Anticelulitidový olej doma

Anticelulitidový olej doma

Vlastnosti

V současné době je jedním z nejčastějších problémů žen výskyt celulitidy. Mnoho žen se snaží různými způsoby vypořádat se s tímto rysem ženského těla. Kosmetička nabízí mnoho způsobů, jak se vypořádat s pomerančovou kůrou, ale obvykle navrhované postupy jsou poměrně drahé. To je důvod, proč se mnoho žen snaží vyrovnat se s tímto problémem sami, doma. K tomu používají křoviny, masky, speciální masážní techniky nebo jiné prostředky.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak překonat celulitidu, je připravit oleje s anticelulitidovými vlastnostmi pro masáž a tření problémové pokožky těla. Tento postup je velmi užitečný, protože smíšené olejové směsi urychlují krevní oběh a mají blahodárný účinek na kůži.

Obaly, masáže, koupání a další procedury v kombinaci s použitím speciálních olejů mohou vykazovat významné výsledky a pomáhají se zbavit tzv. „Pomerančové kůry“. Mnozí výrobci nyní nabízejí ke koupi hotové výrobky proti celulitidě své značky. Nelze však zcela věřit v jejich přirozenost a efektivitu. Proto můžete takový nástroj snadno připravit sami, doma. Lícem nahoru proti celulitidě, vyrobený ručně, nebude méně účinný než hotový nástroj prodávaný v obchodě, a možná to dokonce předčí zakoupený nástroj v jeho užitečných vlastnostech.

Co vařit

Recept na anticelulitidový lék doma je jednoduchý: pro jeho získání je třeba smíchat pouze dvě složky, kterými bude rostlinný olej, který působí jako základ a esenciální olej. První skupina olejů se nazývá základní, proto je třeba ji brát více v objemu než éterické oleje. Bylinné složky obsahují mnoho různých mastných kyselin, aminokyselin, stejně jako esenciálních vitamínů A, B, E a dalších skupin.

Zásadní význam mají olejovité látky druhé skupiny, které mají velmi bohaté aroma, neboť se jedná o vysoce koncentrované extrakty z užitkových rostlin. Vzhledem ke zvýšené koncentraci a výraznému zápachu těchto látek ve složení všech kosmetických přípravků, včetně anticelulitidy, jsou obsaženy v malém množství. Několik kapiček přidaných k základně bude stačit k dosažení požadovaného účinku.

Kosmetici proto považují olivový olej, lněné semeno, jojobu, avokádo, olej z meruňkových semen, hroznových semen a pšeničných klíčků za základní olej s účinkem proti celulitidě. Estery olejů, které je třeba přidat k základním rostlinným olejům, jsou esenciální olej z grapefruitu, pomeranče, citronu a dalších citrusových esterů. Mají vyhlazující účinek, pomáhají pleti problémové oblasti pružnosti a pružnosti. Navíc urychlují přirozenou produkci kolagenu a rozpad tuků. Citrusový ester také pomáhá stimulovat regenerační procesy kožních buněk.

Existují i ​​další užitečné éterické oleje s anticelulitidním účinkem. Patří mezi ně: skořice, olejové estery jalovce, rozmarýnu, hřebíčku, šalvěje, bergamotu, tymiánu a dalších. Mají vynikající vliv na krevní oběh a urychlují metabolické procesy v těle. Kromě toho jsou schopny dokonale dotáhnout kůži.

Dalším typem základních látek, které pomáhají v boji proti celulitidě, jsou květinové mastné estery. Mezi ně patří pelargónie, santalové dřevo, levandule, pačuli a další květinové rostliny.Tyto oleje urychlují dělení zdravých buněk, což přispívá k nahrazení starých částic mrtvé kůže novými, kvalitnějšími částicemi. Jejich anticelulitidní účinek je již dlouho prokázán, je velmi účinný a užitečný.

Jak vařit

Pro výrobu směsi s anticelulitidním účinkem je nutné kombinovat asi deset mililitrů základního oleje a 2-3 kapky olejového etheru. Toto množství je zpravidla dostačující pro jeden postup pro problémové oblasti ženského těla. V závislosti na jednotlivých parametrech a objemu problémové oblasti však budete muset vypočítat požadované množství tohoto nástroje. Všechny z nich bývají docela dobré na to, aby se třely a mírně vstřebávaly, proto pro první postup postačí určitý počet složek. Nejlepší ze všeho je, že působení olejů proti celulitidě se projevuje při zahřívání, ale je naprosto nemožné je vařit, je to nebezpečné a může také vést ke ztrátě prospěšných látek.

Následně můžete toto řešení vyrobit doma ve velkém množství. Nejlepší možností by bylo míchat třicet mililitrů základního oleje a 10-15 kapek esenciálních látek v závislosti na typu a specifických vlastnostech. Obvykle použít jeden typ každé takové látky, ale odborníci ukazují, že nejúčinnější bude použití směsi několika druhů zeleniny a několik druhů éterických olejů.

Při přípravě anticelulitidového oleje vlastníma rukama bude důležité dodržet výše uvedené proporce a jeho složení bude záviset přímo na vás, na vašich preferencích a finančních možnostech. Výsledná směs olejů musí být nalita do tmavé skleněné nádoby a skladována na suchém, chladném místě, chráněném před přímým slunečním zářením, je rovněž přípustné skladovat tuto látku při pokojové teplotě, ale musí být dodrženy jiné podmínky skladování.

Níže je uveden video recept s použitím různých celulitických olejů.

Jak používat?

Je velmi užitečné aplikovat tyto oleje a jejich směs v kombinaci s dalšími domácími kosmetickými postupy. Dobrým lékem proti celulitidě je držet zábal s olejovými směsmi v kombinaci s masáží. Tyto postupy je nutné provést následujícím způsobem.

Nejprve je třeba otřít roztok olejů s anticelulitidním účinkem do kůže problémových oblastí těla a poté je třeba ošetřené oblasti kůže zabalit lepící fólií. Pak musíte nosit teplé kalhoty z tlustého materiálu a přikryjte si koberec nebo teplou deku. Tento postup je velmi účinný, nazývá se horké zábaly. Zlepšuje účinek anticelulitidních olejů, díky jejich použití se výrazně zvyšuje účinnost.

Jediným negativním bodem postupu domácích horkých olejových obalů je to, že odborníci jej nedoporučují ženám, které mají problémy s křečovými žilami a jinými cévními chorobami.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky