Olej z hroznových semen

Olej z hroznových semen

Je již dlouho známo, že hrozny jsou nejsilnějším antioxidantem pro lidské tělo. Některé složky jeho ovoce byly aplikovány ve farmakologii a tradiční medicíně. Ale kupodivu, kosti tohoto úžasného stromu se ukázaly být nejcennější.

Za pomoci horkého a studeného lisování semen je možné získat speciální olejový extrakt, který je ideální pro vnější použití. Olej z hroznových semen velmi účinně zpomaluje oxidační procesy, může zlepšit regeneraci tkáňových buněk a také inhibuje proces stárnutí, čímž přispívá k omlazení a hojení.

Není divu, že takový nástroj našel uplatnění v kosmetologii. Pro péči o vlasy může být aktivně používán zejména olej z hroznových semen.

Vlastnosti složení a výhod

Olej z hroznových semen pro vlasy se liší od ostatních kosmetických prostředků množstvím vitamínů a mikroprvků. Směs obsahuje živiny skupiny B, A, PP, stejně jako vitamín C. Mezi stopové prvky mají velký význam vápník, draslík, sodík a železo. Antioxidační vlastnosti se dosahuje přítomností látky prokyanidu.

Výhody extraktu z hroznového oleje se skládají také z velkého množství mastných kyselin, z nichž má velký význam kyselina linolová. Má vyživující a zklidňující účinek nejen na pokožku hlavy, ale i na prameny vlasů.

Extrakt také dobře vyživuje vlasové folikuly, což má za následek jejich sílu a zdravý vzhled. Neexistuje pouze vyhlazování a vyživování tkání, ale zahrnuje také procesy buněčného růstu a regenerace, které odborníci považují za omlazení a hojení. Tyto vlastnosti dělají produkty oleje z hroznových jader univerzální. Mohou být použity k rychlému obnovení kvality kudrlinek po neúspěšném curlingu nebo barvení.

Pravidelná a kompetentní péče o vlasy používající tento olej může pomoci vyřešit mnoho problémů:

 • Zabraňuje plešatosti, urychluje růst vlasů a posiluje je;
 • Snižuje obsah tuku v hlavě, aniž by pokožku suší;
 • Změkčuje pravděpodobné procesy podráždění. V přítomnosti mikrotrhlin v pokožce hlavy snižuje zánět a zabraňuje pravděpodobnosti infekce nebo růstu houby;
 • Díky svým čisticím vlastnostem řeší problémy s lupy;
 • Eliminuje rozbití vlasů a možnost rozlomení konců;
 • Použití oleje má také čistě vizuální kosmetický účinek. Vlasy jsou hladké, hedvábné, lesklé.

Výhody oleje z hroznových jader jsou poměrně velké. Při tvorbě kosmetických masek na vlasy jsou však často kombinovány s jinými přísadami. Také olej z hroznových jader může být užíván orálně, protože se skládá výhradně z přírodních složek, má tonizující a regenerační účinek na celé tělo.

Více o příznivých vlastnostech oleje z hroznových semen v dalším videu.

Doporučení pro použití

Standardní způsob použití oleje z hroznových semen je masáž hlavy. K jejímu provedení je nutné zahřát potřebné množství oleje ve vodní lázni nebo dokonce v mikrovlnné troubě. Nezapomeňte vzít v úvahu délku vlasů, aby finanční prostředky byly dostačující.

Teplý olej by měl být vmasírován do vlasové pokožky a vlasových kořenů asi 15 minut. To by mělo být prováděno jemnými masážními pohyby s použitím pouze polštářků prstů.Po zákroku musíte počkat, až olej trochu vstřebá, a pak si důkladně omyjte vlasy.

Zkušení kosmetologové dokonce doporučují nechat olej přes noc. K tomu, po masáži, zabalte si vlasy suchým ručníkem a udržujte je v suchém teple až do rána. Ráno si důkladně opláchněte vlasy šamponem, který obvykle používáte.

Pro dosažení většího účinku můžete olej aplikovat jako lék uvnitř. Denně vypijte lžičku oleje bez jakýchkoliv přísad. Takový kurz může trvat dva měsíce, po kterém se doporučuje přestávku alespoň dva týdny. Vnitřní příjem oleje z hroznových jader má zpevňující a tonizující účinek na celé tělo. To zlepšuje růst nehtů a vlasů, hojí kůži nejen hlavy, ale i obličeje.

Olej se samozřejmě používá nejen v čisté formě. Pro péči o vlasy je také doporučeno vytvořit různé masky, které se mohou skládat z kombinace několika přírodních složek. V závislosti na receptu se může efekt masky lišit, takže je snadné najít něco, co je nezbytné pro váš typ vlasů. Za zmínku stojí také některá doporučení pro použití masek na vlasy z hroznového oleje:

 • Příliš často nepoužívejte masky na vlasy s olejem z hroznových semen. Doporučuje se provádět procedury jednou týdně;
 • Maska musí být aplikována pravidelně. V tomto případě se nedoporučuje brát dlouhé přestávky, nikoliv měnit recept a komponenty. Pouze v tomto případě bude efekt rychlý a skutečně působivý;
 • Pokud je ve vašem receptu několik rostlinných olejů, kromě oleje z hroznových jader a dalších složek musí být nejprve smíchány v oddělené nádobě a zahřívány ve vodní lázni;
 • Masku naneste na lehce navlhčené vlasy, které nebyly po umytí vysušeny;
 • Po aplikaci výrobku se ujistěte, že používáte koupací čepičku nebo suchý ručník. Teplo je jedním z pozitivních faktorů, které maximalizují účinek masky;
 • Nikdy masku nepřehánějte. Maximální doba, po kterou můžete po aplikaci výrobku počkat, je 40 minut. V opačném případě můžete vlasy a pokožku hlavy příliš vysušit;
 • Omyjte masku s obsahem oleje musí být teplá voda a šampon. Je žádoucí, aby šampon neobsahoval příliš mnoho syntetických složek.

Najít hlavní složku, to znamená, že hroznový olej, nebude těžké. Můžete si ji koupit v téměř každé lékárně nebo v obchodě, který má oddělení koupelnových doplňků. Náklady na tento nástroj je také velmi příjemný: 50 ml, olej bude stát asi 100 rublů, a tento objem je docela dost, aby se dobrá kosmetická maska.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vaše vlasy příliš suché, potřebují dodatečnou výživu a hydrataci. Pomůže to v této masce oleje z hroznových semen. Připravené podle následujícího receptu, posílit kořeny vlasů, zabránit jejich křehkosti a vzhled rozštěpených konců. Budete potřebovat:

 • Extrakt z hroznového oleje. Ne méně než 4 čajové lžičky;
 • Polovina zralé banány;
 • 200-250 ml, kefír. Může být nahrazen jogurtem;
 • Lžička tekutého medu.

Olej musí být mírně zahříván ve vodní lázni. Pak se všechny složky smísí a důkladně se rozmíchají v mixéru až do hladka. Naneste směs na vlasy, rozprostřete ji dlaněmi a hřebenem od kořenů až ke koncům, pak hodte hlavu ručníkem a nechte masku namočit po dobu 25 minut. Na konci procedury opláchněte vlasy obvyklým způsobem šamponem.

Pro mastné vlasy

S tendencí, že vlasy mají být mastné, je vhodná čistící maska, která může stabilizovat práci mazových žláz pokožky hlavy. Chcete-li to, vezměte následující složky:

 • Tři lžíce modré hlíny, které lze zakoupit v téměř každé lékárně;
 • Esenciální olej z tymiánu V jednom okamžiku jsou užitečné 3 až 4 kapky;
 • Olej z hroznových semen se také používá jako základ - také tři polévkové lžíce.

Všechny složky musí být důkladně promíchány do hladka. Aplikujte výslednou masku na pokožku hlavy a vlasy, zatímco distribuce nápravy od kořínků vlasů na jejich konci. Masku můžete držet asi 20 minut a obalit si hlavu ručníkem. Opláchněte olej a jíl je nutné s velkou opatrností, nezapomeňte použít šampon.

Zpevnění

Vzhled dělených konců, zvýšená křehkost vlasů nebo dokonce jejich ztráta - to vše jsou příznaky porušení struktury vlasového folikulu a vlasové tkáně samotné. Chcete-li se zbavit tohoto problému, můžete použít poměrně jednoduchý a efektivní recept.

Bude odebírat olejový extrakt z hroznových semen a mandlí ve stejném poměru. Tyto složky by měly být smíchány v oddělené nádobě a mírně zahřívány ve vodní lázni. Poté přidejte jeden kuřecí vaječný žloutek a důkladně promíchejte.

Výsledný produkt používejte jako běžnou masku na vlasy, udržujte jej na hlavě v suchém teple po dobu asi 20 minut. Chcete-li svým kudrlinkám přidat další lesk, měli byste do receptu přidat také několik kapek oleje ylang-ylang.

A teď video recept pomocí hroznového oleje na vlasy.

Extrakt z hroznového oleje je velmi účinný a cenově dostupný produkt, který i pozitivní kosmetička zanechává pozitivní zpětnou vazbu. Používá se i u známých značek. Například populární kosmetická linka. Salerm Často přidává tuto složku do šamponu a další vlasové kosmetiky.

Výše uvedené recepty jsou levný a snadný způsob péče o vaše vlasy. To bude nejen zachovat krásný vzhled, ale také dát své kadeře více zdraví. Trvanlivost a přirozený lesk. Hlavní věc, kterou je třeba pamatovat na vlastnosti oleje z hroznových jader a používat jej pravidelně.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky