Muslimské náramkové hodinky

Muslimské náramkové hodinky

Muslimské náramkové hodinky liší se od dalších evropských funkcí a zvláštností výpočtu, které věřícím umožňují přesně určit čas.

Vlastnosti

  • Islám má určitou tradici výroby hodinek. Než se objevily moderní nástroje a metody designu, současná hodina byla určena sluncem. Východní mudrci mohli snadno nastavit čas a opravit nepřesnosti časového rámce. Ale to je v minulosti.
  • První hodinky, které ukázaly přesný čas a měly symboliku islámu, byli nazváni al Jazari. Mechanismus pracoval na úkor vodních toků. Instrukce šipek na nich byly nahrazeny obrazem. Ve dne byl zvýrazněn sluneční disk a šest znamení zvěrokruhu.
  • Poté se objevily mechanické hodinky.které měly oddělené stupnice stupňů a minut. Proto je láska k dalším volbám od moderních výrobců.
  • Hlavní modely, které produkují muslimské značky - náramkové hodinky. Jejich rysy zahrnují zobrazení modlitebních časů pro každé město na světě. Pokud požadované město není v programu, pak jeho souřadnice lze zadat ručně - mechanismus okamžitě označí přesný čas namazu.
  • Schopnost automaticky detekovat a připomínat modlitební časy - potřeba moderního muslima, což je důvod, proč je tato funkce k dispozici v pánských i dámských hodinkách.
  • Islámské modely chronometrů informují muslimy o době volání na nazam. Je pozoruhodné, že interval oznamování je ručně nakonfigurován, po kterém je aktivován automatický režim.
  • Hodiny označují přesné umístění qibla (směr, ve kterém se nachází svatá Kaaba). Je nezbytné pro pětinásobné uctívání. Tyto modlitby jsou denně, proto jsou nedílnou součástí života každého muslima. Během stávky arabské mechanismy ukazují správné umístění kubické struktury, kam se chcete podívat.
15 foto

Modely

Většina evropských výrobců dokonce vyrábí série především pro věřící z Východu. To je to, co zvažujeme níže.

Al-fajr

Ukazují čas namaz, vypočítat kibila kdekoli na světě. Orientace je na solární a severní straně. Islám má tedy svůj vlastní kalendář nazvaný Hijri, což znamená, že ne všichni následují evropský počet. Proto je většina mechanismů vybavena párem kalendářů.

Stejné hodiny zobrazují údaje o Koránu. V samotném mechanismu je zapsáno jméno Sáry a počet modliteb, na kterých se věřící naposledy zastavil. Průběh času a jeho definice jsou zvláště přesné ve všech modelech, jedná se o chronometry. Jejich přesnost je 0,1 sekundy.

Další informace o hodinkách naleznete ve videu níže.

Zam zam

Nejčastěji ho preferují muslimské dívky. Číselník je zdoben verši z Koránu a mechanismus má budík a upozornění.

Mnoho modelů automaticky přeloží čas v zimě av létě.

Casio

Značka představuje jasné modely Casio se stoletím historie a výrobou vysoce kvalitních materiálů. Samostatně stojí za to se dotknout sestavy CPW-500.

Hlavní mechanismy jsou prezentovány v nárazuvzdorném pouzdře a vodotěsné.

CPW-500H-1AV

Hodinky připomínají klasický model s nejlepším výkonem. "Wave Ceptor". Je určen pro muslimy, kteří milují cestování - odkudkoliv na světě můžete najít správný směr a místo modlitebního obřadu, což je nesmírně důležité.

Model nese další název "Prayer Compass", což naznačuje hlavní funkci - definici strany světa.

CPW-500H-9AV

Další neobvyklý a velmi kvalitní design od Casio - Šipka na ciferníku určuje přesný směr k qibla. Hlavní charakteristiky jsou uvedeny v elektronickém formátu - výrobci doplnili mechanismus pomocí pohodlných tlačítek na základně. Můžete dokonce zjistit přesný čas modlitby pro nadcházející dny, abyste si naplánovali svůj rozvrh.

Indikátory a parametry jsou také na úrovni: modlitebního času, budíku, výstrah, výpočtu stávek, kompasu v digitálním formátu, barometru a podsvícení. Tato série má nádherné doplňky a byla vytvořena speciálně pro muslimy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky