Esenciální oleje pro tělo

Esenciální oleje pro tělo

Péče o pleť je velmi důležitá, zejména pokud jde o hydrataci a výživu. Esenciální oleje jsou pro to považovány za nejlepší prostředek. O tom, co jsou a jaké funkce vykonávají a budou popsány v tomto článku.

Jak se dostat

Volba esenciálního oleje pro péči o pleť vašeho těla určuje, jaké výhody přinese a zda to vůbec přinese. Bohužel, dnes existuje spousta padělků, které nevedou k očekávaným výsledkům, ale mohou také ublížit. Proto musíte vědět, jak se dostat přírodní oleje, takže při nákupu můžete učinit správnou volbu a nekupovat synteticky vyráběný produkt.

Za prvé, esenciální olej je považován za srdce, centrum jakékoliv rostliny, ze které je odvozen. Jedná se o komplexní látku, kterou lze získat pouze z rostlin, které jsou nositeli esterů, to znamená, že mají ostrý, poněkud zvláštní pach.

Je téměř nemožné opakovat výrobu kvalitního etherového oleje syntetickými prostředky.

To je důvod, proč je získán nepřirozeným způsobem, může způsobit alergie a další negativní důsledky pro lidské tělo.

Užitečné vlastnosti

Od starověku, éterické oleje byly použity k udržení krásy a zdraví těla. Ale lidé si ani nedokázali představit, jak moc tě přinášejí do těla.

Dnes vystupují následující vlastnosti:

 • Antimikrobiální
 • Udržení imunity
 • Protizánětlivé
 • Dezinfekční prostředek
 • Antioxidant

S ohledem na kosmetické účinky na kůži je třeba poznamenat následující vlastnosti: \ t

 • Anti celulitida
 • Napájení
 • Hydratační
 • Změkčování
 • Tonus

Kromě všech uvedených vlastností je již dlouho známo, že některé esenciální oleje mají uklidňující nebo relaxační účinek, stejně jako zmírňují stres.

V první řadě se jedná o vavřín a santalové dřevo. Kvůli této vlastnosti se často používají při masáži nebo koupeli. Někdy je však dost vůně, takže tělo se může trochu uvolnit.

Tipy pro použití

Před použitím je nejlepší stanovit toleranci aromatické látky, protože esenciální olej je koncentrovaný a má specifický zápach, může způsobit nepohodlí na kůži nebo dokonce alergickou reakci. Aby se tomu zabránilo, musíte smíchat 2 kapky éterické a 20 kapek zeleniny, pak aplikovat směs u uší nebo zápěstí oblasti a čekat asi 12 hodin. Pro ověření správnosti výsledku můžete opakovat to samé za den.

Pokud jde o samotnou aplikaci, její funkce závisí na způsobu použití.

Vana se přidávají přímo do vody pro relaxaci nebo svalový tonus, v závislosti na vlastnostech použitého oleje. Také rozmazané přímo na kůži po sprše, ale v tomto případě je třeba správně použít: ne ve své čisté formě, a směs s rostlinným olejem. Zvláště často se používá po křovinách, což může přispět k odlupování kůže.

Masáž je také účinná, ale nejlépe se vstřebává, když se tělo ohřívá, což také pomáhá odstraňovat svalové křeče.

Často používám esenciální oleje v kosmetologii. Přidává se do kosmetiky, je důležité ji přidávat ve správném poměru, zejména v péči o obličej, protože kůže na obličeji je zvláště citlivá.

Možná, že použití olejů v obklady k úlevě od bolesti ve svalech a kloubech na konkrétních místech.

Populární druhy

V této sekci se můžete seznámit s různými typy éterických olejů, které jsou rozděleny do skupin v závislosti na kožních problémech.

 1. Suchost Suchý typ je náchylnější k vnějším vlivům (slunce, silný mráz, vítr), protože často dochází k odlupování a pocitu těsnosti. Když je tento problém nejvhodnější směsi na bázi zeleniny a následujících éterických olejů: heřmánek, jasmín, myrta, pomeranč, pelargónie, santalové dřevo, kadidlo.
 2. Tuk Vede k nadměrné práci mazových žláz, což vyvolává výskyt mastného lesku a v některých případech i zánětu. V boji proti mastné pleti pomůže esenciální oleje: máta peprná, citron, grapefruit, rozmarýn, ylang-ylang.
 3. Citlivost. Tato pokožka vyžaduje zvýšenou pozornost při výběru vhodného produktu, aby nedošlo k podráždění a alergiím. V tomto případě vhodný čajovníkový olej a mandarinka.
 4. Věk kůže. Vyžaduje speciální péči, a to silnou hydrataci a obnovu pleti. V tomto případě olej pačuli pomůže obnovit a tón.
 5. Měkkost. Nejúčinnějším prostředkem pro pružnost pokožky jsou esenciální oleje z mandlí, bamby a jojoby.
 6. Strie. Aby se zabránilo již existujícím striím, jsou ideální citrusové plody (mandarinka, pomeranč) a květinové (jasmín, pačule).

Recepty

První recept podporuje pružnost těla: směs 10 g. olejů z hroznů a avokádových semen ve stejném množství. Účinný nástroj, který dodává tělu tón a šetří ho před ochablostí, vhodný pro použití při masáži.

Následující směs se stará o výživu pokožky těla: Budete potřebovat 75 ml sójového oleje, 10 ml kosmetického avokádového oleje a tři esenciální oleje: 20 kapek čajovníku 2 - citron a 1 - pelargónie. Lze použít po sprchování, aplikaci na mokrou pokožku.

Třetí směs - pro hydrataci suché kůže: budete potřebovat 2 lžičky avokádo a mandlový olej, 60 ml sóji a tři hydratační éterické oleje: 5 kapek pelargónie a levandule, 20 kapek čajovníku. Po horké lázni naneste na vyhřívané tělo důkladně.

Tam jsou také pull-up: citrusové esenciální oleje a jedle přidané a rozpuštěné ve smetaně nebo medu na výběr. Do lázně přidejte teplou vodu a přidejte směs, která podporuje napínání kůže. Tento nástroj účinně dotahuje kůži těla.

Recenze

Jak bylo uvedeno výše, nyní existuje mnoho výrobců, kteří vyrábějí éterické oleje, ale ne všechny z nich vyrábějí kvalitní výrobek. Na základě zpětné vazby spotřebitelů budeme zvažovat tři výrobce s vysokým hodnocením.

První je Aspera. Tato značka má mnoho pozitivních recenzí: efektivní nástroj, vůně je příjemná, nízká cena. Mnoho zákazníků však varuje, že všechny oleje musí být předem zkontrolovány na alergickou reakci.

Druhou je Botanika. Téměř 100% pozitivních recenzí, které říkají o účinnosti, cenové dostupnosti, rozmanitosti chutí, přirozenosti produktu. Spotřebitelé však také poznamenávají, že alergie jsou možné a láhev není vhodná pro každého.

Třetí je Elfarma. Možná, že tato značka získala ty nejlepší recenze. Stejné výhody: účinnost, přirozenost, příjemná vůně a varování před možnými alergiemi.

Hlavní závěr ze všech recenzí - v každém případě nepoužívejte esenciální olej, aniž byste se ujistili, že na něj nemáte alergie. Protože i přírodní produkt může způsobit, pokud máte tendenci k jedné nebo jiné alergické reakci.

Více o éterických olejích se můžete dozvědět z videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky