Aplikace ricinového oleje na obličej

Aplikace ricinového oleje na obličej

Ricinový (nebo ricinový) olej má mnoho výhod pro pokožku obličeje. Mnoho žen si všimne, že vyzkoušeli mnoho olejů a kosmetiky, ale rozhodli se pro ricinový extrakt. V tomto článku se pokusíme pochopit, proč se rozhodli.

Lze jej použít k čištění a zvlhčení pokožky, vyléčení popraskaných rtů, odstranění skvrn, zarudnutí, spálení kůže, pigmentaci kůže. Budete mít možnost si všimnout, jak se stav vaší kůže mění po prvních aplikacích. Použijte několik kapek na obličej a v několika málo aplikacích si všimnete, jak se tvář stala zářivější, otok pod očima se snížil. Budete si také moci všimnout, jak rychle se obočí zahušťuje a řasy se prodlužují.

A to jsou jen některé z výhod používání ricinového oleje pro obličej. Trvá to malé množství, jen pár kapek, takže tento extrakt je nejen neuvěřitelně užitečný, ale také velmi ekonomický.

Tradiční léčitelé po celém světě používají ricinový olej k léčbě různých kožních onemocnění po tisíce let. Nejčastěji byl používán k léčbě podráždění očí, a to je stále vynikající domácí lék na odstranění suchých očí.

Výroba

Čistý ricinový olej se získává ze semen luskoviny, která dříve měla název "Palma" (doslovně přeložena jako "Kristova dlaň"). Vyrábí se lisováním semen za studena a bělením oleje za vysoké teploty. 300-600 milionů kilogramů ricinového oleje se každoročně vyrábí na světě pro různé účely.

Má jedinečné složení: téměř 90 procent mastných kyselin obsažených v něm je zachyceno vzácnou, hustou a koncentrovanou sloučeninou zvanou kyselina ricinolejová.

Osvědčené příznivé vlastnosti kyseliny ricinolejové pro kůži.

Mnoho studií ukázalo, že kyselina ricinolejová obsažená v castorce:

  • Hydratuje pokožku a zabraňuje vráskám.
  • Snižuje zánět kůže.
  • Pomáhá zastavit keratózu, zmírňuje odřeniny a houby.
  • Léčí akné.
  • Eliminuje otok a spálení sluncem.
  • Léčí alergie a kožní vyrážky.
  • Snižuje bolest.

Správná aplikace ricinového extraktu na obličej

Před použitím ricinového extraktu si umyjte obličej teplou vodou a otevřete póry. Konzistence ricinového extraktu je poměrně hustá, takže se dobře vstřebává do kůže, musí být ředěna olejovým nosičem, jako jsou mandle, kokos nebo olivy. Otřete ho měkkými kruhovými pohyby. Pro dosažení co nejlepšího účinku nechte produkt přes noc a ráno ho vyperte.

Recepty na obličej péče o pleť

Ricinový extrakt pro zvýšení lesku a snížení vrásek. Ricinový extrakt je hluboko absorbován do dermis, což ho činí měkkým a nasyceným vlhkostí, lépe než jakýkoliv jiný olej. To podporuje cirkulaci krve, dává pokožce kolagenu a elastinu, což zpomaluje proces vzniku vrásek a mimických záhybů.

Recept na hydrataci pokožky obličeje:

Smíchejte 3 až 4 kapky ricinového oleje (pouze čisté, lisované za studena) s malým množstvím olivového, kokosového nebo sezamového oleje.

Rozmíchejte směs do obličeje a vychutnejte si úžasný lesk, který bude trvat mnoho hodin.

Pro suchou dermis: 2 kapky ricinového extraktu + 6 kapek sezamového oleje.

Pro normální typ dermis: 2 kapky ricinového extraktu a 6 kapek hroznového výlisku.

Pro tukový typ dermy: 2 kapky ricinového extraktu + 6 kapek jojobového extraktu.

Vysokorychlostní maska:

Vezměte jednu čajovou lžičku ricinového extraktu a vaječného žloutku. Směs se smíchá a aplikuje se po dobu deseti až patnácti minut, poté se opláchne bez použití mýdla a vychutná si způsob, jakým je pokožka navlhčená a zářená.

Všimněte si, že většina ricinového extraktu prodávaného v obchodech je získána z anorganických semen, které byly postříkány pesticidy, extrahovány rozpouštědlem (obvykle hexanem), deodorizovány nebo jinak chemicky zpracovány.

Poškozuje prospěšné nutriční vlastnosti extraktu a může ho dokonce kontaminovat toxickými látkami. Ujistěte se, že používáte čistý, za studena lisovaný olej bez hexanu. Také si vyberte odkapávací láhev, aby byl olej čistý.

Pro kůži kolem očí (zbavení se sáčků / otok)

Jak jsme řekli, ricinový olej je úžasný prostředek pro sucho. Recept na sérum z otoku očí. Pod očima jemně vmasírujte 2 kapky ricinového extraktu smíchaného s několika kapkami kokosového extraktu každý den před spaním.

Akné

Ricinový olej může zabránit přítomnosti bakterií způsobujících akné. Jeho každodenní použití je vynikajícím doplňkem k dalším opatřením pro boj s akné.

K léčbě existujících vad

Naneste olej na postižené místo čistým vatovým tamponem. Můžete zkusit přidat 2 kapky vonného extraktu. Nechte působit až do úplného vstřebání.

Pro popraskané rty

Přidává se do mnoha hygienických produktů pro rty, ale je mnohem levnější a snadnější způsob, jak to udělat sami doma. Vše, co potřebujete, je lisovaný ricinový olej. Stačí jen trochu otřít na rty, a to pomůže léčit praskliny, což zabrání dalšímu praskání.

Pro spálenou pokožku

Protizánětlivé vlastnosti tohoto nádherného extraktu zklidní pokožku zapálenou spálením od slunce. Vezměte ricinový olej smíchaný s kokosem v poměru jeden k jednomu a jemně vtírejte do postižené oblasti - nejméně třikrát denně. Ještě lépe - nechte to přes noc a opláchněte je ráno

Použití ricinového extraktu pro melasmu (hyperpigmentace)

Masáž několika kapek dvakrát denně může pomoci snížit pigmentaci a melasmu.

Ricinový olej pro jizvy.

Jizvy jsou stopy poškození kůže, když je zdravá epidermis zničena. Ricinový extrakt je bohatý na mastné kyseliny, zejména omega-3. Tyto složky obklopují jizevní tkáň a rozpouští ji. Pak zvlhčují pokožku a začínají růstový proces zdravé dermis.

Olej také odstraňuje nečistoty, bakterie a mrtvé buňky z epidermy, stimuluje lymfatický systém a krevní oběh. Zde jsou dva způsoby použití extraktu, jak se zbavit jizev:

  1. Vyčistěte postižené místo tak, aby se póry kůže otevřely, na minutu nebo dvě naneste množství extraktu a masáže. Opakujte postup dvakrát denně.
  2. Použijte extrakt na jizvy a nasaďte na ně malou utěrku. Pak ji podržte na proud horké vody dvacet minut. Opakujte každý den, dokud jizva nezmizí.

Proti kožním vyrážkám a podráždění

Díky speciálním vlastnostem ricinového extraktu je ideální pro léčbu vyrážek, svědění a bodnutí hmyzem. Pokud je postižené místo malé, namočte hadřík a utřete jej na správném místě. Použijte teplo absorbovat lépe, takže kožní vyrážky mohou zmizet během několika minut.

Vedlejší účinky

Ricinový olej je pro kůži zcela bezpečný, ale někdy jsou možné i některé kožní reakce. Nezpůsobuje alergie, svědění a nezvyšuje citlivost dermis, ale stejně jako v jiných případech, na začátku použití, aplikujte na kůži malý extrakt a podívejte se na reakci.

Studený lisovaný ricinový olej bez hexanu je jedním z nejlepších (pokud ne nejlepších), který můžete denně používat.Je to bezpečné, relativně levné, a může být použita, aby se vaše tvář mladý a zářivý, snížit akné, růst kůže, houby, podráždění, zánět, a téměř jakýkoliv kožní problém.

Pokyny pro čištění kůže:

Jemně masírujte obličej směsí olejů dle Vašeho výběru a zakryjte ji bavlněnou látkou asi na minutu. Poté přebytečný olej odstraňte vatovým tamponem. Vaše pleť bude měkká, vyživená a dehydratovaná - stejný čistící účinek, jaký potřebujete.

Pomůže zvýšit délku řas, zvětšit obočí a odstranit jizvy, které vás trápí už léta.

Velký počet žen si vybral ricinový extrakt jako hlavní domácí kosmetický přípravek. Má skvělé recenze. Použijte navrhované recepty a ujistěte se, že jsou účinné.

Dozvíte se více o použití ricinového oleje pro obličej z videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky