v docházkové vzdálenosti, budou užitečné hodinky s krokoměrem. Ale takový senzor ukazuje poměrně průměrné ukazatele, protože výrobci nevytvořili jediný standard kroku, a lidé s různou hmotností, výškou, rychlostí metabolismu tráví různá množství kalorií. Pro průměrný ukazatel je však tato funkce užitečná.

Tonometr

Hodinové snímače, které měří krevní tlak, také nevykazují 100% správný výsledek. Tato chyba je ovlivněna věkem, zesílenými stěnami cév a dalšími fyzikálními vlastnostmi těla.

13 foto

Funkčnost

Pro získání nejoblíbenějšího modelu sportovních hodinek je nutné je hodnotit z hlediska funkčnosti a řady dalších souvisejících faktorů.

  • Doba provozu - Senzory, jako je krokoměr, monitor srdečního tepu, systém GPS, atd., Významně zkracují dobu používání miniaplikace. U dobrých modelů by měla baterie udržovat svůj náboj až 20 hodin za sebou.
  • Mechanismy, upevněné na zápěstí, mají určitou chybu ve svědectví. Proto bude v tomto případě nutné zvolit mezi ukazateli s nepřesností a hodinami s různými přídavnými prvky, které jsou připevněny k hrudníku, pásu.
  • Stupeň ochrany - dobré modely hodinek mají jistou úroveň ochrany proti různým vnějším rušením, což může ovlivnit hodnoty senzorů.Tato skutečnost ovlivňuje cenu těchto zařízení.
  • Další funkce - sportovní hodinky mohou automaticky počítat kalorie, přidávat do základny historie tréninku, sledovat změnu tepové frekvence, vypočítat úroveň spáleného tuku, automaticky analyzovat všechny přijaté informace, komunikovat se smartphonem nebo počítačem, přenášet všechna data do určitých programů vyvinutých pro sportovce a provádět některé další funkce.

Přehled běžných modelů

Spotřebitelský trh nabízí širokou škálu sportovních hodinek. Tam jsou oba univerzální a čistě mužské nebo ženské modely. Zvažte nejoblíbenější z nich.

LED hodinky Adidas - Originální hodinky, které jsou prezentovány na trhu v bílé a černé barvě, budou skvělým doplňkem sportovního obrazu mladého muže nebo dívky. Stylové odlévané tělo je dostatečně lehké, ale odolné vůči vnějším agresivním vlivům a nepříznivým vlivům prostředí. Měkký silikonový pásek pohodlně a bezpečně připevňuje mechanismus k ruce a nedostatek speciální péče a hospodárná spotřeba energie činí tento model jedním z nejpopulárnějších u mladší generace.

G-šok - sportovní hodinky od slavné japonské značky Casio, které mají stylový, moderní design a poměrně širokou funkčnost. Vodotěsné a odolné plastové pouzdro zajišťuje nepřetržitý chod mechanismu i po potápění do mořské vody.

Dostatečně široké spektrum barev, přítomnost stopek, budíku, kalendáře a malého rychloměru přispívají k šíření a poptávce tohoto modelu po celém světě.

Skmei

Čínská společnost Skmei s téměř třicetiletou historií vydává sportovní hodinky se širokou škálou funkcí, včetně zařízení, které slouží jako stopky, zasílá různá upozornění pro osoby se sluchovým postižením, zobrazuje čas v jiném časovém pásmu a umožňuje jim skok do hloubky 50 metrů.

Hodinky této společnosti budou sloužit jako nádherný dárek pro mladé lidi při oslavě mimořádně významných událostí.

Polární

Značka Polární v posledních 16 letech. Po celou tuto dobu společnost poskytuje spotřebitelskému trhu různé modely náramkových hodinek, které mají v tomto oboru určitý úspěch. Společnost vyvinula několik modelů sportovních hodinek. Polar M425 je ženský model s vestavěnými senzory, které měří frekvenci kontrakcí srdečních svalů, počítání kalorií a analýzu srdeční frekvence.

Pohodlné osvětlení, odolnost proti vodě, vysoce kvalitní křemenný pohyb činí tento model ideální volbou a nejlepším pomocníkem pro všechny sportovní koníčky.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky