Jak používat micelární vodu

Jak používat micelární vodu

Typy a vlastnosti

Více nedávno, nikdo neslyšel o micelární vody, a teď žádný self-respektující fashionista nebo dobře-upravený dáma může jít do postele bez použití. Je to relativní Nový čistící prostředek na obličej, který neobsahuje alkohol a mýdlo, účinně čistí pokožku před nečistotami, odstraňuje make-up, zatímco nezpůsobuje podráždění a vysychání kůže, ale zvlhčuje ji. Tento výrobek je poměrně hospodárný a má relativně levné náklady. Mnoho výrobců vyrábí micelární vodu v ekonomickém balení 400 ml, což je dostačující pro průměr 200 aplikací.

Nástroj byl původně vytvořen ve Francii a byl používán výhradně pro péči o kojence a pacienty s lůžky, proto byl prodáván pouze v lékárnách. Matkám dětí, které si tento výrobek koupily, se však neočekávaně dostalo dobré zpětné vazby. Ženy s citlivou pokožkou, náchylné k alergiím, rychle rozpoznaly tento dětský zázračný produkt a začaly ho kupovat v lékárnách. Pak byla výroba micelární vody brzy napojena na proud a mycí voda se postupně začala prodávat ve všech zemích.

Složky Ingredience

Vypadá to jako čistá nebo mírně zakalená kapalina, obvykle bez zápachu. Jak funguje micelární voda? Jeho hlavní aktivní složkou jsou micely, drobné částice složené z molekul mastných kyselin, které přitahují podobné částice k sobě, jako magnet. Micely se skládají z nerozpustného jádra a chlupů, které jsou schopny zachytit částice nečistot a neuvolnit zpět. To se stane, když si otřete obličej vlnitou divokou. Micely jsou přítomny v kvalitním nástroji v přesně správném množství pro odstranění vodotěsné kosmetiky a zároveň netvoří tuk na obličeji.

Pro příslušný typ pleti musí být vybrána micelární voda. Kromě micel a čištěné vody mohou produkty obsahovat další složky, jako je glycerin, éterické oleje, rostlinné extrakty, vitamíny a panthenol. Pro mastnou pleť by měly být vybrány produkty obsahující polysorbát, který má tendenci stahovat póry. Klasická jemná micelární voda má takové složení, které nevysušuje pokožku a neupchává póry. Nesmí se však zaměňovat s tonikem a mlékem, pěnou a mlékem nebo za speciální gel.

8 foto

Musím se umýt: jak používat

Tekoucí voda z vodovodu je považována za příliš hrubou a tvrdou pro pokožku. Naopak micelární voda je přímou alternativou k mytí, protože její složení je vyvážené. Pokud po použití micelární vody máte pocit těsnosti nebo vysychání, znamená to, že tento výrobek této společnosti vám nevyhovuje nebo jej používáte nesprávně. Může existovat nekvalitní výrobek, který ve skutečnosti není micelární vodou.

Během dne například používáte příliš často. Micelární voda by měla být používána správně: každý den, ale ne více než dvakrát denně.: v dopoledních hodinách k osvěžení kůže před použitím make-upu a čištění pórů a večer odstranit make-up z obličeje.

Instrukce o pravidlech používání micelární vody jsou velmi jednoduché: Musíte lehce navlhčit vatový tampon a otřít si obličej pomocí masážních linek.Chcete-li odstranit make-up z očí, musíte stisknout zvlhčenou houbu na zavřené oči na několik vteřin, držet a pak otřete. Poté musíte projít bavlněnou podložkou s nějakým vodným roztokem, abyste odstranili zbytky produktu (podle názoru renomovaných kosmetologů, a to i v případě, že výrobce na obalu napsal, že výrobek by neměl být vymyt).

Na tom, proč je micelární voda stále oplachová, viz další video.

Výhody a nevýhody

Ctnosti

Při tradičním použití micelární vody ve večerních a ranních hodinách k odstranění kosmetiky lze rozlišit následující výhody a její nesporné výhody:

 • Dobrá volba pro lidi s citlivou pokožkou po dlouhém hledání správného čisticího prostředku, který nevysušuje pokožku a nezpůsobuje alergie;
 • Vhodné pro jemnou tenkou pokožku kolem očí, jemně a jemně čistí a nepoškozuje ji;
 • Odstraňuje přebytečný tuk;
 • Neutralizuje toxiny a škodlivé látky;
 • Dokonale tóny a hydratuje obličej.
 • Vhodné pro jakékoliv počasí, roční období a věk.

Vynález micelární vody navíc usnadnil život mnoha lidem v různých situacích:

 • Je to nepostradatelné při cestování;
 • Po sportovním tréninku nebo joggingu;
 • Při práci, v kanceláři nebo při chůzi;
 • V horkém počasí může osvěžit vaši tvář;
 • Pro dívky, které „zapomínají“ na večerní mytí make-upu a často s ním usínají, zvažujíc proces odstraňování make-upu obtížný a nepříjemný: s micelárním lékem to bude jednoduché a snadné;
 • Sušenou řasenku můžete zředit, pokud je naléhavá potřeba;
 • Nakonec, pomocí micelární vody, můžete dokonce odstranit skvrny z oblečení z pera nebo fixu.

Neoprávněná očekávání

Navzdory skutečnosti, že micelární voda má svůj jasně vyznačený výklenek akce a její složení je jednoduché a stručné, někteří ji používají nevhodně, překračují své požadavky a čekají na zázrak:

 • Nástroj nelze použít proti kožním problémům nebo v případě akné, nemůže vyléčit kůži, protože neobsahuje terapeutické složky.
 • Voda neohrožuje příznaky vadnutí kůže, resp. Není používána jako potrava nebo pro obnovu pokožky před změnami souvisejícími s věkem.
 • Někdy špatně kvalitní nástroj špatně odstraňuje vodotěsný make-up.
 • Ve vzácných případech může vyvolat alergickou reakci na jednotlivé složky.
 • Když mastná kůže může cítit mastný film na obličej nebo mastný lesk.
 • Pokud je pokožka příliš suchá, objeví se šupinatění a svědění.

Proto musí být micelární voda pečlivě vybírána v závislosti na individuálních vlastnostech a podle typu pokožky.

7 foto

Rozdíl od jiných prostředků

Někdy mají ženy rozumnou otázku: je-li možné navlhčit obličej micelární vodou, může být nahrazena tonikem, mlékem nebo termální vodou a naopak. Jak se liší od ostatních čisticích prostředků?

Všechny prostředky se značně liší složením komponent a jejich účelem. Například pleťové vody obsahují alkohol, mají dobrý antiseptický účinek, bojují s kožními vyrážkami, ale bez použití jiných prostředků vedou k dehydrataci.

Termální voda je produkt přírodního původu z geotermálních zdrojů, které obsahují minerály ve velkých množstvích, které jsou velmi užitečné pro tón pleti, ale mohou způsobit suchost a špatné odstranění make-upu. Proto se doporučuje použít termální vodu pro zvlhčení za micelárem, když jsou póry již dobře vyčištěné.

Tonic je navržen tak, aby normalizoval kyselou rovnováhu pH a tonizoval kůži, zlepšoval krevní oběh. Proto micelární voda nemůže nahradit mléko, ale s úspěchem může být použita namísto tonikum s občasným použitím.

Domácí použití

Micelární vodu lze zakoupit v lékárně nebo kosmetickém oddělení, a pokud je to žádoucí, můžete být připraveni doma. To bude vyžadovat: nekovovou nádobu a skleněnou nebo plastovou lžičku na míchání, 250 ml lahvičku na výrobek, nálevku a odměrnou lžičku, která musí být před použitím vydezinfikována.

Základem je voda nebo hydrolat (80-90%), ve vodě rozpustný olej (do 10%) a aktivní přísady v přibližně stejném poměru.

Po výrobě se připravená kompozice uchovává v chladničce po dobu nejvýše dvou týdnů.

Zveme vás k vidění video recept na přípravu mycelial vody doma.

Základní recept

Pokud se používá vodní báze, To je odebráno nesycené minerální, stolní vody nebo destilované (fyziologický roztok), zahřátý na asi 40 stupňů.

Hydrolat nebo květinovou vodu můžete připravit nebo připravit sami: ve skutečnosti se jedná o odvar z květů nebo okvětních lístků růží, heřmánku, měsíčku, levandule, chrpy, lipy, zeleného čaje, petrželky, meduňky, šalvěje nebo citrusové kůry a zelených listů (1,5 šálku suroviny se odebírá na 1 litr vodní báze).

Objem oleje rozpustného ve vodě (Toto je nejdůležitější složka, ze které se budou tvořit micely) se liší v závislosti na typu pleti: až 4% se používá pro mastnou pleť a 5-10% pro suchou a normální kůži.

Jako ve vodě rozpustná složka pro suchou pokožku je výhodné použít kosmetický lecitin. ze slunečnicového, olivového, sójového oleje a také avokádových nebo pšeničných klíčků, pro běžný sulfátový ricinový olej a ze šípků, pro mastnou - z hroznových semen nebo jojoby.

Vitamín E a kyselina hyaluronová jsou vhodné jako pečující doplňky pro suchou pokožku: D-panthenol a aminokyseliny pšenice, kosmetická síra, kyselina mléčná a glycerin pro tučné potraviny a extrakt z lískových oříšků budou zvláště užitečné pro kůži náchylnou k puperóze.

Pro mastnou a kombinovanou pleť

Heřmánek, měsíček nebo hydrolat (79 g) se smíchá s vodou rozpustným ve vinném oleji nebo jojobovém oleji (5 g), ponechá se 15 minut na teplém místě za vzniku micel, pak se přidá panthenol (2 g) a kyseliny mléčné (0,2 g). zředí se teplou destilovanou vodou (100 g). Podobně jsou připraveny formulace pro jiné typy pleti.

Pro suchou pokožku

Vezměte 80 g růže nebo levandule hydrolat zředěné 20%, 8-10 g ve vodě rozpustného šípkového oleje, olivy, pšeničných klíčků nebo avokáda, 2 g panthenolu, 0,3 g kyseliny hyaluronové nebo vitaminu E (20 kapek).

Pro normální typ

Vhodné pro zelený čaj heřmánek, heřmánek nebo růžovou vodu (90 g), sulfátový ricinový olej (5 g), šípkový esenciální olej (5 g) a několik kapek vitamínu E.

Zkušební jízda micelární vody Loreal, Nivea, Garnier je vidět na dalším videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky