Mandlový olej z vrásek kolem očí

Mandlový olej z vrásek kolem očí

Navzdory široké škále moderních omlazujících a podpůrných kosmetických přípravků stále více žen dává přednost staletým lidovým lékům. Jedním z nich je mandlový olej, který byl úspěšně používán k prevenci a odstranění vrásek ve starověké Číně a Egyptě.

Nepostradatelný asistent

Mandlový olej se vyrábí ze sušeného mandlového lisu za studena. Pro dosažení co největšího účinku se používá směs sladkého (většinou) a hořkého ovoce.

Zahrnuje:

 • Vitamíny B (1, 2, 5, 6 a 9), které hojí a vyhlazují pokožku, vracejí jí zdravou barvu, dodávají pružnost, zlepšují krevní oběh, vyživují a hydratují.
 • Kyselina askorbová (vitamín C) - Dobrý antioxidant a regenerátor epidermis, přispívající k tvorbě kolagenu a zpomalení procesu stárnutí.
 • Vitamin E (tokoferol). Není náhodou, že jeho populární jméno je „vitamín mládeže a krásy“. Pomáhá nejen v boji s věkem souvisejícími změnami v pokožce kolem očí, ale přispívá také k její regeneraci, zpřísnění, omlazení, zesvětlení a ochraně před škodlivými vnějšími vlivy.
 • Vitamin F, představuje unikátní komplex 5 polynenasycených mastných kyselin (linolová, linolenová, eikosapentaenová, arachidonová a dokosahexaenoová), které regulují vodní bilanci kůže na obličeji, což jí dává zdravou barvu a lesk.
 • Retinol (vitamin A), Pomáhá také zlepšit výživu epidermálních buněk a hlubších vrstev dermis, zvyšuje jeho pružnost a vyhlazující tón.
 • Kyselina olejovádoplnění účinku vitamínu F.
 • Minerály, mezi nimi zinek, železo, draslík, sodík, fosfor, hořčík, jod, měď, chlor a vápník v poměru nezbytném pro zdraví a mladistvost pokožky.

Díky této rozmanitosti užitečných látek má zmáčknutí mandlových semen vlastnosti vyživovat, zvlhčovat a tónovat, bojovat proti změnám dermis kolem očí v souvislosti s věkem, chránit a omlazovat je.

Indikace a kontraindikace pro použití

Mandlový olej může být použit proti mimickým vráskám a změnám na kůži v každém věku. A ještě předtím, než se začnou objevovat vrásky - jako preventivní opatření.

Pokud jde o kontraindikace, mezi ně patří:

 • Individuální nesnášenlivost vůči složkám obsaženým v zázračném složení oleje. Aby bylo možné určit, zda existuje nějaká nesnášenlivost, musíte provést jednoduchý rychlý test, stejně jako před použitím kosmetických prostředků.
 • Předispozice k ucpání pórů.

Podmínky používání

Aby mohla přírodní kosmetika těžit a dávat očekávaný výsledek, musí být správně použita.

Pro mačkání jádra mandlí platí následující pravidla:

 1. Olej nemůžete nechat dlouho na kůži. První čas bude stačit na 5 minut. Následně se čas postupně zvyšuje na 10-15 minut. Někdy se doba postupu může zvýšit, ale to se děje výhradně individuálně.
 2. Tento postup se nejlépe provádí před spaním po úplném odstranění make-upu nebo ráno před jeho použitím.
 3. Před použitím se olej zahřeje. Ve formě tepla se vstřebává mnohem rychleji a lépe a má nejlepší účinek na hlubší vrstvy dermis.
 4. Aplikujte výrobek v tenké vrstvě pomocí lehkých masážních pohybů.
 5. Aby se zabránilo kontaktu s očima, měl by být aplikován v oblasti kostí zásuvek. V tomto případě se shora aplikuje z vnitřního rohu oka na vnější a zespodu - v opačném směru.
 6. Při odstraňování zbytků se používají suché ubrousky (ne voda nebo jiná kosmetika). Můžete si umýt s použitím různých čistících kosmetických přípravků nejdříve za 30-40 minut.

S výhradou všech těchto pravidel a pravidelného používání kompozice každé 1-2 dny budou výsledky pociťovány během jednoho nebo dvou měsíců - věkové záhyby kolem očí se začnou vyhlazovat a budou méně patrné.

Po 1-2 měsících používání nástroje, musíte vzít týdenní přestávku. Poté lze kurz opakovat.

Správný výběr a skladování

Při nákupu ropy je třeba mít na paměti, že největší účinek může mít pouze čerstvá směs střední hustoty. Příliš tekutý nebo velmi tlustý, stejně jako produkt s uplynutou platností nebude mít tento přínos a zvýší riziko alergických reakcí.

Kvalita kompozice může znamenat lehkou nebo slabě nasládlou vůni nebo její nepřítomnost, bezbarvý nebo slabě nažloutlý odstín kapaliny, žádný sediment v nádobě.

Aby kapalina v již otevřené lahvičce neztratila své úžasné vlastnosti, je nutné zajistit, aby láhev byla pevně uzavřena a stála na chladném místě (nemusí to být lednička).

Užitečné recepty

Díky své jedinečné receptuře je moření mandlí schopno efektivně řešit nejen mimické vrásky kolem očí, ale i hluboké vrásky.

Výrobek je možné použít jak v čisté formě, tak v kombinaci s dalšími přírodními složkami ve složení masek, křoviny apod.

Komprese proti stárnutí je ideální pro stárnutí pleti.. Vše, co je potřeba, je kamenný extrakt, zahřátý na příjemnou teplotu ve vodní lázni. Takto zahřátý prostředek se nanáší tenkou vrstvou, která je nahoře pokrytá teplým ručníkem. Po 15 minutách lze ručník odstranit. A odstraňte zbytky ubrousku.

Dobře osvědčená a receptura proti stárnutí maska ​​s avokádovou buničinou. Pro jeho výrobu při 0,5 tsp. mandlový olej se přidává 1 lžička. pečlivě bušila ovocná dřeň. Složky se důkladně promísí a hotová suspenze se aplikuje na oční víčko po dobu 15-20 minut, po které se její zbytky promyjí teplou vodou.

Avokádo může být nahrazeno obyčejným tvarohem, kiwi nebo jablečnou dřeň. Před použitím 1 lžíce některého z těchto produktů se smíchá s 2 lžičky. Almond Marc. Masku uchovávejte na očích a 15-20 minut, poté opláchněte.

Mezi další nejoblíbenější a nejúčinnější recepty patří:

 1. Lžička mandlové šťávy + vaječný žloutek. Na problémovou oblast se 20 minut důkladně promíchá směs.
 2. Kakaový kaše s přídavkem malého množství (lžíce) mandlového oleje. Aplikujte po dobu 15-30 minut.

Můžete experimentovat s recepty výběrem složek, které se vám líbí podle požadovaného efektu.

Recenze

Výtažky z mandlových semen si zaslouží pozitivní zpětnou vazbu od běžných žen, které se starají o svou krásu a profesionální kosmetičky.

Všichni si všimnou, že při pravidelném používání marc nebo kosmetiky, která je na něm založena, nejen že mimické vrásky kolem očí, ale i hluboké stárnutí pleti znatelně klesají po určité době.

Souběžně s tím se zlepšuje celkový stav kůže, stává se pružnější, hladší a zářivější.

Není divu, že tento nástroj pro boj s vrásky si užil jeden z nejslavnějších módy a krás v historii - Kleopatra!

Více o výhodách mandlového oleje se můžete dozvědět z následujícího videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky