Olivový olej na obličej

Olivový olej na obličej

Olej z plodů olivovníku dostal náhodou název "tekuté zlato". Tento produkt má jedinečné nutriční vlastnosti, vynikající antioxidační a hydratační vlastnosti, takže výrobci kosmetiky ho často zahrnují do exkluzivních receptur masek, krémů a séra pro obličejovou pokožku.

Jak se dostat

Vysoce kvalitní olivový olej se vyrábí s použitím dlouhé a pracné technologie, která využívá manuální práci a byla kalibrována po staletí. Olivové stromy rostou na speciálně ošetřené půdě bez použití chemických hnojiv a chemikálií. Podmínky sklizně jsou stanoveny na základě souboru plodů s maximální splatností, kdy se produkční kapalina získaná z oliv stává nejvíce vonnou a mastnou. Před sklizní je půda v blízkosti oliv zakryta tak, aby padlé plody nepoškozovaly kůži.

Plody olivovníku se nejčastěji sklízejí ručně, snaží se nepoškozovat povrch a zabraňovat tomu, aby plody z kyselého odpadu do malých nádob, ve kterých je plodina rychle přepravována k dalšímu mletí. Nejdůležitější podmínkou pro udržení maximálního přínosu oleje je zpracování ovoce v den sklizně. Před mletím spadají olivy do ventilačního pásma, kde dochází k odvětrání a oddělení zbytků dřeva. Před praním jsou olivy tříděny podle ukazatelů kvality, poté jsou vedeny kamennými mlýnskými kameny, čímž se získá olejová suspenze nezbytná pro lisování za studena.

Separace olivového oleje se zpravidla provádí jedním ze dvou způsobů. Tradiční metoda spočívá v umístění kaše ve speciálních sítových nádobách, které jsou umístěny ve vrstvách a vystaveny stlačení. Produkt prvního lisovaného za studena je oddělen od vody kvůli rozdílu v hustotě. Moderní metoda zahrnuje separaci olejové a vodní fáze odstředěním.

Po usazení se konečný produkt pečlivě zkontroluje, aby se určila kategorizace. Rafinuje se olej, který nesplňuje požadavky nejvyšší kategorie, při které dochází ke konečnému odstranění nečistot. Olivový olejový koláč, podrobený tepelnému ošetření speciálními chemikáliemi, se používá k výrobě levnějšího, rafinovaného produktu.

Složení

V přírodním oleji obsahuje celou řadu živin, které jsou důležité pro lidské tělo. Výrobek má vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny olejové. Složení olivového oleje také obsahuje flavonoidy, vitamín E a provitamin A.

Polyfenolické sloučeniny obsažené v prvním lisovaném oleji mají antioxidační účinek a odolávají účinkům volných radikálů na tělo. Chrání lidské orgány před onkologickými a kardiovaskulárními chorobami, pomáhají předcházet zánětu kůže a podporují její lokální imunitu.

Olej jako nutraceutická přísada má pozitivní vliv na všechny systémy lidského těla a jednotlivých orgánů. Po použití olivového oleje, například, regenerace tkáně je výrazně aktivována, začíná aktivní syntéza aminokyselin: arginin a lysin, které pomáhají tělu produkovat potřebnou energii.

Výhody pro kůži

Nerafinovaný olivový olej má obrovský potenciál pro správnou pleť jakéhokoli typu výživných, hydratačních a ochranných vlastností.Starověké národy Středomoří a evropských zemí, kde celoročně horké slunce aktivně schne pokožku a vlasy, dobře pochopily výhody olivové šťávy z olivovníku a použily ji po gymnastických procedurách a procedurách, aby obličej a tělo byly hladké a elegantní. Později, na základě plodů olivovníku, začali vyrábět lapování, které má změkčit, zvlhčit a vyhladit pokožku obličeje a krku, masáže a aromatické kompozice.

V moderním světě je tento drahocenný produkt snadno používán parfémy a kosmetickými prostředky pro výrobu nutričních masek a hydratačních krémů, které jsou prospěšné pro pokožku. Fondy, které mají ve svém složení sklad přírodních vitamínů a mastných kyselin, omlazují, tónují a chrání epidermis před škodlivými účinky životního prostředí.

Více informací o výhodách používání olivového oleje pro obličej naleznete v následujícím videu.

Kontraindikace

Překvapivě může být olivový olej, který je aktivním přírodním produktem pro udržení mládeže a krásy, v některých případech škodlivý pro zdraví. Než začnete používat olej ve své čisté formě nebo kosmetický přípravek s ropným vzorcem pro osoby náchylné k alergiím, musíte zkontrolovat reakci těla. K tomu naneste malé množství citlivé pokožky, například za uchem. Pokud se nevyskytne žádná alergická reakce, lze nástroj bezpečně aplikovat.

Před použitím olejových přípravků na kůži s vysoce zvětšenými póry je nutné důkladně očistit obličej a pokusit se zúžit póry speciálními prostředky. V opačném případě může olejový film navíc vést k zablokování pórů, které jsou již kontaminovány tukem a prachem kůže, a výskytem zánětlivého procesu na kůži.

Olej by měl být používán s opatrností na velmi mastné, lesklé pokožce obličeje, náchylné k tvorbě zánětu a vyrážky. V každém případě je nutné předběžně otestovat účinek olejové látky.

Aplikace v kosmetologii

Olivový olej, který má univerzální vlastnosti, ve své čisté formě nebo jako složka přípravků pečujících kosmetických výrobků plní následující funkce:

  • podporuje účinné čištění a zachování integrity struktury epidermis;
  • obnovuje krásný vzhled problematické mastné pleti;
  • udržuje tukovou rovnováhu a pomáhá zvlhčovat velmi suchou pokožku náchylnou k odlupování;
  • hojí a omlazuje epidermis v případě známek stárnutí;
  • regeneruje pokožku, trpí výrobními faktory, domácími a sezónními změnami teploty a vlhkosti;
  • zmírňuje negativní účinky slunečního slunečního záření a umělého opalování v soláriu na pokožku.
  • napomáhá k dosažení dobré elasticity tkáně a získávání pleti v procesu léčby a profylaktické masáže.

Účinné masky recepty

Nejjednodušší a nejúčinnější metody péče o pokožku obličeje doma, kosmetologové zvažují řádné čištění a použití masek. Pro dosažení co největšího účinku je lepší použít mírně zahřátý olivový olej.

Doporučuje se denně otřít obličej bavlněnou podložkou s teplým olejem hodinu před odjezdem ven a večer před spaním. Odstraňte přebytečné prostředky z kůže náchylné k suchu, můžete použít vlhký ručník. Přebytečný olej z mastné pleti lze snadno přelít papírovým ubrouskem. Tento postup podporuje nejlepší odhalení a čištění pórů, osvěžuje pokožku. Pro zvýšení efektu péče můžete dokončit aplikaci hydratačního krému.

Pravidelné používání namísto krémové léčby s olejem jemné kůže kolem očí vám umožní odstranit síť malých vrásek, zbavit se hluboké mimické "vrány nohy".Výrobek se nanáší tenkou vrstvou bez námahy a ponechá se asi půl hodiny, pak se s ubrouskem vyžaduje mírné osušení přebytku.

Abyste získali neobvykle elastickou a hladkou pokožku obličeje a těla, musíte neustále aplikovat směs pyré z avokáda s olivovým olejem v poměru jedna ku jedné. Masku naneste na čistou pokožku a zaberte čtvrt hodiny. Zbytek se odstraní vlhkým ručníkem.

Zdraví normální typ pleti bude podporovat kaše z jedné lžíce rýže, ovesných vloček nebo pšeničné mouky s lžící olivového oleje. Maska musí být pečlivě aplikována na obličej, krk a horní část hrudníku. Po asi 20 minutovém skladování se zbytek směsi odstraní teplou vodou a potom vodou při pokojové teplotě.

Zlepšení obličeje s kůží akné pomůže kašu odebíranou ze stejných částí olivového oleje a jakéhokoli ovocného pyré, aplikovanou na dříve očištěnou pleť obličeje a dekoltu. Prostředky se drží na čtvrt hodiny, pak se umyjí teplou vodou.

Citlivá dermis může být jemně vyživena maskou, která se skládá z jedné rozdrcené čerstvé okurky smíšené s půl banánem a dvěma lžícími olivového oleje. Nutriční látka se aplikuje po dobu 25 minut, poté se promyje teplou vodou.

Směs vaječného žloutku, lžíce olivového oleje a lžíce aloe šťávy, aplikovaná po dobu 15 minut, aktivně působí a oživuje obličej suchou pokožkou. Po nanesení zbytků je nutné je omýt teplou vodou.

Recept na bělící masku zahrnuje stejné podíly tvarohu, mrkvové šťávy, mléka a olivového oleje. Nástroj musí být aplikován v husté vrstvě na čistou pokožku po dobu 30 minut. Umyjte nejprve teplou, pak studenou vodou a osušte obličej ručníkem.

Nejlepší způsob, jak obnovit tón unavené pleti, je výživná maska ​​s citronem, smíchaná s jednou lžičkou následujících složek: zakysaná smetana nebo jogurt, suché droždí, olivový olej, mrkev a citronová šťáva. Směs vyživuje obličej po dobu 15 minut, pak se odstraní teplou vodou.

Popraskaná kůže obličeje a rtů je schopna oživit a změkčit olejovitý produkt v množství půl lžíce, aplikované pouze tři minuty. Během procedury by měla být kůže pokryta hadříkem, poté opláchněte teplou vodou.

Efektivně čisté zvětšené póry, vyhlazující povrch hrubozrnné kůže budou schopny broušení křoviny na bázi olivového oleje. Směs s mořskou solí, mající hustou konzistenci, obsahuje malé množství dobře promytého jemného písku. Po vyčištění s kartáčem opláchněte obličej vodou při pokojové teplotě.

A teď je video recept na obličejový peeling s použitím olivového oleje.

Recenze

Olivový olej, používaný mnoha ženskými představiteli k dosažení krásy, má spoustu pozitivních ohlasů.. Zákazníci oceňují dokonale jak čistý olej, tak i různé domácí výrobky pro domácí použití, stejně jako profesionální kosmetiku na něm založenou.

V recenzích, to je poznamenal, že použití vysoce efektivní produkt pro osobu způsobí jen pozitivní emoce. Organický produkt, který obsahuje mnoho užitečných látek pro pokožku, může být vhodnou alternativou drahých výživných a hydratačních pleťových krémů nebo mléka pro odstranění trvalého make-upu s komplexním složením, které může způsobit podráždění kůže.

To je obzvláště důležité pro osoby s dermatologickými problémy, které jsou náchylné k projevům alergických reakcí a nemají jinou možnost zvolit si účinný produkt péče pro sebe.

Mnoho žen různých věkových kategorií a s různými typy pleti dává díky jednoduché a rychlé přípravě účinný vliv užitečných masek a křoviny, připravených podle populárních receptů, s použitím různých kombinací olivového oleje s jinými přírodními složkami. Uložení těchto prostředků je dostačující pouze na 15-30 minut denně.Výsledek je viditelný po několika aplikacích.

V důsledku dlouhodobého užívání si spotřebitelé všimnou výrazného zvýšení vitality a estetiky epidermy. Povrch obličeje, krku a dekoltu se stává pružným a elastickým, pokožka získává klidný a osvěžující vzhled.

Ženy ve věku 45+ také poznamenávají, že večerní ošetření povrchu obličeje, krku, make-upu na očních víčkách a kolem očí přispívá k výraznému omlazení snížením počtu a hloubky vrásek, vrácením jasného obrysu a zpřísněním kontur obličeje.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky